Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

malolepsza-pajaki to juz nic ale jak moj maz kupil weza! o matko ! ja nawet nieosmielilam sie go dotknac,pewnego dnia przychodze z pracy a moje dziecko ma zdiecia z wezem na rekach -myslalam ze zemdleje a meza udusze.po jakims miesiacu sie do niego oswoilam i jak go tylko wyciagal to ja tez go chcialam potrzymac -niesamowite uczucie.pajakow nienawidze do dnia dzisiejszego.maz to nawet kupowal w ukryciu przedemna bo i tak nigdy do nich niedochodzilam i nieliczylam.teraz najbardziej to lubie patrzec na rybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepokorna26.......26........................13......... .............16.02 Fasolka81............26..................... ...2...................ok.14.02 Ani77..................31.......................10... .. ................18.02 Panie powyżej :-))) czekamy na wasze dobre wieści:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.N.N.A
milla77 ale skok temp. w górę oznacza jajeczkowanie tak? i wyższa temp. utrzymuje się dalej tak? czyli jeśli chcę zajść po wzroscie temp. mogę zacząć współżyć tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betty!!! o kurcze ty to masz nerwy...nie mogłabym usnąć w domu pełnym takich stworów.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANNA Poniżej wykres http://www.npr.prolife.pl/ptc_w_cyklu_miesiaczkowym.htm Po 3-4 podwyższonej tempce zaczyna się okres niepłodny Osobiście uważam że najlepiej jest mierzyć kilka rzeczy - temperaturę i śluz. przed owu następuje spadek tempki i a nagły wzrost przez 3 dni to okres potencjalnie najbardziej płodny w cyklu:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.N.N.A
ok. czyli skoro u mnie 2 dzień podwyższonej tzn. mogę się starać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.N.N.A
tzn. jak Wy to mówicie "przytulać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna______jak najszybciej, po peknieciu komorka jajowa jestr zdolna do zaplodnienia okolo 24 godziny, dlatego warto rozpoczac wspolzycie juz przed owulacja jak tylko zauwazysz sluz plodny, po plemniki sa w stanie poczekac na komorke jajowa w jajowodach nawet do trzech dni, dlatego optymalny czas staran jest kilka dni przed owulacja, w dzien owu, oraz zaraz po niej, bardzo trudno jest swietrzic kiedy ta owulacja przypada na sto procent bez monitoringu, dlatego bez pomiarow plodnosci zaleca sie staranie o dsziecko mniej wiecej co drugi dziemn w cyklu przez okolo 10 dni wzglednej plodnosci, bardzo uatwiona jest sprawa jesli cykle sa reguralne i mozna chociaz mniej wiecej przewidziec ten moment, w przeciwnym razie trzeba cierpliwie czekac. Ja tez jestem zwolenniczka monitopringu, zeby na tym zjadlam i uwazam ,ze warto, jeli Twoj lekarz nie jest w stanie tego wykonac, ze wzgeldu na godziny pracy, warto poszukac innego, ktory bedzie bardzie dyspozycyjny, ja tez nie mialam takiegop lekarza w soim miescie i jezdzilam do innego miasta, jesli ufasz temu na miejscu, to nie musisz przeciez z niego rezygnowac, znajdz poprostu jakiegos na jeden dwa cykle, ktory przeprowadzi ci monitoring, bedziesz miala wtedy pewnosc jak zachowuja sie Twoje pecherzyki, jak rosna i czy pekaja, zdrowa owulacja jest potzrebna zeby dosc szybko zajsc w ciaze, jesli to bedziesz wiedziala na pewno, bedzie ci latwiej sie starac, powinnas zrobic tez hormony, to jest podstawa, sama Prolaktyna nie daje pelnego obrazu, chociaz podwyzszona moze duzo namieszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups....troche wkradlo sie literowek, ale mam nadzieje.ze jasno sie wyrazilam mimo tak licznych polknietych liter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokemonowa
milla77 widze ze orietujesz sie w wykresach tempki ja jestem w trakcie 3 miesiecznej obserwcji i mam juz jeden ale on napewno nie przypomina wygladem tych ktore sa wszedzie opiosane moze masz tez link na jakas stronke do poczytania moj wykres jest pofalowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokemonowa
milla dziekuje a co do mnie to moj wykres jest dziwny zaczelam mierzyc po @ tak mi kazal lekarz i zaraz na poczatku byla temp36.9 potem 1 dzien spadala na 36.7 a na nastepny znowu byla 36.9 tak do 12 dc potem prez nastepne 2 dni skoczyla na 37.2 a na nastepny dzien byla juz 26.6 utrzymywala sie do 21 dnia cyklu potem bylo do samej miesiaczki 37.3 nie spadla obrazowo dla mnie wykres wyglada dziwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokemonowa
milla dziekuje a co do mnie to moj wykres jest dziwny zaczelam mierzyc po @ tak mi kazal lekarz i zaraz na poczatku byla temp36.9 potem 1 dzien spadala na 36.7 a na nastepny znowu byla 36.9 tak do 12 dc potem prez nastepne 2 dni skoczyla na 37.2 a na nastepny dzien byla juz 36.6 utrzymywala sie do 21 dnia cyklu potem bylo do samej miesiaczki 37.3 nie spadla obrazowo dla mnie wykres wyglada dziwnie korekta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpoznanie ciąży Ciążę rozpoznaje się na podstawie objawów subiektywnych, które pojawiają się na skutek reakcji organizmu kobiety na działanie hormonów wytwarzanych w czasie ciąży oraz objawów obiektywnych, stwierdzanych na podstawie badań laboratoryjnych i fizykalnych, które są spowodowane obecnością i rozwojem jaja płodowego. W bardzo wczesnej ciąży rozpoznanie jest niezmiernie trudne i nie zawsze możliwe do przeprowadzenia. Pojawiające się objawy dzieli się na pewne i na prawdopodobne. W bardzo wczesnej ciąży rozpoznanie jest niezmiernie trudne i nie zawsze możliwe do przeprowadzenia. Pojawiające się objawy dzieli się na pewne i na prawdopodobne. W pierwszej połowie ciąży Objawy prawdopodobne odczuwane przez kobiety: Zmiany dotyczące apetytu Mogą pojawić się nudności, zgaga, wymioty, zawroty głowy i ślinotok. Są to objawy najprawdopodobniej związane z pobudzeniem układu autonomicznego i występują u ponad 50% kobiet we wczesnym okresie ciąży z różnym nasileniem. Najczęściej pojawiają się w godzinach porannych, ale niekiedy mogą występować przez całą dobę. Poranne wymioty i nudności występują mniej więcej od 6 - 8 tygodnia ciąży i zazwyczaj ustępują w okolicach 12 - 16 tygodnia ciąży. Pomoc w tych przypadkach polega na zastosowaniu odpowiednio lekkostrawnej diety, jedzenia często, a w małych ilościach, to samo dotyczy spożywania płynów. Dobry efekt uzyskuje się, kiedy pierwszy posiłek jest spożywany przed wstaniem z łóżka. Zmiany samopoczucia Zmęczenie, drażliwość, nadpobudliwość psychiczna. Często pojawia się nadmierne łaknienie lub jego całkowity brak, niechęć do pewnych potraw lub zapachów, zmiany upodobań smakowych. Objawy prawdopodobne obiektywne: Brak miesiączki Jest to często pierwszy objaw sugerujący istnienie ciąży, zwłaszcza u kobiet zdrowych i miesiączkujących regularnie. Pamiętać jednak należy, że u niektórych kobiet będących już w ciąży może dochodzić do delikatnego plamienia lub nawet krwawienia w okresie przypadającej miesiączki. Częste oddawanie moczu Jest to wynik działania hormonów na pęcherz moczowy, przekrwienia całego układu moczowo - płciowego, oraz powiększaniem się trzonu macicy i jego uciskaniem na pęcherz moczowy. Zaparcia Pojawiają się one bardzo wcześnie i często utrzymują się do końca ciąży. Są skutkiem działania hormonów na przewód pokarmowy, którego praca ulega zwolnieniu. Dolegliwości te mogą być częściowo złagodzone poprzez odpowiednią dietę i spożywanie większej ilości płynów. Bolesność i powiększenie gruczołów piersiowych. Pojawić się może we wczesnej ciąży około 6 tygodnia. Może przejawiać się okresowymi 'kłuciami' aż do silnego obrzmienia i dolegliwości bólowych. Poszerza się siatka żylnych naczyń podskórnych, które stają się bardziej widoczne. Następuje przebarwienie brodawek sutkowych, pojawienie się wtórnych obwódek. Pod wpływem wcisku może wydzielać się płyn, znacznie wyraźniej po 12 tygodniu ciąży. Podwyższenie podstawowej temperatury ciała. Za wystąpieniem wczesnej ciąży przemawia temperatura ciała powyżej 37o C utrzymująca się po okresie owulacji (jajeczkowania) przez około 3 tygodnie i brak w tym czasie miesiączki. Zasinienie ścian pochwy i przedsionka rozpulchnienie pochwy, zwiększenie rozciągliwości i szerokości pochwy, jest to skutek działania progesteronu. Wzmożona wydzielina, która głównie zawiera szyjkowy śluz oraz złuszczone komórki nabłonka pochwy. Wydzielina jest biała lub szarawa, śluzowa. Jest to stan fizjologiczny i nie jest związany z infekcją w drogach rodnych. Zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy spowodowane przekrwieniem. Powiększenie i zmiana konsystencji mięśnia macicy. Około 10 tygodnia cała macica jest kulista o konsystencji ciastowatej. Jest już około dwukrotnie większa od macicy nieciężarnej. Pod koniec 12 tygodnia dno macicy sięga spojenia łonowego. Testy ciążowe. Wykonanie takiego testu polega na wykryciu w moczu lub w surowicy krwi kobety ciężarnej obecności gonadotropiny kosmówkowej wytwarzanej przez trofoblast. Jednakże dodatnio wychodzące próby ciążowe nie świadczą jednoznacznie o istnieniu prawidłowo rozwijającej się ciąży. Potwierdzają one jedynie, iż w organizmie istnieje trofoblast. Wykonywane są następujące testy: specyficzna próba ciążowa, polega na oznaczaniu gonadotropiny kosmówkowej w moczu (popularny test ciążowy), radioimmunologiczne oznaczenie podjednostki gonadotropijnej w surowicy kobiety ciężarnej, oznaczanie receptorów hormonu za pomocą tego badania istnieje możliwość wykrycia ciąży już w 5-tym dniu od zapłodnienia. Metody pewne: Ultrasonografia > Za pomocą tego badania można obecnie najwcześniej uzyskać pełne potwierdzenie ciąży. Jest tu możliwość uwidocznienia pęcherzyka ciążowego już w 5 tygodniu ciąży, określenia jego położenia oraz, w okresie późniejszym, oceny poszczególnych elementów jaja płodowego. Elektrokardiografia płodowa Dzięki niej, już od 12 tygodnia ciąży, można stwierdzić czynność serca płodu oraz prześledzić zapis wszystkich ewolucji płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANGINA = antybiotyk + łóżko + gorączka +kaszel:(:(:( Jak ja to uwielbiam, bleeeeeee......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milla77 czy chcesz nam cos powiedziec?? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AISHA jeszcze nie...wysłałam dla Anny :-) Ale powiem Ci że...nie mogę palic papierosów...mam odruch wymiotny...dziwne... Jeszcze 5 dni i robię test:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przyszłam wcześniej do domu, zeby popracować i co robię? piję kawę, wcinam ciastka, czytam kaffe, obejrzałam po raz kolejny na TVN Style program o in vitro, idę może jednak coś zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokemonowa - to faktycznie masz wykresy tempki nieregularne...a co na to Ginekolog? Robiłaś badania hormonów? Stres niestety ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, wiem po sobie. ani- jak sie czujesz? Bo w tabelce jakoś na dziś masz planowaną @ Mozno trzymam kciuki i czaruję aby sie nie pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh juz plamię, także @ przyszła ale się jeszcze nie rozkręciła, więc spadnę na dół tabelki nie mam złudzeń,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dzisiaj od rana szalony dzień, podobno to niedobrze zaczynać od poniedziałku ale ja załatwiłam tyle spraw, że pozostała cześć tygodnia powinna być leniwa ;) Justyna - na pamięć jeszcze nie narzekam :P A w końcu ktoś listę obecności musi na topiku sprawdzać ;) Malolepsza - faktycznie groszek ma humory, ale wybaczymy mu 👄 Pokemonowa - nikt nie przepada za wizytami u gina ale jak trzeba, to trzeba :O Musisz wyjaśnić co się dzieje i skąd te wasze problemy. Betty - mój M jakby przytaskał cokolwiek żywego do domu to od razu miałby spakowane walizki ;) Ja bardzo kocham zwierzęta ale nie w moim domu. Rodzice mają kundelka, jest z niego przekochany futrzak ale moje uwielbienie najłatwiej mu okazać jak biega sobie po podwórku. Nie wiem jak ja kiedyś przeżyję jak dziecko zechce chomika albo rybki???? Milla - widzę, ze net jest sprawdzony na wszystkie strony jeżeli chodzi o kwestie planowania rodziny. Dobrze, że jest taka możliwość bo naprawdę odkąd min. wchodzę na topik moja wiedza z zakresu ginekologii znacznie się powiększyła ;) A co do papierosów to lanie Ci się należy 😠 o okropny nałóg i czas z nim zerwać dla dobra samej siebie ale też i dziecka :P Omega - no nie mogę, to faktycznie Cię dopadło :( Dobrze, ze dostałaś antybiotyk to już jutro będzie trochę lepiej.Dużo zdrówka [usta[ Ryba__lufa - szczęściaro :D:D a odpoczywaj należy Ci 👄 Ani - widzę, ze mamy podobny plan dnia ;) Przyniosłam stertę papierów do przejrzenia i od czego zaczęłam ????? Oczywiscie od kafe ;) W tym miesiącu możesz spadać na dół tabelki ale marzec jest Twój 👄 Nie wiem jak Ty ale ja zaczynam mieć naprawdę pietra w tą sobotę pierwsza wizyta w klinice :P Mam nadzieję, ze @ nie zrobi mi numeru i przyjdzie o czasie bo nie ma mowy żebym przełożyła wizytę na poniedziałek. Od rana do nocy mam wtedy zajęcia których nikt za mnie nie weźmie :( Voltare - coś nie zrozumiałam - dlaczego nie możesz podejść w tym cyklu do IUI? Fasolka - wczorajsze wieści były super i mam nadzieję, ze wredoty dalej nie ma?? Pisz kobieto i nie trzymaj nas w niepewności!!!! Pozdrawiam WSZYSTKIE serdecznie, zwłaszcza te niewymienione i jednak biorę się za te papiery bo samo się nie zrobi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagody-to juz jest rodzinne ,jego ojciec z M chodowali duzo wiecej zwierzat i gadow ,wszystko co bylo mozliwe caly pokoj od podlogi do sufitu.ja sie boje zeby i dzieci po nim tego nieodziedziczyly.ja lubie zwierzeta,w moim rodzinnym domu byly najczesciej psy i koty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem! Betty - a ja lubię takie zwierzaki, ale takie, z którymi jest możliwe nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu:D Moja psina sprawdza się w tej roli jak trzeba - nawet jak nie rozumie co do niej nawijam, to i tak kręci łepetyną tak, jakby mnie rozumiała;) Jagoda - dlaczego nie mogę podejść do IUI? Bo nie mam możliwości w tym cyklu tak z biegu wcisnąć się na termin. Miałam ustaloną stymulację, wizytę na 18 lutego (dzisiaj) na "podglądanie" (miał być 11 dc) i 20 luty z rana IUI. Przez moją spóźnioną o tydzień @ szlag trafił wszystko - zawsze jak w zegarku, a teraz jak mi zależało aby przyszła w terminie albo wcale - to przyszła całkowicie "po swojemu"! Nie mam możliwości wsadzenia się w ostatnim tygodniu lutego na IUI - już mnie nie zarejestrują, a wg mojego cyklu wtedy mniej więcej ma wypadać owulka...:O Pozostaje mi tylko wierzyć i liczyć na to, że kolejny @ przyjdzie o czasie i uda uda mi się jeszcze przed świętami zdążyć. Cholercia - wbrew pozorom to nie jest takie proste! Moja owulka wypada w okolicy 13-14 dnia jak się coś znowu przesunie to wstrzelę się w Wielkanoc 😭 no sama nie wiem co robić - przecież nie mam na to wpływu - nie chcę żeby mi znowu coś umknęło! :( ani77 przykro mi z powodu Twojej @, a co do spadania - to sama pisałaś się na marzec, znaczy się wszystko idzie póki co zgodnie z planem;) To marzec jest Twoim miesiącem!:) omega - no co Ty - jeszcze Ci nie przeszło?! A może jakieś sprawdzone "babcine" metody - smalec z gęsi:P, bańki na plecki :P albo jakąś inną sprawdzoną miksturę:P Postaw się kobieto na nogi - przecież potrafisz;) Chociaż z drugiej strony - nie powiem całkiem przyjemnie jest się w wyrku powylegiwać, byleby :towarzyszące dolegliwości" zbyt mocno się we znaki nie dawały:P milla - jestem pod wrażeniem!:) Fasolka - TEEESSSTTTUUUJ!!!! :p Buziaczki dla wszystkich! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voltare - taaaa @ potrafi napisać swój scenariusz nie pytając nas o zdanie :O Fasolka - nie masz litości nad nami :( a może już świętujecie ;) Jak tam Twoja kompilacja? Wiadomo coś? Surfitka - a Ciebie chyba robota dopadła, ze nie dałaś znaku życia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka dopiero jutro do mnie przyjedzie :] - widźmy dalej nie ma - test bedzie jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki! Dzis wpadam tylko na chwilke-jutro postaram sie napisac wiecej-dzis z racji tutejszego swieta moj maz nie pracowal a ja krocej wiec potem nadrabialismy zaleglosci spraw do zalatwienia-trzebaby razem jechac do banku ale ze dzis pozamykane bylo to nie do wykonania. No a potem jeszcze do szpitala-moja przyjaciolka -ta co ma rodzic-zostala tam skierowana juz i cos sie zaczyna dziac :)Mam nadzieje przechwycic ten brzuszek-moze nie w tym miesiacu ale w nastepnym. Fasolka-czekamy na wiesci a fasolki misiowi dzieki za wiesci. Dziewczyny padam-tylko sprawdzilam co u Was i wymiekam-pora do lozeczka. Aha-urodziny super sie udaly,jedzenie w knajpce wloskiej-poprostu odlot Buzki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokemonowa
Czesc kobitki milla u mnie te wyresy nie sa napewno z powodu stresu takie nieregularne prowadze spokojny tryb zycie a do braku ciazy juz sie przyzwyczailam nie powiem na poczatku starac co miesiac człowiek dni odliczal teraz wpadlam w rutyne co ma byc to bedzie badan niestety nie robilam bo zaden ze wspanialomyslnych ginekologow u ktorych bylamn nie widzial potrzeby aby to wykonac:)_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokemonowa
Jagody no po to dzis ide do ginka wiesz ze sie cieszylam ze mam spokojny wieczor moglam sie wymowic od prztulanka bo do lekaza ide:) momentami jest mi glupio przed moim a on czuje sie jak by sie niesprawdzal chociaz mowilam mu ze tu nie o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×