Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

synek kolezanki tez tak mial, z oczkiem , okazalo sie ze ma niedrozne kanaliki lzowe i jeszcze potem wyszlo ze mial jakas bakterie, ja bym poszla do lekarza ale bez paniki to nie jest grozne i chyba nie robi sie z tym nic u tak zupelnie malego dziecka, maly kolezanki jest z listopada a mial to zrobione chyba wlutym??? ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
November to samo przechodziłam 5 lat temu z synem , na twoim miejscu odwiedziłabym pediatre albo okuliste mój miał zatkane przetoki łzowe i mu przekuwali.To tylko strasznie brzmi ale dopiero to pomogło,byc może to tylko jakas infekcja.Co do rumianku byłabym ostrozna bo lubi uczulac lepiej zwykłą esensja z herbatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej november, mojej oli tez bardzo ropialo jedno oczko, przemywalam tylko i wylacznie solo fizjologiczna, jak sie okazalo bo zaczerpnelam opinni okulistki to do 4 miesiaca ma prawo tak ropiec poniewaz te kanaliki lzowe sie odtykaja same , jesli po 4 miesiacu bedzie nadal ropiec wtedy wykonuje sie to przepychanie, ponoc jest to bardzo bolesne dla dziecka ale od razu usytepuje dolegliwosc , dlatego ja czekalam bo nie chcaialam narazac oli na bol a siebie na wyrzuty sumienia ze jej funfuje taki bol. ja wybralam sie do lekarza po kropelki do oka i zakrapalam i cierpliwie czekalam kiedy kanalik sam sie udrozni, aha jeszcze delikatnie okulistka kazala uciskac wewnetrzy kacik oczka i wtedy mechaniczne sie udraznia ten kanalik, takze november przemywaj oczko sola fizj, masuj okreznymi ruchami i ewentulanie wybierz sie do okulisty zeby potwieerdzic dolegliwosc, i nie daj sie namowic na udroznienie przed 4 mies zycia dziecka bo watp[ie ze wytrzymasz krzyk swojej pociechy bedac na korytarzu gdy mu beda udrazniac kanalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane 🌼 Ja tu myslalam,ze jakies nowe mamusie sie pojawia,ale nie martwcie sie niedlugo jedna po drugiej bedzie rodzic :) Ale wiem doskonale co przezywacie,same wiecie jak ja Wam marudzilam a tu moj synus dzisiaj skonczyl 10dni :) U nas wszystko ok,moj glodomorek spi,a starszy lobuzuje :) W domu wreszcie wesolo sie zrobilo :) NovemberRain lepiej z ropiejacym oczkiem zapytaj sie o zdanie lekarza albo poloznej. Zycze Wam kochane spokojnej nocki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiafrancja---jak maskotka-uspokajacz ?sprawdza się?Mam na myśli tą z pikającym serduszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny rada co do ropiejącego oczka: przemywać herbatą. Normalnie zaparzcie sobie mocną np liptona i gazikiem przemywajcie kilka razy dziennie. U mnie super pomogło Pozdrawiam i życzę lekkich porodów 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paola2212 ma racje jeżeli chodzi o ten masaż mnie wtedy tez tak zalecił okulista , ale nie obyło sie bez przekłuwania co trwało minutke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nadal w dwupaku sie melduje i mysle, ze jeszcze przelatam ten tydzien, choc maly juz sie malutko rusza. U mnie niestety coraz gorzej z chodzeniem, maly mnie uciska w spojenie lonowe i pachwiny i ruszanie sie sprawia mi duzy bol. Najchetniej lezalabym caly dzien i czytala, ale jak to zrobic z 2-letnim bablem obok. Ona i tak jest kochana i za kazdym razem jak sie skrzywie bo mnie maly kopnie to wola Tatus, bejbi. Ciekawe tylko jak zareaguje jak to bejbi sie w koncu wprowadzi do nas na prawde ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonka to tak jak u mnie ledwo chodze a mały naciska że aż boli mnie ma mały tez sie mnie rusza zrobił sie leniwy jak cholerka ja teraz ide już leżeć mąz bedzie mnie masował;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się w dwupaku:) Dziś jakaś pogoda taka butelkowa:(jak jesianią:( Tak się zastanawiam jak będzie wyglądał TEN DZIEŃ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez melduję się w dwupaku, no ale co tam, jak nie dziś....:D miała okropny sen, śniło mi się że byłam u lekarza a ten stwierdził, że maluszek jest bardzo chudy i nie wiadomoczy przeżyje..mówię wam jak się obudziłam serce mi tak waliło, i już nie mogłam spać dzisiaj idę do lekarza to może dlatego przeżywam i stąd te sny idę na 10:30 ( ale dokładnie to nie wiem czy na tą godzinę się umówiłam) dzwonilam do niego wczoraj, żeby mi przypomniał, on mi oczywiście powiedział na którą godzinę, a po odłożeniu słuchawki już nie pamiętałam...miałyśie taki numer jak ja??? co się ze mną dzieje, jakaś dziura w mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macro, pogoda rzeczywiście ponura, ale wolę taką, jakby miało grzać..bo upałów to ja mam już serdecznie dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novemberrain, moja chrześnica miała taki sam problem z oczkiem, wiem, że bratowa przemywała go solą fizjologiczną..ale trochę z tym oczkiem się męczyła...tak jak piszą dzieczyny, jest to bardzo częsta dolegliwość u maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem jeszcze podwójna :( ja tez dziś miałam jakieś beznadziejne sny :( a u mnie cisza nic nie boli , tylko krocze i krzyż a pogoda słońce ale wiaterek wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Macro ja nie mam tej maskotki z bijacym serduszkiem.Z tego co pamietam to zona_mundurowego ja zamowila :) A u nas znowu dzisiaj bedzie skwar,ale dobrze,ze teraz niz jak bylam w ciazy :) Trzymajcie sie dziewczynki i do roboty!!!!!!!Juz niedlugo naszymi tematami beda kolki,kupki,itd.hihihi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się opisalam.A chcialam napisac ze tez jestem podwojna i tak jeszcze troszke zostanie ,w czwartek mam isc do szpitala ale szybko mnie odeslą z tego co widze.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIAFRANCJA---SKLEROZA FAJNA CHOROBA:)ZAMOTAŁAM SIĘ:) Ja dziś jakaś zakręcona,echhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankakpza
Hej laski. Jak tam u Was z pogodą u mnie będzie zaraz chyba grzało. Poczekam aż chłop z pracy wyjdzie i może pójdziemy gdzieś na spacerek jakieś zdjęcia z brzucholem popstrykać ostatnie. Agunia81 gdzieś nam się zapodziała od jakiegoś czasu, może ona już jest po??? A my co, dalej czekamy na tą pełnię :-) November a co z tą stópka małego?? Wszystko ok? Gosia ale Ci fajnie, już nie musisz marudzić, że chcesz urodzić, teraz my marudzimy hi hi. Ja juz spakowana, łóżeczko czeka, wszystko jest a Kuba nic, ani drgnie. Chyba przenoszę nie ma co, wrześniówką będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza ja tez myslalam,ze przenosze,a tu co wzielo mnie rano i jakos poszlo!!!!!Wy tez sie doczekacie.A pamietacie jak balam sie,ze nie poznam,ze to skurcze porodowe?A mowie Wam,ze sa upelnie inne niz twardnienie brzucha i nie da sie ich pomylic z czyms innym :) Aniusiek to Ty sie chyba pytalas czy tatusiowie sie zmienili po porodzie.To powiem Ci tak,ze moj mezus bardzo sie zmienil i to na dobre.Bardzo mi pomaga,sprzata,gotuje,robi zakupy,w nocy wstaje jak trzeba mleko zrobic.Tylko nie kapie,ani nie przebiera malego,bo sie boi :) Poza tym on sam powiedzial,ze bardziej jakos czuje sie teraz ojcem,bo z Mackiem bylo tak jak poszedl do szpitala to on juz byl a teraz tyle czekal,przezywal,prawie wszystko widzal i jakos bardziej emocjonalnie jest z malym zwiazny :) Ale sie rozpisalam hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś do poczytania Zanim rozpocznie sie długo oczekiwana chwila urodzenia dziecka, w organiźmie kobiety dochodzi do charakterystycznych zmian zapowiadających poród. Uważne obserwowanie własnego organizmu pozwoli kobiecie na przygotowane się do tego wydarzenia. Poniżej przedstawiamy opis tych zmian, które zwiastują poród. Obniżenie dna macicy Na 3-4 tygodnie przed planowanym terminem porodem dno macicy, które w 36 tygodniu ciąży znajduje się na wysokości łuków żebrowych obniża się znacznie do wysokości z końca 32 tygodnia ciąży. Obniżanie się dna macicy powoduje zmniejszenie ucisku rozwijającego się płodu na żoladek ciężarnej co jest wyraźnie przez nią odczuwane. Obniżeniu macicy najczęściej towarzyszą lekkie skurcze okresu obniżania się dna macicy. Wstawianie się glówki do wchodu miednicy u pierwiastek W ciągu ostatnich 3-4 tygodni główka płodu u pierwiastek tracąc swoje swobodne ułożenie w jamie macicy, przyjmuje ułożenie silnie przygięte wykonując tzw. pierwszy zwrot główki i wstawia się potylicą do wchodu miednicy. Jeśli u pierwiastki główka płodu w ciągu ostatnich 3-4 tygodni przed terminem porodu nie zstąpila do wchodu miednicy, to należy podejrzewać zwężoną miednicę. Jednak u 1/3 kobiet pierwiastek główka płodu nie wstawia się do wchodu miednicy mimo, że miednica nie jest zwężona i poród może odbyć się drogą naturalną. Skurcze przepowiadające W ciągu ostatnich dni przed porodem występują najczęśćiej nie odczuwane przez kobietę jako bolesne, nieregularne skurcze macicy. Przemieszczenie długiej osi szyjki macicy w oś kanału rodnego Podczas badania lekarskiego lekarz może stwierdzić przemieszczenie się długiej osi szyjki macicy z kierunku do tyłu lub do przodu w oś kanału rodnego. Dojrzewanie szyjki Na kilka tygodni przed porodem szyjka macicy \"dojrzewa\", staje się miękka, bardziej podatna i rozciągliwa. Lekarz stwierdza częściowe lub całkowite zgładzenie części pochwowej, a ujście szyjki swobodnie przepuszcza u pierwiastki jeden palec a u wieloródki dwa palce. Plamienie Bliskim objawem nadchodzącego porodu jest odejście krwistego śluzu z pochwy poprzez wydalenie czopa śluzowego zamykającego kanał szyjki. Domieszka krwi pochodzi z uszkodzonych podczas rozciągania dolnego bieguna macicy naczyń krwionośnych doczesnowych i odklejania przylegających tam błon płodowych. Parcie na pęcherz moczowy W ostatnich tygodniach i dniach przed porodem występuje wzmożone parcie na pęcherze moczowy co jest związane z obniżaniem się i uciskiem płodu na pęcherz moczowy. Objawy zbliżającego się porodu Wszystkie wymienione poniżej zwiastuny porodu nie są objawami pewnymi i stanowią jedynie wskazówki odnośnie nadchodzącego porodu. Zbliżający się poród może spowodować wystąpienie u kobiety kołatania serca, ból i uderzenie krwi do głowy, ogólny niepokój, uczucie gorąca. Kobięta często odczuwa nerwobóle uciskowe najczęściej w okolicy nerwu kulszowego oraz nawracające bóle okolicy krzyżowej. W ciągu ostatnich dni przed porodem dochodzi do zmniejszenia masy ciała, mogą wystąpić wymioty, biegunka, brak łaknienia, wzdęcia brzuch, wzmożone parcie na odbytnicę. Zwiększa się ilość wydzieliny pochwowej, kobieta odczuwa pełność w okolicy sromu, która jest spowodowana obniżeniem się płodu w jamie macicy. Na krótko przed rozpoczęciem porodu najczęściej słabną nieco ruchy płodu co jest przez ciężarne wyraźnie zauważane i często jest przedmiotem ich obaw. Początek porodu Poród rozpoczął się, jeśli stwierdzamy objawy postępu porodu, czyli: Skurcze występują regularnie co 10 minut i trwają ponad pól godziny Czasem skurcze przepowiadające są tak silne i trwają tak długo, że sprawiają wrażenie skurczów okresu rozwierania, po czym ustępują. Czasem dopiero po wielu dniach skurcze występują z większym nasileniem od nowa i dopiero wtedy przechodzą we właściwe skurcze porodowe. Jeśli skurcze trwały przez pewien czas, to rozstrzygające jest badanie przez pochwę, podczas którego - u pierwiastek -część pochwowa jest częściowo lub całkowicie zgładzona, a ujście szyjki przepuszcza co najmniej opuszkę palca - u wieloródek - część pochwowa częściowo zgładzona, a ujście szyjki rozwarte prawie na 2 palce. Pękł pęcherz płodowy i dpływa płyn owodniowy Zdarza się czasem, że płyn owodniowy odpływa ale czynność skurczowa występuje dopiero po wielu dniach, a nawet tygodniach. W praktyce klinicznej aby zapobieć wystąpieniu groźnych dla życia powikłań jeśli nastąpił odpływ płynu owodniowego, to kobietę traktuje się jako rodzącą, niezależnie od tego, czy czynność skurczowa występuje czy nie. Występuje plamienie ja chodze co chwilka do kibelka i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×