Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

ale jestem wkurzona... w piątek jak byliśmy z małym w szpitalu, lekarz powiedział, żeby zadzwonić do pani doktor z noworodków, podał nawet nr telefonu, we wtorek.. dzisiaj wtorek więc dzwonię, a ona jedyne, co potrafiła mi powiedzieć, to to, że niechętnie przyjmują dzieci z takimi problemami, bo nfz im za to nie płaci... chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NovemberRain co to sa te oslonki korekcyjne medeli??? ja tez mam palskie brodawki i karmie w kapturkachAvent lub Baby ono? te oslonki to to samo czy cos innego? dzielna kobitka z Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubia- ja niewiem ale mowią moi znajomi ze bo bebiko są zatwardzenia i juz pare razy to slyszalam. Co do kolek jest super lek o ktorym niedawno sie dowiedzalam nazywa sie ESPPUTIKON ja go jeszcze nie uzywalam ale duzo znajomych tak i bardzo ponoc pomaga ja sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluszka - to nie to samo. oslonki nosze caly czas, a do karmienia zdemuje... Wygląda to w ten sposób: http://www.medela.ch/ISBD/en/breastfeeding/products/formers.php osłonka jakby naciska na brodawkę i ją wyciąga... lecę za chwilę z małym do lekarza, w innym szpitalu poradzili mi, żeby najpierw pediatra zlecił badania i ewentualnie wtedy skierował do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mam pytanie do mam karmiących sztucznie. Jak często karmicie swoje maluchy? Bo niby na opakowaniu jest napisane ze np karmić 6 x w ciagu doby po np 120 ml. Ale mój małyjest jz po 2 godzinach głodny. I co mam mu nie dać? Poradzcie mi coś prosze. Bo ja ide do lekarza dopiero za 5 tygodni. Wtedy sie go spytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Czy macie jakiś sposób by oduczyc takiego malca noszenia? On nic tylko rączki i rączki. Jak uśni mi na rekach i odstawie go do wózka czy łóżka to zaraz zaczyna płakać. Co ja mam zrobić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molinezja pomysl o chuście do noszennia dziecka. NovemberRain - mmiałysmy bardzo podobne porody tylko mój był krótszy, ale bardzij stresujacy, bo Dawiemu tętno spaddało - był oplecony pępowiną dwa razy - oczywiscie wokół szyi, więc ja poza koszmarnym bólem (mnie nie było stać na znieczulenie i rodzilam na żywca) miałam ogromny stres i strach o Synka. wczoraj bylismy na szczpienu - kupiłam ta wersje 6 w 1 - generalnie minęło bez echa poza Tym, że mały był bardzo osowiały i wyciszony ale spał tym razem tylko na mnie. Wazymy już 5080, więc przez 6 tygodni przytylliśmy 2190 gram. czyli DUZO :)))) ALe to dbrze, bo dzieki temu dogonił Swoich rówieśników i wyglada już bardzo ładnie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam ten problem ale staram sie karmic jednak co 3 godz bo najgorzej przyzwyczaic zabawiam malego w lezaczku http://allegro.pl/item230450607_v2_fisher_price_uspokajajacy_lezaczek_z_wibracjami.html jak palcze czasami troche przeczekuje trudno nie bede karmi co 2 godziny bo bedzie przekarmiony. Co do noszenia to ja niemam takiego problemu poniewaz od pocątku go nie nosilam bo wiedzalam czym to grozi ......... No i jak maly jest glodny to daje mu troche cherbatki czasami skutkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza... Pediatra kazała nam odstawić pierś na dwie doby, później dobę karmić i zbadać poziom bilirubiny... jestem przerażona szczerze powiedziawszy, bo nie mam pojęcia, jak się obsługuje takie sztuczne mleko... (pomimo instrukcji obsługi na pudełku) :P Jakieś tipsy dla początkującej? No i waham się, jak karmić teraz małego... Czy pójść na łatwiznę i nakarmić z butelki, czy wybrać któryś z wariantów polecanych przez doradców laktacyjnych - czyli łyżeczkę albo strzykawkę... Czy przez 2 dni może się młody przyzwyczaić do butli na tyle, że nie będzie chciał piersi? Aha... W piątek ważyliśmy w przychodni Cyryla i nie przybiera na wadze aż tak dramatycznie ;), ale też źle nie jest. Ważył ok. 4150 g, czyli w stosunku do masy urodzeniowej prawie kg do przodu, ale od wyjścia ze szpitala, czyli w miesiąc - do przodu prawie 1200 g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiliśmy już jakiś czas temu z mężem bebiko, z myślą na mój zjazd w szkole w przyszłym tygodniu... Lekarka powiedziała, że można spróbować, a w razie zaparć woda z glukozą... Agnieszka - pytanie - nie mając podgrzewacza, skąd wiadomo kiedy woda jest akuratna żeby wsypać tam mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja to robie w ten sposob przegotowaną wode nawet chlodniejszą podgrzewam w mikrofalowce na tyle zeby nie parzyla nadgarska i tak sprawdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, chyba skorzystam z Twojej metody :) a na ile mniej-więcej nastawiasz kuchenkę - w sensie czasu i ewentualnie programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NovemberRain fajnie ze dzieki temu mozesz karmic piersia, szkoda ze nie wiedzialm ze istnieje cos takiego, teraz to juz pewnie trudno by mi bylo nauczyc malego ssac piers bo ma juz 6 tyg i jest przyzwyczajony do kapturkow a to latwiej utrzymac w buzi;-( ja mam taki lezaczek http://allegro.pl/item241165316_lezaczek_fisher_price_do_18_kg_ekropka_com_wys12h.html ,maly lubi w nim lezec nawet bez wibracji, ktore sa bardzo delikatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to kupiłam w szpitalu. Najpierw myślałam, jak mi to proponowali, że po prostu chcą mieć sprzedaż, naciągnąć... Ale jestem wdzięczna, że jednak mnie namówili, bo teraz nawet nie muszę piersi trzymać, mały sam chwyta... Ale już laktator, choć też medeli, kupiłam na allegro, taniej niż w szpitalu i chyba lepszy niż mi proponowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka5
czy któraś z was dostała juz okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dawno mnie nie było ale obowiązków co nie miara ledwo czasem sie wyrabiam ale mały wynaf\\gradza usmiechem a my mamy problem bo malutki sam nie może zrobic kupki i trzeba go podrażnic czopkami :( a ile sie przy tym napłaczse a poza tym ok mały jest słodki zaraz wyśle fotki a moi rodzice moi rozkochani w nim roizpieszczaja go a teściowie no cóż dopiero widzieli go raz w szpitalu i dopiero teraz nawet nie przyjeżdzają i nnie dzwonią :9 co jest dla mmnie smutne bo nie interwesuje ich wnuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie:) Co przeciwgorączkowego macie kupione dla dzieciaczków? Ja myslałam żeby kupić paraceamol w czopkach ale tak są różne dawki i nie wiem jaki kupić. Może coś podpowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluszka - ja też karmię przez kapturki bo miałam problem z płaskimi brodawkami. Te wkładki korekcyjne medeli mam ale ich nie używam bo położna mi odradziła. Było to co prawda w czasie nawału i powiedziała ze one uciskają pierś pod biustonoszem a to może powodować zastoje. Podobno żeby się pozbyć kapturków to trzeba stopniowo ścinać czubek kaptura. Jeszcze tego nie próbowałam. W sumie mimo karmienia w jednej piersi brodawka jest nadal płaska. Z drugiej udało mi się kiedyś nakarmić bez kapturka. A i tak najważniejsze że je z piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama- i- ja - ja uzywam kapturki i tez słyszałam że mozna je przycinac stopniowo. Tak też kiedyś zrobiłam i potem nie mogłam wyjąć brodawki bo wyszła na zewnątrz i tak jakby napuchła trochę. Wygladało to jak grzyb czyli nuszka to silikon a główka to kawałek prodawki. Piekło jak cholera. W koncu pozbyłam się go i wyzóciłam. Nigdy wiecej nie próbowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama i ja - co za bzdura... te oslonki nie moglyby doprowadzic do zastoju przeciez naciskaja na brodawke, wrecz powoduja wyplywanie pokarmu... cos o tym wiem, bo bez wkladek laktacyjnych chodzilabym non stop zalana mlekiem... no i skoro polecaja je doradcy laktacyjni, to tez nie podejrzewam, zeby mialy szkodzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) sorki ze nie zagladam do was ale nie mam czasu :( musze sie przyzwyczaic do tego ze juz nie mam dnia poukladanego i zaplanowanego i wszystko teraz kreci sie wokol malej :) dopadla mnie chyba depresja poporodowa bo ciagle rycze z byle powodu dzieki bogu maz bardzo mi pomaga, kapie, przewija i przebiera mala :) bez niego nie dalabym rady rana trochew boli w czwartek ide na sciagniecie szwow , ide prywatnie do mojego gina bo szpitala na dzien dzisiejszy nie chce widziec :( o poprodzie napisze kiedy indziej bo teraz nie mam zabardzo czasu postaram sie dziisiaj wyslac wam fotki malej ale mnie nie ma na zdjeciach bo teraz wygladam jak po walce bokserskiej takie oczy mam zapuchniete pozdrawiam was goraco i przepraszam ze nie pisze acha najwazniejsze ze karmie cycem jak na razie sutki bola az rycze zanim mala zasssie ale daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NovemberRain- ja wladam butelke do mikrofalowki doslownie na chwilke zeby woda byla ciepla nie gorąca wszystko robie na wyczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molinezja - dzięki za tą uwagę. Chyba nie będę próbować przycinania:) NovemberRain- ja kupiłam te wkładki medeli bo jeszcze w czasie ciąży poleciła mi je koleżanka doświadczona mama dwójki bobasów. Przed porodem kilka razy zakładałam żeby te brodawki trochę uwypuklić, po porodzie też kilka razy założyłam ale potem leżeliśmy z maulszkiem w szpitalu i nie miałam do tego głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smiglo7-przestanie bolec ja pierwsze 2 tygodnie to nie moglam wstac z lozka tak mnie bolalo,teraz jest juz dobrze wogole tą cesarke przeszlam strasznie wysle Wszystkim zdjęcie jak wyciągają mi malego z brzucha i jeszcze jedna noga jest w srodku moja mama zrobila naszczęscie jest bialo-czarne wiec nie widac tak krwi........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dzięki za zdjęcia maluszków. Jeszcze trochę i album sierpniówek uzbieram hi hi. Fajnie się to potem ogląda. Mamy przed ciążą, w ciąży i już z maluszkami. Super. Smiglo zamknęłaś tabelkę!!!! Dobrze mówiłaś, że będziesz ostatnia a myślałam, że to ja będę. Ja okresu jeszcze nie dostałam, ciągle coś tam plamię na brązowo jeszcze. I nie tęskni mi się za nim. Narazie boli mnie to zszycie, chyba coś mi spieprzyli bo ciągnie mnie strasznie z prawej strony, ale jak obejrzalam filmik z cesarek i zobaczylam, jak to sie rozrywa rekami ta skóre to sie nie dziwie. Z reszta slyszalam, jak przy zszywaniu mnie mowili ze cos tam musza poprawic takze nie wiem czy to nie przez to. Chyba trzeba zaczac cwiczyc, bo za tydzien juz bede sama z Kubusiem w domu, mój facet na 2 zmiany do pracy idzie i nie dam rady z wózkiem znieść go z 1 piętra w tym stanie. Mój Kubuś strasznie ulewa nie wiecie dlaczego tak się dzieje? Ja nie wiem już czasami się boję, może to wymioty?? Bo zje i za chwilę chcę go pionizować i od razu chlasta wszystko naraz. Wczoraj to wogóle nie spał od 17 do 22 prawie i tylko by jadł. Już mi mleka w cyckach zabrakło, chciałam mu dać w proszku, bo nie było wyjścia ale nie pił. Stwierdziłam, że nie potrafi zassać tego smoczka aventu i kupiłam dzisiaj butelke i smoki nuka profilowane i od razu wypił glukozkę (bo mleko już mam :-) ). Po żółtaczce jeszcze kazała położna podawać mu glukozę na wzmocnienie, bo ciągle oczka żółte ma, do tego witaminkę E. No i pleśniawki ma, jedna pani pediatra kazała gazik na palucha z wodą przegotowaną i pocierać język ale nie mogę mu włożyć do buzi bo się boję. Położna poleciła Aphtin i smaruje tym tyle że bagietką do uszu delikatnie, żeby nie za daleko. A poza tym to coraz bardziej marudzi, ale co się dziwić, już się przyzywczaił do świata nie to co po porodzie pierwsze dni. Jutro przyjdzie leżaczek bujaczek to będzie może spokojniej. A ciężki, Gosia ja nie wiem jak ty dźwigasz swojego Nicolaska. Ja już nie daję rady. Myślę, że z 5 kg już ma. I dwie brody :-) November dzięki za email, jejku jaki malutki ten dzieciaczek. Piękny email. A Ty cały czas przez tą żółtaczkę jeździsz z małym? Bo może czegoś nie doczytałam. Mój maly też się strasznie pręży i wygina jak kupę chce robić, nie wiem co się dzieje, przeciez jem ostrożnie wszystko. Ale narazie robi jakoś, także powstrzymuję się od czopków, żeby samo poszło. Agnieszka to ty masz takie zdjęcie, o jejku ja też bym chciała, ale nie miał kto mi zrobić hehe, chciałam podglądać w lampach na górze ale nie za bardzo było widać. Prześlij koniecznie ciekawa jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutno mi. Nakarmiłam małego mieszanką i nie dość, że prawie godzinę spokojnie leżał w łóżeczku obserwując karuzelę, to potem zasnął i śpi do tej pory (a juz pora na następne karmienie). Po piersi rzadko tak bywa... :( I odciąganie pokarmu jest teraz strasznie nie fajne, skoro nie mogę mu mojego mleka dawać :( i jeszcze mąż sobie wyjechał w takim mimencie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
November nie przejmuj sie, wazne ze maly nie jest glodny, naprawde nie ma co sie martwic, to maluszki wyczuwaja. Przecież to dla jego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×