Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

jak sie mierzy wzrost/dlugosc niemowlaka..? jak przykladam centymetr do Misi, to mi wychodzi, ze nic nie urosla... ale ma caly czas lekko podkurczone stópki... aha - podczas ostatniej wizyty pani pediatra powiedziala mi, ze noworodkiem jest sie przez pierwsze 28 dni. czyli my juz od dzisiaj wchodzimy w faze niemowlaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julianna - ciężko jest takie dziecko zmierzyć i prawdę powiedziawszy, nie wiem, jak to robią w szpitalach... Ja się łapię za centymetr, jak młody się całkiem wyprostuje (co mu się zdarza coraz częściej, właściwie, to rzadko jest już zwinięty :) ) i jak któregoś dnia przyłożyłam centymetr, to mi wyszło, że urósł 2 cm w ciągu nocy ;)... Niemniej, na tyle, na ile jesteśmy w stanie go zmierzyć, to ma 61 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Ja dziś padam na pysk, mój łobuz w nocy był strasznie niespokojny można powiedzieć, że od 11 do 4 praktycznie nie spał bo co przysnoł to się budził. Makabra. O 4 daliśmy mu 10 kropli espumisanu i tak jakby mu przeszło usnoł na 2, 5 godz. Rano znowu jakiś rozdrażniony, ja już sama nie wiem czy to z brzuniem coś czy przez pełnie albo pogodę :/ kupki robi mały ładne żóciutki i raczej rzadziutki może to początki kolek , oby nie. Mały się nie drze tylko tak przeciąga i burczy no i przy tym napina i robi czerwony na bużiaku. Przy kolkach to chyba by się darł w niebogłosy. Jak to u was jest z tymi kolkami ? I chyba kolki raczej są popłudniu i trwają jakiś czas a nie pół nocy ? Badeve naszemu Filipowi pojęcie o tym jak się łapie smoka zajęło tydzień z górką. poprostu wkładaliśmy mu go mimo, że się złościł. Nieraz załapał ale przeważnie się krzywił. Takie maluchy mierzy się od głowy do bioder, potem od bioder do kolan i od kolan do stóp. właśnie ze względu na podkurczone nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Mam nadzieję że wszystko u Was ok. Ja mam mało czasu dlatego rzadko tu zagladam. U nas wszystko ok, mały właśnie leży bez pieluchy i fika nóżkami. Wietrzę mu pupę bo podobno powinno się to robić. On jest cały szczesliwy. On wogóle uwielbia jak go się przebiera. He he o własnie zaczyna marudzić ide mu dać butle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka ja tez tak mam z tym sikaniem, akurat na mnie pada, a w przychodni to centralnie na sweter i spodnie poszło...cała mokra byłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J Wam serdecznie polecam tą stronkę. Można tu znależć mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji: o kolach, uszach, oczkach o noszeniu i przewijaniu a także jest opisany rozwój dziecka tydzien po tygoniu:))) U Nas raz lepiej :D, a raz Gorzej :( Od Wczoraj młody człowiek wisi na mnie non-stop kolor i nie spi w dzien wogóle,ale jak czytałam to i waszym si to zdarza. kolki poszły w zapomnienie - mialam racje to powodowały witaminy - zmieniłam sposób podawania i szafa gra. Niestety zaczyna sie u nas ciemieniucha - na szczescie tylko waski pasek nad czołem. jak oliwka nie pomoże to kupię olejuszkę na ciemieniuszkę firmy Skarb matki, bo przy oliwce bardzo pomogła. w poniedziałek bylismy u ortopedy - chirurga - obejrzał nas od stop do głów i chlopak na schwał mi rośnie :00 Ma maleńką przepuklinkę, ale obejdzie sie bez plastrowania mam go tylko czesto na brzuszku kłasc. Oliwka miała przepukline wymagającą plastrowania, ale po 3 miesiacach problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nauczyłam odróżniac kiedy młody bedzie sikał - moszna mocno otacza jajeczka - scisle a ptaszek unosi sie do gory. :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeb***ijcie mnie szpadlem bo jak takie cos czytam to mi sie wiezyc nie chce kto tym wariatom za badania placi wyrwalam to z tego tekstu co zona mundurowego na temat kolek znalazla **Charakterystyczne jest również występowanie objawów kolki u dzieci pochodzących z rodzin o wyższym statusie ekonomicznym i z rodzin tzw. „ białych kołnierzyków” [2, 10].**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve - wysłałam Właśnie sie dowiedziałam, że Tato mój mial wylew. Sa z mama w szpitalu i czekaja co dalej, bo to rgi udar Taty. Straasznie sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sol - współczuję 🌼... i trochę rozumiem Twój strach, bo każdego dnia mojego Tatę może spotkać to samo a na zdjęcia reflektuję jak najbardziej, mail pod nikiem, jeżeli będziesz miała do tego głowę oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) bylam dzisiaj sciagnac szwy i co sie okazalo?? szew mi ikal do srodka i lekarz nie dal rady go wyciagna :( za 3 tygodni mam przyjsc do kontroli i albo uda sie go wyciagnac albo bede z tym do konca zycia chyba ze bedzie nastepna cesarka :( no i mam dola :( na dodatek przy operacji wyszlo ze mam jakies miesniaki na macicy ,ktore nie widac na usg i musze to kontrolowac zeby ztego nic nie wyroslo buuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Sol ja poproszę o zdjęcia. I współczuję z powodu taty. Tyle masz na głowie i jeszcze to. Ale i tak dzielna jesteś. Tak czytam o tych oczkach i wydaje mi się, że mojego też ten kanalik czeka. Mi tylko pediatra powiedziała, że nie jest to za przyjemny widok i lepiej, żebym wyszła i tata z nim został. Biedne maleństwo moje, może go to jeszcze jakoś ominie. A piszecie coś o kupkach twardych. Mój ma ciągle musztardowe i rzadkie to jakie mają być? Ja też musiałam wczoraj dać butlę bo doi mnie w dzień strasznie, czasami co pół godziny i nie mam już nic potem. Ale on tez nie umie pić ze smoka. Muszę chyba zacząć ściągać pokarm i go powoli uczyć, bo nigdzie z domu nie wyjdę. I też ma takie dni, że się pręży i stęka, czerwony cały, bo kupki nie może zrobić, ale kolek raczej nie ma. Dzięki Bogu. ALe on dużo ulewa to i pewnie przez to ciągle głodny. Badeve co do karmienia piersia to ja czytalam, ze najpierw jak karmisz z jednej i dziecko ja oprozni to odbic i dopiero potem dac z drugiej, niech zje ile tam sobie chce i potem jak karmisz nastepnym razem to zaczac od tej co podalas jako drugą. I wtedy powinno byc ok. To prawda, ze na koncu jest najbardziej kaloryczny pokarm ale skoro zje z jednej cala a z drugiej tyle ile chce to widocznie mu wystarcza. A mam pytanie do mam chłopców. Czy wasi mają wodniaczka?? Mój ma i wogóle mu prawie nie schodzi. Pediatra kazała podnosić jajka do góry i tak pieluszkę zapinać, ale to by pewnie zdalo egzamin w tetrach a w pampersie to sie te jajka mu zsuwaja znowu i lipa. A jak jakims cudem sie nie zsuną to wtedy jak sika to wszystko gora wylatuje albo bokiem i caly jest obsikany to juz nie wiem co mam robic. Poradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankakoza, mój ma prawdopodobne wodniaczka, lewe jajeczko ma większe od drugiego..mi tez kazali podnosic do góry, ale miałam to samo, cały zsikany a i tak mu to wszysto opadało...w końcu przeczytałam w gazecie\"twoje dziecko\" że to normalna rzecz i powinno zniknąć samo do roku czasu,a tym podnoszeniem można jedynie przyspieszyć to zanikanie..ja jak na razie dałam sobie spokój z tym podnoszeniem...jak bedzie większy to bedę działać..także nie przejmuj się kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novemberrain, mam nadzieję, że z tatusiem już dobrze..ja mówię, że zawsze jakaś troska dochodzi..nie może byc idealnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodna jestem ale boję się iść do kuchni, bo małego uspypiałąm chyba z 2 godziny..a i tak śpi na słowo honoru....wolę głodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soldeluna, ale te twoje dzieciaczki rozkoszne...a ty chybanowa fryzurkai ten kolor włosów- muszę wybrać się do fryzjera i też coś ze sobą zrobić :)? super wyglądasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yop
mamka to nie matka ,ale nianka,najpierw pochodz do szkoly a pozniej zachodz w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komuś się chyba topiki pomyliły :O Ja też marzę o tym, żeby pójść do fryzjera, marzę o tym, żeby obciąć włosy, ale mój małżonek jest fetyszystą ;) i uważa, że im dłuższe tym lepsze... Dlatego zawarłam z nim umowe, że albo kupujemy nową lodówkę albo ścinam włosy... I normalnie wybrał lodówkę :D Aha - wysyłam wam nowe zdjęcia mojego słodziaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomózcie... Musze dokarmic moja córcie bo normalnie nienadazam z produkcja mleka dla niej i sie nienajada kobietka. Nie wiem tylko jakie mleko sztuczne jej kupic :/ chciałam Bebilon bo wszysycy chwala ale nie mam pojecia jaki ten bebilon wiem ze 1 ale rodzaji tej 1 jest tyle ze glowa boli. Doradzcie czego wy uzywacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×