Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Czesc Brzuchatki 🖐️ Ranne ptaszki z Was :) Ja sobie dzis pospalam do 10.30 :) Trzeba ladowac akumulatory, poki jeszcze czas na to pozwala. Za kilka tyg. nie bedzie leniuchowania ;) eve81🌻 ciesze sie, ze u Was o.k. , a diete da sie jakos scierpiec, choc napewno nie jest to latwe. Wytrwalosci zycze 🌻 malagocha333🌻 ja mam troche kompletow na 56 i 62 Mysle, ze moj maluszek nie bedzie zbyt dlugi. Moj maz jest sredniego wzrostu, ja rowniez. Ale lepiej nie kupowac za duzo, tych malutkich rozmiarow, bo babys szybko rosnie i szkoda by bylo nie wykorzystac. Konwalia10🌻 Wezme sobie Twoja rade do serca :) I jak minela noc? Lapaly Cie skurcze lydek? Miska_26🌻 aneta76🌻 joasia_🌻 pisz pisz o tej szkole rodzenia. Ja nie chodze na zajecia, a tak wazne informacje, przydadza sie kazdej z nas :) Mam nadzieje, ze zostaniesz przyjeta do kardiologa. Wkoncu w takich przypadkach powinni \"wcisnac\" gdzies pacjentke. Pan z kolejki bardzo mily - jednak sa jeszcze uczynni i dobrze wychowani ludzie :) aniolekjg🌻 milej nauki z wanienka ;) Chyba z tym laktakorem, tez sie narazie wstrzymam. Powodzenia u gina, mam nadzieje, ze bedzie fajnie widac Basienke :) Czekamy na relacje z wizyty i moze nawet na jakies fajne zdjatko ;) Magda7184🌻 ja tez mam wizyte w przyszlym tyg. i to juz bedzie chyba ostatnie USG (z tych dokladnych) kaska0110🌻 z tym Twoim zabkiem, to rzeczywiscie nieciekawa sprawa. Nie rozumiem, jak mogl Cie nie przyjac z bolem ?! Moze idz do innego lek. katusia🌻 najwazniejsze, ze jestes pod kontrola specjalistow. Trzymaj sie :) No wlasnie zielony_talerzyk Soophiee Peppetti Odezwijcie sie dziewczyny. Pozdrawiam Was wszystkie i milego dnia zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki 🌼 ja jak to zwykle ostatnio bywa wpadlam sie przywitac tylko i ucałować Was cieplutko.. nie bede wymieniała z osobna bo nie o to chodzi:) Ja dzisiaj wyladowałąm w szpitalu.. właściwie miałąm zostac już wczoraj (bo moja ginka po badaniu wysłała mnie na izbe przyjec) jednak musiałam załatwic jeszcze kiilka spraw.. Przyczyna: gładka szyjka macicy i zagrożenie przedwczesnym porodem. Mam nadzieje, ze u Was lepiej... To trzynajcie sie cieplutko papasie.. i całusy dla Was;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌼 Znowu nie dałam rady Wam wczoraj odpisać, ale chociaż poczytałam. Ja na razie mam tylko 4 bodziaki - 2 na 56 i dwa na 62. Na ostatnim usg lekarz powiedział mi, że nasz Szymon będzie raczej wysoki :) więc chyba resztę będę kupować na 62. Co do wanienki, to wczoraj znalazłam na allegro taką: http://www.allegro.pl/item209883420_onda_wanienka_termometr _korek_okbaby_piekna_.html Podobno jest rewelacyjna, no ale cena też ładna. Na razie się zastanawiam. Też chyba nie zdecydowałabym się na gąbkę, a z kolei boją się, że foczka może się przesuwać albo przekręcać. Wczoraj pół dnia spędziłam na allegro, a zamówiłam raptem dwie rzeczy: wkładki laktacyjne avent wielokrotnego użytku i okrycie kąpielowe dla malucha. Jeśli chodzi o ceny, to ja jak na razie jestem w szoku, bo np. wczoraj w sklepie widziałam te wkładki po 42 zł, a na allegro niecałe 28 zł. Poza tym przypadkiem wpadła mi w oko karuzela Fisher Price na łóżeczko i w sklepie 195 zł, a na allegro 150 zł. Ale są napewno rzeczy, które wychodza podobnie (przecież dochodzą jeszcze koszty przesyłki, dlatego staram się zamawiać jak najwięcej u jednej osoby). Upatrzyłam też wczoraj podgrzewacz do butelek Canpol, bo podobno jest uniwersalny do wszystkich butelek oraz odciągacz do katarku frida. Może któraś z doświadczonych mam powie w ogóle, czy warto te o te przedmioty kupić. Konwalia10 - żebyś wiedziała, że normalnie kamień z serca spadł mi jak dostałam tą odpowiedź z zusu. Po prostu brakło by mi chyba cierpliwości, żeby teraz ślęczećw urzędach nad papierami. Aneta76 - mam nadzieję, że dzisiaj główka już nie boli 🌼 Jestem migrenowcem, więc wiem co to znaczy. Miśka_26 - a szperając wczoraj na allegro znalazłam takie wałeczki do układania dziecka na boku, ciekawe czy to jest dobre dla dziecka ? Fajnie, że po wizycie masz dobry nastrój. Mój mały już chyba z trzeci dzień szuka sobie miejsca, żeby się przekręcić, ale na razie chyba nadal główka jest pod żebrami. Pola40 - spore to Twoje maleństwo, ale widać, że chce zrobić mamusi niepodziankę we wrześniu :) Iza iza - oszczędzaj się przy tym remoncie 🌼 Mój mąż odkąd jesteśmy małżeństwem marzy o golonce, ale ja nigdy nie robiłam :( Ninka78 - w końcu sobie odpoczniesz 🌼 Powiem Ci, że ja już sporo siedzę w domku, ale trudno jest mi sie nudzić. Zawsze coś sobie wynajdę do roboty. Azazella - ja nienawidzę szpitali, ale maleństwo jest najważniejsze, więc zniesiesz wszystko dla tego szkraba. Mam nadzieję, że nie będą Cię długo męczyć 🌼 Eve81 - ja nie jem dużo słodyczy, ale jak mnie najdzie, to muszę zjeść i koniec :) Joasia_ - wykład pierwsza klasa :) Ciekawe co nam dzisiaj powiedzą w szkole. Daria123, aniołekjg - dajcie znać po usg Katusia - trzymaj się 🌼 Trzymajcie się dziewczynki 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisniowa najwazniejsze, ze jestes w dobrych rekach. Duzo zdrowka Ci zycze. Teraz musisz przede wszystkim duzo odpoczywac. Na pewno masz towarzystwo, wiec bedziecie mogly wymieniac doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w deszczowy dzionek!!!!! Shiva24 rozmawiałam z mężem na temat butelek i stwierdziliśmy, ze kupimy tą przeciw kolkową bo rozmawiałm z kilkoma osobami i pytałm w sklepie i są bardzo polecane i czesto kupowane koszt takiej butelki to ok 30zł. eve81 mnie pewnei też dietka czeka ale jutro sie okarze. narazie mialm tylko 50glukozy, pewnei zleci mi 75 i dopiero zobaczymy. malagocha333 Też sie cały czas zastanawiam jakie kupować te rozmaiary moze po usg bede mogła przewidzieć jak bedzie duza dzidzi i wtedy zdecyduje. Ja mam jeszcze taki problem bo u mnie w szpitalu nie urzywa sie swoich ubranek tylko ubranka są potrzebne na wyjście do domku. wiec nie wiem jak z tym rozmiarkiem. Ale chyba nie mniejsze niż 56 Konwalia10 przed obroną kiepsko, ucze sie i ucze ale mam wrażenie, ze nic nie pamiętam, ze mi sie wszystko myli Miśka wiesz co mnie dzis w nocy dwa razy obudził bul brzucha a dokładnei pod brzuchem teraz narazie spokój ale też sie zastanawiam co to mogło być. aneta76 jak juz poruszyłas ten temat to zapytam, czy pani doktor pozwoliła na bara bara ale np z gumka czy bez. bO podobno w tych ostatnich tyg to lepiej z prezerwatywą. mówiła coś o tym?? aniolekjg obrone ma w sobote o 9 i chyba ide na pierwszy ogien ze wzgledu na zawartość brzuszka, abym sie nei denerwowała. Szczęściara nie znikaj juz na tak długo, pisz do nas częściej:) kaska0110 stresuje sie ale juz nie długo jeszcze 3 dni w sobote ok 10 już powinnam być po wszystkim Wisniowa 🌼 mam nadzieje i życze Ci aby wszystko dobrze sie skończyło i aby dzidzi poczekała do bezpiecznego okresu tak chociaz do 36tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko ja- bara bara jak najbardziej(huuura) i nie musi byc gumki ale... mamy to zrobić tak abym nie miała orgazmu,czyli nie doprowadzic do regularnych skurczy macicy.Takze bedzie miło aczkolwiek nie dokonca,ale lepszy wróbel w garsci niz kanarek na dachu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja jestem z forum kwietniówek :-) mam wielką prośbę czy możecie zagłosować codziennie na poniższe zdjęcia? z góry dziękuję :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria - no to Tobie tez zycze powodzonka na usg. Co robisz dobrego na obiad? Ja tez musze sie zabrac, po 16 przyjedzie maz, a pozniej chcemy jechac popatrzec na wozeczki i w koncu sie na jakis zdecydowac. Katusia - wspolczuje Wam dziewczyny, ale to juz niedlugo i wszystko bedzie dobrze, czasami trzeba sie podjac jakis wyrzeczen, ale na pewno bedzie warto, trzymam kciuki 🌼 Shiva - ja tez z reguly spie do 9-10, ale dzisiaj wyjatkowo mialam kiepska noc, jakies koszmary mnie meczyly i strasznie zimno mi sie zrobilo, a ze ta noc bez mezulka to nie bylo sie do kogo przytulic:( Ja juz czekam z niecierpliwoscia, oby nasze dzieciaczki ladnie sie odwrocily do swich mamus, ciekawe ile juz waza :) Wisniowa - jestes teraz w domku? to znaczy, ze juz lepiej? Duzo zdrowka zycze i powodzenia 🌼 to tylko ja - to pewnie stres, jestem pewna, ze sobie poradzisz i bedziesz sie smiala po wszystkim, ze tyle nerwow Cie to kosztowalo, a tak dobrze sobie poradzilas aneta - to milego wieczoru zycze :) Vanilam - ja tez jeszcze za wiele rzeczy nie kupilam i az mnie to przeraza, patrzac na niektore dziewczyny, ze juz prawie caly asortyment maja:) ale przynajmniej mam wieksza mobilizacje, zeby w koncu zaczac wszytsko kompletowac, tez mam problem z wyborem rozmiaru, bo dzidzia ma byc spora, mysle ze po tej wizycie bede cos wiecej wiedziala, to wtedy dokupie ciuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny a jakiej firmy kupujecie butelki dla naszych bobasków? Ja się dzisiaj pytałam w aptece o AVENT ale pani mi odradziła i zaproponowała firmę Canpol. Mówiła że jest bardzo dobra, dużo rodziców się na nią decyduje, art. są tańsze od AVENT i również są butelki i smoczki antykolkowe. Chyba się na nią zdecyduję bo można wszystkie zakcesoria sobie skompletować kolkorystycznie np. smoczek, zapinkę do smoczka, szczoteczkę do włosów, do butelek, butelki, nożyczki.... Jeszcze jedno pyt. jak to jest u Was z sexem. Czy można się kochać do końca? czy raczej już nie? Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malagocha - Sama ostatnio sie zastanawialam, szukalam jakis informacji na ten temat i z tego co udalo mi sie znalezc to jezeli ciaza jest prawidlowa to mozna. Jedynie nalezy zaprzestac gdy do porodu zostaly 4-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 ja na temat sexu wyczytałam tyle, ze mozna do końca tylko że przez ostatnie kilka tyg lepiej z prezerwatywą. Ja narazie z mężem nie zaprzestaliśmy, staramy sie być ostrożni i delikatni. Pisza np. w książce \" w oczekiwaniu na dziecko\" że jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to nie trzeba z tego rezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja podobnie jak To tylko ja - uprawiam seks, tylko ostrożnie i delikatniej niż przed ciążą. Malagocha - ja kupiłam butelki Tommee Tippee. Nie wiem czy się sprawdzą, ale poleciły mi je znajome. Do nich także można dokupić sterylizator,laktator, smoczki, szczotki i takie tam pierdółki... Podobają mi się z wyglądu :) Smoczeka wygląda podobnie do sutka :) Ja mam dokładnie takie: http://www.allegro.pl/item209072276_tommee_tippee_butelka_150ml_2_sztuki_nowosc.html Są też większe, oraz z różowymi lub niebieskimi smokami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny buziaki dla wszystkich:) azzazela- mam pytanie, do jakiego szpitala idziesz? bo z tego co kojarze to jesteś z poznania i gybyś szła na badania na polną to miałabym prośbę żebyś popytała o jakąs dobrą położną, jej numer telefonu ile bierze za obecnosc przy porodzie i takie tam:) a szpitalem sie nie martw, ja uważam że jak bedziesz w szpitalu to nic złego Ci się nie stanie,masz tam fachową opiekę i wszystkie badania i wtedy bedziesz spokojniejsza więc same plusy i głowa do góry własnie dostałam pierwsze ciuszki la Sergiusza, ale z Niemiec a tam nie ma rozmiarówki tylko przeział od 0-3 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilam - jesli chodzi o te wałeczki, to właśnie poruszany był ten temat w ostatnim programie - prowadząca mówiła, że miała takie - a fizjoterapeuta stanowczo ich odradził - argumentował, ze dziecko musi mieć swobode i wie w jakiej pozycji mu najlepiej - a przez wałeczki nie może sie przekręcić na plecki :) najgorsze jest to,ze ilu \"specjalistów\" tyle opini - ale trzeba zdecydować się na słuchanie rad jednego, a nie kilku...:) wg mnie facet jest konkretny i ja bede się stosować do tego co on radzi.. Jesli chodzi o butelki, smoczki itp - to od wielu mam słyszałam - AVENT - są dość drogie, ale przy zakupie trzeba sugerować się tym co dana firma nam propopnuje - bo kupując np. butelki avent, wiem, -że gdy kupie ich sterylizator to zmieszca się one do niego bez problemu.. - że laktatory są dobre i można odrazu sciągać mleko do tych buteleczek lub woreczków i zamrażać - że podgrzewacz też będzie pasował dobrze do buteleczki... jesli jakaś firma ma całe \"oprzyrządowanie\" potrzebne mamie i maleństwu to chyba jest najlepsza... to-tylko-ja - miałam tak samo w nocy i nie wiem co to było... jesli chodzi o sex - to ja za bardzo bym się bała i dla mnie nie byłaby to przyjemność, tymbardziej jak któraś pisała, że nie można mieć orgazmu...a nie da się tego rozgraniczyć i wystrzec :) czyli co - po to tylko, żeby facet miał dobrze..hehe my z mężem czekamy do \"po porodzie\" jest ciężko, ale czego człowiek nie zrobi dla maleństwa..... moja kuzynka dziś urodziła :) chłopczyk prawie 4kg i 59cm - więc ciuszki na 56 nawet nie bedą wykorzystane :) miała cesarke i wiecie co - coraz bardziej bym chyba wolała też miec cc, moj lekarz bierze za pobyt przy porodzie 500zł i zastanawian sie czy warto płacić tyle.? jak myślicie doświadczone Mamuśki? jak się zapłaci to on może podjąć decyzje, że \"cc\" jest konieczne i je zrobić :) nie wiem na co się zdecydować....boje sie już coraz bardziej tego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka jeśli mój brałby 500 to nawet bym się nie zastanawiała, ale masz dobrze, mój podobno mięzy 1000-3000 więc chyba zdecydyje się zapłacić położnej tak ok 500 i po co te nasze składki?, lecz dobro synusia i moje najważniejsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka, co do porodu to nie myślo tym, na pewno wszystko będzie o.k. , cesarka to jednak operacja. Ja też się boję, bo pierwsze miałam cc, ale jak patrzę ile ludzi chodzi po świecie.....jakoś ich matki dały radę to i my sobie damy, prawda? Aneta, ale jesteś dziś napalona.... Małgocha, ja sex uprawiałam przez całą ciążę, lekarze zalecają wstrzemięźliwość w ostatnim miesiącu, żeby nie wywołać skurczów macicy i porodu, ale także zalecają sex jak już po terminie, żeby przyspieszyć akcję porodową...u mnie to się nie sprawdziło, żaden sex ani bieganie po schodach... Wiśniowa, trzymam kciuki, żeby wszystko było o.k. Gdzie zniknęła niunia i soophiee? Odezwijcie się Peppetti chyba też zajęta synkiem.....przedszkole zamknięte....też mam ten problem. Mój Maciek trochję starszy, więc zabieram go ze sobą do pracy, ale wczoraj niestety zarządał wypłaty.... Trzymajcie jutro za mnie kciuki, bo idę na usg i dowiem się jak rośnie mój synek. Boje się dlatego, że jak pisałam wcześniej pierwszy urodził się hypotroficzny - 2500 czyli niedożywiony, a ja mam problemy z przepływami dopplera (W pępowinie) Może tym razem będzie lepiej.... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny: Kaskę, Miśkę,, Shivę, Aniołka, Katusię, Darię, to tylko ja, Vanilam, Magdę, Polę, Anetę, Małgochę, Iryska, Gabi, Kamyczek, Joasię, Konwalię, Evę, Ninkę, Izę, Azzazellę,Dotex, Szczęściarę i szczególnie Wiśniową oraz nieobecne: Peppetti, niuunię i zielony talerzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że ja jak na razie żadnych butelek i sterylizatorów nie kupuję, ani odciągacza pokarmu. Pierwszego syna karmiłam piersią i butelki mi nie były do niczego potrzebne, dopiero później jak mu dawałam pić - około 6 miesiąca. Wcale nie sterylizowałam butelek dla 6-cio miesięcznego dziecka, co innego noworodek. Co do odciągacza pokarmu to ja w szpitalu używałam wypożyczonej dojarki elektrycznej, która warczała jak traktor, a jak wychodziłam to nie musiałam zciągać, mały sam wyregulował ilość mleka w piersiach. Ale myślę, że odciągacz to dobra rzecz i jednak większości z was się przyda, szczególnie w pierwszych tygodniach. Co do firmy to faktycznie avent chyba najlepsza, ale też i droga, canpol też podobno dobry i tańszy. Jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Widzę że niezłe tematy dziś są poruszane. Jeśli chodzi o sex t o jeśli lekarz nie zabroni to nie jest zakazany w ciąży. Indywidualna decyzja małżonków. A co do płacenia lekarzowi.... nie wypowiem sie bo będzi nie cenzuralnie. Chyba że chcecie. Mam prośbę czy ktoś mi moż e przesłać hasło na bloga?? Bo mam problemy z wejściem dotka19@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dzięki za słowa otuchy, tez mam nadzieję, że wszystko będzie ok i skończy się na diecie, choć musze przyznać, że nie dam rady odstawić soków, po prostu jestem uzalezniona od soku pomarańczowego, którego wypijam hektolitry. Nie wiem, jak sobie z tym poradzę... hmm. Eve81 - mój wynik po obciążeniu glukozą 75g to 143 po 2 godzinach. Myslałam, że norma jest do 140, ale z krwi pobranej z zyły jest ponoć do 126, jak powiedziała mi dziś diabetolog. Ale powiedziała też, że mój wynik to nie jest duży problem. NINKA78 - tak, jestem z Poznania i będę leżeć na Polnej, postaram się zapytać o położną. Będę miała na pewno sporo pytań, bo nie chodzę do szkoły rodzenia, więc jestem zielona w temacie chociażby rzeczy niezbędnych do szpitala, wymaganych akurat na Polnej. Byłam dziś w poradni przy szpitalu, miałam robione KTG (po raz pierwszy) no i wynik jest ok, praca serca dziecka miarowa - tylko należałam się trochę, może pół godziny, może 40 minut? Strasznie się przeciągało to badanie. Termin pobytu wyznaczyli mi za 3 tygodnie, na 31. lipca :o, bo ponoć mają wiele kobiet z problemami cukrzycowymi. Na razie mam iść tylko na szkolenie dotyczące diety i mierzyć sobie poziom cukru we krwi. Cóż, jakoś wytrzymam tych kilka tygodni na diecie... W sumie do dziś dnia przytyłam 10 kg, w szpitalu powiedzieli mi że to sporo, a przecież z tego co zdążyłam zaobserwować, wiele z Was przytyło podobnie a nawet więcej, a przeciez nie objadamy się bezmyślnie. I jeszcze dziś komentarz położnej \"ooo, już ma pani rozstępy\" :o Pojawiły mi się na brzuchu mimo smarowania i co z tego, taka moja uroda :o Poczułam się troche jak ufoludek, no ale może jestem przewrażliwiona. Wisniowa - trzymam kciuki za Ciebie, wszystko będzie ok! Pozdrawiam Was wszystkie 🌻, a dziewczynom zmagającym się z cukrem życzę powodzenia w walce! Jeszcze tu będę wpadać przed szpitalem, tyle że rzadziej, bo powinnam przecież sporo leżeć z powodu szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.długo się nie odzywałam ale bardzo regularnie czytałam:)ja już nawet zapomniałam co to znaczy seks i tak będzie do końca. Mój maluch cały czas pcha się na ten świat-dziwnie szybko chce wyjść więc staram się na ile mogę nie forsować i jutro idę do lekarza, może coś proadzi aby jeszcze trochę w tym brzuchu posiedział. Wyprawkę dla maleństwa mam już skompletowaną, ze względu na obawy przedwczesnym porodem. Jeszcze musze tylko cos dla siebie kupić, bo zostanę w koszuli szpitalnej. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella- ja równiez chce rodzic na polnej, i tak jak Ty nie chodze o szkoły rodzenia wiec koniecznie owiedz sie wszystkiego, kg sie nie martw ja przytyłam juz 13 kg ciekawe co by na to małpy powiedziały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka, to może się spotkamy :) Ja mam termin na 17.09, ale różnie może być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella- ja wg ostatniego usg mam termin na 10.09 ale mam jakies takie przeczucie ze nastapi to wczesniej, mam taki wielki brzuchalllll...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane wrzesnióweczki! moje bakterie chyba wreszcie zaczely kapitulowac i dzis czuje sie duzo lepiej, jescze jestem mocno osłabiona, poce sie po przejsciu kilku metrów ale z gardłem lepiej. lekarka zabroniła mi do końca tyg. wychodzic z domu, bo mówi ze z taka odpornoscia to bede łapala wszystko.Nie wiem czy to przez to siedzenie w domu praktycznie od marca czy od samej ciązy , w każdym razie rzeczywiście moja odpornosć spadła do zera. Ale pomysle o tym jak ją wzmocnić chyba juz po porodzie. Katusia , azazella - ja co prawda robiłam test 75 g. i wyszedł dobrze, ale mam tzw. genetyczna skłonnosc, cukrzyca wystepuje u mnie w rodzinie i zawsze byłam w górnych granicach norm. Teraz przez ten dobry wynik troche straciłam czujnosc, do 6 m-ca sama starałam sie ograniczyc cukier w róznej postaci a teraz całkiem o tym zapomniałam i jakos zaczełam chyba przeginac z tym cukrem ( np. codziennie jem dwa jagodniki , jakoś nie moge zie im oprzec). Dzięki Wam przypomniałam sobie ze tez musze uwazać i troche przystopować :) Gabi27 🌻 , skoro masz juz córkę to pisz jak najczęsciej o swoich doświadczeniach, doradzaj nam co warto kupic, na co zwracać uwage, takie rady są dla nas bezcenne, mocno Cie przytulam i wierze ze piszac z nami szybko nabierzesz ochoty na kolejne staranka vanilam - coś ostatnio nas zaniedbujesz, wpadaj tu często, podsyłaj linki z upatrzonych rzeczy na allegro, jesli mozesz to podaj nazwe tej wanienki i sprzedającego albo najlepiej numer aukcji bo jakoś nie chce mi zadziałać tamten link a jestem bardzo ciekawa co znalazłaś. Ja ostatnio namierzyłam sprzedawce który jest z czestochowy i jak sie okazuje ma w czestochowie tez sklep a veny na allegro przyzwiote wiec chyba sporo rzeczy kupie u niego, zoszczedze na przesyłce ( choć wydam na benzyne) ale przynajmniej dotkne wiele rzeczy. Konwalia10 - dzięki za przepis na syrop, niestety mam taką awersje do cebuli i czosnku ze chyba nie dałabym rady skutecznie go wypic ( zaraz znalazłby sie w kibelku ) ale m0ze po ciązy go wypróbuje, ja tez latam do wc co chwilka, czasem uda mi sie zrobic kilka kropli a wrazenie jakby pecherz chciało rozsadzic :D Miśka_26 - to właśnie ten fizjoterapeuta wypowiadał sie żle o łózeczkach turystycznych na stałe, tez oglądam ten program, a teraz sa powtórki i poluje na odcinek w którym lekarz pediatra mówił dokładnie jak dawkować leki przeciwgoraczkowe u niemowląt ( ile ml/kg masy ciała) co ile godzin i co robic jak temp. wzrasta a jeszcze nie mozna podac nastepnej dawki, chciałam to soie nagrać, nie wiem czy uda mi sie wyczaić ten odcinek bo teraz jakoś rzadko pamietam o tym programie.Jakbys wyczaiła taki odcinek to daj znac moze załapie sie w którys dzien na powtórke :) Fajnie ze u Was wszystkie rzeczy są u mamy , ja szczerze mówiąc nie wiem jak jest w szpitalu w którym chyba bede rodzic. aneta76 - przynajmniej ciuszki masz po starszych synkach i mniej wydatków :) Ale wagi dzidzi Ci nie zazdroszcze tym bardziej ze z niepokojem obserwuje ze moja mala tez coś mocno ostatnio przybiera, niby to dobrze ale niech nie przesadza do porodu NINKA78 - nie badz niesczesliwa z powodu zwolnienia, mi ginka juz w drugim miesiący powiedziała \"dość juz sie pani napracowała, najwyższy czas iść na zwolnienie\", popracowałam jescze miesiąc i posłuchałam jej, a Ty i tak jesteś wytrzymała ale jak sie dobrze czułas cały czas to nic dziwnego . Shiva24 - dzieki z a odpowiedz w sprawie kólek, z tego wygląda ze wielkośc jest podobna, te moje tez są skrętne z możliwościa blokowania a cały stelaż (sam stelaż +kółka) wazy raptem 6,2 kg . Jedynie marwie sie czy zimą nie bedzie zbyt cięzko nim jezdzić bo choc nie zamierzam jezdzić po zaspach to w Polsce jest bardzo róznie z odśnieżaniem chodników, w Was na pewno wygląda to znacznie lepiej i tylko mnie jeszcze powstrzymuje przed kupnem joasia_ - dzieki za relacje z I etapu porodu, jak mozemy sie gniewać ze sie ropisałas??? Kobieto pisz jak najczesciej i jak najwięcej!!! Powodzenia u kardiologa, nie wyobrazam soie zeby Ci odmówił przyjęcia to juz byłoby przegięcie. kaska0110 - moze wybiez sie do innego dentysty bo dopóki ten ząbek Cie ćmi to ok, ale jak Cie rozboli to bedzie gorzej :( Ja tez wczesniej zastanawiałam sie czy kupować laktator ale u nas w szpitalu wymagają zeby go miec w wyprawce, co prawda może być zwykły ale jak poczytałam opinie dziewczyn o laktatorach to chyba zdecyduje sie na elektryczny firmy Tufi Gaja, jest w cenie ręcznego z Aventu (125 zł) a dziewczyny na innych topikach bardzo go chwaliły. Poza tym z tej firmy jest znacznie tańsze oprzyrzadowanie niz z Aventu, są butelki, podgrzewacze, torebki do zamrażania pokarmu itp i wszystko jednak tańsze niz z Aventu, a skoro dziewczyny piszą ze ten laktator jest super to wole elektryczny niz w tej cenie reczny, a i podobno jest cichy , w przeciwieństwie do MEDELI która podobno jest bardzo dobra tylko głośno warczy :D no i jest droższa. zekanna -Twój maluch jest bardzo ciekawy jak wygląda jego mamusia z drugiej strony, ale na pewno jeszcze troszke poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny jak tam minął kolejny ciążowy dzionek? Kaja72 z tym napaleniem u mnie to tak ze mam męża w domu 4x do roku przez tydzien wiec mozna mnie zrozumieć... Irysek a z tymi ubrańkami po chłopakach to nie mam kompletnie nic bo jak pisałam na poczatku Antek to dla nas niespodzianka\"nieplanowana\" wiec kupuje wszystko od śpiochów po łóżeczko i wózek-dosłownie wszystki.A co do wagi to moje dzieci rodzą sie średnio na 4-4500,0 60 cm na dwa tyg przed terminiem mam c.c więc mam co nosic i wygladam ciekawie (mam tylko 150 cm) A tak wogole to dzis rozłozyłam nowe łóżeczko kusi porzadnie wywietrzeć bo smierdzi lakierem czy nie wiem co to jest ...musze przyznac że pokój wyglada całkiem fajnie az nie moge sie juz doczekać. Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wrześniowe brzuchatki🖐️ Ale ten czas leci, już minęła połowa tygodnia.Byłam dzisiaj u gina żeby dał mi pozwolenie na ćwiczenia w szkole rodzenia.Zdziwił się że chce mi się jeszcze ćwiczyć:)Póki dobrze się czuję to czemu nie skorzystać!! Któraś z Was pisała, że jakaś kobieta zalecała masaże piersi żeby później było w nich mleko.Dziś właśnie przeczytałam artykuł o tym, że jeszcze parę lat temu zalecano masaże piersi szorstkim ręcznikiem a potem wcieranie wazeliny lub oliwki.Obecnie wogóle nie jest to zalecane bo piersi same przygotują się do laktacji. Jedyne co możemy zrobić to masaż strumieniem wody naprzemian zimnej i gorącej lub wmasować krem przeciw rozstępom. Czyli jednym słowem metody naszych mam czasami odchodzą do lamusa... Byłam odebrałać dzisiaj wyniki morfologii i mam lekko podwyższony poziom leukocytów (norma 4-10, ja mam 10,5).Wskazuje to na jakiś stan zapalny ale gdzieś wyczytałam, że ciężarne tez mogą mieć podwyższone.Czy Wy też może tak macie?? Aneta76 życzę samych przyjemnych chwil z mężusiem!!Szkoda że tak rzadko bywacie razem🌼 Joasia wielkie dzięki za relacje ze szkoły rodzenia!!Czekamy na dalsze jej części:) 🌼 Żądamy więcej takich dżentelmeńskich facetów w kolejkach do laboratorium..i nie tylko!!!:D Aniołekjg ale fajnie, dostaliście zadanie domowe do domu w postaci maluszka do kąpania!!Niezły pomysł!! Miśka26 🌼 Magda7184 🌼 Malagocha333 🌼 Ninka78 🌼 Dotex82 🌼 Kaśka0110 ale biedulka z Ciebie!!Mam nadzieję, że ząb przestanie Ci dokuczać i spokojnie wytrwasz do wizyty!!Swoją drogą mogliby zrobić dla Ciebie wyjątek, przecież Twój ból to stres dla maleństwa!! Aniołekjg, Daria jak tam po wizytach?? 🌼 Katusia, Azazella trzymam kciuki za Was i Waszą silną wolę!!Napewno dacie radę 🌼 Shiva skurczy łydek co prawda dzisiaj nie miałam ale za to wciananie bananów i orzeszków mi nie przeszkadza:D Wiśniowa trzymaj się dzielnie w tym szpitalu!!To super, że możesz choć na chwilę do nas zajrzeć!!Wszystko będzie dobrze 👄 Vanilam widzę, że wzięłaś się za ostre zakupy, no i bardzo dobrze!!Ja jutro idę do siostry zrobić remanent w ubrankach po siostrzeńcu a potem muszę dokupić całą brakującą resztę. To-tylko-ja gdy się uczysz i czujesz, że coraz mniej wiesz to to jest prawidłowy objaw!!!!Ja tak zawsze miałam przed egzaminami. Kochana jeszcze kilka dni i będziemy miały topikową imprezkę:D Kaja72 czekamy na relację z jutrzejszej wizyty u lekarza 🌼I oczywiście trzymamy kciuki! Zekanna fajnie, że znów do nas zajrzałaś:) Czyli jesteś zwarta i gotowa do porodu!!Oby maleństwo jeszcze trochę poczekało🌼 Irysku jak dobrze, że ta paskudna choroba już Cię opuściła!!I oby więcej nie wracała🌼 Dobra, zmykam do łóżeczka bo padam z nóg!!Przed chwilą skończyłam robić mus jabłkowy, wsadziłam go do słoiczków, na zimę będzie akurat!!Ściskam Was i życzę kolorowych snów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello - jestem, u mnie wszystko ok, nie odzywam sie bo mam kilka waznych spraw do zalatwienia. Marzenko - z tego tez powodu nie mozemy spotkac sie w tym tygodniu. bardzo mi przykro. obiecuje, ze po niedzieli bede do Twojej dyspozycji. Odezwe sie za kilka dni buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Zdecydowanie mam nadzieje że maleństwo poczeka jeszcze:)Też kupiliśmy już łóżeczko, a raczej moi rodzice je kupili-pierwszy wnuk :) Kupiliśmy turystyczne z podwiesznym dnem i przewijakiem, oczywiście dokupiłam do niego materacyk bo ten turystyczny był jakiś twardy. Łóżeczko jest fajne i bardzo stabilne-jak się dorobię aparatu to wyślę zdjęcia na bloga. Dziś wizyta u lekarza na 16, mam tylko nadzieję że pozwoli mi siedzieć w domu-szpital już to słowo źle na mnie działa, ale czego się nie zrobi dla maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Pustki dzis na forum. Ja wpadlam sie przywitac :) U mnie zapowiada sie aktywny weekend. Dzis odbieram pierwsze dekoracje do pokoju naszego smyka (wciąż bezimiennego ;) ) Wpada teściowa zobaczyc jak sie urzadzilismy, kuzyn z wyprawka po swoich smykach :) :) :) (troche odciazy to nasz budzet) no a w weekend planuje grilla :) Beda moje 2 kolezanki ze studiow z mężami a jedna nawet z 3 miesiecznym synkiem :):):) Zostaja na weekend, maly ma straszne kolki wiec bedzie to taka mala zaprawa przed tym, co czeka nas juz we wrzesniu! I jeszcze jedno - trwala dyskusja na temat pieluch - na szkole rodzenia położna wspomniala o pieluchowaniu mieszanym... Co o tym sadzicie? Podobno maluch szybciej uczy sie korzystac z nocnika no i podobno w pierwszych tygodniach nalezy na pampersa nakladac pieluszke tetrowa, aby \"cwiczyc bioderka\". Slyszalyscie o tym? Pzdrw i milego dnia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!A co tak puściutko u nas dzisiaj?ja od rana wzięłam się za porzadki w domu a teraz siedze i dochodze do siebie,chyba przecholowałam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×