Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

racja:) nie będziemy:) halo Greta! :)opowiadaj nam tu zaraz jak było na wycieczce:) monia:), lekarz Cię na pewno uspokoi i powie, że wszytko jest ok:) też przytyłam 8 kg! I położna nie była zachwycona :o ale to chyba zależy od wagi wyjściowej, chociaż nie wiem... aniołek:) ja znalazlam sposób na te spuchnięte nogi;P zaganiam mężusia, żeby zrobił mi masaż:) co prawda po 2 min. już jęczy, że go bolą ręce, ale dobre i to;) czyli jeśli my jesteśmy zmęczone, to i nasze maleństwa też? rany, to mi ulżyło:) bo też już zaczęłam panikować!:) to-tylko-ja:) dziękuję za pocieszenie:) dla wszytkich mamuś🌻🌻🌻:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myśle że Miska sie nie obraziła tylko po prostu ma cos do załatwienia, lub nię ma w danej chwili neta :) tofikowa na anemię ponoć jest najlepszy sok z buraków, mi przynajmniej pomógł w pierwszej ciąży. Byłam sucha jak patyk i tez miałam anemię. A co do maluszka ja go czuję bardz często i nie ma regół. zielony_talerzyk i to-tylko-ja dziękuję za słoneczko. Nie chcę straszyć ale okazuje się (nie jestem meteorologiem) że pogoda odemnie z wyspy zawsze leci nad Polskę. Jak rozmawiam z mamą przez telefon to zawsze jej mówię jaka bedzieza kilka dni :) monia18 będzie dobrze napewno lada dzień sie zacznie :) vanilam napewno twój maluszek się naje do syta, niczym się nie przejmuj a tym bardziej wielkością :) zobaczysz że dasz radę, ja byłam uparta i dałam mimo wielkości piersi okazało sie że mam nadmiar pokarmu, trudniej podac dzicku pierś małą ale głowa do góry dla chcącego nic trudnego :) :) :) kaja72 daj znać jak dostaniesz wynik i dla wszystkich mamusiek 😘 czekam na relacje z USG wszystkich brzuchatek i wizyt lekarskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilam - doczytałam, że u niektórych kobiet siara pojawia sie ok. 5 miesiąca ciązy, a u niektórych dopiero po porodzie, więc bez obaw :) A ja się znowu martwię :( Nie dość, że dziś nie czuję zbytnio ruchów dziecka, to jeszcze od kilku dni mój puls nie spada poniżej 90 - przeciętnie jest ok. 92, a dochodzi do 111 uderzeń na minutę, przy idealnym ciśnieniu krwi. Musze powiedziec o tym lekarzowi, bo nie przechodzi mi nawet po realnium (zaleconym przez gina na nerwy) i po lezeniu. Czytałam, ze u niektórych osób w ciązy zaostrza się arytmia serca - ja już kiedys odczuwałam podobne dolegliwości, które nazywałam \"atakami lęku\", a to po prostu był częstoskurcz. Teraz mam go przez cały dzień, czuję się okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez slyszlam ze sok z burakow jest dobry na anemie, po za tymsuszone morele, czerwne mieso szpinak brukselki..... Dzisiaj czuje sie duzo lepiej chyba dzidzia wrocila na miejsce bo nic mnie nie ciagnie. Czasami czuje sie jakbym byla w 9 miesiacu a czasami tak jak dzisiaj nie mam zadnych dolegliwosci i nie czuje brzucha. A ztym twardnieniem to mam tylko jak sie mocno objem na raz. Musze jesc czesto ale nie do syta bo jak zjem wiecej to brzuch jest twrdy jak kamien i tak samo rano zanim pojde do toalety. Wlasnie mam pytanie czy na USG trzeba isc na pusty pecherz czy pelny bo na skierowaniu mam informacje ze musze pic wode przed badaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azazella To moze zadzwon do lekarza, bo cisnienie i puls sa bardzo wazne. Ja czasmi jak sie polze zeby sobie odpoczac to mam wrazenie ze mi serce zaraz wyskoczy tak je czuje zwlaszcza wieczorem. Dzisiaj tez nie czuje ruchow dzidzi i czuje sie wyjatkowo lekko. Wczoraj mialm ciezki dzien bo mnie strasznie ciagnelo a dzisiaj jak nowo narodzona. Troche sie martwie bo wczoraj bylam u znajomych na grillu i oni lakierowali patio i strasznie smierdzialo lakierem ,po kilku minutach uciekalm do domu ale siedzialm w tym smordzie gdzies z 15 minut mam nadzieje ze to nie zaskodzilo dzidzi. Oni mowili ze na powetrzu nic sie nie stanie ale i tak tam nie siedzialm ale te kilka minut.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie dzisiaj rozpisalam. Chcialam jeszcze zapytac czy Wy stosujecie te cwiczenia co sa na bloogu. Chcialbym zaczac cos robic ale nie wiem czy to jest wskazane. Tez nie mam takiego dobrego kontaktu z moim ginekologiem bo mialam tylko jedna wizyte tu w KAnadzie i tylko sluchal rytmu serca dziecka to skad on moze wiedziec czy nie ma przeciwskazan. JAk bylam pod opieka ginekologiczna w polsce to mialam badana szyjke macicy i lekarz powiedziala ze jest dluga i ze wszystko wyglada dobrze. Wiec chyba nie ma przeciwskazan do wykonywania cwiczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz lea, jesli masz tak napisane na skierowaniu, to napełnij lepiej pęcherz, po co masz potem siedzieć przed gabinetem z butlą wody i popijać :) Najwyżej poproszą Cię, byś skorzystała z toalety przed badaniem :) Mój gin wprawdzie tego nie wymaga i zawsze robi mi usg przy pustym pęcherzu (wewnetrzne i zawnętrzne), ale może Twój lekarz wyznaje inną szkołę? Chyba będę musiała podziałać z tym lekarzem, bo ten puls jest nieznośny, czuję, jakbym była cały czas przestraszona, poddenerwowana, a to serce tak wali. Cisnienie mam ok, 120/70 lub mniej i nie zwiększa mi się nawet po wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azazella Ja czasmi czuje sie podobnie jak Ty zwlaszcza wieczorami.Zdarza sie ze tak mi serce wali ze az mnie dusi. Ale ja nie mam takiego komfortu zeby dzwonic do lekarza, nawet by nie wiedzial z kim rozmawia. Tu w KAnadzie tak sie nie cackaja z pacjentkami. Bylam strasznie zawiedziona tym ze wpierwsza wizyta trwala zaledwie 10 minut , moze nawet mnie a jestem przeciez w 22 tygodniu ciazy. Myslam ze zasypie mnie sterta pytan zrobi jakies specjalistyczne badania. A on tylko skierowal na USG , posluchal pulsu dizdzi i spytal czy sie dobrze czuje. Kazal zrobic badania krwi pierwszego czerwca i wyznaczyl nastepna wizyte 22 czerwca, Acha i jeszcze oddalam mocz ktory testuja patyczkami z kolorowymi papierkami. W Polsce jest zupelnie inaczej, kazda jedna wizyta byla dluzsza, badano miszyjke macicy , cytologie itd a tu jakos tak nie czuje sie ze jestem w dobrych rekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lea a ty gdzie
gdzie w tej Kanadzie mieszkasz ???? I czemu siedzisz tam jak ci sie nie podoba ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam tak traktowana w pierwszej ciąży, kiedy chodziłam do państwowego lekarza. Teraz mam prywatnego, który poświęca mi minimum pół godziny, bada kompleksowo, jestem naprawde zadowolona. Ale czytałam na innych forach, e faktycznie opieka zdrowotna za granicą jest - może nie tyle gorsza, bo przeciez i tam rodza się zdrowe dzieci - ale mniej zaangażowana w pacjenta. Nie wiem czym to wyjasnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz w KAnadzie nie ma prywatnej sluzby zdrowia tylko panstwowa .I tez nie mialam mozliwosci wyboru ginekologa, bo moj lekarz rodzinny kieruje do tego ginekologa z ktorym wspolpacuje. Jestem w Ontario blisko Toronto i nie mam narazie mozliwosci powrotu do polski, gdyz moj maz tu jest i pracuje. Ale jesli chodzi o sam porod to nie wim dokaldnie jak jest w polsce ale tu jest dosc luksusowo i za darmo. Moj maz ma dobre benefity z pracy wiec moge miec prywatna sale. Znieczulenie jest darmowe i sama pacjentka podejmuje decyzje jak chce rodzic. W lipscu mam sptknie z polozna i bedziemy wszystko ustalac i tez mam obiegowke po spzitalu, beda mi tlumaczyc jak wszystko bedzie przebiegac krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie po przerwie:) no:) ja juz w domku od piatku dochodze do siebie po sprincie przez Nowy Jork:) to byl moj trzeci raz w NY ale moj maz mial go okazje podziwiac dopiero po raz pierwszy wiec mial ogromny glod zobaczenia WSZYSTKIEGO co przez 4 dni nie jest mozliwe:) gonilismy wiec ile sil w nogach zeby sie nacieszyl bo nastepna taka wyprawa juz nie bedzie taka luzacka z malym skrzatem przy boku:) wypad sie udal i bylo bardzo fajnie,maly dostal malenke body od tatusia ze znakiem departamentu policji NY wiec rowniez bedzie mial pamiatke z naszego \"baby moona\":) pogoda nam dopisala i bylo piekne slonko,jednak jakby bylo pare stopni wiecej na plusie to bym nie pogardzila:) mamy tyle fotek,ze nie wiem jaka mam wam przeslac:) wysle wiec 3 do naszej\"szefowej\" i potem najwyzej sie je sciagnie jak juz zobaczycie mojego brzusia:) pozdrawiam was goraco i ide poplywac bo nozki mi dokuczaja buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej juz po wizycie, dzidzi jest zdrowa, wszystko jest ok, wszystko rozwija sie i rośnie prawidłowo. bardzo sie ciesze z tego powodu:):):):):):):):):):):) coś wiecej napisze jutro pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to-tylko-ja to super, gratuluję udanej wizyty i cieszę sie razem z Tobą że dzidziunia zdrowa 🌻 a co do serca ja ogólnie mam chore serducho od 9 roku życia, przy pierwszej ciąży po 14 godzinach bez wód płodowych, z bólami partymi i krzyżowymi zrobili mi cesarkę ponieważ moje serducho juz niedomagało :( Patryk urodził się siny i podduszony z 8 punktami odrazu poszedł pod tlen. A teraz za 2 tyg mam wizytę u kardiologa - ma zbadać moje serce i zadecydować jak będę rodziła. Chociaż i tak juz wiem że przy porodzie dostanę antybiotyk na serce. Na codzień mam arytmię i migotania przedsionków - odpukać w tej ciąży się nie zdażyło alemęcze się bardzo nawet wchodząc na piętro przystajężeby odpocząć. Często robi mi sie duszno i gorąco i nie moge długo stać. No ale takie życie co ma byc to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Byłam dzisiaj w BIEDRONCE i zobaczyłam że wyłożyli body dla naszych pociech. 100% bawełna różne kolory z pięknymi obrazkami w różnych rozmiarach zaczynając od 56. Pakowane po 2 sztuki za jedyne 6.99 to wychodzi za sztukę 3,5zł. Polecam jakby któraś chciała już teraz kupić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To-tylko-ja Super ze dzidzia jest zdrowa, na pewno sie lepiej czujesz po tej wizycie. JA ide w srode ale watpie czy mi cos powiedza bo oni wysylaja raport do lekarza prowadzacego a wizyte mam dopiero 22 czerwca. Ale zeby mi plec powiedzieli to wymusze. Niunia Rybka musisz dbac o siebie, nie przemeczaj sie odpoczywaj. Serce jest teraz dodatkowo obciazone wiec musisz sie oszczedzac. Greta78 Super ze wypad Ci sie udal. Moj maz pojechal samochodem w sobote rano do Meksyku z KAnady. Bo nie wim czy pisalam ze tam mieszkalismy prawie rok a teraz wrocilismy do KAnady i on ojechal zabrac nasze rzeczy. JAk wyjechal w sobote o 6 rano tak dopiero dojerzdza do Monterrey w Meksyku. TAk chcialam jechac ale to troche za daleko. Pozdrowionka dla wszystkich Wlasnie dzwonilam sie dowiedziec jak to jest z tym piciem wody przed USG i tylko do 10 tygodnia trzeba wypic litr wody przed badaniem .DZieki Bogu nie musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 JA niestety jestem za dlaeko od biedronki ale i tak nie wiem w jakim kolorze robic zakupy mam nadzieje wyjasnic ta kwestie w srode na USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie rodzisz
lea a gdzie ty rodzisz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lea76 wiem, wiem że muszę ale same rozumiecie jak to jest przy dziecku 6 letnim :) w dodatku mam holesterol wysoki - ale jakoś będzie. dzięki za troskę buziaki pa idę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki, Na poczatku topiku czasem sie udzielalam, teraz wiecej was podczytuje.... Ale chcialam odswiezyc znajomosc i mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do siebie z powrotem. Moja data porodu to 27 wrzesnia 2007 czyli za 4 i pol miesiaca :) Szkrabek wierci sie dzis caly dzien co powoduje duzy usmiech na mojej twarzy. Uwielbiam kiedy ono sie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede rodzic w Kanadzie. A Ty kim jestes ujawnij sie, czy tez jestes z Kanady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na tym forum
jest wiecej osob z kanady niz ci sie wydaje. Kiedys byl osobny topik nawet, ale juz sie rozlecial :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wczoraj u lekarza spędziłam pół godziny - szyjka zamknięta, nie skraca się, mały brykał w brzuszku tak bardzo, że lekarz musiał się ostro nagimnastykować, żeby go zmierzyć - maluch uciekał mu spod głowicy, kopał, wiercił się :) A na dodatek okazał się bardzo wstydliwy i postanowił nie pokazywać obcemu facetowi (ginekologowi), co ma między nóżkami ;) hi hi hi ***Niunia*** --- wiem, że na anemię dobry jest sok z surowych buraków :) ale nie mogę się przełamać, żeby go wypić. Poza tym teraz buraki są albo stare (zeszłoroczne) i mają mało soku albo \"nowe\" i pełno w nich nawozów i chemii. W ogrodzie u moich rodziców i szwagra buraki są jeszcze malutkie. Na razie musi mi wystarczyć sok z buraków z Hortexu. Monia18 --- na pewno już niedługo poczujesz ruchy Twojego dzieciątka. Być może już coś czujesz, ale nie zdajesz sobie jeszcze z tego sprawy ;) Ginekolog mi mówił, że bardzo dużo zależy od wrażliwości zakończeń nerwowych w brzuchu. Azazella - też mam wysoki puls ok. 88-92 uderzeń na minutę, ale nigdy bez stresu lub znacznego wysiłku nie przekroczył mi 100. Najlepiej poradzić się lekarza. Życzę zdrówka :) Lea76 - dotychczas miałam już 3 USG przez powłokę brzuszną i nigdy nie musiałam mieć pełnego pęcherza. Ale skoro na skierowaniu masz zalecenie pełnego pęcherza, to może lepiej trochę wypić przed USG. To-tylko-ja - cieszę się, że dzidzia rozwija się prawidłowo :) Aniołekjg 🌻 Vanilam 🌻 Peppetti 🌻 Miśka_26 🌻 Joasia_ 🌻 Zielony_talerzyk 🌻 Greta78 🌻 Mlagocha333 🌻 ***Dee 🌻 i dla całej reszty Wrześniówek, których nie wymieniłam 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINKA78
WITAJCIE DZIEWCZYNY :) PEPPETTI PROSIŁABYM O DOPISANIE MNIE DO TABELKI I UDOSTĘPNIENIE HASEŁ DO BLOGA I ZDJĘC:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Greta: Jak ja bym chciała być teraz w NY....., w Pradze wczoraj 30 C, a dzisiaj 15 C i będzie padać. Niunia: Tutaj wszystkim ciężarnym robią obowiązkowo EKG, mam nadzieję, że może tym razem twoje serce będzie silniejsze. Mam już wyniki amniopunkcji i bardzo się cieszę, bo wszystko o.k. dziecko nie ma żadnych wad ani chorób genetycznych. To nie jest tylko badanie na zespół Downa ale także na inne choroby np: mukowiscydoza, i wszystkie inne związane z wadami chromosomów. Peppetti: prośba o poprawienie tabelki: mój pas to 88 cm, waga +4 kg, no i najważniejsze : SYN. A tak chciałam dziewuszkę....Niestety nie będę pleść warkoczyków...To już trzeci mężczyzna w domu, a ja sama......dobrze, że chociaż chomik jest samiczką.Tylko mój synek się cieszy, że nauczy brata \"sztuk walki\" Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, szczególnie\"anemiczki\" do których też się zaliczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofikowa Ja wiem, też się nie mogłam przełamać ale proponuję soki warzywne - gotowe w kartonach. Ja np dolewałam soku buraczkowego do soku gotowego warzywnego i go jeszcze przyprawiałam lub jadłam barszcz czerwony ze świeżych buraków i te gotowane buraki też wyjadałam :) A jak wiadomo soki warzywne są bardzo dobre dla nas i są bardzo odżywcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINKA78
Mam pytanie czy któraś z was ma niezgodnośc krwi? wydaje mi sie że czytałam że w połowie ciąży powinno sie przyjąc jakiś zastrzyk? a co do badania poziomu cukru to ochyda:( miałam robione to badanie 2 tyg temu i dawka cukru o mało mnie nie powaliła:):) bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja72- gratuluje synusia!!! Ja nie chciałam sie dowiedzieć jaka to płeć i nie wiem, bo w powstrzymałam pania doktor przed ujawnieniem. w domu mi niekt nie wierzy, i wszyscy sie dopytują co bedzie. Chodziasz przyszły dziadek jes przekonany, ze chłopiec. dla mnie najwazniejsze jest to, ze dzidzia jest zdrowa i wszystko rozwija sie prawidłowo. widziałam jak bierze paluszka do buźki, bijace serduszko, kręgosłup, żołądek, pęcherz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja72 TO SUPER że wyniki ok Bardzo się cieszę razem z Tobą - ja niestety będę w niepewności do końca bo badaniom się nie poddam. NINKA78 zastrzyk na przeciwciała (gdy kobieta ma Rh ujemne) u mnie podają w 29 tygodniu ciąży i drugi po porodzie. Ale z tego co pisały dziewczyny to w Polsce praktykuje się tylko ten drugi czyli po porodzie. Ja przynajmniej miałam tylko po porodzie w pierwszej ciąży w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINKA78
Dziweczyny potrzebowałabym bilet na mecz LECH-LEGIA n a sobotę, może wiecie o koimś kto chce sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×