Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Peppetti ale ja tez jestem sama z dwójka dzieci i bez męża i jakoś sobie radze poprostu nie mam wyjscia mam duże wsparcie w 8 letnim synu ktory pomaga mi nawet przy sprzataniu,lzejszych zakupach i przypilnuje pieciolatka ktory jest prawdziwem harpaganem a jezeli chodzi o kredyt to chcielibyśmy kupic dom wiec wypadałaby kwota 200 tysiecy dla szczegukłów to mąż pracuję od maja 2005 legalnie w firmie w anglii bede ci bardzo wdzięczna za pomoc a teraz mykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetko - taka pomoc osmiolatka przydalaby mi sie. Generalnie to nie martwie sie o caloksztalt, jakos sobie poradze. tylko o tych pierwszych kilka dni zaraz po przyjsciu ze szpitala. a moze martwie sie na zapas, a moj maz wcale nie pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti - pisze do Ciebie na maila bo mam pare pytan i prosze o pomoc a tak na marginesie, to mnie tez czeka malowanie i remont pokoju dla Maxa nie zazdroszcze Tobie, ale dasz rade, ja tez cesarka tylko, ze nie mam innych dzieci,a maz w domu tylko w wekeendy, a urlop juz konczy w niedziele - co prawda przyszla - ale musze sie pozniej zajac firma, a nie mam pomyslu jak poszukac jakiegos pracownika - wiec troche mnie jeszcze to przeraza zapisalam sobie na pulpicie tabelke i widze, ze chlopcow wiekszosc jak juz sie mi uda to tez tam sie znajda moje dane to-tylko-ja - milej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti - juz wyslalam maila do Ciebie i mam nadzieje, ze rozwiazesz moje problemy barierowe, co do obsugi kompa, z gory Ci bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, u mnie na razie troszke spojniej ale biore te leki i cały czas leze. Mam do Was kilka pytanek 1. czy do wózeczka głębokiego ( do gondolki) na zime tez nie uzywa sie zadnej podusi bo mnie sie tak kojarzy ze jak nieraz zagladałam do wozeczków to jednak podusie były 2.oglądałam jakiś czas temu gondolke z Peg Perego i tam jest takie podnoszone pokretłem dno plastykowe z dziurkami do wentylacji a na to cieniutki materacyk, ale taki naprawde cienki 2-3 milim czy to nie bedzie za chłodne na zime czy trzeba dokupić jakis grubszy materacyk , wkleje link do podobnej gondoli i osobno ewentualnie do materaca który nie wiem czy jest potrzebny http://www.allegro.pl/item213731588_wozek_peg_perego_classe_4_culla.html zdjecie 24 i nastepne i jeszcze jeden link gdzie mniej wiecej widac dno gondolki; http://www.allegro.pl/item211912368_super_lekki_peg_perego_caravell_22_i_navetta.html a teraz ten dodatkowy materac http://www.allegro.pl/item217990807_uniwersalny_super_materacyk_do_wozka_dzieciecego.html prosze doswiadczone mamuski o odpowiedz i jeszcze dwa pytania dotyczace ubierania, wszyscy wokół mi mówia ze we wrzesniu to trzeba dziecku zakładac podkoszuleczke z długim rekawkiem i kaftani czy pajacyka tez z długim ( czyli w sumie dwa długie rekawki) bo wtedy jeszcze nie pala w kaloryferach a w domach jest zimo i dlatego zeby z krótkim rekawkiem na poczatkowe dni dopóki nie zaczną w mieszkaniach grzać nic nie kupować- czy rzeczywiście i drugie pytanie w czym zamierzacie zabrac dziecko ze szpitala , ja z racji odległosci planuje przewiezc mala w gondoli przystosowanej do przewozenia niemowlaka samochodem , potem bede wozić w foteliku ale wydaje mi sie ze dla tygodniowego dziecka jazda ok. 2 godz bedzie wygodniejsza w gondoli , mala bedzie wiec przykryta kocykiem polarowym , czy trzeba jej kupić jeszcze coś cieplejszego na droge,jakis grubszy sweterek, bo mnie sie wydaje ze 2x długi rekaw i kocyk to chyba wystarczy ale szczerze mówiąc nie wiem i licze na podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek - ja tam doswiadczona nie jestem, ale gondoli wogole nie kupuje, a wozek MUTSY, mam super gruby spiwor i juz, a ja slyszalam ze dziecka nie wolno przegzewac i ze trzeba ubierac jedna warstwe mniej jak siebie najwazniejsze ze jakos sie trzymasz i ze juz Ci lepiej z Twoim Brzusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie tetaz pomyslalam ze moze lepiej włozyc dzidzie do gondolki w rożku, ale czy nie bedzie jej za goraco? anja2525 ja tez jestem tu tylko dzieki laptopowi Po raz kolejny dopytuje co z Dzidzią1975? znikneła zaraz po tym jak pisala o swoich problemach, jesli nas czytasz to daj choc znac czy wszystko juz dobrze niedługo chyba tez powróci z wojazy vanilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 ja od poczatku zakładałam ze dla malego dziecka najzdrowsze jest lezenie na płasko na dwardym i stąd od razu założyłam ze musi być gondolka i to spora zeby do wiosny przejezdzić, ale wózki mutsy są super bardzo fajne tylko dla mnie za ciężkie ( brak windy) no i troszke drogie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez pisalam wczoraj do dzidzi i cisza wiec martwie sie coraz bardziej moze nam podpowiedza w szpitalu jak odebrac dziecko ja mam ze szpitala 5 min wiec troche mniej niz Ty, ale nie wiem sama jak sie dziecko przewozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 czyli Ty stawiasz na rekaw krótki pod spód i długi na wierzch tak? czy w ogóle bez podkoszuleczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety tanie nie sa i mnie kieszen tez chole.... boli, ale maz mi obiecal, bo wszystko udalo mu sie kupic taniej w niemczech a wozek jest w tej samej cenie co u nas, ja mieszkam z tesciami w domu to nie musze nigdzie go nosic.ale dlatego tez moge obyc sie bez gondoli bo 600zl mniej no a nosidelko jest profilowane i moze dziecko lezec a na wiosne to moze juz spacerowy??? ten twoj tez jest bardzo ladny, ale nie wiem szczeze co z tymi dziurkami w gondoli, moze lo jest wlasnie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie kupiłam wózka, ale przymierzam sie własnie do peg perego, a poniewaz wszystkie gondole w perego maja taki własnie system wentylacji wiec wkleiłam przykładowe linki na których widac to dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek nie mam Kochana pojecia bo nie wiadomo jak bedzie pogoda, ale mysle ze krotki pod spod i jakis dlugi na wierzch, tak jak mowisz moj debilny pies (wilk-13 lat) - znowu mysli ze jest malutki i wciska sie w najmniejsze katy, tak sie boi burzy ha ha ha jemu sie wydaje ze jest jak sarenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze lezysz i odpoczywasz, ale laptopa nie masz na brzuszku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie laptop lezy obok a ja na prawym albo lewym boku, nie wiem czy to takie konieczne zeby lezec na lewym ale moja dzidzia ułożona jest po prawej stronie i jak leze na prawym to ona na pleckach :D a jak sie kłade na lewy to chyba spada :D bo mnie wtedy bardzo coś ciągnie i za długo nie wyleze tak a gdzie Ty mieszkasz (chyba pisalas ale mi umkneło) ze masz teraz burze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmykam na kolacje bo zaczynam byc głodna, fajnie ze jestes i mozna tak na zywo pogadac, nie pamietam mojego gg bo mam go jeszcze na normalnym kompie a na laptopie jest gg meza, ale jak sprawdze to tez podam jakby ktos cos chcia ode mnie :D albo bardzo by sie martwił o mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti - Kochana jeszcze raz Ci z calego mojego serca i Maxa dziekuje za pomoc i wyrozumialosc szalenie mi ulatwilas sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek - ja jestem z wlkp, miasta miedzy Lesznem a Poznaniem zjedz pyszna kolacje, ja jeszcze czuje ciezar obiadu. ja tez sie ciesze ze mozemy pogadac bo samemu tak smutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneteczka1976
Ja pierwszą córkę odbierałam ze szpitala w body z długim rękawem i pajacyk na to była zawinięta w rożek i kocyk. Ubiera dziecko do wyjścia pielęgniarka więc jak weżmiecie więcej ciuszków to ona i tak wybierze. Odpowiednio do pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 jak bedziesz to daj mi znac, czy Ty bierzesz fenoterol tak bardzo regularnie, bo ja nie moge spamietac i ciagle zapominam i dzisiaj wzielam np o 8 rano zamiast o 6 a pozniej juz calkiem zapomnialam i wzielam cala po 20 i nie wiem czy mi to nie zaszkodzi ze tak biore nieregularnie, ale jak juz wspomnialam to nie pamietam o nich, a powinnam brac o: 6:00, 12:00, 18:00, i o 24:00 po pol :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneteczka a jaka byla wtedy pora roku? czyli ile mialas ciuszkow i jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam Was pytac co myslicie o chustach do noszenia dzieciaczkow??? czy tylko ja jestem uzalezniona od kompa??? :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) rzadko sie odzywam, bo muszę sporo leżeć, a teraz we wtorek czeka mnie dodatkowo szpital (cukrzyca), więc znów nie wiem, kiedy będę. anja2525 - Przeczytałam Twoje pytanie do malagochy3333 odnośnie fenoterolu - ja go biorę już od kilkunastu tygodni, 4 razy dziennie po pół - tak jak Ty ustaliłam sobie godziny 6.00, 12.00, 18.00 i 24.00. Często zdarza mi się zapomnieć i wziąć np. 2 godziny później i naprawdę nic takiego się nie dzieje. Oczywiście najlepiej nastawić sobie alarm w komórce i nie trzeba pamiętać :) Jeszcze apropos diety cukrzycowej, stosowanej przeze mnie naprawde niezbyt rygorystycznie - schudłam na niej 2 kg... więc od początku ciąży jestem 8 na plusie. Pozdrawiam Was wszystkie 🌻 nie mogę tu za długo siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) rzadko sie odzywam, bo muszę sporo leżeć, a teraz we wtorek czeka mnie dodatkowo szpital (cukrzyca), więc znów nie wiem, kiedy będę. anja2525 - Przeczytałam Twoje pytanie do malagochy3333 odnośnie fenoterolu - ja go biorę już od kilkunastu tygodni, 4 razy dziennie po pół - tak jak Ty ustaliłam sobie godziny 6.00, 12.00, 18.00 i 24.00. Często zdarza mi się zapomnieć i wziąć np. 2 godziny później i naprawdę nic takiego się nie dzieje. Oczywiście najlepiej nastawić sobie alarm w komórce i nie trzeba pamiętać :) Jeszcze apropos diety cukrzycowej, stosowanej przeze mnie naprawde niezbyt rygorystycznie - schudłam na niej 2 kg... więc od początku ciąży jestem 8 na plusie. Pozdrawiam Was wszystkie 🌻 nie mogę tu za długo siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 widze ze juz sie pojawiłas w tabelce! Ja jak brałam antybiotyk to robilm tak jak mówi azazella nastawialam alarm w telefonie alo w budziku i jak zadzwonił i wzielam tabletke to od razu przestawialam go na nastepną dawke. azazella trzymaj sie i nie dawaj cukrzycy, zaglądaj jak tylko mozesz. Ja juz na dzisiaj spoadam bo jutro mąż wyje zdza o 5 rano i jak sie znam to tez wstane bo nie potrfie inaczej .Mam nadzieje ze ta noc brdzie lepsza od wczorajszej i ze jutro tez przetrwam bez sensacji, potem w tygodniu to juz mniej sie boje bo kazdego dnia wlasciwie moge lapac mojego gina. Pozdrawiam Was , zycze spokojnej nocy, czekajacym do 24 milego czekania, a mamuski ktore nas jutro odwiedzoa wciaz prosze o opinie na moje pytania . Caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam to tylko ja - ja też będę właśnie 10 sierpnia w 34 tyg. W ten dzień mam pełne 34 a od soboty zacznie się 35 tydz. anja2525 jeśli lekarz karze mi zaprzestać brania tabletek w 38 tyg. to będzie już 7 wrzesień więc raczej urodzę we wrześniu a nie w sierpniu. Co do brania regularnie Feneterolu to staram się brać go w miarę regularnie o 8.00, 16.00, 24.00 czasami z małymi poślizgami o 30 min. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane brzuchatki ja obserwuje topik sierpniówek sypia sie jak makiem ...matko kochana u nas pewnie miesiac nie minie a bedzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane brzuchatki! nic ciekwaego wam nie napiszę, dziękuje jednak za wszystkie miłe słowa 👄 mam małe problemiki wiec na troszke musze się wyłaczyc, by nie pisać głupot i postarac się wyciszyć. pozdrawiam was serdecznie i zycze wszystkiego naj naj naj naj 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam droge kolezanki Dzis w nocy moj maly chyba byl na jakiejs potancowce. Tak szalal, ze pol nocy nie przespalam przez niego. A niestety teraz juz te kopniaczki po pecherzu sa bardzo bolesne. :( Ale najfajniejsze jest to, ze jak glaskalam sobie brzuszek to wymacalam raczke - normalnie czulam taki podluzny trojkacik - raczka zgieta w lokciu. :):) to-tylko-ja - u Ciebie impreza za impreza. Super. Poszlabym do kogos na dobre jedzonko :) Irysek Ja do wozeczka bede uzywac malutkiej podusi, pod spod cieply kocyk (zima) i na wierzch zalezy od sytuacji albo kocyk, albo kolderka. Gdzies wyczytalam, ze rozek moze pelnic funkcje kolderki wozeczkowej - dobry pomysl, bo mozna go wykorzystac przez dluzszy czas. Wydaje mi sie, ze gdybym polozyla maluszka w pustej dondolce to tak malo przytulnie by mu bylo. :) Jak polozysz pod spod kocyk to mysle ze dodatkowy materacyk bedzie zbedny. ubieranie dzidziusia - to jestem przeciwnikiem przegrzewania dziecka. Kamilka ubieralam tak samo jak siebie, w domu normalna temperatura. Najlepiej sprawdzac czy dziecku jest odpowiednio cieplo poprzez dotyk skory na karku. Jesli jest chlodny to znaczy ze jest mu zimno, jesli wilgotny i goracy to za goraco mu. odbior dziecka ze szpitala Nie wolno malych dzieci wozic bez fotelika. Przy mocniejszym hamowaniu gondola poleci Ci na podloge! Razem z dzieckiem! Dzieciatko w foteliku lezy z nozkami lekko uniesionymi. Wyglada to na wygodna pozycje. I na pewno bezpieczna. ubranie na droge - to zalezy jaka bedzie pogoda, bo we wrzesniu moze byc roznie - moze byc jeszcze lato i moze byc koszmarnie zimno. Po porodzie Kamilka wychodzilam 23 grudnia - ubralam go w body z krotkim, na to cieple, welurkowe spioszki z taka sama bluzeczka, kombinezon, ciepla czapeczka, szaliczek, na chwile przejscia ze szpitala do samochodu owinelam go jeszcze kocykiem, ale w samochodzie rozebralam go z kombinezonu, wymienilam czapke na cieniutka bawelniana, a przykrylam tylko kocykiem. anja2525 - pamietam na moim wczesniejszym topiku niektore dziewczyny bardzo chwalily chusty. Ja z tego nigdy nie korzystalam. Co do uzaleznienia od kompa nie jestes sama!! :):) Azazella - trzymam kciuki za Ciebie. Daj znac jak wrocisz ze szpitala. Katusia - oby ta chwila wylaczenia sie byla tylko chwila. Jesli sie przedluzy to bedziemy tesknic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kobietki. azazella - dzieki za podpowiedz z fenoterolem, widze ze masz troszke tych problemow w ciazy, a skoro Ty Kochana tak malo wazysz to ile ma Twoja Kruszyna? wazne zebys i Ty i Twoje dziecko dobrze sie czuli i zeby wszystko bylo ok, trzymam kciuki za wtorek irysek - tak juz tez widzialam tabelke, bo Peppetti mnie wpisala i bardzo mi pomogla zrozumie pare tam takich zawilosci z kompem. poprosze dzisiaj meza zeby mi zrobil jakas fotke i tez bede z Wami. malagocha333 - wiem, wiem Kochana ze zle odczytalam Twoja wypowiedz, troche mam pietra bo ja na kolejnej wiz 27.08 mam dokladnie 38tc wiec jezeli sie sprawdzi porod w 48h to bede z Maxem juz w sierpniu aneta76 - no obawiam sie, ze jak odloze fenoterol to moze byc tak, ze moj Synek przyjdzie w sierniu, albo zrobi mi niespodzianke i przyjdzie o czsie czyli ok 12.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×