Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witam wszystkie Wrześnióweczki :)) Co do terminu porodu wg. USG, to moja gin powiedziala mi, że termin porodu liczy się wg. terminu ostatniej miesiączki. Ja mam bardzo duze rozbieznosci w terminach, wg. OM na 1.09, a wg. USG w 33 tc: na 19.09. Mam nadzieje,że ten wg. OM będzie właściwy. Jeśli chodzi o chusteczki nawilżające to tez właśnie dziś kupiłam w plastikowym pudełeczku z Nivea. Były w promocji w Rossmannie po 10.99zł. Upał u mnie dzis straszny, ledwo żyję. Mam nadzieje, że moze chociaż troszkę popada, chociaz na to się nie zanosi. Trzymajcie się Kobietki w ten upalny dzien. Podrawiam i przesyłam wszystkim buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie wrześnióweczki. Nie odzywałam się przez konieczność leżenia w łóżku (w związku ze skracającą się szyjką). A tak W ogóle ile powinna mieć szyjka w 34 tygodniu? Z czytaniem jestem na bieżąco, brałam kompa do łóżka i nadrabiałam zaległości. Do tej pory u mnie nie było problemu z sexem, ale teraz dołączam do abstynentek. Mój M jest tak wystraszony, że nawet dotyka mnie jak małe dziecko teraz. Dobrze, że nie chce mnie przewijać Ha ha ha. Ale po 37 tygodniu to pójdę na całość. W spermie znajduje się jakiś składnik, który rozluźnia szyjkę (działa ponoć niczym kroplówka). Wyczytałam to w jakieś mądrej książce. Więc dziewczyny po 37 zalecany sex hi hi hi Mam prośbę. Pisałyście o sposobach na biegunkę. A co z odwrotną sytuacją? Odkąd przyjmuję żelazo mam potworne zaparcia. Mam co prawda czopki glicerynowe, ale to jest mało fajne. W zw. z cukrzycą z owocami też nie mogę eksperymentować. Może znacie jakieś domowe sposoby. Tylko nie śledzie popijane mlekiem, bo chyba nie ten otwór by mi się otworzył. Czekam na rady. Peppeti - ja też w pierwszej ciąży przegapiłam pierwsze objawy zbliżającego się porodu, a były dokładnie takie jak u małgochy333. Myślałam więc, że na topiku już się nie pojawi jako oczekująca tyko jako rozdwojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako96 Ty mnie nie strasz. Napiszcie dziewczyny czy skurcze porodowe to dotyczą macicy czy dolnej części brzucha a może całego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgocha333 - broń Boże nie miałam takiego zamiaru jak straszenie ciebie. Ja od 3 do 7 rano latałam do WC i jeszcze wymiotowałam i myślałam, że to zatrucie a o 13.05 miałam przed sobą kochaną córeczkę. U ciebie minęło więc to zupełnie co innego. Przepraszam jeśli cię przestraszyłam, ale powiem ci, że u siebie życzyłabym sobie takiego obrotu sprawy i ty razem. Wody odeszły mi czasie porodu, który w zasadzie trwał jakieś 15 - 20 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako96 moj gin powiedzial, ze po magnezie sa luzniejsze kupki, wiec moze tego sprobuj.🌻 Mi pomagala tez maslanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnei skończyłam prasowanko i normalnie myślałam, ze nie wytrzymam przy tym żelazku, a pot leciał ze mnie ciurkiem. Pewnie macie racje i nie przegapie porodu ale co tam i tak sie boje:) teraz ide poleniuchowac troche a co, mamuś w domku to obiadek bedzie gotowy bez mojego udziału. co siadam do komputera to mysle o co was zapytac a jak juz pisze to nic nie pamietam ale ze mnie gapa:) 🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako żartowałam z tym strachem. Piszesz że jak przeszło to znaczy że to nie było to, więc ok. jestem trochę spokojniejsza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny🌼 ja tylko odmeldować sie,że jeszcze jestem w domku;)nie mam dziś siły na nic,żle sie czuje-pewnie przez ten upał.Trzymajcie sie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaczynam :) Ziarnko_piasku - no własnie po seksiku nie bardzo widzę postępy porodowe :) Wieczorkiem byliśmy na dłuższym spacerze i chyba on mnie bardziej ruszył, bo po powrocie dostałam jakieś małe skurcze. Jeśli chodzi o tygodnie, to ja zaczęłam 38 tc (37tc+1). Mój mąż codziennie gada z małym, a do tego co jakiś czas głośno cmoka i mały wtedy fika niesamowicie. Chyba to lubi :) Anja2525 - my też mieliśmy przerwę z mężem jakieś 3 miesiące i bardzo biedak się bał, ale jak się baba uprze, to ... :) I jak mężuś już w domku? Malagocha333 - dobrze, że u Ciebie już lepiej 🌼 Znajdz wśród nas taką, która się nie boi ? :) Greta78 - ja tak miałam na początku ciąży. Dom mógł brudem zarosnąć i nic mi nie przeszkadzało, a teraz nie potrafię usiedzień na miejscu. Non stop mnie nosi :) Ale się uśmiałam, jak wyobraziłam sobie Ciebie śpiąca na przewijaku między nóżkami kruszynki :) Shiva24 - nie przejmuj się, z tymi autami to na naszym forum ostatnio częsta przypadłość. A ta rozmowa bliźniaków - rewelacja :) Ksemma - dobrze, że nas uprzedzasz o nieobecności, bo pewnie myślałybyśmy, że się rozdwoiłaś :) Pola40 - głowa do góry 🌼 Jutro będzie lepszy dzień. Magda7184 - koniecznie daj znać po wizycie 🌼 Mysza3 - dzięki za komplementy, aż się zaczerwieniłam 🌼 Monia18 - ja już wyprałam i poprasowałam pieluszki, zarówno tetrowe, jak i flanelowe. Kasiak* - trzymaj się Irysek - Twoje łóżeczko też pewnie będzie śliczne, tym bardziej dopiero jak będą w nich nasze kruszynki, to te mebelki będą miały prawdziwy urok. Na pstrąga jeżdzę na Groblę - to jest w kierunku Wrocławia (w miejscowości Kluki ok. 10 km od Bełchatowa skręca się w prawo na Parzno). Ja pochłaniam pstrągi pod każdą postacią :) Ja jedną wodę morską kupiłam w aptece, ale widziałam też z firmy nivea w supermarkecie. Miśka_26 - ja kupiłam te nakładki avent małe (zresztą za poradą Peppetti) i wcale nie są takie maleńkie. To-tylko-ja - ja do torby do szpitala zapakowałam pół paczki pampersów, tj. 22 szt. Jak zajdzie potrzeba, to mąż mi dowiezie. Peppetti - kochana, Ty nie przeginaj. Odpocznik trochę kobietko 🌼 Grako96 - ja mam szyjkę cały czas 2 cm. Ja od wczoraj stosuję się do tych zaleceń z seksiku :) Chociaż mężulek jest zestresowany niemiłosiernie :) Na zaparcia ja codziennie po zażyciu żelaza zjadałam jeden owoc kiwi. Na mnie działało, ale nie wiem, czy Ty możesz jeść kiwi. Ja dzisiaj byłam w pracy podbić legitymację, także jestem już w blokach startowych do porodu :) Trzymajcie się dziewczyny. Ja uciekam, bo trochę mi zeszło dzisiaj przy tym komputerku i plecki mnie bolą. Zajrzę później 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vaniliam🌻 No to ja też zapakuje pare sztuk pampersów, a reszte najwyzej mi doniosą. I tak torbe mam wielką jakbym na wczasy na 2tyg wyjeżdzała ha ha ha ha fajne wczasy:) miłego wieczorka wam wszystkim kochanym brzuchatkom❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 daj troche tego deszczu bo ja zaraz ogień wyzione:( normalnie nei ma u nas czym oddychać. wiecie co tym nasztm bobaskom to w naszych brzuszkach jest napewno potwornie gorąco. I jeszcze do tego mają już tak mało miejsca. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilam ta woda z Nivea jest albo powyzej miesiaca albo 3 miesiecy nie pamietam dokladnie bo chcialam kupic... Co do sygnalow zblizajacego porodu wyczytalam dzis ze jednym z nich jest intensywne sprzatanie mieszkanie- takim syndrom gniazda... a ja dzis okna pomylam, karnisze, żyrandole... :)) no to pieknie:)) u nas popadalo i wreszcie jest czym oddychac az milo. grako96 Aha co do zaparć to ja tez biorę zelazo, ale codziennie rano zjadam sobie pomidorka ze śmietaną i z zegarkiem na ręku wędruję do ubikacji, ale nie wiem czy Tobie wolno... Oki kończę, caluję wszystkie brzuchatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no,no coś mi sie zdaje ze anja zameczy dziś swojego meza :D :D :D grako96 mi na zaparcia pomogła laktuloza w syropie bez recepty, mozna stosować w xiązy, no ale u mnie to były wrecz patologiczne zaparcia :D Vanilam moze brak postepów po seksiku , ale ile radochy, u nas abstynencja trwa odkąd wiemy ze jestem w ciązy :( . Dzięki za namiary na pstrąga, zaraz dopytam mezusia czy wie gdzie to jest. A konkretnie to dokąd jezdzicie tzn. chodzi mi o to czy do jakiejś knajpki, czy tam sa moze jakies stawy, smażalnie albo coś w tym rodzaju? Peppetti- ale sie napracowałas na blogu, ale jest fajnie. Ja tez czekam na deszcz jak na zbawienie, nie ma czym oddychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilam - Tobie to tylko pozazdrościć :) 🌻 już 37 tc minął :) naszykowałaś juz w domciu wszystko do przyjęcia maleństwa? :) to-tylko-ja, irysek - współczuje Wam,że u Was nadal upały - u mnie takie świeże, chłodne powietrze.. dziś cały dzień boli mnie brzuszek i twardnieje, wzięłam nospę i jakoś nie pomaga - trochę się denerwuje, a moja ginka do niedzieli na urlopie..i cała energia odeszła - już nic mi się nie chce robić Anja dziś z meżem, ale Katusia? gdzie TY Kochana przepadłaś? Pepetti -świetna robota na blogu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti-na blogu naprawde bardzo fajnie🌻 misia no i wreszcie u mnie popadało, wiatr sie taki ruszył, że hej. teraz jest czym oddychać. ja własnei zjadłam wędzoną rybke na kolacje, była tak świeżutka i smaczna ze ho ho:) Takie jedzonko to rozumiem. Jeszcze tylko naszykowac kolacyjke mężusiowi i można szykowac sie do spania. Ciekawe jak bede spala dzis w nocy. a chyab najwyzszy czas aby sie położyc bo nuszki (stópki) troche spuchnięte.] dziewczyny przepraszam za błedy ale ja jakos nie moge na tym zapanowac jak juz cos napisze to nie moge tego czytac bo bym pozmieniala wszystko a na koniec to bym stwierdzila ze same bzdury i nic bym do was nie pisała. Zycze Kolorowych snów (a naszym nocnym markom miłych pogaduszek) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baczność, spocznij , odmelduj się!!!! tu melduje się 33 tygodniowa cięzarówka o pseudonimie katusia! raczej ze mna wszystkmo oki i z kubą! spocznij!! zdaj rapot!!! kochane tak mnie ten mój lekarz nastawiła na wizycie na niepewnoćś, bo m i powiedział, ze 14.069 po urlopie on podejmie decyzję czy sn, czy cc. a moze troche spróbujemy sn, i jak nie dy rydy to cc. ja juz zgupiałam bo byłam nastawiona na sn, ale juz co o tym mam wszystkim myśleć, to jestem za głupia! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa przepraszam, ze tak wale od razu, zapomniałam o najwazneijszym kochane moje kobieteczki dla wszystkich was bez żadnych wyjatków ogromne buziaki 👄 i przytulaski, anja2525 kochana ty tak szybko tu do zalesia to się nie wybieraj, bo mi konkurencję na tych koloniach dal psychicznie inaczej zrobisz hahahahahahah, jak coś to albo razem, albo wcale 👄 ja tez nie mam zamiaru się zmieniac, ja juz taka jestem, szalona kaśka jak to mój M mówi, mówi tez że własnie w tym się zakochał, w tej mojej spontaniczności itp. troche przygasłam jak poszłam do pracy, bo tam mam przeje....., ale kto dzis nie ma przeje...... . jak się ma plecy to sie ma super, a jak nie to po dupie sie dostaje i tyle. ale ja i tak sie nie dam, i zwsze taka wariatka bedę. choć nie oznacza to iż nie jestem dojżała, bo duzo w życiu przesłam mimo iż mam dopiero 28 lat! i wiem, ze TO CO MNIE NIE ZABIJE TO MNIE WZMOCNI świete słowa nie odzywałam się bo po tej wizycie takie mnie nerwy wzieły ze codziennie prałam, a ze mam lniejącą sunie to codziennie sprzatałam włącznie z myciem podług, by pranko nie obchodziło kłaczkami (ma taką krótką sierść, ale wbija sie jak igiełki w materiał), potem prasowałam, codziennie obiad i inne takie tam. juz wszystko mam poprane dla kuby, dzis jeszcze nasze norlamne pranko zrobiłam zostało mi do kupienia: reczniki z kapturkiem, spiryts do pepka, majtki poporodwe, podpaski i coś tam jeszcze za pare dni bo własnie mama moja wróciła od dziadków, którymi sie opiekuje i jeżdzi do nich ponad 100km na 2 tygodnie wraca na tydzien i tak wkoło maciejeu, ale sie rozchorowała- ale opisy wale jej! upierze mi torbe jak tylko bedzie na siłach i juz się spkuje do szpitala a i jeszcze musze sobie kapcie i koszule do szpitala zakupic i reszta wyjdzie w praniu czego mi brakuje, kosmetyków jak mówiłam nie kupuje mam kuder, chusteczki do pupy-nivea, patyczki z ogranicznikiem, kupie spiryt, mydełko do kapieli- nivea,, ciało bede smarowała oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. mam mała próbkę sudokremu na wrazie czego jak mydełgo by uczulało mam 5 próbek płynu do kapieli oliatu czy jakos takos i 2 paczki pampersóe 2, dwa smoczki nuka anatomiczne jedynki (jeden kupiłam a drugi dostałam w szkole rodzenia), reszta sama wyjdzie w praniu czego nie mam! ale jestem do dupki! jeszcze cos chciała napisac, ale już mi się wszystko popierniczyło...... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki napiszcie mi proszę czy Was też boli cały dół brzuszka? Ja mam cała obolałą macicę. Czy to normalne a może się powoli już zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane moje ale roboty mam jeszcze masę teraz bede mislał wkoncu poukładac moje i meza dokumenty, zdjęcia do albumu, nawet slubnych nie włozyłam 9jej wstyd mi za to), w małym pokoju M mi umyje okna, zmienimy firanki, ale zwykłe, bo z kubusiami wkońcu nie kupiłam, bo są za długie, albo moga mi je przerobic, ale oferuja w sprzedazy 290 długosci a mi potrzeba maks140 i co resztę wywalą- głupota teraz kupie zwykłe potem jak juz bedziemy lepiej stali z kasa to sie zobaczy zostało mi tez do kupienia łóżeczko, kupimy takie zwykłe sosnowe Radek 2 raczej z szufladą, bo mamy małe mieszkanie i kazdy kąt na miare złota, a taka szuflada mi się przyda teraz na kocyki ,a potem Kuba będzie tam swoje graty upychał. martwie się, zebym tylko doczekała do wizyty do 14.09, bo mój gin na urlop poszedł, a ze mna wielka niewiadoma czy cc, czy sn. bym wolała, zeby on był w szpitalu jak zaczna na mnie eksperymenty robic, z kroplówkami, i z ocena (mam niski próg wytrzymałości na ból ) mojego progu i z tą za długą i słabo elestycza szyjka macicy :( ale bedzie dobrze, Kubus czy tak czy inaczej to się urodzi co prawda to się trochę zawiodłam, bo nic mi o tym przez tyle miesięcy nie mówił a ja przez ta szkołę rodzenia i te pierniczone programy tak strasznie nastwaiałi zalesie nie pomoze to Anja2525 załatwi ci szpital u siebie! oby tylko kubus na tym nie ucierpiał! jej teraz to ja naprawdę wam tu bredzę! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malagocha333- mnie cały czas boli dół brzucha, twardnieje itp na wizycie lekarz ocenił moja szyjke macicy i nie ma rozwarcia, więc mam brac nospe forte i jakos z tym zyć. u mnie za to jest inny problem, mnie boli, a innch jak boli to szykuje sie do rozwarcia, ja mam ponoc za długą i za mało elastyczną szyjke, więc może ona dlatego się nie rozwiera. nie wiem lekarzem nie jestem, ale przez chodzenie do tych lekarzy to mozna popaść w jakies schizy 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ide jeść potem o 24.00 znowu jeść, jeszcze kompu chce zrobic i polezeć bo stara dupka juz nie ma siły ;) spokojnej nocy, jutro postaram sie byc bardziej komunikatywna! JUBIEM WAŚ A gugugugugugugugugugu a gigigigi hahahhaahahhahaha nie ma to jak byc choć troszke infantylną 👄 w kazdym z nas w końcu drzemie dziecko hahahahahahaha ale we mnie to dwoje, bo ja i Kuba hahhhahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu melduje sie druga Podwojna Ciezarowka 🖐️ czytam i czytam i konca nie widac :) dzisiaj moj M ma takie spuchniete nogi jak ja i wygladamy jak jakas rodzinka swinskich nozek - blachahahahaha :D ale by bylo garmazery - uuuuuuuuuu troche mi dzisiaj na czerep padlo i pomagalam M sie rozladowac i teraz padam na twarzyczke moja i co tu bede gadac jestem wyrabana jak kon po westernie ( ale takim gdzie przez 2h jezdzil w kolko macieju ) - blachahahaha irysku 🌻 ja nawet raz to jak bylam w kibelku na \"twardo\" to byla krew - myslisz ze to od hemoroidow? ( przepraszam ze takie glupie pytanie zadaje, ale nie wiem co to znaczy ) moj M przywiozl Maksymilianowi taki przesliczny kompecik - polar blekitny z piecholkiem i do tego sztruksy - takie slodyczne ze szok - polozylam sobie na brzuszek - niech sie Max tez nacieszy nie !!! katusia 🌻 takie niby glupolki jestesmy, ale zobacz ile radosci dla innych robimy 👄 i co my na to poradzimy ??? ja tez w pracy przygasam, ale za to pozniej sobie odbijam np: tutaj ;) Miśka_26 🌻 dla Ciebie i Brzucholka duzo duzo 👄 wiecie co ??? nie wiecie no bo skad ??? glodna jestem jak cholera, a w lodowce ŚWIATLO :( rano musze leciec zanim M wstanie cos tam uzupelnic, bo moj M ma troche wagi i padnie z glodu jutro jak sniadania nie dostanie czytam dalej bo nie pamietam dokladnie ktory Babiszonek byl, a ktorego zabraklo i co Kochane naskrobalyscie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po kolacyjce i układam się do snu :) To-tylko-ja - jak bym chciała wziąśćwszystko, co miałam na liście, to chyba by mnie nie przyjęli :) Fabia22 - rzeczywiście ta Nivea jest od 3 miesiąca życia, a na tej co kupiłam nie ma konkretnych wskazań. Jest tylko napisane, że dla całej rodzinki, ale kupowałam ją w aptece i zaznaczyłam, że dla noworodka, więc chyba jest dobra. Irysek - tam gdzie jeździmy na rybkę są stawy, a w takich budkach pod strzechą kożna zjęść coś z grilla i pieczoną lub wędzoną rybkę. Polecam. Tylko, że czasami jest tyle ludzi, że szok. Miśka_26 - już wszystko dopięte na ostatni guzik. Ostatnio moim ulubionym zajęciem przed snem jest wpatrywanie się w przygotowane łóżeczko. Oczami wyobraźni widzę tam już naszego Szymonka. A u Ciebie na jakim etapie przygotowania? Katusia - widzę, że wpadłaś w wir przygotowań do przyjęcia Twojego małego szkraba. A tak niskiego progu wytrzymałości na ból, to chyba żadna z Was nie ma. Ja też jeszcze nie wiem, jak będę rodzić, bo nie znam położenia małego. Śpij spokojnie Malagocha333 - mnie też często boli dół brzuszka, ale to chyba dzidziuś tam gdzieś uciska. Tak mi się przynajmniej wydaje. Dobra, ja też uciekam lulu, bo padam na twarz 🌼 Kolorowych snów 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja2525 🌼 🌼 🌼 Ty nie dzwigaj kochana, bo jeszcze sobie kłopotu na koniec narobisz. My myślałyśmy, że Ty urządzasz sobie cały dzień przytulanki z mężem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę kochane ,że jeszcze nie śpicie. Wszystkim bardzo dziękuję za cenne rady. Jutro będę próbować. Mnie brzuch niby nie pobolewa ale mam wrażenie, jakby moja córcia chciała do mnie pomachać roczkami od dołu. Tak nisko ją czuję podczas ruchów i skurczów.Tuż nad \"grzywką\". Obawiam się, że to chyba zapowiedź. A propos:\" grzywki\", chciałam pocieszyć dziewczyny,które będą miały cesarkę. Moja koleżanka, która urodziła przez cc niedawno ma takie bardzo niewielkie ciecie właśnie nad \"grzywką\", tak, że nawet na głębokie bikini może sobie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilam 🌻 Kochana moj Bartek jak wraca z trasy to do niczego sie nie nadaje :( cala droge prowadzi a im blizej domu tym bardziej jest zmeczony, ale jedzie bo juz coraz blizej ( to mnie strasznie martwi, ze tak dlugo jedzie - a w busie nie ma tacho i nie musie przestrzegac zadnych godzin ) a pozniej jest tak padniety, ale po godz juz jedzie sie rozpakowac i pozniej ok 15/16 jak padnie to go nie dobudisz za zadne skarby swiata i teraz lata w lozku, bo jak jest zmeczony i ciaglae siedzi to jak w lozku nogi wyprostuje to mu tak lataja jakby biegal. a moj Maksymilaian tak nie lubi jak siedze przy kompie bo mnie caly czas wali jak szalony lece cosik ukrasc tesciowej z lodowki bo z glodu zaczynam widziec podwojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze jak ja juz chce byc po wszystkim, bo po dzisiejszym upale to padam, a to przez ciezar i zmeczenie chyba organizm wiecej juz nie moze wytrzymac i przez to ciaza trwa 9 miesiecy wspolczuje Słoniom - one chyba dzwigaja o raz dluzej niz my ??? no i inne kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×