Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Gość vanilam
Cześć wszystkim! Ale mnie dawno nie było, ale cały czas coś. Piątek, sobota sprzątałam; niedziela - imieniny u teściowej :), a od wczoraj badania :( Ale najpierw zaległości: Peppetti - cieszę się, że u Ciebie nlepiej. Ja już mam zrobione włoski - balejaż + ku zaskoczeniu wszytskich ściełam do ramion, ale to był impuls:) Tristeza - ja jutro kończę 18tc i codziennie wieczów jest długie czuwanie na "to coś". Powoli już zaczynam wariować na tym punkcie, a bynajmniej mój mąż obawia się o moje zdrowie psychiczne, bo cały czas mówię - "ej, teraz to wydaje mi się, że to już było to" :) Miśka_26 - wszystkiego naj, naj, naj. Odebrałam dzisiaj wyniki hormonów tarczycy i mam tsh - 0,87 i ft4 - 9,06. Z tego, co się orientuję, to z załączonych norm wynika, iż tsh jest ok, a ft4 na dolnej granicy normy. A ponieważ i tak mnie kłuli, więc zrobiłam sobie morfologię i chyba anemia zbliża się kolejnymi kroczkami. Każde kolejne wyniki mam gorsze, ale będzie dobrze :) Powtarzam to sobie codziennie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzięki za wszystkie gratulacje :) Melduję, że moje \"motylki\" się dzisiaj nasiliłyi przypominały armię mrówek wędrujących po wewnetrznej powierzchni brzucha, hi, hi :) Teraz po kolei każda z nas będzie tego doświadczać :) Miśka_26 1000 LAT 100 lat!!!!!!!!!!!! 🌼🌼🌼 Zdradź mi sekret - jak przerabiasz zwykłe spodnie na ciążówki??? Pozdrawiam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam sobie dzisiaj \"dzień dziecka\" i zaliczyłam wizytę u kosmetyczki, humor od razu lepszy :) A teraz się zdrzemnę, bo czeka na mnie stos prasowania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagocha333
Peppetti dzięki za hasło. Przesłałam Ci na maila moje zdjęcie z mężem i moją dzidzie byś nas zamieściła na blogu. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane :) Dziękuje Wam baaaaardzo za życzonka urodzinowe :) to miłe cmoook Dziś pierwszy raz udało mi się przespać całą noc - bez wstawania za potrzebą :) to sukces - dawno sie tak nie wyspałam... Wczoraj byłam u fryzjera - obiecałm 15cm włosów, dziś trochę mi żal - ale w sumie mam ładną fryzurkę i nadal długie włosy, to jakoś przeżyje ;) Wiecie co - wczoraj wieczorem moja kruszynka dała mi piekny prezent na urodziny - przez 15-20 minut czułam w brzuchu - tak ciut pod pępkiem takie jakby bąbelki- to dopiero połowa 16 tygodnia i niby za wcześnie - wsłuchiwałam się w to i nie mogło to być nic innego jak ruchy bobo :) bo czasem jelita \"buzują\" ale to uczucie było zupełnie inne, nigdy dotąd takiego nie miałam -jakbym miała w brzuchu wode musującą...:) później juz nic nie czułam, ani dziś też nie - niesamowite :) Życzę Wam miłego dnia i nie pracjcie za ciężko :) a po ciężkie zakupy wysyłajcie mężów :) idę zaraz do kościoła - z rana może nie będzie szalonych kolejek do spowiedzi..... MIŁEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Wrześnióweczki :) Miśka_26 - z okazji urodzin wszystkiego naj... naj... i przede wszystkim zdrowego dzidziusia 🌻 Witam też nowe koleżanki :D Nie odzywałam się parę dni, nie czułam się za dobrze i wzięłam wolne w pracy, a w domu nie mam niestety internetu. Też od tygodnia czuję motylki w brzuchu :D pierwsze myślałam, że to skóra się naciąga i dlatego tak śmiesznie łaskocze. Ale to dzieciątko daje znać o sobie :D W poniedziałek byłam na wizycie kontrolnej i widziałam moje maleństwo na USG :) Lekarz pokazywał kolejno główkę, oczy, kręgosłup, żebra, rączki, nóżki, serduszko, nerki, ale kiedy chciał zobaczyć płeć, dzieciaczek zaczął kręcić się i uciekać od głowicy USG, a na koniec wypiął się pupą i niestety nie było widać, czy to chłopiec czy dziewczynka. Mały złośnik ;) hi hi hi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Miśka wszystkiego najlepszego, radości, szczęscia moc,słoneczka wesołego i ślicznego bobaska. Gratulacje z powodu pierwszych ruchów. Tristeza i Tofikowa gratuluję Wam bąbelków.Też bym tak chciała. Vanilam pewnie, że będzie dobrze.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny czy robilyscie juz usg 3d czy tylko 2d?ja mialam tylko 2d i mam zamiar wybrac sie prywatnie na 3d ale niewiem czy w 17 tc warto juz isc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny raz jeszcze dziękuję za życzenia :) tristeza - jak przerabiam spodnie zwyKłe na ciążowe??? ...to bardzo proste :) wycięłam przód - w tym miejscu gdzie jest brzuszek i wszywam materiał z dodatkiem lycry - tak na wysokośc pod biust i kawałek z tyłu- do tego wszyta gumka i guziczek-do regulacji, tak jak w kazdych spodniach ciążowych :) Taką gumkę specjalną z dziurkami dostaniemy w każdej pasmanterii....I SPODNIE GOTOWE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julllka pewnie, że warto. Ja robiłam to usg w 15tyg i byłam bardzo zadowolona.Wszystko ładnie widać w takim zółto-brązowym odcieniu i o wiele wyrażniej niż na czarno-białym usg2D. Jesli masz taką możliwość to się nie wachaj. Tylko uprzedzam to badanie z reguły jest płatne :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julllka - ja też się wybieram na takie usg - moja kuzynka była, ale własnie nie pamiętam w którym tygodniu i powiedzieli jej, że takie badanie najlepiej robi się w jakimś czasie chyba do 21 tc - ale nie jestem pewna - najlepiej zadzwonić tam gdzie robią takie usg - i wszystko wytłumaczą - przecież oni wiedzą najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julllka pewnie, że warto. Ja robiłam to usg w 15tyg i byłam bardzo zadowolona.Wszystko ładnie widać w takim zółto-brązowym odcieniu i o wiele wyrażniej niż na czarno-białym usg2D. Jesli masz taką możliwość to się nie wachaj. Tylko uprzedzam to badanie z reguły jest płatne :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka wszytskiego naj z okazji urodzin... Troszke się nasprzątałam przez te oststnie dni i brzusio mnie wieczorami pobolewa, ale nic to wiem, że będzie dobrze. I tak sie oszczędzam. I tylko czekam, kiedy mąż umyje okna:) Niestety ja jeszcze nie czuje ruchów dziecka, a może po prostu nie wiem, że to jest to. Pozyjemy- zobaczymy. No ale ja na koniec września mam termin to mam jeszcze czas. Może tak po świetach juz bede czuła. Rozmarzyłam się:) Orientujecie się jak to jest ze zwolnieniem lekarskim? Podobno przez 182 dni można być na L4, a później się idzie na zasiłek rehabilitacyjny. A czy on jest tez 100 % płatny, jak L4? I po tych 182 dniach czy można iśc do pracy, i jak długo pracować, żeby znów iśc na normalne L4? Może ktoras z was sie orientuje. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, moje małe na wczorajszym usg też nie pokazało jeszcze, jakiej jest płci. Lekarz powiedział, że jeszcze nie podejmie się oceny, może za 2 tygodnie. W sumie jest mi wszystko jedno, ale fajnie byłoby wiedzieć. Też wczoraj widziałam oczy, nos, usta. Dziecko rzucało się, kopało nóżkami, wyciągało ręce. W obrazie usg wygląda jak mały szkieletor, wszystkie kości można by policzyć :) Najważniejsze, ze wszystko jest ok, a jeszcze przed badaniem bardzo się bałam, bo ustąpiły mi nieprzyjemne objawy ciąży, a ruchów jeszcze nie odczuwam, więc nie byłam pewna, czy wszystko gra. Lekarz powiedział mi, ze nie moge niczego kłaść na brzuchu i uważać na siebie. W dalszym ciągu nie mam brac witamin, tylko kwas foliowy i duphaston. miśka_26 - co do spodni ciążowych, to kupiłam takie bojówki w C&A i niestety choć są wygodne, to nie mogę jeszcze ich nosić, ponieważ nie mają żadej gumki i guzika. Póki co, spadają ze mnie, a z kolei zwykłe są za ciasne. Musze sobie radzić niestandardowo. Kupiłabym może pas ciążowy, ale wstyd się przyznać, nie wiem zbyt dokładnie, do czego słuzy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jeszcze jedno. To usg robione 14-20tyg bada przezierność karkową , która wyklucza niektóre wady wrodzone dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba jakos do 21-22 tc:) tylko jestem ciekawa czy isc juz dzis czy lepiej poczekac jeszcze tydzien (ale chyba poczekam to dzidzius bedzie wiekszy)Ja chce isc zobaczyc co ten maluch ukrywa miedzy tymi swoimi nozkami no i oczywiscie tatus chce zobaczyc skarba -bo jeszcze nie mial okazj a wy juz wiecie o plci? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KSEMMA - w czasie ciąży te 182 jest chyba inaczej liczone i nikt nie wysyła nikogo na zasiłek rehabilitacyjny - bo przecież uszczerbku na zdrowiu w czasie ciąży nie doznajesz :) azazella - pas ciążowy nakłada sie na spodnie, wtedy można mieć odpięty guzik i zamek - a spodnie nie spadną :) ja też kupiłam spodnie w h&m - niby jak brałam to zdawały siędobre, a przy noszeniu rozciągnęły sie i spadają - też nie mają guzika i gumki - i jestem sama na siebie zła...bo dałam za nie aż 150zł!! a leżą w szafie...a na allegro kupiłam sobie jeansy za 30 i 40zł w idealnym stanie i są super....wiec postanowiłam nie kupować nowych rzeczy - bo się nie opłaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julllka - im dłuzej się poczeka, tym dzidzia większa i większe prawdopodobieństwo zobaczenia płci :) ja też siewybiorę na takie usg miedzy 19 a 21 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Miśka!!! To kupię sobie koniecznie taki pas :) Człowiek czasem jest ciemny jak tabaka w rogu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze naprodukowalam sie przed chwila a jakims cudem wszystko zniklo:( wrrr no nic ja sie wybiore po swietach na to usg i mam nadzieje ze ten maluch juz pokaze co tam ukrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety miśka ale normalnie licza 182 dni, ale juz wiem:) Pozniej na zasilek ale tez 100% placa i kobieta w ciazy zawsze daja. No glupota, bo przeciez mi rechabilitacja nie potrzebna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julllka - na razie robiłam tylko USG 2D - w 7 tc, 8 tc, 9 tc i 16/17 tc. Na USG 3D wybieram się dopiero ok.20-21 tc (USG połówkowe). Ksemma - z tego co się orientuję, po 182 dniach chorobowego jest zasiłek rehabilitacyjny. Na ok. 4 lub 6 tygodni przed upływem 182 dnia L4 składa się do ZUS-u wniosek o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. Zasiłek jest płacony w 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na ciagłe zwolnienie pójdę w maju - wiec 182 dni nie pzekroczę, dlatego nie zaprzątam sobie tym głowy.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już od stycznia na chorobowym. Nie moge narażac ani siebie ani dziecka. I tak tyle samo zarabiam a mam głowe spokojna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki za odp ja jakos ciagle w ciazy lapie przeziebienie:( niedawno co wrocilam ze zwolnienia a znow fiukam nosem i boli mnie gardlo:( lecze sie domowymi sposobami bo anwet lekarz nie chcial mi dac lekarstw wiec lepiej nie ryzykowac i tak sie wlasnie zastanawiam czy isc na nastepne zwolnienie czy jeszcze troche popracowac hmm mam nadzieje ze moj lekarz okaze sie czlowiekiem i nie bedzie robil problemow ze zwolnieniem do konca ciazy hmm a jak wasze samopoczucie?ja ogolnie czuje sie dobrze tylko te przeziebienie ech ps i podobno jestem bardzo nieznosna tzn nerwowa i zlosliwa hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagocha333
Cześć dziewczynki. Ja mam dzisiaj dobry humorek ponieważ kupiłam sobie dzisiaj pierwsze spodnie ciążowe(na gumę i guziczek). Jakoś przez ostatnie 2 tyg. tak mi brzuszek podskoczył że nie mieszczę się w żadne inne spodnie. Aha i kupiłam też tuniczkę na lato.Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jullka - nie martw się, ja też jestem bardziej drazliwa i szybciej mozna wyprowadzić mnie z równowagi... mam czasem takie sytuacje w pracy, więc wtedy wychodze z pokoju, żeby ochłonąć... ostatnio jakiemuś wstrętnemu dziadowi powiedziałam, że ma mnie nie denerwować, bo jestem w ciąży i nie mam ochoty go wysłuchiwać, po czym wyszłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz charakterek Azazello;-) .I dobrze, co Cię ma facet wkurzać. A ja chyba zaczynam czuć moje maleństwo. Choć chwilami zastanawiam się czy to nie praca jelit. Ale nigdy tak nie czułam, wiec to może sygnał od dzidzi.WRESZCIE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×