Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meg2007

PROVITA katowice - opinie

Polecane posty

Gość gość
a jakbyś mogła polecić to, którego lekarza najlepiej wybrać? Czytałam opinie o pani doktor Marcie Palidze i chyba na nią bym się zdecydowała choć zwykle chodziłam do mężczyzn ginekologów bo kobiety mnie zawiodły. I mam jeszcze jedno pytanie, czy jeśli ewentualnie uda się zajść w ciąże to lekarzem prowadzącym musi być ktoś z Provity czy już wtedy można prowadzić ciąże u swojego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy pisać, ale napiszę jak było u mnie. Do Provity trafiliśmy w ubiegłym roku w sierpniu. Problem niepłodność idiopatyczna. Lekarza wybrałam na chybił trafił - dr Paweł Juraszek. Po 3 msc. od 1. wizyty miałam za sobą wszystkie konieczne badania z krwi, sono HSG (badanie drożności jajowodów), laparoskopię i histeroskopię. Okazało się, że mam endometriozę. Laparoskopia wykonana świetnie. Zmian było dużo. Lekarz powiedział, że "powinno" się udać do 6 msc. ale może być tak, że się nie uda. (wiadomo cudotwórcą nie jest). W 6 cyklu zaszłam w ciążę, niestety ciąża obumarła. Lekarz przeprowadził mnie przez poronienie, pomagał we wszystkim, zawsze mogłam liczyć na to, że odbierze telefon czy odpisze na smsa. Badanie gin. i USG przeprowadzane zawsze delikatnie i dokładnie. Po poronieniu w 4 cyklu zaszłam w kolejną ciążę. Obecnie wszystko jest dobrze i oby było tak dalej. Prowadzę ciążę u dra Juraszka. Do lekarzy z moich terenów nie mam za grosz zaufania. Lekarza na pewno nie zmienię. Z powodu różnych dni, w których musiałam się pojawić w klinice bywałam na wizytach u innych lekarzy i świetna w moich oczach jest również dr Marta Paliga-Żytniewska. To tyle z mojej historii. Powodzenia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarzem prowadzącym nie musi być lekarz z Provity. Dr Juraszek w 9 tc. pytał mnie gdzie zamierzam prowadzić ciążę i powiedziałam, że nie wyobrażam sobie u nikogo innego. Ja po prostu przejechałam się na swoich dotychczasowych lekarzach. (wszyscy olewali a niektórzy nawet nie zwrócili uwagi na torbiel prawego jajnika, która była właśnie początkiem endometriozy..._)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Ja leczę się u dr Grzegorza Mańki. Bardzo profesjonalny lekarz, wie co robi :) a do tego jest bardzo sympatyczny. Niestety do dr Mańki na pierwszą wizytę czeka się od 2,5 do 3,5 miesiąca, ale uwierzcie warto :) A z prowadzeniem ciąży to możesz ją prowadzić gdzie Ci się podoba, nikt Cię nie może zmusić do prowadzenia ciąży w Provicie. Tylko ja np jak okaże się, że jestem w ciąży napewno nie zmienię lekarza, po co skoro ten pomógł nam spełnić nasze marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i mam jeszcze jedno pytanie. Mam pracę w której ciąża generalnie nie jest porządana, w dodatku nie bardzo mogę brać dni wolne z resztą oni zaraz coś zaczną podejrzewać. Czy jest szansa, że wszystko uda mi się załatwiać od wizyty po badania w godzinach popołudniowych lub w sobotę, bo widziałam na stronie , że klinika jest w tym czasie czynna? Jestem po prostu przerażona tym wszystkim dlatego zadaje tyle pytań. Dziękuję wam dziewczyny za podpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko się da. ja tez mam wymagającą dyspozycyjności pracę, do kliniki jeżdżę zwykle na 20.00. Można też się umówić na soboty ale to wtedy różni lekarze mają różnie dyżury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz jutro tam zadzwonie i sie umowie. Wybiore pania dr P. mam nadzieje tylko ze nie bede musiala bardzo dlugo czekac bo jestem pelna nadzieji. Bardzo wam za wszystki dziekuje bede na bierzaco informowac o postepach. Pozdrawiam was goraco:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Ja chodziłam na wszystkie wizyty po 16 czyli np 17 - 20. Niektórzy lekarze przyjmują głownie do południa inni po południu. Zapytaj, który z lekarzy przyjmuje w godzinach, które Ci odpowiadają. Nie bój się :) wszystko będzie dobrze, dacie radę. Nam też się wydawało, że to koniec świata, że będziemy musieli jeździć co tydzień, że będziemy musieli nabrać kredytów bo to tak dużo kosztuje, a wcale tak nie jest :) ok trochę kasy trzeba wydać, ale tragedii nie ma :) Dacie radę :) proszę zacząć myślieć pozytywnie i nie bać się. To normalna wizyta, różnica jest tylko taka, że wchodzicie do gabinetu razem i razem przychodzicie przez wszystko, ale to tylko plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !Staramy się z mężem o dziecko już 10 lat i nic z tego :-( Teraz wybieramy się do dr Mańki i wiem, że będę miała laparoskopię, której się bardzo boję możecie opisać jak to wygląda w Provicie. Chodzi mi o cewnikowanie, czyszczenie, usypianie bo potem to myślę, że się jakoś pozbieram :-) Proszę odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam umówioną wizytę na 17 to zdecydowanie za wcześnie. Będę musiała skończyć wcześniej pracę co na pewno nie spodoba się mojemu szefowi, ale może uda się ustalać z lekarzem późniejsze godziny przyjęcia bo ja mam jednak kawałek drogi. tak naprawdę tylko to mnie martwi, koszty biorę pod uwagę. Dzięki Mia za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Witam ponownie :) aga8... Jeżeli jesteś pacjentka dr Mańki to on robi Ci laparoskopie. Przed zabiegiem ok. 2 tygodni musisz zrobic badanie krwi i czeka Cię wizyta u anestezjologa. Pózniej w określonym terminie zgłaszasz się na oddział, położą Cię w super sali :) każą Ci podpisać papierek, że nie wyniesiesz tv ;) wbiją Ci welfron (chyba tak się pisze :) ) dadzą Ci jednorazową koszulkę i czekasz na zabieg. Później przyjadą po Ciebie pielęgniarki, położą Cię na łóżku, zawiozą przed salę zabiegową i tam przyjdzie do Ciebie lekarz dr Mańka i anestezjolog sprawdzą czy wszystko jest z Tobą dobrze i pilęgniarki zabiorą Cię na salę. Tam z tego łóżka przejdziesz na łóżko ginekologiczne. Każą Ci rozłożyć ręce, nad Toba stanie lekarz anestezjolog, będzie Ci spokojnym i ciepłym głosem mówił żebyś się odprężyła, w drugą rękę pielęgniarka wbije Ci szczykawkę i już Cię nie ma ;) w sekundzie odpływasz ;) świetne uczucie ;) budzą Cię na korytarzu i po sprawie ;) pózniej Cię trochę przetrzepie z narkozy i możesz wracać do domu :) nic się nie bój. Ja miałam laparoskopię, histeroskopię i drożność więc wiem co mówię. Prawdopodobnie dr Mańka zleci Ci wszystkie trzy zabiegi za jednym razem jeżeli jeszcze nie miałaś. Z mojej strony mogę Ci powiedzieć, że z mężem staraliśmy się o dzidzię 6 lat. U dr Mańki leczymy się od lutego 2014 i właśnie jesteśmy w 6 tygodniu ciąży po inseminacji :) jeżeli mogę Wam jeszcze w czymś pomóc to piszcie :) trzymam za Was wszystkie i wszystkich kciuki i proszę się nie poddawać bo to w Nas i w Naszym podejściu jest siła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia2606 bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i gratuluje waszego szczęścia. Wracając do tej laparoskopii nie robili Ci żadnej lewatywy niczym cię nie czyścili i bez cewnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Aguś lewatywa już się nie robi :) to barbarzyńska metoda ;) żadnych cewników całkowita narkoza :) budzisz się i gdyby nie trzy plasterki na brzuchu to nawet byś nie wiedziała, że coś misłaś robione :) nie masz się czego obawiać, wybraliście sobie bardzo dobrego lekarza. Trzymajcie się jego zaleceń a będzie wszystko dobrze. I nie panikuj ;) to Ci nie pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Mia2606 proszę Cie powiedz jeszcze czy wypuszczają do domu w ten sam dzień?? Mnie też czeka laparo w Provicie w styczniu,jedną już miałam, parę lat temu ale gdzie indziej i dopiero na 3 dzień wyszłam do domu. Ja dostałam skierowanie od innego lekarza, nie z Provity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Zwykle już ok. 8-9 rano trzeba się stawić na oddział i wychodzi się tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Dziękuję Aguś :) Dziewczyny ogólnie zasada jest prosta: nie czytać negatywnych wpisów, na świecie jest cała masa niezadowolonych ludzi, spotkałam ludzi, którym się udało zajść w ciążę, a i tak byli niezadowoleni. Bo to za dużo pieniędzy "na to" wydali albo tyle tabletek musieli brać itd. Itp. Takie wpisy omijajcie szerokim łukiem, nie czytajcie, że komuś się nie udało. Musicie myśleć pozytywnie i być przekonaną, że Wam się uda. Pozytywne myślenie naprawdę pomaga :) Jest tyle metod aby zajść w ciążę, że dla każdej znajdzie się lekarstwo :) Trzeba tylko być pewnym, że to właśnie Wam się uda. Ja w Was wierzę a Wy ? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja polecam dr. Orlinskiego. Leczymy sie od nie całego roku. Mieliśmy wszystkie badania, laparoskopia na NFZ gdy na wizycie kontrolnej po lsparo powiedziałam lekarzowi ze mnie coś pobolewa to nie przesadzajac z 15 minut robil mi USG ( takie i takie ) i szukał co to może być . Nic nie znalazł i wyjaśnił mi w końcu że to może być przez trokary :) znam nawet ich średnicę po wyjaśnienia dr. Orlinskiego:) niestety mąż ma tak słabe plemniki ze nasza szana jest tylko in vitro. Lekarz na początku po tym jak dostał wyniki o tym mówił ale finanse nam nie pozwalały wiec kazał nam iść zglosic sie do rzadowego programu. Zrobilismy to chyba w marcu , teraz jestesmy juz po kwalifikacji. Zaraz na wizycie kwalifikacyjnej lekarz powiedział że mozemy od razu zaczynać. Dostałam receptę i biorę tabletki . Kolejna wizyta w przyszłym tygodniu. Dodam tylko ze od kwalifikacji już nie polecimy. Nigdy nie miałam wrażenia ze dr. Orlinski chce z nas zdzierac. Wrecz przeciwnie. Dziewczyny jesli chcecie zeby lekarz mowil wam bez owijania w bawelne i konkretnie to tylko dr. Orlinski. Zawsze odpowiada na pytania. Po laparo po przewiezieniu na sale pierwsza osobą która zobaczyłam byl właśnie Pan Doktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze ze nigdy nie spotkalam sie ze zlym traktowaniem w Provicie. Panie w recepcj zawsze mile, pielegniarki na oddziale również, niektore nawet ze swietnym hunorem który tak cenie w ludziach:) Moze pierwsze wrazenie na wizycie u Pana dr. Orlinskiego nie powali was na kolana ale nie o to chodzi przecież. To swietny specjalista sprawdziłam również jego przebieg kariery zawodowej. Jest jest jednym z na prawde nie wielu lekarzy posiadających certyfikat wczesnego wykrywania wad rozwojowych plodu. Mam ogromna nadzieje ze nam pomoze i zobaczę w koncu moje upragnione dwie kreski :) Czego i wam z całego serca życzę! !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mam pytanie.Mój mąż nie może jechać ze mną na krótkie USG kontrolne. Jak dzwoniłam żeby umówić się na 1 wizytę to zapraszały z partnerem, ale to ma być szybka 2 wizyta. Czy będzie to jakiś problem jak jego nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Nie mam pojęcia czy to będzie problem. Najlepiej zadzwoń tam , wyjaśnij o co chodzi i zapytaj u źródła czy to będzie problem :) Zawsze kiedy dzwonię na recepcję z pytaniami to otrzymuję wyczerpujące odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to Ciebie mają badać to Twoja sprawa czy przyjedziesz sama czy z partnerem... Ja bym się nawet nie pytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja natomiast dla pewności bym zapytała to tylko jeden telefon. Ja mam np do kliniki 50 km w jedna strone. Nie moge sobie pozwolić na to żeby jechać na marne:) chce jeszcze zapytac jakie leki daja przy invitro po tabletkach antykoncepcyjnych. Mam w czwartek wizyte i nie wiem czego sie po niej spodziewać. Troche sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny może jeszcze tu jesteście. Mam zamiar umówić się do provity, przechodzę z innej kliniki, wiecie może ile czeka się na pierwszą wizytę? Chciałabym wybrać dr Gr...ke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Witam, najlepiej zadzwonić i sie zapytać. Do dr Mańki czeka się ok. 2,5 miesiąca, ale to jest wyjątek. Myślę, że do innych lekarzy czeka się max 1 miesiąc. Ale nie ma co gdybać zadzwoń i dowiesz się wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mia, jutro zadzwonie i zobaczymy :) może uda się zaraz po nowym roku dostać:) Rozumiem że można sobie wybrać lekarza nie narzucają z góry? Ty się tam leczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tasia1989 i jak ? Umówiłaś się ? Do którego lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, tak dzwoniłam jesteśmy umówieni na 11 lutego, myślałam że będzie szybciej ale i tak nie ma tragedii :) Mam nadzieje że oni nam pomogą bo przenosimy się z innej kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia2606
Witam. My się leczyliśmy w Provicie przez osiem miesięcy, a teraz jesteśmy w 4 miesiącu ciąży i już wiemy, że będzie zdrowy chłopiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×