Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

japa krecie

chodzić do koscioła,który kłamie ?

Polecane posty

muszę napisać, że bardzo mi przykro, że wielu z Was ma takie sceptyczne podejście. Nie wiecie co tracicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
zimowy owoc Jeśli wg Ciebie niewolnik już jest to kto to taki? Kto nim jest? Niewolnik ma za zadanie "dostarczanie pokarmu na czas słuszny" Co to jest "słuszny czas"? I czy juz nadszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
Olimpia Tylko Bóg może uczynic czlowieka świętym, nie czlowiek. Nie musimy i nie mozemy brać przykladu z czlowieka nawet uznanego przez KK za swiętego. Naszym przewodnikiem i tym , ktorego mozemy nasladowac jest nikt inny tylko Jezus. Nie ma lepszego wzorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowy owoc
to ludzie, ktorzy mają błogosławieństwo, śledzą aktualne wydarzenia, pomagają pokochać Stwórcę nie chcę byc posądzana o agitację i dlatego ich nie wymienię ja na nich polegam bo czuję to błogosławieństwo a dla Ciebie mogą to byc ludzie redagujący "Słowo Nadziei" pozdrawiam i zyczę owocnych rozmów bo muszę na dzisiaj kończyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
zimowy owoc Ludzie z Fundacji "Slowo Nadziei" nie poczuwają się dio bycia niewolnikiem i nie sa niewolnikiem. Przynajmniej dla mnie. Są zbyt pokorni aby tak myśleć. Biblia wyraźnie określa kto może byc niewolnikiem wiernym i rozumnym. A skad ty wiesz którzy ludzie są tymu blogoslawionymi. Bo oni tak twierdzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciuciela - oczywiście. Ale święci są poto nadawani przez Kościół aby pomóc, pokazać że zwykły człowiek biedny z problemami też może być świętym. Zresztą po to Kościół/Papież nadaje świętych bo gdyby nie to po co to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
Olimpia Dla zbawienia Jezus umarł dla nas na krzyżu. Mnie juz nie jest potrzebna inna wiara, inny przyklad. i inna pomoc. "Kto wzywa imienia Pańskiego ten bedzie zbawiony". I o tym ja musze pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznickova
Dla szerokiego grona czytelników potrzebna jest biblijna wiedza podstawowa i rzetelna. To znaczy, że co jakiś czas jest konieczne powracać i przypominać, co jest prawdą. W przeciwnym wypadku nabywana wiedza czytelników w zakresie Biblii również może zawierać błędy. Zmitologizowanym już dzisiaj tematem jest kanoniczność Biblii, czyli Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Z tą kanonicznością wiąże się ściśle sprawa tak zwanych apokryfów, pism religijnych pozbawionych kanoniczności. To, co jedni kapłani - obojętne: żydowscy, katoliccy, prawosławni, protestanccy itd. zredagowali i uznali za natchnione od Ducha świętego, inni kapłani odrzucali jako nieudolna podróbkę. W podobny sposób zostały przeredagowane w II wieku p.n.e. Księga Jubileuszów, Księgi Henocha i Księga Daniela. Kiedy Jezus wypowiadał się, że to o nim przepowiadają pisma święte, miał przede wszystkim na myśli etiopską Księgę Henocha. To ona opiewała rychłe pojawienie się Mesjasza i Syna Człowieczego. Jezus miał do niej dostęp, podobnie jak i autorzy nowych pism chrześcijańskich. Autorzy wersetów Hbr 11/5 i Jud 1/14 nie napisali ich tylko na podstawie Rdz 5/18-24 — oni musieli znać treść Księgi Henocha. Dzisiejsze apokryfy wtedy jeszcze nie były apokryfami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
Olimpia Za duzo modlitw do różnych świetych. A przecież Jezus dał nam wzorzec modlitwy: Powiedział tak : A kiedy sie modlicie, modlcie sie tak: Ojcze nasz, którys jest w niebie....". Dał wyraźne polecenie do kogo sie modlić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciuciela ale ja tu o zbawieniu nie pisze. Zresztą sam fakt zmartwychwstania nie równa się ze zbawieniem wszystkich to zalezy od Ciebie i każdego z osobna. Ty mnie chyba źle rozumiesz. ----------------------------------------------- wg WIKIPEDI Święty - stosowane w wielu religiach określenie człowieka w sposób wybitny realizującego określone specyficzne dla nich wartości - często pełniący funkcję wzorca osobowego lub wręcz otaczany kultem. Mianem świętego określa się zazwyczaj męczenników za wiarę, mistyków, ludzi o wielkiej pobożności, czesto założycieli bractw religijnych i zakonów, ale też filozofów i kapłanów. Kult świętego związany jest z przekonaniem, że mogą oni pośredniczyć między wiernymi i Bogiem. Oficjalne uznanie za świętego w tym KK poprzedza skomplikowany proces kanonizacyjny ----------------------------------------------- A co to to Słowo Nadziei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn zmartwychwstanie jest zbawieniem ale nie każdy go dostąpi. Dlatego to że Jezus zmatwychwstał nie jest równoznaczne z tym że każdy zostanie zbawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ty się nie modlisz do świętego tylko do Baga przez wstawiennictwo świętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
beznickova Łatwo odróżnic księgi natchnione od tych drugich. Pismo Świete jest spójne i wersety musza się potwierdzać. KK dołączył do 66 ksiąg natchnionych 7 ksiąg, ktore do natchnionych nie należa Skąd to wiadomo? One zaprzeczaja wielu prawdom biblijnym zawartym w księgach natchnionycjh. A przecież Biblia nie jest sprzeczna. Mozna Biblie uważać za zwykłą knigę, ale jednego nie mozna jej odmowic: jej nauki są pozyteczne i jeszcze nikomu nie zaszkodzily. I gdyby ludzie chcieli się do nich stosowac to na swiecie nie byloby zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"...w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.\" (1P 1,15-16) i chyba już nic więcej na temat świętości mówić nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznickova
Dziwne, że Jezus powoływał się akurat na te księgi, które ty uważasz za sfabrykowane przez KK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim - zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, że - co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.\" (Ef 4,21-14) NOWY TESTAMENT 1 List do Tesaloniczan Zasady świętości życia 4 1 A na koniec, bracia, prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie: według tego, coście od nas przejęli w sprawie sposobu postępowania i podobania się Bogu - jak już postępujecie - stawajcie się coraz doskonalszymi! 2 Wiecie przecież, jakie nakazy daliśmy wam przez Pana Jezusa. 3 Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie się od rozpusty, 4 aby każdy umiał utrzymywać ciało własne1 w świętości i we czci, 5 a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie. 6 Niech nikt w tej sprawie nie wykracza i nie oszukuje brata swego2, albowiem jak wam to przedtem powiedzieliśmy, zapewniając uroczyście: Bóg jest mścicielem tego wszystkiego. 7 Nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do świętości. 8 A więc kto odrzuca, nie człowieka odrzuca, lecz Boga, który przecież daje wam swego Ducha3 Świętego. 9 Nie jest rzeczą konieczną, abyśmy wam pisali o miłości braterskiej, albowiem Bóg was samych naucza, abyście się wzajemnie miłowali4. 10 Czynicie to przecież w stosunku do wszystkich braci w całej Macedonii. 11 Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować własnymi rękami, jak to wam nakazaliśmy. 12 Wobec tych, którzy pozostają na zewnątrz5, zachowujcie się szlachetnie, a nie będzie wam potrzeba nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antekkk
Do kościoła nie będa chodzić ci ktorym i tak sie nie chce. Ja do nich należe :) tylko że nie dorabiam do tego ideologii i nie zwalam winy na Wielgusa. Widac tutaj że swiętym oburzeniem pałają najbardziej ci co kościół i tak olewają hehe. Mniej obłudy moi drodzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
Olimpia Jeden jest pośrednik między czlowiekiem a Bogiem - Jezus Chrystus. Nie jakiś tam swięty. A kto sie pyta Boga czy Jemu podoba się taki jeden czy drugi swiety narzucony mu przez czlowieka? Zbawienie - jeszcze raz powtarzam - "Każdy kto wzywa imienia Pańskiego będzie zbawiony" Dla mnie istota rzeczy jest moje zbawienie. Dla Boga - zbawienie ludzkości' Wszystko inne jest nieważne. Piszesz, że nie każdy będzie zbawiony. A kto nie będzie? Ty bedziesz? Jezus przewidział takie mmanipulacje i powiedział: "Nie sądź abys nie byl sądzony". Więc nie nam sądzić czy i kto będzie zbawiony czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antekkk--> i taką postawe lubię. Stawiajmy sprawę jasno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiście uważam że Wielgus nie powinien być metropolitą warszawskim, dlatego że skłamał i dlatego że podpisał lojalke nieważne z jakich pobudek. Ważne jest to że na czele Kościele powinien stać ktoś silny czysty i ktoś komu można zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cziucieła \"Zbawienie - jeszcze raz powtarzam - \"Każdy kto wzywa imienia Pańskiego będzie zbawiony\" Dla mnie istota rzeczy jest moje zbawienie. Dla Boga - zbawienie ludzkości\' Wszystko inne jest nieważne.\" Tylko że nie wystarczy wołać do Boga żeby być zbawionym. Czyny są najważniejsze. Pamiętajmy o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tylko zastanawia
jedno-Bog moze wszystko? w takim razie gdzie byl wtedy gdy poj** oprawca znęcał sie nad Grazynką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holo hola ja nikogo nie osadzam to po pierwsze po drugie napewno nie każdy zostanie zbawiony nie wystarczy wołac Jezusa. A kto zostanie? nie wiem. Nie wiem czy ja będę nie wiem czy ty będziesz? Bo i skąd mam to wiedzieć? Wszystko okaże sie po śmierci. Nasze życie będzie za nas mówić. Zresztą z Twoich wypowiedzi wygląda że mnie wogole nie rozumiesz, dlatego ja dyskusję już zakończe. Bo to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tylko zastanawia pamiętaj, że Bóg nie może naruszyć naszej wolnej woli. Jeśli ten zboczeniec chciał to zrobić to Bóg nic tu pomóc nie mógł. Nawet takim kosztem. Myślę, że wynagradza to Grażynce w tej właśnie chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
beznickova Zechciej zamieścic nick tego do kogo kierujesz swoje uwagi, bo nie wiadomo kto ma reagować. Jeśli to bylo do mnie to proszę o przyklady odwolywania sie Jezusa do ksiąg,, ktore nie weszły do kanonu natchnionych. Ponadto weź rózne przeklady Pisma Świetego i znajdź mi drugie, ktore podobnie jak przklady KK zawieraja 73 ksiegi. Weź encykopedie jakie się da i pod hasłem "Biblia" przeczytaj ile ma ksiąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tylko zastanawia
ale wolą Grazynki było żyć i cieszyc sie dziecinstwem,nie zrozumiem tego nigdy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suPaa
suepr by bylo gdyby wszyscy starali sie byc swietymi, ale to nie znaczy, ze mamy czcic swietych. czcic trzeba Boga. I po co mi wstawiennictwo drugiego czlowieka, skoro moge o wszystko poprosic Boga samodzielnie? Po co sie modlic do swietych i jak w ogole mozna sie modlic do ludzi??? Czy to nie jest obraza Boska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziucieła
Olimpia Ja nie jestem od rozumienia ciebie czy kogokolwiek. Ty tez możesz mnie próbowac zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tylko zastanawia niestety złych ludzi nie brakuje... to właśnie jedna z jego win, że odebrał jej prawo do życia. Kara go nie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×