Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imparfait

Polki we Francji odezwijcie sie

Polecane posty

witam dzieki Arnusia za kciuki to bardzo mile z twojej strony. JA PRZED przyjazdem do Francji pracowalam w szwajcarii nastepnie w luxemburgu zrzerala mnie chec poznania swiata i chyba dalej bym tak podrozowala gdybym nie poznala mego meza . ILE TWOJ SUNEK MA LAT , mowicie w dwoch jezykach a mezowi podoba sie w polsce co o niej mysli z punktu widzenia francuskiego bo memu mezu sie podoba jedynie co uwaza ze nasze potrawy sa ciezko srawne ale mimo wszystko przepada za bigosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Margot mialas dzis wyczerpujacy dzien ? zbieraj sily na jutro bo to bedzie piekny dzien (myslac optymistycznie ) JA TEZ BEDZE UCIEKAC do jutra pap,pa dOBRANOC WSZYSTKIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie zalapalam sie na pogaduchy bo rozmawialam z psiapsiolka z Nowej Zelandii przez skype\'a, moj syn Arnaud ma 13 lat a corcia Laura 8 Maz tez bardzo lubi Polske no a te wedliny....:)! orgia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam tylko ze psiapsiolka chodzila ze mna do szkoly i wyjechala w tym samym roku z polski, tylko ciut:)) dalej Podalam jej adres Kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, przeszlo bez echa ale to dobrze bo mnie ono kojarzy z przywiedlym gozdzikiem i przydzialowa para rajstop.Milo e sie odezwalas ,jak tam firma? Bede pod wieczor ,teraz lece do pracy pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o lala dziewczyny widze ze jestescie wyczerpane praca albo ...albo....macie lepsze zajecie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslalam ze jestes zajeta jak sie rozkreca firme i ma malucha (jak ma na imie?°to malo czasu sie ma na pogaduchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem moj synek nazywa sie matteo wybralismy to imie gdyz maz ma korzenie wloskie i dla mnie podoba mi sie skrot mat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co najwazniejsze babcia w polsce moze na niego wolac po polsku i chyba nikt w tym momencie nie bedzie urazony.......no tak mi sie wydaje bo wyobraz sobie imie ktorego babcia nie mogla by wypowiedziec ..... ROZUMIESZ !!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mow do niego po polsku casami to trudne, ale ja przewalilam sprawe rezultat moje dzieci nie mowia po polsku a ja tu jestem dopiero 15 lat-wstyd! moja kolezanka z Lyonu zawziela sie i przez pierwsze5 lat nie zwracala sie do syna slowem po francusku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly ranking-do czego trudno ci sie przyzwyczaic tutaj?chodzi mi male detale bo jak sie rozpiszemy o mentalnosci czy podejscia do zycia.....:)) zaczynam: -picie kawy z bola +rozmaczanie w niej ciasta lub chleba z maslem-brrr -wycalowywanie sie z kazdym na dzien dobry (szczegolnie jak o takim wycalowaniu osoba anonsje ze grype,gastro itp!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA POCZATKU WOGULE NIE TOLEROWALAM calowania w policzki i francuzi patrzyli na mnie z pod oka dzis juz lepiej ale jednak wole polski zwyczaj podania reki tak jak mowisz mniejsze ryzyko przenoszenia zarazkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Witajcie, Nie mieszkam we Francji, ale mam pytanie dotyczace jezyka francuskiego. Czy jak mowicie, to rozrozniacie 'e' zamkniete i 'e' otwarte? I czy wymawiacie francuskie 'r'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc tellmewhy wlasnie czytalam topik \"z czym do ludzi\"!! ja do tej pory niestety za bardzo nie rozrozniam i b pomaga wuczucie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn wyczucie:) imparfait ,kiedys nosilam koszulke -LCLB CZYLI Ligue contre la bise:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram sie wymawiac francuskie \"r\" staram sie....°ALE TUTAJ PODOBA SIE POLSKI akcent wiec spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja natomiast mowie z akcentem i nie wstydze sie tego bo jakby nie bylo w glebi duszy zawsze bede polka i tak juz zostanie a akcentu trzeba sie uczyc przez wiele dlugich lat zycze odwagi startujacym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spijcie dobrze krolewny do jutra! Imparfait na moim niku masz moj adres mail -zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×