Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imparfait

Polki we Francji odezwijcie sie

Polecane posty

ja tez jak tylko otworze dziob to wszyscy wiedza ze nie jestem stad -i wcale mi to nie preszkadza -odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
A co to znaczy, ze ktos mowi z polskim akcentem?? Wiem, ze francuski jezyk jest oparty na samogloskach i jak sie zle wymowi, to Francuz moze nie zrozumiec. Zdarzylo Wam sie, ze Francuzi nie rozumieli o co Wam chodzi? Np. Czy jak wymawiacie slowko "seur", to mowicie zwykle 'e'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seur ???? dla przykladu \"sur \" wymawiam \"r\" nie dotykajac jezykiem podniebienia jedynie koncowka jezyka (ta przy gardle ) zachacza o podnie bienie (doslowniej wytlumaczyc juz sie chyba nie da)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie chodzilo o slowo \"soeur\" mnie sie czesto zdarzalo ze ktos nie wiedzial o co mi chodzi, wymowa jest piekielna! juz wole angielska nie mowiac o wloskiej gdzie prawie zawsze tak sie mowi jak sie pisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imparfait moze ty wytlumaczysz co to znaczy mowic z polskim akcentem! przeciez o to trzeba zapytac Francuza! poza tym dla mnie to zupelnie bez znaczenia i nie mam zamiaru sobie tym zawracac blond glowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Pomylilam sie, chodzilo faktycznie o siostre, czyli soeur:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TELLMEWhy, ile to jest euro 800L? to tak dla porownania tu i w Anglii a propos poprzedniego topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
800 funtow to mniej wiecej 1180 euro. Ucze sie francuskiego, chociaz to nie jest taka typowa nauka z podrecznikiem. Slucham radia, tv5, czytam artykuly. Takiej porzadnej nauki jeszcze nie zaczelam, jednak gramatyke mniej wiecej znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to niezle tutaj ludzie pracuja 35 godz tyg \"wspaniala reforma\"sprzed kilku lat i podstawowa stawka to 8.27 euro za godz (brutto) netto wychodzi jakies 7.5 Przykladowo,klezanka pracuje 30godz tyg (nie moze znalezc calego etatu) i zarabia dokladnie 780euro(supermarket) jest rodowita Francuska bede pod wieczor, czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coucou polski akcent?? nie wiem czy miedzy tak wielka roznorodnoscia akcentow mozna odroznic nasz polski wydaje mi sie ze skoro francuzi potrafia odgadnac nasze wschodnie pochodzenie to rowniez dzieki naszej niespotykanej i (nie przesadzajac) pieknej urodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy sobotni wieczor wiec wpadam na sekunde! bawcie sie dobrze pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos sie \"zabugowalo\" i dwa razy sie wyslalo:)) nic specjalnego nie robimy ,widoczek jest taki :dzieci z tatusiem siedza na kanapie i ogladaja \"le 100 rires \"na 1 a ja siedze obok i mam na kolanach laptopa-sielanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez moj maz przygotouje kolacje a ja z laptopem na lawie i dechawan w tle ale nic ciekawego juz to raz bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez moj maz przygotouje kolacje a ja z laptopem na lawie i dechawan w tle ale nic ciekawego juz to raz bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jsli hodzi o akcent to z reguly wrzucaja do jednego wora \"pays d\'est\" chociaz czasami myla mnie ze Skandynawkami-to juz wiesz jak wygladam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Moge was jeszcze troche pomeczyc z ta wymowa?;) Czy wymawiacie tak samo tu est i tu aies?? Mam problem z wymowa 'r' po spolgloskach bezdzwiecznych, np. travailler czy prendre. Czy jak wyjdzie mi zamiast francuskiego 'r' dzwiek przypominajacy h, czyli wymowie thawaje, to Francuz zrozumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lAPTOPA kupil moj maz dla siebie za moim podszeptem bo \"ralowal\" ze nie moze sie dostac do glownego komputera(sypialnia na gorze)na tym polega paradoks! acha normalnie nigdy nie wtracam francuskich slow jak mowie po polsku bo strasznie mnie to wkurza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popranie tu es w 2 Osobie bez t wyjatek a jesli powiesz thamwaj to zrozumie sprawdzilam na mezu nie martw sie "r" to jest normalne to wlasnie z tad biora sie akcenty dodoam jeszcze ze ielu francuzow uwielbia polski akcent mowia ze jest sexy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa dechavanne!! idol mojej corki -kolo fortuny! no ale ona ma 8 lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tellmewhy mozesz spokojnie powiedziec \"trawaje\" i cie zrozumieja bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×