Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imparfait

Polki we Francji odezwijcie sie

Polecane posty

Gość tellmewhy
Chyba nie zrozumialam pierwszego zdania...Co jest wyjatkiem i co wymawia sie bez t?? Jezeli ktos mowi po fr z polskim akcentem, to wymawia polskie 'r' i Francuzi rozumieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TELLMEWHY -no pewnie !! ja nie uzywam francuskiego \"r\" chyba ze sie bardzo starrrrram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Kiedys pytalam sie babki, ktoredy do Louvre'u i powiedzialam "luwr" z polskim 'r' i nie wiedziala o co mi chodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moilam o pisowni ale to tak na marginesie tak mozesz moic z polskim \"r\" znam tutaj ludzi ktorzy wymawiaja ostre \"r\" i nie maja problemow ze zrozumieniem odwagi a moze wybierasz sie do franc????ji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dechavanne mi specjalnie nie przeszkadza -sa duzo gorsi \"connard\" imparfait , ty uczylas sie franc w szkole? bo ja tylko ze sluchu nawet nie pytaj jak ja pisze po franc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALE CZY JESTES PEWNA ZE OSOBA Z KTORA ROZMAWIALAS BYLA 100 % FRANCUZ BO MOZEN trafilas tez na obcokrajowca ktory nic nie rozumial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Chcialabym pojechac do Paryza jesienia i znalezc sobie jakas prace, zeby nauczyc sie plynnie francuskiego. Jesli chodzi o wymowe, to jak wymawiacie wyraz jeune? Chodzi mi o samogloske 'eu' Jak wymowie zwykle 'e' to bedzie zle, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
W sumie to potrafie ten dzwiek wymowic, ale wykrzywiam troche przy tym buzie i pewnie przy ludziach bym tego nie wymowila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa ja tu mam zawsze ptoblem! bo nie wiem czy mowie \"mlody\" czy \"zolty\" zawsze przed tymi wyrazami sek. sie zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arnusia nie nie uczylam sie w szkole jak wyjechalam do szwajcarji umialam powiedziec jedynie dziendobry bylo cholernie ciezko jedynie co mnie ratowalo to jezyk angielski ktorego uczylam sie w szkole przez 8 lat juz wtedy czulam ze kiedys on mi sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zoty ymawiam \"zun \" a mlody \"zon \" oczywiscie nie tak dokladnie jak napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Imparfait, jak nauczylas sie w takim razie jezyka? Chodzilas do szkoly jezykowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawie tak jak ja , wyjechalam do Wloch i znalam tylko ang - na szczescie b, dobrze tez bylo cholernie ciezko - no ale oplacalo sie co ? mamy fajne dzieci i mezow, reszta przed nami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak przez dwa tygodnie , w niczym mi to nie pomoglo . Bardzo duzo nauczylam sie od dzieci z ktorymi pracowalam a po pracy czytalam slownik polsko -francuski naprawde jak nic nie rozumiesz wydaje ci sie ze ludzie biora cie za glupka i smieja sie za twoimi plecami ja na nieszczesccie nie trafilam do dobrej rodziny poczatki byly trudne ale niczego nie zaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tellmewhy, jestem tu 15 lat przez 4 godz dziennie nie robie nic innego tylko gadam z klientami - nigdy mi nik nie powiedzial ze nie rozumie co mowie chyba ze mowie za szybko bo mam lekka wade wymowy- po polsku tez czasem mowie niewyraznie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Myslalam, zeby znalezc sobie prace jako au-pair, bo bede miala kontakt z zywym jezykiem i duzo sie naucze, pewnie wiecej niz na jakims kursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"tellmywhy aby dobrze osluchac sie jezyka potrzeba trzech miesiecy w kraju bez angielskiego wtedy czujesz sie bardziej zmuszona do nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha a ty myslisz ze angielski sie przydaje we wloszech??? MUSIALAM SZYBKO SIE uczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Ja motywacje do nauki mam i wiem, ze bez problemu opanuje gramatyke, tylko boje sie, ze nie naucze sie plynnie mowic - tak jak z angielskim. Biernie swietnie znam ten jezyk, ale nie mowie plynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie tym bardziej ze bedziesz pracowala z dziecmi od nich naprawde ,wierz mi ,naprawde szybko sie uczysz jesli jestes ambitna a idze ze jestes ile masz lat ??? JESLI POZWOLISZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmewhy
Arnusia, a ktory jezyk jest dla Ciebie prostszy, wloski czy francuski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja au -pairka ngdy nie bylam - moja siostra tak , jak mowi imparfait trzeba dobrze trafic , a jak trafisz na niemowle to coz, duzo sie nie nauczysz:) a co zle ci w anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×