Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
malgorek

opinie Dr brzuchański -Trzyniec

Polecane posty

Gość Gosias_S
Witajcie, jestem już po operacji. Bolało tak jak przypuszczałam. Ogólnie opieka w Szpitalu Św. Łukasza w Bielsku-Białej pozostawiła wiele do życzenia, ale tragedii też nie było :) podawali środki przeciwbólowe i dało się przeżyć. Teraz, 5 dni po zabiegu w sumie robię już wiele rzeczy, gotuję, wieszam pranie itp. dość mocno mnie nosi, ale jak zaboli trzeba się położyć. Wybrałam Eurosilicony ponieważ są dużo miększe niż Mentory, miałam okazję podotykać obu implantów. Piersi wydają się bardziej naturalne w dotyku. Obydwie firmy mają dożywotnią gwarancję, ale wkładki trzeba wymienić po 15 latach, także tym się nie różnią. Z tego co wiem to doktor radzi wymieniać Mentory nawet po 10, ale to słyszałam od koleżanki, sama nie potwierdzałam, ponieważ mój wybór padł od razu na Eurosilicony. Co do jakości na chwilę obecną te wkładki niczym się nie różnią i cena też jest zbliżona. U mnie doszła jeszcze modelacja i niestety doktor nie zmieścił większych wkładek, włożył mi 400 cc (podkreślę, że swojego cycka nie miałam w ogóle, było zero absolutne, tylko obwisła skóra). Liczyłam, że wyjdą mi co najmniej rozmiar większe, ale i tak jest nieźle. W piątek idę na zdjęcie szwów i będę rozmawiać z doktorem o ewentualny dalszym powiększeniu w przyszłości - może tak ze dwa rozmiary jeszcze :) czy po tej modelacji jest taka możliwość i w jakim zakresie. Na pewno nie jest to zabieg, którego bym nie powtórzyłam wszelkie dolegliwości bólowe i niewygody są do przyjęcia - a zaznaczę, że mam bardzo niski próg bólu. Także dziewczyny nie zastanawiajcie się, tylko powiększajcie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
Aha, a odnośnie tego czy pod mięsień czy pod gruczoł o tym decyduje lekarz. Podobno kobiety, które już karmiły piersią mają wkładane pod gruczoł, pod mięsień wkłada się wkładkę jak jest dziewczyna z w miarę jędrnym biustem. Ale to też chyba zależy od lekarza. U mnie z racji wielkości implantu włożenie go pod mięsień spowodowałoby powstanie stopnia i mogłoby to wyglądać mało estetycznie. Do tego podobno pod mięsień dużo bardziej boli. Ale też pod mięśniem implant trzyma się lepiej, trzeba się liczyć z tym, że przy większym implancie włożonym pod gruczoł pierś lubi z czasem opadać i modelacja bywa konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosia gdzie masz szwy? Wokół brodawki czy wzdłuż piersi a może pod piersią? Napisz bo też zastanawiam się nad modelacja ale nie chce za dużo szwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
Szwy są wyłącznie wokół brodawki, nigdzie indziej. Nie zdecydowałabym się na modelację gdyby cięcie miało iść gdziekolwiek w widocznym miejscu. Kiedyś również myślałam, że podniesienie piersi wiąże się z cięciem wzdłuż dołu piersi, ale doktor powiedział mi, że zrobi to okołootoczkowo i nie będzie to widoczne za jakiś czas. Niestety musiał mi trochę zmniejszyć brodawkę, ale nieznacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Gosias_S: Powiedz mi proszę, czy do Pani anestezjolog musiałaś przyjechać 2 tygodnie przed zabiegiem? I co najlepiej zabrać ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
Z anestezjolog miałam konsultację wyłącznie przez telefon. Jest raczej asekuracyjna. W przypadku leczenia u jakiegokolwiek specjalisty trzeba załatwić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zabiegu, jak palisz trzeba zrobić RTG itp. Więc rzeczywiście lepiej wcześniej do niej zadzwonić, żeby nie być zaskoczonym. Wyniki badań i wszelkie dokumenty posłałam jej mailem, który mi podała w rozmowie. Ale jest bardzo miła i zawsze oddzwania jak nie może odebrać - tylko trzeba pamiętać, że to jest czeski numer telefonu i żeby dzwonić przez +420. Do zabiegu w sumie nie potrzeba nic, ja przez dwie doby miałam cewnik z racji chorych nerek, więc nawet bielizna mi nie była potrzebna, później chodziłam w bandażach, a na dole miałam krótkie spodenki (w szpitalu było strasznie ciepło) z kieszeniami, które warto mieć żeby przy przemieszczaniu wkładać do nich strzykawki od drenów. I zdecydowanie do wyjścia polecam bluzkę rozpinaną z tyłu, bo uwierzcie mi, ciężko odchylić ręce choćby odrobinę do tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bluzka rozpinana z tyłu? Ciekawe kto mi ją zapnie? Nie wiem skąd masz taki pomysł, ja miałam zapinaną z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile płaciłas za operacje ze wszystkim (do gosia_s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
Koszt operacji wyniósł 8500 zł plus 5900 zł za wkładki plus 200 zł stanik (razem 14 600 zł). Bez modelacji byłoby 2000 zł mniej. Dzisiaj idę na ściąganie szwów i będę pytać czy i kiedy je mogę jeszcze bardziej powiększyć i jaki będzie ewentualny koszt. Bluzkę zapiął mi mąż, jak przyjechał odbierać mnie za szpitala. Pomysł był najlepszy ze wszystkich :) nie musiałam się w ogóle napinać. Jeżeli nie ma nikogo do pomocy to wiadomo, że taki pomysł odpada, ale zawsze można poprosić pielęgniarkę, a w domu już ktoś tą bluzkę rozepnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosia na beauty widziałam zdjęcie dziewczyny która miała implant 500 pod gruczoł. Na początku było ok ale po kilku miesiącach implanty zjechali w dół a piersi brzydkie że szok. Ja wybrałam 300i są ładne. Zawsze byłam zdania że lepiej mniejsze a śliczne niż duże brzydkie. Ale co kto woli. Napisz co dr na twoje powiększenie. Odradzil czy się zgodził z tobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
Doktor powiedział, że można je jeszcze powiększyć, ale już wiele mi się tam nie zmieści z racji tego, że jestem bardzo szczupłą osobą i mam wąską klatkę. Już teraz mówi, że ledwie mi te 400 cc włożył i już się bał, że będzie musiał dać jeszcze mniej. Tylko tak jak pisałam wcześniej, u mnie było absolutne, obwisłe zero (trochę skóry i minimum gruczołu). I tak najwcześniej za trzy lata bym mogła cokolwiek zrobić, więc na razie się cieszę tym co mam i jest to odległa przyszłość. A muszę przyznać, że nawet teraz takie jeszcze lekko opuchnięte piersi mi zrobił piękne. Mają idealny kształt, zrobił dokładnie tak jak chciałam, a miałam trochę wymagań co do kształtu :) masz rację, że lepiej mieć mniejsze a ładne, więc na pewno nie będę ryzykować, jeżeli ma mi cokolwiek objechać. Omówię tą kwestię z doktorem za trzy lata wnikliwie i jeżeli będzie jakiekolwiek niebezpieczeństwo, na pewno zostawię takie jak mam. Szczególnie, że bardzo dużo i intensywnie ćwiczę i muszę to również brać pod uwagę w swoich planach. A doktora Brzuchańskiego mogę każdemu polecić, super lekarz z doświadczeniem. Szczególnie dla kobiet, które wiedzą dokładnie czego chcą! A ściągania szwów nawet nie poczułam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosia ja robiłam w zeszłym roku pod gruczol, włożyłam 300 i niestety piersi już zjechaly w dół. Bałabym się włożyć większy implant bo pewnie wyglądałoby to gorzej. Od czasu operacji nie chodzę bez biustonosza, nawet na noc zakładam sportowy bo boję się żeby jeszcze bardziej nie opadły. A myślałam że będę śmigać bez :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
A miałaś robioną modelację? Mnie Pan doktor powiedział, że niestety w większości przypadków przy włożeniu implantu pod gruczoł po jakimś czasie wymagana jest modelacja, ponieważ właśnie piersi opadają. Mam koleżanki, które mają włożony implant pod gruczoł i jest w porządku przynajmniej na razie. U mnie doktor powiedział, że dzięki modelacji powinnam uniknąć opadania piersi pod ciężarem implantu. Przed operacją zadbałam również o odpowiednie "zahartowanie" skóry - za pomocą własnego osocza i kolagenu - są to zabiegi kosztowne, ale jak płacę tyle pieniędzy za nowe piersi to warto w nie zainwestować. Ogólnie mam lekką obsesję jeżeli chodzi o dbanie o zdrowy wygląd skóry i na punkcie zdrowego trybu życia i odżywiania i to bardzo procentuje jeżeli chodzi o mój wygląd (wyłącznie naturalnie, bez żadnej chemii), mam nadzieję, że przy piersiach również pomoże. Ja bez stanika nie zamierzam chodzić na co dzień absolutnie. Zamierzam zainwestować dużo w dobre, wygodne staniki, zarówno casualowe, jak i przede wszystkim sportowe. Słyszałam, że najlepsze są staniki Shock Absorber dla kobiet biegających i Panache Sport. Mam u siebie w Bielsku-Białej sklepy, gdzie dobierają świetnie staniki i zamierzam skorzystać z ich usług. Być może któraś z Was ma w tym zakresie doświadczenie. Niestety zrobienie piersi to jedno, a późniejsza należyta ich pielęgnacja to drugie, teraz czas się skupić na kolejnym zadaniu. Porozmawiaj z doktorem o podniesieniu piersi, myślę że wszystko da się poprawić i myślę że warto spróbować. Daj znać co postanowiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosci
Gosia a czy mowil Ci cos o roznicy miedzy mentorami a eurosilikonami? nadal sie waham. cena eurosilikonow zacheca bo sa o 1000 tansze, ale mentory to najwyzsza klasa. tak jakby porownac mercedesa i malucha. Ja nie chce duzych implantow tylko 330 i mam miec zakladane pod gruczol. Chce aby wygladaly bardzo naturalnie i byly w dotyku jak prawdziwe. Jak dotykalas obu implantow byla duza roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
@kosci - właśnie wybrałam Eurosilicony ze względu na różnicę w dotyku. Mentory są twardą wkładką i czuć, że pierś jest sztywna. Eurosilicony są dużo miększe, są jak naturalna pierś. Ja na początku, zanim miałam namacalnie okazję to sprawdzić, też byłam zdecydowana na Mentory, ale jak tylko pościskałam obie wkładki to od razu zmieniłam zdanie. A co do jakości to rozmawiałam z doktorem, on mówi że nie ma wielkiej różnicy, na chwilę obecną Eurosilicony jakościowo w ogóle nie odstają od Mentorów i u niego większość kobiet decyduje się właśnie na firmę Eurosilicony. Może uda Ci się to sprawdzić namacalnie u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość decyduje się na eurosilicony ze względu na cenę a nie jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowananamaxa
Dziękuję Ci Gosias_S za cenne uwagi. Powiedz jeszcze ile czasu spędziłaś w klinice. Ja mam zabieg 20 listopada a jeszcze nie wiem jak rozwiążę problem z transportem. Muszę jeszcze porobić badania, a już tak niewiele czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
@Zdecydowananamax - zabieg miałam w piątek koło południa, a wychodziłam w niedzielę, również jakoś koło południa, czyli w sumie dwie doby. Po tygodniu teraz w piątek byłam zdjąć szwy i następną wizytę u doktora mam 29 stycznia. Jutro mam sobie sama zdjąć trzy plastry i czekam na rozpuszczenie szwów. Jeszcze mnie czeka tylko włożenie piercingów w sutki, ponieważ na razie mam zabezpieczone kanały od operacji wenflonami, ale planuję to zrobić w najbliższych dniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowananamaxa
Gosias_S: Podziwiam Cię i Twoją determinację :-) A jak się czujesz po tygodniu? Odczuwasz jeszcze jakieś bóle, które np. przeszkadzały by w pracy??? Fajnie że szybko wypuszczają :) Ja szczerze mówiąc nawet o to nie zapytałam, bo tak byłam zaskoczona szybkim terminem zabiegu, że wszelkie pytania uleciały... :-( Mam jeszcze jedno pytanko - chodzi mi o zastrzyk z Fraxiparine. Napisano w karcie, że w przedwieczór o 22:00 muszę ją sobie zaaplikować. Nie wiesz, czy jest możliwość zrobienia tego w Klinice? Ja i tak planuję przyjechać wcześniej, więc byłoby to wygodniejsze... Do wszystkich: Czy któraś z Was kochane forumowiczki też ma zabieg 20 listopada? Ja jadę 19 listopada od Berlina przez Zieloną Górę, Wrocław, Katowice. Im więcej tym raźniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Jeśli któraś robiła korekte nosa u dr Brzuchańskiego i chciałaby wysłać mi zdjęcia przed i po albo poda mi linka do strony gdzie są takie zdjęcia to byłabym bardzo wdzięczna. Neciaaa1@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
@Zdecydowananamaxa - teraz wraca mi już powoli czucie i piersi stały się bardzo wyczulone. Nie wiem jak mają inne dziewczyny, ale chyba nawet bardziej to jest teraz momentami nieprzyjemne niż wcześniej. Ale też dość często ściągam na parę minut ten stanik, bo mocno mnie irytuje :) to jest taki moment kiedy już by się chciało zacząć normalnie funkcjonować i cieszyć z tego co się ma, a niestety jest się dość mocno ograniczonym. Może jestem przewrażliwiona, ale jeszcze staram się nie obciążać za bardzo rąk, dość szybko się męczę. Nie prowadzę również sama samochodu, nie podnoszę za wysoko rąk itp. Planuję jeszcze dwa tygodnie sobie zrobić wolnego od pracy. Piersi są już fantastyczne, ale chcę, aby jak najdłużej takie pozostały więc staram się stosować do zaleceń doktora. Oczywiście od kiedy wróciłam do domu to gotuję, piorę, ogarniam itp., ale pomaga mi w tym mąż, mam w nim ogromne wsparcie. Zasadniczo mogłabym już wrócić do pracy, ale po modelacji okołootoczkowej mam bardzo dużo szwów wokół brodawek, które przy szybszych *****ch po prostu ciągną. Co do zastrzyku to myślę, że bez problemu zrobią Ci go w klinice jak masz zaplanowany zabieg, nie sądzę, aby robili problemy. Ja miałam zabieg w Szpitalu Św. Łukasza w Bielsku-Białej i podjechałam po prostu po 22 w nocy i mi zrobili bez problemu. Najlepiej dla własnego spokoju zadzwoń do kliniki i się zapytaj, po co się masz stresować :) również Cię podziwiam, że taki kawał drogi jedziesz na zabieg, ale u doktora naprawdę warto :) mam nadzieję, że będziesz tak samo zachwycona efektem jak ja, szczerze Ci tego życzę :) koniecznie daj znać po zabiegu jak było, a jakbyś miała jakiekolwiek pytania to pisz śmiało, postaram się rozwiać Twoje obawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowananamaxa
Bardzo Ci dziękuję Gosias_S za wszelkie podpowiedzi :-) Ja też w tej klinice będę miała zabieg a planuję przyjechać wcześniej i zatrzymać się w jakimś hotelu w BB :-) Oczywiście zadzwonię tam w tym tygodniu, bo i tak jestem jeszcze przed rozmową z Panią anestezjolog, a więc się upewnię... ale skoro Ty tak miałaś, to ja już jestem spokojniejsza :-) Życzę Ci oczywiście zdrówka i świetnych efektów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny,o jakim zastrzyku wy mówicie,bo ja mam miec operacje piersi w tryncu w czechach ale doktor mi nic nie mówił o żadnym zastrzyku na 24 godz przez operacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo w trzyncu dostaniesz w dniu operacji zaraz po zgłoszeniu się do rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
@Zdecydowananamaxa - jak masz w Bielsku to z zastrzykiem nie będzie żadnego problemu, zgłaszasz się po 22 i mówisz Panu ochroniarzowi, że przyjechałaś na zastrzyk przed zabiegiem. On Cię skieruje na pierwsze piętro i tam Ci pielęgniarki od ręki zrobią, także spokojnie :) Powiem Ci, że bardziej mnie martwi Twój powrót po operacji. Ja miałam przejechać 20 km, z czego większość dwupasmówką, mąż wiózł mnie bardzo ostrożnie, a i tak kiepsko to wspominam. Mam nadzieję, że będziesz miała kierowcę, bo to bardzo zły pomysł, abyś sama prowadziła i to jeszcze taki kawał drogi. Nie zrozum mnie źle, że w Ciebie nie wierzę itp. :) ale z autopsji wiem jak to wygląda. Jeżeli nie masz nic przeciwko to chętnie Cię odwiedzę w szpitalu :) na co dzień spędzam czas w Bielsku, a w piątki po południu mam zawsze czas :) jeżeli byś chciała. Na pewno będę trzymała kciuki mocno :) ale tak jak pisałam wcześniej, ten zabieg to nie jest nic strasznego i nic, czego bym nie powtórzyła, także naprawdę nie ma się czego bać, a efekty cóż... są warte zachodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a miała któraś abdominoplastykę? Jak brzuchy? Gdzie ceny i galeria w necie, bo znaleźć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
Poszukaj na forum beauty, tam jest dużo opinii. Wiem, że dziewczyny były zadowolone z efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowananamaxa
Dziękuję Ci Gosiu za wszelkie podpowiedzi. Masz słuszną rację odnośnie tego podróżowania samodzielnie... Myślę, że może coś jeszcze wykombinuję. A jeśli chodzi o odwiedziny, to bardzo chętnie :-) Nie wiem tylko o której będę miała zabieg, bo podobno to leci wg alfabetu, a więc będę gdzieś na szarym końcu... :( jak będę coś więcej wiedziała, to na pewno napiszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosias_S
Doktor ma dwie, maksymalnie trzy osoby do zabiegu w jednym dniu. Jak ja byłam to moją sąsiadkę wzięli szybciej, bo miała tylko samo włożenie implantu, a u mnie było więcej zabawy z modelacją. A planowo ja miałam iść pierwsza, także nie wiadomo do końca co i jak :) Ja wczoraj ściągłam plastry, więcej było oczywiście strachu niż to było warte. Ale piersi podobają mi się teraz jeszcze bardziej, brodawki są super, idealne, symetryczne, jest minimalna różnica, ale piersi nie mogą być identyczne, bo się nie da, zawsze jest minimalna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×