Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anouk

TERAZ MY!!!

Polecane posty

hej ho Yenny cór ze skwaszoną miną poszła pobierać nauki w szkole podstawowej jutro jedziemy na kontrolę do znachora więc znów będzie miała labę, natomiast w czwartek mają egzamin :O naturalnie cór przeszczęśliwy :O pewnikiem myślała, że ją to ominie :P Tatko, hmm..nie pozabijaliśmy się, co najważniejsze, nadal pożemy sobie uścisnąć prawice, wszystko jakoś się po kościach rozeszło ale chciałam się pochwalić, wczoraj upiekłam chleb po raz 1 w życiu! wyszedł, skubnęłam skibkę, do tego smalec stopiłam :) no ze wsi jestem jakby nie patrzeć w pracy mam tyle roboty, że sama nie wiem kiedy ten czas tak szybko biegnie, ale akurat na to nie narzekam, bo niecierpię się nudzić wszystkie pozdrawiam ciepło cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, serduszko, popytałam, zresztą sama też i dla siebie zbieram takie informacje. Dowiedziałam się, że niektórzy jako kaucję biorą nawet trzymiesięczny czynsz! Zależny od standardu, wykończenia, czy z pełnym wyposażeniem czy nie. Raczej poczytaj, o dodatkowych opłatach. Czy wszystkie opłaty Ty sama opłacasz, czy są wliczone już w czynsz. Czy podatek od nieruchomości i ewentualnie jakieś przeglądy płacą sami właściciele czy Ty je płacisz. Ludzie mają różne umowy...jedni płacą tylko opłatę za najm, ale wrzucone mają tam i czynsz i śmieci i prąd i wodę i ciepło. Inni za wynajm i opłaty za liczniki. Pełna dowolność. Dokładnie pospisuj w umowie stany liczników. jak rozliczane są ewentualne szkody, czy możesz wprowadza zmiany w mieszkaniu czy nie. Czy Ty za nie płacisz i czy możesz to rozliczyć z właścicielem i odliczyć od opłaty za wynajm (odstępnego). I czy musisz oddać mieszkanie, jak je zastałaś, czyli wszystko ma wrócić do stanu pierwotnego. To w gruncie rzeczy ważne. Ostatnio miałam gości, mieszkają w De, a w Polsce wynajmują dom i tatusiowe mieszkanie, więc się dopytałam. U mnie wiosna, mimo że nie ma liści na drzewach, ale rano był mróz. Szron i mgła. Rano miało by -3!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak jak napisała Jo jak wygląda rozwiązanie umowy i jaki ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa. U nas kwota, którą płaci się pośrednikowi to od wynajmującego i właściciela po 50% opłaty za najm.... Tak mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza! Obecnie u mnie lato. Zaraz zabieram się za przysposobienie balkonu do pogody. Wczoraj mój odwalił brudną robotę. Teraz moja kolej. Po zimie i wyjazdach do Czech ślicznie równo ułożone stoją w kontenerkach czeskie butelki po piwie. Ilośc kontenerków? 4. Wida jaka zima była długa. W ten weekend znów mam zamiar uda się na narty, poranne, bo tylko to ma szanse. a Potem do \"Kerfura\" w Rokitnicach...pozbyć się tego ustrojstwa. Ale jeden kontener wróci pełen:) Kurcze, spłukaliśmy sie i teraz nijak nie styknie na kwietniowe \"duże\" narty. Cho ten rok , jeśli mam byc szczera, był bardzo narciarsko udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niniejszym bardzo dziękuje Wam za cenne dla mnie wskazówki i rady. To dla mnie bardzo dużo i wiecie, miło jest mieć świadomość, że można z Waszej strony liczyć na poradę w prawie każdej sprawie :) Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Ani wyznaczyłam swój ślad tylko jak to się ma do pewnych rzeczy , które robię a pytań albo odpowiedzi nie było .................. ale co tam dalej będe segregowac plastiki , puszki , szkło i papier :-D. Robię to od czasu jak postawiono specjalne pojemniki na ten rodzaj odpadów ......................kiedys było pojemników mało i ludzie też niechętnie wrzucali ............ teraz pojemnik na plastki zapelnia sie przez tydzień - rośnie nasz świadomość ekologiczna . A teraz ekologiczni popracuję ............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć pracy! U mnie zadyma - w pracy znaczy się. Zmiany, zmiany i zmiany... na razie techniczno-praktyczne. Oczywiscie tak by utrudnić pracę, a nie ułatwić. MAsakra jakaś! Po kilka razy wprowadzanie dokumentu - do kilku systemow. Jeszcze pół biedy z częścią, bo da sieto przemigrować z systemu do systemu. Ale części się nie da. Kocham to Pozatym - nie jest źle, jak się obrobię dziś to napiszę na @. No i zdałam egzamin ze świadomego rodzicielstwa. Ech, arcytrudna rozmowa o sexie i zabezpieczaniu się za mną. Pierwsza tak konkretna, z omówieniem wszystkiego co mojemu synowi na sercu leży. Rzeczowa z mojej i jego strony, bez nerwów i fałszywego wstydu. Ale o szczegółach też napiszę Wam na @. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! cześć pracy! właśnie sprawdzam pocztę firmową, bo net w firmie padł i zdechł był ;) Yenny czekam na newsy to b.dobrze, gdy młody sam gada, pyta itp, z mojego natomiast wszystko trzeba ciągnąć :O a przecież my jesteśmy wyzwolone mamy :D z newsów nauczyłam się również piec bułki :) cebulowe, serowe i zaplatane warkocze z makiem jutro znów piekę chleb..trzeci :D ale mnie to cieszy :D do tego z pięć dych wydałam na bulwy, kłącza, tudzież nasionka w zeszłym roku wydałam na zielsko ok stówy i wyrosła 1 lilia a frezje się obraziły i rozpadły (wczoraj sprawdziłam podczas rycia) posadziłam też tuberozę..cholernie trudna w uprawie (u mnie rzecz jasna) w domu trzymałam toto cały rok chuchałam, dmuchałam, a ta franca ani kwiatka nie pokazała, to ją wczoraj wywaliłam do ziemi..niech jej marznie dupsko :D ps. mój zad nadal trzyma się \"swoich\" rozmiarów, nie rośnie (tfu tfu) ale też nie maleje, na \"Kwaśniewskim\" minął 3 miesiąc :O dobre żarcie, ale efektów brak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł, ja przymierzam się do kupna maszynki do chleba. trochę bez sensu, bo u nas jest dobry chleb, ale co tam;) Whim, ja segreguję śmieci od paru dobrych lat i nie ma zmiłuj się. Tyle tylko, że u nas to drogie hobby. Bo wywóz kontenerów jest niemiłosiernie drogi, taniej nie segregowac.\\ Ot a to Polska właśnie, albo moja gmina. Gmina Wrocław:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszynka do chleba dobra rzecz, więc na moje warto zainwestować. Zbieram sobie wyprawkę na prawie własne... garnki, firanki, pościel, meble jakieś podstawowe... Tyle rzeczy bym chciała... I maszynkę do chleba też i wiele innych rzeczy agd Jeszcze troche moje koleżanki i wyjawię wam, co też niedługo bedę robić w życiu, ale narazie nie chcę zapeszać, choć pewna jestem na 99\'99 % że mi się uda... Od końca stycznia, od inspiracji jaką wlała we mnie Garnierka, żyje tylko tym pomysłem i jego realizacją. To takie wspaniałe mieć cel i powoli go osiągać. Cel określony w najdrobniejszym szczególe. Ach... Miłego wieczoru i dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Niestety nie miałam wczoraj czasu na @, w pracy kociokwik, dosłownie, potem miałam wywiadówkę, po niej poszłam do sklepu z ksieciuniem, wróciliśmy - był juz wieczor, potem obiad na dziś, kolacja i zaraz była 21. Więc tylko mycie, i spać - padłam wczoraj jak przecinak, a rano wstawało się niemiłosiernie źle. Serduszko - trzymam kciuki za Twoje plany, ja wiem, ze uda Ci się wszystko co zaplanowałaś. A co do zbierania \"wiana\" - lubię takie zakupy, uwielbiam kupić cos do domu, czasem wolę nową zasłonkę czy garczek zamiast bluzki czy kosmetyku. Smieci u nas segreguje się od dawna. Papier osobno, szklo osobno, plastiki - pet oddzielnie, nieprzetwarzalne oddzielnie. No i odpadki jedzeniowe- osobno. Kosztuje to niewiele w naszej gminie. a teraz idę oddawać się pracy........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Ani u nas to było kosztowne hobby ..................do tego roku bo MPO w tym roku zmieniło cennik za nie segregowane śmieci bierze dwa razy drożej niż segregowane . I tak sobie myśle że to był czynnik , który spowodowal ekologicne myślenie u mieszkańców . Tylko problem jest taki że nie ma wszystkich osiedlach stoja odpowiednie kontenery ............. ale tak sobie myślę że przyklady z jednego osiedla powędrują na nastepne .............. no cóz może jestem optymistka ale widzę coraz więcej kontenerów w innych dzielnicach . dzisiaj przez przypadek dowiedzialam się że w niewielkiej odległości od mojego miejsca centrum zyciowego są trzy obszary natura 2000................. ciekawa jest jazda przy inwestycjach i przedsięwzięciach inwestycyjnych .................... ale niech tak będzie :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszła mała zbiorówka. Indywidualnie odpowiem jak znajdę chwilę dłuższą. Chlebek - a jak, umiem, ale nie piekę. Nie chce mi się zwyczajnie - bo czasu mało. W sumie to nie jest aż tak strasznie pracochłonne i czasochłonne,ale mimo to zajęć mam aż nadto. Choć moze skuszę się i upiekę jeden na świeta, taki z \"baziowym\" wzorkiem. Mumi - 50 zł powiadasz, ja na konto nowego ogrodzenia i roslinek zrezygnowałam z zakupu nowych butów i płaszczyka - 250 zł poszło już na roślinki i cebulki, a i ze 100 na nawozy. Muszę jeszcze jutro dokupic ziemi kwaśnej i kory do moich rododendronów i azalii które mam zamiar sadzić jutro. No i w planie mam jeszcze zakup wisterii i złotokapu i jakieś pnącza kwitnące. I nasiona warzyw, ziół i kwiatów - część juz mam. Znajomy ogrodnik sąsiad obiecał sadzonki pomidorów - w zeszłym roku miałam od niego i udały się rewelacyjnie. A potem reszta siatki na ogrodzenie będzie zakupiona. A i tak pewnie całosć ogrodzę dopiero za rok - bo metalowe przęsła na przód kosztowaly mnie majątek. Nie wspomnę o palikach, cemencie i robociźnie. No i jeszcze moje nieocenione koleżanki z eko obiecały wspomóc sadzonkami host i różniastymi nasionkami! I milinem! Zakochałam się w tym cudzie! Będzie się działo u mnie na działeczce w tym roku, oj będzie. Powoli to wszystko nabiera kształtu. Byliśmy w środę, nawozy rozrzucone i rozłożone, ziemia pod grządki skopana. Na rabatach kwitną przebiśniegi, krokusy i pierwiosnki, i jeszcze taki małe zółte kwiatuszki, których nazwy zawsze zapominam. Tulipany, szafirki, zonkile i narcyzy zaczynają się \"zapąkawiać\", a wszystko inne co wsadziłam na jesieni puszca pędy, pąki i listki. Nie moge doczekac się jutra! Jak dziecko sie cieszę. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna! U mnie dziś było 21 stopni, z tej radości jeździłam z klimą.... A ponadto: dziś przede mną facetowi poszła miska olejowa, olej rozlany, ja przejechałam, ale za mną było potrójne zderzenie. Zdzierają asfalt na dojazdowej do mnie ulicy, niby powinnam się cieszyc, ale ta ulica była robiona w listopadzie:) Jutro mam okropny dzień, na dodatek z przerwą, ale przerwa zostanie spożytkowana na zakup butów. I zmianę opon. Ja uwielbiam kupowac rzeczy do domu, szczególnie szkło i porcelanę. Tak więc rozumiem Was:) Sadzicie rzeżuchę na święta? Ile dni najlepiej zasadzi wcześniej, żeby trawka była jak najładniejsza? 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść pracy! Groszkowa- extra wyglądasz! Buziaki dla reszty, spadam pracować,ale potem się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle proszę, jak któraś może w wolnej chwili podesłać zdjęcia myszorkowi :) No chyba że uda mi się później drugiego kompa dopaść. Zmykam na kłucie łapki :o I pozałatwiać parę innych spraw w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonnnkaaa
POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!! :-):-):-) Ale jest pięknie, pogoda taka w sam raz, idealna, jak dla mnie to cały rok taka może być (jak ja nienawidzę tej miejskiej chlupy zimowej:O) Jak tam przygotowania do świąt? Mama wymyśliła, że pojedziemy jutro do babci jej odsprzątać dom, bo co tu ukrywać, babcia w lipcu kończy 81 lat i choć jest energiczną osobą, to i tak zdrowie nie takie. Swoją drogą mamę coś energia też roznosi ech .... Mam nadzieję, że u wszystkich dzieje się dobrze :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po porządkach. Pani była i zrobiła;) Lenistwo moje nie zna granic;) Poratujcie marynatą do mięsa. Jak robicie pieczony schab lub szynkę-kulkę? Mam obiad u siebie w drugi dzień świąt i trzeba mi przepisu na dobrą pieczeń ze schabu. Zna któraś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam rano w odpowiedzi na Yenkowe - Cześć, ale coś wrąbało mi tekst a że spieszyłam się do sądu po odpis z ksiąg to już odpuściłam sobie. Zjechana jestem jak koń po westernie, cały dzień łażenia po mieście. I jeszcze w dodatki pękł mi ząb... buuu. Fakt, mam strasznie słabe zęby ale liczyłam, że uda mi się ciążę przechodzić jednak bez wizyt u dentysty. A tu masz! :( Mam nadzieję, że nasze maleństwo będzie miało zęby po tatusiu. On ma cudne, białe, mocne. A właśnie skoro mowa o maleństwie... na dzisiejszym usg widać było pierożka (fakt, że z trudem bo odwrócona boczkiem) a zatem Maja będzie :) Girl power :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Girls are the best:) A u każdego faceta - zucha, pierwsza jest dziewucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Groszkowa- mnie też pękł w zeszłym tygodniu. I raz że kasy mało w tym m-cu to jeszcze to! wrrrrrrrr Twemu meżowi zębów zazdraszczam. Imię piękne - dobrze, ze z Zosi zrezygnowaliście(mam nadzieję ;-) ) Uwielbiam imię Maja. Moj kolega ma córcię, właśnie Majke - i jest to najpięknieksza dziewczynka pod słońcem. I jaka rezolutna. mam nadzieję, ze wyniki i wszystko ok! Ani - tobie to dobrze. A ja sama. Jak zawsze. na razie uciekam - papapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×