Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anouk

TERAZ MY!!!

Polecane posty

Ka, a co Ciebie zmotywowało do przenikowania? I to jeszcze na taki oryginalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ja mam juz dość reklamówek Pisu :P juz nimi bleeeeeeeeee i to nawet nei wązne czy one sa na powąznie czy nie :O poprostu po wczorajszym wystąpieniu ziobry w teraz my coraz bardziej ich nie lubię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wracajac do religii ;) to mnie najbardziej odpowida ateizm :P Nikt mi głupot nie wciska :P a zabulgotałam sie po ostatnim wyczynie mojej matki :P która to dostała zaproszenie na indywidualną audiencję u papieża :P niestety wiadomosć dotarła gdy ta była w drodze powrotnej z watykanu :P i do teraz ubolewa nad stratą takiej okazji :P Szkoda, ze o córce nie pomyśli z taką czułaścią co o (...) :P :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi, fasadowość polskiej religijności jest [przerażająca. Oj nasłuchałam sie ostatnio, oj nasłuchałam:O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani co Ty za głupoty wygadujesz o tym sexie??? Znajdź mi jeden cytat z Nowego Testamentu w którym Chrystus mówi, że sex jest brudny i zły. Może być źródłem grzechu ale tak akurat twierdzi całe chrześcijaństwo. Jaka jest rola społeczna kobiety w prawosławiu??? Rodzi dzieci i dba o dom. Ośrodkiem decyzyjnym jest mężczyzna. Obszary, które wymieniasz to w większości kościół unicki niż czyste prawosławie. A wiadomo co z tym kościołem zrobiła władza sowiecka po II wojnie światowej. Ukraina, Ruś, Rumunia, tak siłą włączono wszystkich do kościoła prawosławnego. Nikt nikogo o zdanie nie pytał. Ławto jest mówić o paleniu na stosach i innej radosnej twórczości świętej inkwizycji. Łatwo, bo to nasza historia. Historia, którą znamy. Znacznie trudniej, gdy temat dotyka hierarchów prawosławnych, ich metod postępowania z ludem, kolaborowaniu z rządem sowieckim i sposobach zniszczenia religijnych antagonistów. Nie lubię tego ludzkiego dzielenia chrześcijaństwa. Bo w tym chodzi jedynie o władzę i wszelakie profity z niej czerpane. Dla mnie osobiście zarówno Kościół jak i Cerkiew to Świątynie. Modlę się w obu jednako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, na tym właśnie polega katolicyzm. Oprócz Pisma Świętego obowiązuje Ciebie Tradycja. A w niej to się ciekawe rzeczy pojawiały, a pojawiały...... Ka, pełna zgody...ja w ogóle jestem anty:P Po prostu każda wielka religia uwikłana jest w szereg świństw. Prawie każda stawia wyżej mężczyznę niż kobietę. Prawie każda każe jej zajmować sie domem. I tego bardzo ale to bardzo nie lubię. Każda z wielkich religii stoi na straży tzw. tradycyjnego porządku, gdzie Ty i ja powinnyśmy mieć kilkoro dzieci, gotować, prać itp. Ja jestem z nieco innej bajki:) Co jednak nie przeszkadza zachwycać sie mi obrządkiem w kościele prawosławnym czy tez podziwiać Wielki Meczet w Kordobie:) Przeczytaj, co wcześniej napisałam, religia, która ma służyć dobru niekiedy wyrządziła bardzo, bardzo wiele złego:( Nieważne jakiego była rodzaju. I to jest dla mnie zaprzeczeniem tej idei. no i wyszło na to, że nie jestem w stanie się zmienić:P I jakoś nie mam ochoty przynależeć do któregokolwiek kościołów:P znów zęby mnie bolą, cholerne ósemki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ;) to wylecz ząbki , lub usuń :( nie cierpię bólów zębów - toż to koszmar :( współczuję ci i przytulam :) Dziewczyny nigdy nie zagłebiałam sie w buddyzm - moze to byłaby dla nas jakaś droga??? hmm czy tam też tak jest napieprzone? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się ostatnio spodobało w roli kury domowej :P jest poprostu zaje ............... :P nie am to jak zamkniecie w domu i robienie obiadków :P nic tak człwoieka nie dowartościowuje, jak praca , kóra nie jest ceniona przez nikogo nawet przez nas same :P no poprostu tyle se w łeb dać :P o taka jest z tego radość zycia :P - przynajmniej dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi, one nie mieszczą się w szczękach...zostały mi jeszcze trzy do usunięcia. Celi, jest taka książka Zen i sztuka oporządzania motocykla. Poczytaj.:) Kiedyś mnie sie podobała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani a skąd twierdzenie, że mnie OBOWIĄZUJE tradycja??? Przecież tradycja katolicka na zachodzie i południu Europy jest dość rózna niż w Polsce. To która wg Ciebie mnie obowiązuje??? W Polsce Święto Bożego Ciała jest dniem wolnym od pracy. I chyba tylko w Polsce. No i co w związku z tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurto idę do księgarni :) a z tymi ząbkami to ci współczuję :O kurde nooo nie fajne to :( trzymaj się dzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradycja to jest to wszystko, czego dorobiło sie papiestwo: dogmaty, encykliki, nauka Doktorów Kościoła. To jest Tradycja w katolicyzmie. W miarę zunifikowana jak cała Watykan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeeee nie tylko Boze ciało :P na zachodzi inaczej obchodzi się wigilię , wielkanoc :P nie ma wieczerzy , nie ma pisanek itp itd ka, żyjesz w polsce i obowiązują cię polskie normy katolickie wygłaszane przez tutejszych klechów :P jak się przeprowadzisz to będziesz inaczej święcić dzień święty - proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązuje na równi z Biblii. Bo skąd niby się nam wzięła Matka Boska w takiej a nie innej roli? Albo pielgrzymowanie. o tym też nie ma słowa w Biblii, ale jest w Tradycji. W ostatnie wakacje napatrzyłam sie na pielgrzymów na "el camino"... różni. Ale w Polnadii dominuje pielgrzymokowanie maryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani sama zaczęłaś o wartościach, które Ci bardziej odpowiadają. A ja na to, że te wartości są prawie jednakowe. Granica wartości leży tam, gdzie leży konflikt interesów obu tych odłamów katolicyzmu. Niestety :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ale pojechałas z tymi dogmatami, encyklikami, naukami Doktorów Kościoła :P Kobieto - tego to nawet najbardziej wierząca dewotka nie jest w stanie pojąć :P a co dopiero taki ktos jak ja :O poza tym zawsze sie zastanawiam, dla kogo te encykliki? dogmaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi, ja mówię o Tradycji Kościoła Katolickiego, nie zaś o naszej celebrze i obrzędowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojąc jestem w stanie, ale gubię się w niektórych, bo jak dla mnie....to niekiedy są sprzeczności:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tradycja KK jest poprzepaltana naleciałosciami róznorakich obrządków :( jak dla mnie występuje jako całosć w danej społeczności. Inna jest dla wchłochów inna dla polaków. Jakos nie portafię oddzielić obrzadków religijnych od tradycji KK jako takiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory nie kumam tego panteonu: jest jeden Bóg, są trzy osoby boskie. Jeszcze Chrystusa (jako całość), to może i kumam. Ale Ducha Św już nie. I ten Duch ma pomagać w wyborze papieża. No tego to już nie:P I jeszcze Maryja. Ona to na dokładkę , jak rozumiem. Tyle , że w Polsce jest mniej więcej tak, że to ona wszystkim dowodzi. zwariowałam???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, racja...chrześcijaństwo jest podobne... Natomiast historycznie najprawowierniejszyewydaje się mi prawosławie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi nie obowiązują mnie żadne normy głoszone przez żadnych klechów :D Wierzę generalnie w Boga a nie w jakiegoś klechę :D Ani jeżeli w ten sposób pojmujesz tradycję to ten kult Matki Boskiej jest jednaki i w prawosławiu i w katolicyźmie. Z tą różnicą, że w pierwszym nie ma dogmatu o jej niepokalanym poczęciu. Świątynia, w której znajduje się grób Maryji, jest świątynią prawosławną. Nie wiem czemu żeś tak się uczepiła dogmatów KK i reformatorów tego kościoła. Przecież tak jest w każdej religii. Jak się komuś te dogmaty nie podobają to ich nie przyjmuje. Przecież to oczywiste. Nie ma przymusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I każdy ksiądz katolicki powie Ci na takie słowa, ze wybiórczo traktujesz wiarę:P:P:P Dosłownie błędne koło:P:P:P Własna inwencja jest mało mile widziana:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako to Ka??? jak to cię nie obowiązują?? choćby spowiadanie się z chodzenia do koscioła :P na głebsze refleksje dzisiaj mi się nie chce - bo jak dla mnie całe to KK jest o kant dupy rozbić :P np jak ma sie dziecko bez ślubu to jest grzech niemal śmiertelny i księża robia cyrki z chrzetem itd. Ale jak ksiądz sobie zafunduje dziecko z jakąś kobietą - to jest wtedy tylko człwiekiem :O a w dupie mam całe KK :P przeciez to jakieś chore zasady inne dla każdego i inne w rózych parafiach i innne u różych biskupów :P do dupy z tym :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, a czyż to nie papa benedetto i jego zabójczo przystojny sekretarz (pamiętasz?????) napisali list, który odczytali, ze tylko w KK możliwe jest zbawienie. Jazda na całego. W gruncie rzeczy wygląda to tak: która prawda jest najmojsza:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani- mnie najbardziej podoba się zmienianie tzw tradycji KK np nowa interpretacja czyśca :D:D:D:D:D i znoszenie postu w wigilię :D:D:D:D:D i tworzenie nowych świąt :D:D:D:D:D:D a najbardziej podoba mi się wynoszenie na ołtarze błogosławionych i świętych i te zasady na kórych zostaje ktos świętym i błogosławionym - no rewelka :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i fundusz alimentacyjny dla dzieci księży :D:D:D:D:D:D:D to jest najlepsze zwazywszy na celibat :D:D:D:D:D:D mam znajomą co ma dziecko z księdzem i ona dostaje kase ze specjalnego funduszu alimnetacyjnego oczywiście koscielnego :D:D:D:D:D:D:D:D czyż to nie jest urocze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×