Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anouk

TERAZ MY!!!

Polecane posty

Celi mylisz pojęcia. Obowiązek pt dzień święty święcić, to żadna tradycja, tylko nauka KK oparta na Dekalogu. Jedno z głównych założeń tej wiary. I żaden klecha mi tu truć nie musi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znów mylenie pojęć. Nigdy nie było OBOWIĄZKU postu w Wigilię. To właśnie polska tradycja, często mylona z obowiązkiem. Nie trzeba było go znosić. Sprawa została poruszona w celu uporządkowania pojęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki, dziękuję wszystkim za słowa uznania :P Przepraszam, że tak mnie mało na kafe ale cały czas jestem w biegu. Jak tylko pozałatwiam pilne sprawy to wracam - obiecuję. Jutro przyjeżdża narożnik, dziś biegam po sklepach agd :o Muszę zamówić w końcu tę diabelną szafę. Podnieśli mi oprocentowanie kredytu po ostatnich podwyżkach stóp procentowych. Zaczynam się martwić o kasę :( Trza będzie pomyśleć o czymś dodatkowym. Może usługi cateringowe? mam w tym wprawę ;) Koleżance, która wychodziła w czerwcu za mąż wali się małżeństwo i np. dziś jesteśmy umówione na pogaduchy. W jakiś najbliższy weekend chyba gdzieś mamy jechać. Chyba, bo to jakaś tajemnica - niespodzianka między Mariem a moją przyjaciółką Gosią. To tak w skrócie co u mnie słychać. Mam następne fotki ale w takich ilościach, że załadowałabym Wam skrzynki, więc najpierw muszę siąść i poprzeglądać. Musze spadać już. Całuje wszystkie serdecznie. Wasze brzusie i maleństwa także pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak się nazywa to poczecie Jezusa w Maryji ?? to tez jest dobre :D:D:D:D:D:D:D wszak ani stary ani nowy testament nie zabrania sexu, ale Mryja nie była zona jak poczeła Jezusa wiec nazwano to cudem bozym no i.... no to zesłanie tego ducha bozego - jak to się nazywa?? kurde no zawsze zapominam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papa Benedetto już się musiał tłumaczyć siarczyście z pewnych swoich wypowiedzi. I na szczęście dla wszystkich, nie on zdecyduje o tym, kto zostanie zbawiony. Poza tym to bardzo miły, starszy Pan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień święty święcić - oki - ale nie za dużo tych dni do święcenia przybyło w ostanim wieku ??? no i skąd one nagle się wzieły ?? co do wigilii to - to na inna opowieść bo to zabawna historyjka z mojego dzeiciństwa gdzie to ksiądz mnie wywalił z religii :P tak mi sie przypomniało :P a poza tym u mnie w parafii z dzieciństwa juz na poczatku adwentu proboszcz przypominał o poście w wigilię - więc .. ? to nie bez znaczenia do kogo na msze się uczęszczało :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi sorki ale zaczynasz przeginać. Ja bardzo nielubię wyszydzania religii. Zadnej. To świadczy o szaunku do bardzo intymnej sfery duchowej drugiego człowieka. Mozna się nie zgadzać, można nie wierzyć, ale przekraczanie granicy dobrego smaku jest zawsze jednakie w przypadku księży chodzących na panienki, funduszy alimentacyjnych kleru katolickiego, jak i w szyderstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez ja cię nie chciałam urazić :O jedynie zakrawa to o obłudę :P gdy normalny człwoiek zgrzeszy to musi się siarczyście ze wszystkiego tłumaczyć , a gdy te same \"grzechy\" popełnia ktoś z \"kręgu\" to jest mu to odpuszczone, ba nawet wytłumaczony zostaje przed wiernymi :O Nie zgadzam sie z takim traktowaniem wiernych :O bo to jest zwykła manipulacja i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dziękuj Bogu lub mamonie, że żyjesz w tej klechowatej Polsce, bo w kulturze islamu takimi postami jak te powyższe, podpisałabyś na siebie wyrok śmierci :D :P Szczerze powiedziawszy nalezałoby docenić fakt, iż możesz nie słuchać radia z torunia. Bojówki Hamasu są mniej wyrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje sfera duchowa upadła na posadzke i roztrzaskała się w 8 kl szk.pods. gdzie to mój katecheta okazał sie byc zwykłym (...) a nie ważne , w kazdym bądz razie żadno dziecko czy rodzic nie został przeproszony, a wręcz wszystkim sie jeszcze oberwało. Dla mnie wtedy to był wysłannik boga. I tak go traktowałam. Poźniej dorosłam i jedynie uznałam, że religia jest dla ludzi niewnikających w zawiłosci KK a dla ślepo wierzących. Bo tego wytłumaczyc się nie da, trzeba wierzyć. We mnie takiej wiary nie ma :( aby wierzyć we wszystko co usłysze z ust nawet najwyższych kapłanów :O słowa pisane też nie rowiewają moich watpliwości - więc byłabym marnym wiernym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez ja doceniam wolność :) a radio z torunia jest mi znane marnie - tylko przelotnie moja juz św.pamieci babcia słuchała tej stacji :O ale ona była bardzo wierząca i trochę hę ... jakby to napisać , no poprostu była wierząca do tego stopnia, że słowa księdza były dla niej świętością - ona nawet księdza w rękę całowała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym wyrokiem śmierci to pojechałaś :P toż to fanatyzm juz , a nie religia :O religia chyba dopuszcza wolna wolę ? a moze się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację celi, to fanatyzm. Ale w islamie jest spore grono fanatyków :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Celi, mówiąc prostym językiem - świry są wszędzie. Ale jakoś nie odpycha mnie to od fascynacji kulturą arabską, islamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do żadnej kultury nic nie mam dopóki ona nie wypacza umysłów swoich ludów/narodów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety każda religia cechuje sie antyracjonalizmem i irracjonalizmem, w mniejszym lub większym stopniu :( A to nie dla mnie :( ale nie przeszkadza mi to w podziwnaiu świątyń innych wyznań , ale bardziej od strony ciekawostek architektonicznych niż domów bozych :O Chciałabym kiedyś zobaczyć meczet od wewnątrz - nawet w tv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam, załatwiłam, ale jeszcze jutro masa jeżdżenia: - do lek. który wypisał mi L4 z bykami musi poprawić, raptem 20 km w obie strony - z papierkiem do firmy - w południe ajentka PZU - skladka na dom kiedy? no kiedy mam siąść i pisać prace? dziś przyjechał Tatko..wyczyn nie lada, bo on domator (spac, jeśc TV i tak w kółko) bigosu nagotował 5 słoików, zabrał papiery do sprawy w sądzie i czekam co dalej spadam do fasolki bo mnie woła miłego 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorowa pora... Mumi-->nie pojmuje tego ale ludzie potrafia dbac o swoje interesy..wiem ze tak nie zrobisz bo masz miekkie serce a ..ale moze czas skonczyc z byciem matka teresa?pomysl o sobie i o tym czy Mama wybralaby tylko jedna z Was?czy chcialaby tego? A jesli chodzi o wolnosc ksiecia..nie daj sobie wkrecic ze to jakis cud chodzacy na ktorego wszyscy /stkie zacieraja łapki..mysl racjonalnie bo rozum zawsze nas dogoni szczegolnie gdy wybierzemy kogos kierujac sie sercem..Ty to jestes super babka a On..zyskuje przy Twoim blasku ..tylko i wyłącznie!! Tule.bardzo Cie lubie czytac. Yenny-->jak wygram w totka masz działe u mnie I promise ❤️ Groszek-->błekitna usmiechnieta panienko..masz swiatełko w oczach ;-) :-P wieeeesz?hahahah miło sie na Ciebie patrzy a na usta cisnie sie ANIE MOWILAM??????????????jeszcze bedzie pieknie bez balastów!!! Serce-->jak Twoj bumerang?może sie popsuł a? ;-)Ja to moge nawet isc na kolanach do czestochowy cobys dziecie sie z tego \"kamiennego kregu\"wyrwac dała!!! Celi-->zycze zdrowia i spokoju i milosci duuuzo i duzo pozytywnej energii nie mysl o rzeczach na ktore nie czas..masz byc oaza spokoju i zyczliwosci zeby dziszia byla cudna i spokojna!! Mam nadzieje ze o nikim nie zapomnialam pomijajac spor Ka i Anouk i Celi na dokladke..ja tam Popa kojarze z tego ze jak bylam z zespołem w Wilnie w cerkwi to strasznie sie ich bałam i byl tam jeszcze ogrodnik o oczach szalenca ze schizofrenia...ale sluby maja cudne. A o islamie wiem z dobrego zrodla..kolezanka wyszla za araba..i teraz wlasnie sie rozwodzi..po 12 m-cach oj moglaby ksiazke napisac..a miala byc bajka!!!! pozdrawiam Was wszystkie! czesc Kobiełki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo to moze ja za serducho do czestoichowy pojdę- mam blizej...... dzis kubus strzelił kupę pt\" mama otwórz okno\" kupa...po pachy - dosłownie!! precz z gruszkami williamsa :D z tego wniosek :P bede teraz wiecej pisa bo komp przenieslismy do duzego pokoju :) nie bede przeszkadzac małemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Jak miło was czytać i miło byc internetową ciotką - dziatki nam rosną i mam madzieję że z czasem bedzie ich więcej i więcej . Bo w realu to ja mam przechlapane moi bratankowie to już nie dzieciaki to dorosłe chłopy i do tego jeden sam jest ojcem - trudno im kupowac lizaki i małe samochodziki ..................a najgorsze jest to że po nich widac jaka jestem stara . Wczoraj robiłam za Yenkę .................walczyłam dzielnie w kuchni obiadki mam zrobione na dwa dni , buraczki w słoiczkach ................a jakby tego było mało to zrobiłam papiery do Zusu i do US . No i przygotowałam się do walnego zgromadzenia .............mam je dzisiaj o 17-tej juz mnie strzyka na samą myśl - znowu bedą się wymądrzac niektórzy i jak to bywa to zreguły Ci co najmniej mają do powiedzenia. Miłego dnia wam życzę i duzo słonka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mimo ze ksiec dbał o mnie dzielnie jest mi tylko gorzej.Z oczu kapie, z nosa kapie, gardło boli... Celi - masz @ I pozwolisz ze zacytuję Cie \"moje sfera duchowa upadła na posadzke i roztrzaskała się w 8 kl szk.pods. gdzie to mój katecheta okazał sie byc zwykłym (...) a nie ważne , w kazdym bądz razie żadno dziecko czy rodzic nie został przeproszony, a wręcz wszystkim sie jeszcze oberwało. Dla mnie wtedy to był wysłannik boga. I tak go traktowałam. Poźniej dorosłam i jedynie uznałam, że religia jest dla ludzi niewnikających w zawiłosci KK a dla ślepo wierzących. Bo tego wytłumaczyc się nie da, trzeba wierzyć. We mnie takiej wiary nie ma aby wierzyć we wszystko co usłysze z ust nawet najwyższych kapłanów słowa pisane też nie rozwiewają moich watpliwości - więc byłabym marnym wiernym \" Moge się pod tym podpisać. Tylko 8 klasę zmienilabym na 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A - i u mnie był ksiadz a nie katecheta. Garni, obrazki sie mi nie otwierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) o a wczraj nie widziałam wspiów kolorowych i Ka :( a poxniej kafeteria mi zastrajkowała i nie mogłam wejść na nasz topik :P Jo :) buźka dla ciebie , a dla Niuni łaskotki po piętkach przy zmianie pieluszki :) Garni - nie ma to jak na dzień dobry przeczytac o wielkiej kupie :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Kubus lubi mame zaskakiwac - co ? :D:D:D:D:D:D:D Ciesz się kobieto, że na brudnej pieluszce się skończyło , a nie na bólach brzusia ;) I dla Kubusia tez łaskotki :) Mumi - poxnym wieczorkiem ci odpisałam ;) Whimcia- oszczędzaj sie kobieto, bo się wykończysz i papiery i zebranie i gary :O nie za dużo jak na jeden dzień ? :D:D:D:D:D:D Yennka- no cóż nie wszyscy , którzy zjamują się dziećmi powinni to robić :( a szkoda, bo urazy z dzieciństwa długo się wloką i powaznei wypaczają spojrzenie na pewne tematy :O Buziaczki dla was :) ps właśnie wstałam :D:D:D:D:D:D a zaraz musze zmykać do us ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawiązując do waszej dyskusji odnośnie wiary ...............to nie bardzo pamiętam moment kiedy dotarło do mnie że wiara i księża to różne postacie z róznych bajek ..............chociaż mojego pierwszego katechetę wspominam z nostalgią - i pamiętam jak uczył nas rozmawiac z panem bogiem nie przez klepanie pacierza tylko przez rozmowę w swojej głowie - dzisija wiem jedno że jak człowiek zacznie rozmawiać w ten sposób to powoduje jasnośc mysli i i trzeźwe spojrzenie na problemy . Ale wracając do postawy księzy to najbradziej podobał mi się tekst penej 7-lat w małej miejscowości na pytanie kto naucza religii dziecko odpowiedziało - księdzowa ( gospodyni księdza). jestem wdzięczna moim rodzica za mądrość życiową - pozwolili mi poszukiwać własnej drogi i własnej wiary nigdy nie protestowali nawet jak czytałam Koran :-P. Taką samą szanse dałam mojej córce - kazdy musi znależć własne wartości i własna wiarę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yennka , a jakiś domowy mix ??? nic nie pomaga?? ja zawsze brałam dużo koldrexu i było gucio - moze spróbuj ? Buźka :) i dużo fluidów na poprawę stanu zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whimcia - to piękne :) ale przeczytaj co napisałam o swojej babce i matce, a zrozumiesz , ze wcale nie było mi tak łatwo znaleźć włsną drogę :( wychowałam się domu moherów :P bo matka nadal jest dewotką z wiekiem jej nie przeszło, a wręcz pogorszyło się :O Co do oddzielenia księży od wiary - hmmm w sumie masz rację, ale to tak, jak z polonistą, który robi błedy ort. a uczy otografii :( A że w mnie uczyli księża , którzy hmmm powiedzmy ich postępowanie bardzo odbiegało od norm społecznych to ....... eeeeeeeee zostawię to , szkoda mi czasu na bzdury :D:D:D:D:D:D Tylko jedno, dla mnie to opiekunowie wiernych ! I tak powinni postępować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenka a nie poszłabyś Ty do jakiego wracza??? Być może sama aspiryna to za mało :O. I pamiętaj - jak tego nie wyleżysz to wróci ze zdwojoną siłą. Więc nie szalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ifka, z chcęciado wracia,ale nie mogę... Sorki - wiem co usłyszę od was - nie moge. Poczucie obowiazku mam w sobie tak zakorzenione - ze po prostu w tej sytuacji w jakiej teraz znajduje sie dział - 3 osoby do pracy na 7 normalnie nie moge sieurwać. Moze piatek... Wiecie dlaczego. Ale jeszcze zobaczę - jak bedzie taka masakra jak wczoraj i dzis to moze lpeiej mi w pracy będzie. nie bedzie czasu na myslenie! Whim - ja kcem Twój przepis na miksturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widzę, że pociągałyście wątek. Ka, jedyne, co wczoraj mówiłam, to to, że bardziej \"widzi się mnie prawosławie\". Ale ja jestem jak obserwator z zewnątrz. W każdej religii są świry, w każdej dziedzinie zżycia są osoby, które stają przy ścianie w swoich poglądach. I wypaczają, naciągają rzeczywistość. Jo, jako dziecko byłam w Grecji, jak zobaczyłam popa, to zaczęłam ryczeć:P to imię tak ma;) yenka, kuruj się:) Garnierka, mi też zdjęcia nie śmigają. whimcia, podziwiam, podziwiam. Cieszę się bardzo, że nasz topik śledzą tak biegłe umysły w dziedzinie. Szkoda tylko, że jedynie potrafią tylko skrytykować osobę, zaś nie odnoszą się do dyskusji. Takiego samozadowolenia mogę tylko pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×