Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ekperymentator

dieta z CHAŁWĄ .... próbowałyście tego ???

Polecane posty

przeczytalam wszystko od poczatku i od jutra zaczynam... narazie bede 1 dzien na tej diecie i zobaczymy :) a jojo nie powinno byc jesli sie nie rzucisz na zarcie :P wszystko ale z umiarem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ale efekt jojo napewno bedzie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babe Lilly nie, dlaczego ?:) jesli po zakonczeniu diety wrocisz do MZ lub 1000kcal to na bank nie bedzie jojo moze kilka deko tylko waga podskoczyc nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis bede 1 dzien na chalwie :) oto co znalazlam w internecie na jej temat Chałwa sprzyja miłości właśnie za sprawą witaminy E, która zapobiega uszkodzeniom tkanek atakowanych przez wolne rodniki i… znacznie wzmaga potencję. Dlatego warto, by na stałe zagościła w deserowym menu wszystkich Panów, ale nie tylko. Ten zdrowy smakołyk zmniejsza ryzyko występowania zmian miażdżycowych i nowotworowych, jest także swoistym antyutleniaczem. Dzięki niemu cera wygląda jędrniej, młodziej i jest lepiej nawilżona. Trwa moda na czekoterapię. Wciąż jednak zapomina się o wpływie innych słodyczy na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Na szczęście okazuje się, że można sięgać po łakocie w trosce o zdrowie, a więc bez wyrzutów sumienia. Smaczne witaminy Chałwa jest niewątpliwie jedną z najzdrowszych słodkości. –Gdyby wziąć pod lupę jedno tylko ziarenko sezamu, zobaczylibyśmy cały witaminowy alfabet – mówi główny technolog w Przedsiębiorstwie Wyrobów Cukierniczych Odra S.A. w Brzegu Maria Świętochowska. Witaminę A, która jest odpowiedzialna za stan naszej skóry, włosów i paznokci. Witaminy z grupy B, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania systemu nerwowego i mięśniowego, przydatne w walce z depresją, wspomagające dobrą pamięć. Witaminę T – niezbędną w prawidłowym przebiegu procesów służących krzepliwości krwi. Wreszcie witaminę E, zwaną witaminą młodości i witalności. Chałwa zawiera także inną cenną substancję – kwas linolowy, który obniża poziom cholesterolu, a tym samym minimalizuje ryzyko występowania chorób sercowo – naczyniowych. Oprócz tego jest bogatym źródłem protein i wapnia (zawiera go nawet więcej, niż mleko!) oraz magnezu, pozytywnie wpływającego na stan naszego układu nerwowego. Niespodziewalam sie ze chalwa ma tyle dobrego w sobie ;) 1 dzien na chalwie na pewno nie zaszkodzi a moze i nawet pomoze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalejna
Wg mnie chalwa na pewno jest zdrowa i ze slodyczy najbardziej godna uwagi. Obiekcje u mni budzi zawartosc cukru, od 40-56 g na 100(ktos tu wczesniej tak podal) to duzo a cukier do srodkow dietetycznych nie nalezy. Ciekawe czy da sie chalwe zrobic samemu a cukier zastapic slodzikiem, musze poszperac w googlach. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie jojo po tej diecie będzie. Czemu? Bo organizm reaguje nie tylko na kaloryczność, która co prawda waha się w tej diecie około 1000 kcal czyli niby prawidłowo jak na odchudzanie, ale też na uczucie głodu, które niewątpliwie w tej diecie występuje. I nawet jeśli ktoś po jej zakończeniu wytrzyma i nie rzuci się na jedzenie to organizm zapamięta sobie że był głodny i nadrobi to co stracił. Takie jest przynajmniej moje osobiste zdanie, jeśli to kogoś interesuje :p A jak nie... to nie mój problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale ja nie chce dopuscic do uczucia glodu- po to bede pila duzo wody i zielonej herbaty. Zreszta chalwa strasznie zamula :P ja za 1,5h zjem pierwsza porcje :p narazie zjadlam jabluszko i 2 niedozwolone cukierki ale dzis juz nic oprocz chalwy nie zjem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak chcesz to próbuj ;) Ja z ciekawości też sprawdziłam tę dietę na sobie. Wytrzymałam dwa dni bo nienawidzę być głodna, a tak właśnie było cały czas :p Coś tam straciłam ale oczywiście zaraz wróciło :) Ogólnie działanie tego typu diet polega według mnie jedynie na pozbyciu się zawartości jelit. A jak się wraca do jedzenia to i się nabiera z powrotem tej wagi. Bo żeby ktoś w centymetrach schudł w trzy dni to jeszcze nie słyszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M0067
Dziewczyny,nie polecam tej diety.Schudlam na niej wprawdzie dwa czy trzy kilo,ale od tamtej pory...masakra.Mam wrazenie,ze trzy dni tej diety rozwalily mi kilka miesiecy odchudzania.Wydawalo mi sie,ze moj metabolizm jakos sie unormowal i dalej moze byc tylko lepiej... I pewnie by tak bylo,gdyby nie ta cholerna dieta.Nie polecam,nie polecam,nie polecam.Za to z czystym sumieniem moge wam polecic diete strukturalna,poczytajcie w necie.Dzieki niej wszystko u mnie zaczyna wracac do normy.Diecie chalwowej ZDECYDOWANIE NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż to. Szkoda metabolizmu. Naprawdę uważam że ta dieta nie ma najmniejszego sensu. Dużo lepiej jest w ramach tego tysiąca kalorii wybrać zróżnicowane produkty. Przynajmniej przemiana materii nie zwolni od głodzenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika21
Za mna prawie 1 dzien z chalwa:) tylko, ze troszke nie trzymalam sie tej dietki, zreszta rozpisze moje dzisiejsze menu: rano-zaczelam bez jabluszka,bo nie mialam w domu:( 12- 50g chalwy z bakal. 14-talerz pomidorowej z moze lyzka makaronu,musialam zjesc,bo raz,ze lubie,a dwa to mama nic nie wie o mojej dietce:)wiem co powiecie taka duza a mamy sie boi;) 16-50g chalwy wanil. 18-50g chalwy wanil. no i 2 spore plasterki pomidora:)a co mi tam podsumowujac: 150g chalwy, zupka i troszke pomidorka wzrost 153 waga 48 cel 45 idealna 44:) a bylo juz 51:( czas- do konca roku:) ale troszke wyrzeczen od slodyczy, cwiczonka no i kolacyjki o 18 daly rezultaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pychotka xxxxx
przeczytałam ten topic niemalże od deski do deski :D mam ochote bardzo na tą dietkę... na razie stosuje taka inna warzywa ryz itp- blee uwielbiam słodycze i myslę że ta byłaby super! ale mam jeden problem... moja mama pewnie by się czepiała bardzo i nie mam jak tego ukryć :( to znaczy to że nie jem obiadu ( śniadanie i kolacja bez problemu) Może jakoś 2 by mi się udało.... dobre i te ok 2 kilo po zakonczeniu aktualnej diety :) a co myślicie np o jednym dniu tak raz w tygodniu albo na 2 tyg? jeśli ktos może odp byłabym wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róÓżowy_motyeK
tak wiec przeczytalam ten temat od deski do deski. mam dosc namieszane w glowie przez ta diete :P no ale coz, sprobowac nie zaszkodzi :) mame już o tym poinformowalam ze jak tylko wyzdrowieje zaczynam diete na 3 dni xDD znowu mnie wysmiala ;/ no ale .. przyzwyczailam sie ;/ wiec. jutro, tzn juz dzisiaj bede jadla tylko owsianke na mleku. w sobote... to zalezy od tego czy pojde na polmetek czy nie. jezeli nie to postaram sie jesc same jogurty. ;D w niedziele mam nadzieje ze mama zrobi ryz chinski to zjem go troche ;D a jak nie to lipaa .. bo zas jakies cos na obiaad bedzie ` normalnego ` ;/ czyli trza bedzie zjesc polowe tego co mi dadza xD no i w poniedzialek chalwowaa ;D do srody . : ) chcialam ja zaczac az do konca wyzdrowieje ale wydaje mi sie ze to nie ma sensu. im wczesniej tym lepiej : ) licze na Was ze bedziecie mnie wspieeerac ;DD bo nie chce znowu z j e b a c . ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róÓżowy_motyeK
zwazylam sie dzisiaj ;/ na 165cm waze 64,5kg .. ; // no maaaasakra . ; // tak wiec na poczatek chcialabym 55kg. 9,5 moze udaa mi sie jakos zrzucic .. : ) mam nadzieje . w ogole pisze ktos tu jeszcze ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polalola*
od jutra wypróbuję może przy okazji będę miała raz na zawsze dość słodyczy, bo po takim menu ba pewno się przesłodzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róÓżowy_motyeK
polalola* z identyczna nadzieja zabieram sie za ta dietee xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierona
cześć czy jest ktoś kto chciałby rozpocząć ze mną tą"diete"?najlepiej od dziś lub ewentualnie od jutra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katija
To jest najgorsza z mozliwych idiotycznych diet.Tak jak ktos juz tu wczesniej napisal-rozwala caly metabolizm.Idiotka,skusilam sie na ta,pozal sie Boze diete,i uwazam,ze poszlo w cholere kilka ladnych miesiecy normowania metabolizmu.Schudlam 2 kg,ale po kilku dniach mam je z powrotem,z nawiazka.Dieta chalwowa to CHAŁA. Zdecydowanie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeccka
bierona, ja chce przejsc na ta diete.. tak z tydzien. to jak, zaczynamy?? ;d ;) yy damy radę.. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za
głupota, co najwyżej można stracić wodę na wzdze a obrosnac w tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupota do kwadratu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do dziewczyn które stosowały tą dietę: czy chudnięcie objawiało się tylko utratą wagi, czy też w centymetrach? Ja nie mam nic do stracenia, bo metabolizm i tak roz...lony po pigułkach antykoncepcyjnych. A szybka utrata wagi i cm. przydałaby się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Titanic***
Naleze do tych glupich,ktore zastosowaly ta "diete"...Zgubilam na niej 2 czy 3 kg,nie pamietam w tej chwili dokladnie...Nie wiem,czy ubylo mi wtedy cm,bo tego nie sprawdzalam,wiem tylko,ze te stracone kg niemal natychmiast wrocily z dodatkiem zreszta.W tej chwili stosuje diete strukturalna,chudne ok.2 kg tygodniowo,uwazam,ze to i tak zbyt szybkie tempo....Najwazniejsze jest to,ze nawet jesli robie sobie jakies odstepstwa od diety (ostatnio to byl tydzien szalenstwa-same kaloryczne slodkosci...).to moja waga po prostu stoi w miejscu,nie ma tego zwariowanego skoku w gore,jak przy tej idiotycznej diecie chalwowej.... Plexi lala.....metabolizm ......po tabletkach antykoncepc.....? Dziwne.Sama przyjmuje je od ok.11 lat i zadnego wplywu na metabolizm nie zauwazylam.Moim zdaniem wplyw na metabolizm ma zarcie bez opamietania,potem rzucanie sie na jakas idiotyczna diete-cud,najlepiej taka,na ktorej chudnie sie 2kg dziennie,potem powrot do zarcia,a potem kolejna niezbilansowana dieta.Moim zdaniem to rozwala metabolizm.Przerabialam to setki razy...Dopiero w zeszlym roku wreszcie mi sie udalo.Wazylam 92 kg,dzis jest 56 kg i chudne.Jeszcze 2 kg i KONIEC. Wszystkim zycze powodzenia.Ale o diecie chalwowej zapomnijcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierona
gwiazdeccka ja zaczynam od jutra,może sie jednak skusisz i zaczniesz ze mna wcześniej?bo ja mam teraz tydzień wolnego i musze spróbować tej "diety" w tym czasie.planuje 3 dni.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shilpaa
Też się przyznam do eksperymentowania z tą dietą. Wytrzymałam na niej pełny dzień. Efekty: żadnych zmian na wadze, wilczy głód który odbijałam sobie potem dwa dni. To było straszne. Czułam się głodna i zmęczona, praktycznie schorowana. Nie polecam. Na strukturalnej chudnie się wolniej, ale przynajmniej bez jo-jo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Titanic***
Zal mi chyba tych dziewczyn....chcialoby sie schudnac,ale najlepiej wpieprzajac slodkosci....Powodzenia na diecie chalwowej. A pozniej czekoladowej,czy jakiejs innej,na ktorej tak napradwe bedziecie oszukiwaly same siebie. A ja dzis waze 55 kg.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeccka
bierona ok, możemy zacząć. ja dziś zjadłam jabłko ;) i mam nadzieję, że wytrzymam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoo
shlipaa a jaka to ta struktuarna dieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×