Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

ja tez sie balam..tzn wczoraj wzielam pierwsza tabletke bo okres dostalam we wtorek o 22 ale wzielam pierwsza tabetke tak o 20 w srode bo nie minelo wtedy jescze 24 godziny....bo jak slyszlam ze jak sie dostanie okres to 1 tabletke trzeba wziac w 1 dniu okres a wiec w ciagu 24 godzin...tak?? a ja wzielam w srode a wiec zmiescilam sie w ciagu 24 godzin.. co nie laseczki? tez tak myslicie? bo we wtorek o 22 dopiero mialam plamienie ( takie jak na koncu okresu) a wie nie chcialam brac we wtorek bo jescze nie bylo praktycznie okresu i byla pozna godzina... p.s bo nie wiem czy powinnam sie dodatkowo zabezpieczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka23
dziewczyny mam pytanko do tych które stosowały wczesniej yasmin a teraz yasminelle.... jak się czułyście po obu rodzajach? które lepsze?:) ja wiem ze kazdy organizm reaguje inaczej, ale pytam z ciekawości. brałam przez pół roku yasmin, dobrze sie czułam...ale troche przytyłam...albo napuchłam, samam nie wiem które lepsze słowo, w biuscie wyszło na plus...ale na tyłku na minus;) heh no i dal tego przestałam brać, nie chciałam puchnać (a wiem ze niektóre dziewczyny po nich chudły w znacznym stopniu), zostało mi ponich kilka rozstepów na posladkach ...:( a i moje łydki maja skłonnosci do puchniecia a chyba to tez jest przeciwskazanie do brania tabletek ? teraz z chłopakiem uzywamy tylko gumek, ale chciałabym być 100% zabezpieczona i mysle znów o tabsach... więc radzcie dziewczyny..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
no to ja moze powtorze swoje pytanie... no to jednak moje obawy o nieplanowana ciąze polecialy daleko rano okres dostalam ale teraz mam problem.. bo nie wiem czy po wymiotach ta tabletką ktorą bralam trzy godziny przed wymiotami sie przyjeła.. i nei wiem kiedy rozpoczac nowy blister.. przerwa miedzy blistrami konczy mi sie teraz we wtorek i w srode musze wziac nastepną tebletke znaczy powinnam.. ale nie wiem czy brac w ta srode czy poprostu dzis jak mi sie okres zaczał.. mysle ze dopiero w srode.. bo wkoncu wymioty wystąpily pozniej duzo od przyjecia tabletki.. co radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
a tak wogole to nei wiem czy to dzialanie tabletek czy porprostu tego wsdyztskeiego stresitp.. ale w pierwszym tygidniu drugiego blistra nei mialam wogole aptetytu.. pozniej tez nie napadł mnie wilczy glos.. biore Yasminelle od poczatku maja praktycznie no i schudłam 4kg:):) ps. prosze o szybka odpowiedz na moje wczensiejsze wyzej napisane pytania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestraszona Anetka
Cześć dziewczyny !Mam pytanie czy którejś z Was po skończeniu pierwszego opakowania Yasminelle nie wystąpiło krwawienie z odstawienia podczas tej 7 dniowej przerwy???Bo w ulotce Yasminelle pisze tak"Jezeli oczekiwane krwawienie nie wystąpi dwa razy pod rzad ,może to oznaczać ze jest sie w ciąży" Z tego rozumię ze moze podczas pierwszego opakowania nie wystąpić krwawienie,czy któras z Was dziewczyny tak miała?Nie wiem co mam zrobić,dziś jest 6 dzień przerwy między tabletkami i nie mam okresu,miałam mikroskopijne krwawienia ale to chyba nie jest to.Czy powinnan jutro iść do ginekologa??Bardzo proszę o odpowiedź,Dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdasdedas ----> kazdy reaguje inaczej, moze jej bardziej pasuje regulon a yasminelle nie bedzie dla niej dobry? Z tą \"cudowością\" yasminelle bym nie przesadzała, jak moge poprzec opinię Shaki. Ja skonczylam 5 opakowanie, od trzech dni powinnam juz zazywac kolejne ale nie zrobilam tego. I musze wam powiedziec ze nigdy nie mialam tak obfitego okresu jak \"krwawienie z odstawienia\" poYasminelle i mimo tego ze bralam tabsy na wyregulowanie miesiąćzki i po to by byly mneij bolesne to i tak bolal mnie bardzo brzuch nawet do 4 dnia okresu co mi sie normalnie nie zdarzalo (tak bylo po 5 opakowaniu). lalo sie jak z kranu.. Lepiej nie wystawiajcie diagnozy tych tabsow wczesniej niz po 4 opakowaniu bo dop wtedy moga pojawic sie skutki uboczne. oczywiscie, kazdy reaguje inaczej, ale radzilabym podchodzic nieco sceptycznie do ich \"cudowności\" i obserwowac swoje reakcje, a jak dzieje sie cos naprawde podejrzanego to od razu isc do lekarza i zmusic go by cos poradzil a nie zbieral recepty na wakacje. Jestem za tym by najpierw robic sobie badania hormonalne nawet jak lepkarznam tego nie powie. Popielniczka---- palic mozesz, to zwieksza ryzyko zakrzepicy zwlaszcza po 35 roku zycia, ale papierosy nie zmniejszają dzialania tabsow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Zaczelam brac Yasminelle pierwszy raz w czwartek, ale jednoczesnie przyjmowalam ibuprom i nurofen bo moj bol brzucha byl nie do wytrzymania...:/ Czy ktoras z was wie czy to moglo oslabic dzialanie tab.??? Wczoraj czyli 3dn. od przyjmowania Y. kochalam sie z moim chlopakiem i chcialam zapytac czy mamy sie bac??? Pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie powinnas sie bac...tak mi sie wydaje;) ja mam podobny problem bo nie wiem czy xena extra( zawiera senes) wplywa na dzialanie Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bordeaux84
Witajcie =) Dziś rano (pierwszy dzień miesiączki) przyjęłam swoją pierwszą tabletkę Yasminelle. Jest to moja pierwsza tabletka antykoncepcyjna w życiu. Oczywiście zgłębiłam dokładnie całą ulotkę i zagrzebałam się w necie w różnych artykułach na ten temat. I teraz tak: lekarz rzucił, że kochać się z moim najmilszym możemy zacząć dopiero przy drugim opakowaniu, bo przy pierwszym blistrze Yasminelle nie zapewnia pełni bezpieczeństwa. Ulotka z kolei podaje, co następuje: "Jeśli nie stosowano preparatu antykoncepcyjnego zawierającego hormony w poprzednim miesiącu: (...) Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować Yasminelle w pierwszym "dni menstruacji, jest chroniona przed ciążą." Natomiast w necie spotkałam się już z opiniami, że współżycie można zacząć już przy pierwszym blistrze, ale po 7 dniach. Kompletnego pomieszania z tego można dostać, gdy tak wszędzie mówią, piszą i podają co innego ;) Chciałabym więc poznać Wasze opinie i Wasze doświadczenia z tym związane. Za wszystkie z góry bardzo szerdecznie dziękuję =) Chciałam też zapytać o leki przeciwbólowe w przy przyjmowaniu Yasminelle. Które można zażywać (nie zmniejszają skuteczności Yasminelle), a których nie (zmniejszają skuteczność Yasminelle)? Czy taki na przykład Ibuprom (zawsze mi pomaga, m.in. na bardzo bolesne miesiączki) będzie ok? Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie, kobitki =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
hmm:) to jakby nie było to przy braniu Y :D schudłam jakies 5 kg:) zadnych skutków ubocznych poza tym plamieniem, no ale to pierwsze opakowanie:Pwięc nie ma sie co przejmowac takze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
bordeaux84 z tego co wiem to zaraz po pierwszym dniu mozna sie już ładnie przytulać;) także bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiesz moze czy xenna wplywa na dzialanie Y. ( xenna zawiera senes a nie ten dziurawiec...) pytam ciagle i pytam i nikt mi nie udzielil jescze odpowiedzi!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
@kulka23: Nikt tu nie wystawia opinii, nikt nie namawia i zachęca. Oczywiście koleżanka może mieć większe problemy przy Yasminell... Ja w życiu przeszłam przez kilka rodzajów tabsów... wiem jak organizm reaguje na odstawianie tabsów (raz np. nie miałam okresu 3 miesiące, następnym razem miałam 2 okresy podczas jednego cyklu - OJJJJ... CO SIĘ WTEDY DZIAŁO) OSOBIŚCIE UWAŻAM,że tabsy to JEDNO WIELKIE GÓWNO... ale... truję się tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
to miało być do Groszek1988 @Groszek1988 SORKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdasdaasd: wiesz moze jak wplywa xenna extra na dzialanie Y.? bo zdaje mi sie ze jestes bardzieje tutaj obeznana niz ja:P z gory dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jescze jedno mam pytanie co do godziny...bo naarzie wzielam 5 tabletek...i biore Y. o 20 ale chcialabym przesunac na 21 ...czy moge tak? nie bede musiala sie jakos dodatkowo zabezpieczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
@bordeaux84 Zmień lekarza... zadzwoń do innego. Mój np. powiedział,że od pierwszej tabletki można szaleć I KTO TU KŁAMIE ?????? BO JA JUŻ NIE WIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
co do xenny to : ... nie wiem . Nie ptałaś się w aptece ? albo gina ? zadzwoń , przejdź się będziesz w 100 % pewna. A tam w ulotce nić nie jest napisane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ulotce wlasnie nic nie ma.... bylam tez na stronkach roznych i tylko jest napisane ze dziurawiec ma zly wplyw na Y. a senesie nic a nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
qrcze przez te lata nigdy się nie bawiła w "przesuwanie" pierwszą w życiu wzięłam o 22 i tak sie teraz ciągnie... Napisała bym ,że słyszałam ,ze można przesunąć od nowego opakowania ale... NIE NAPISZE TEGO :) z tą xenna to przejdź się do lekarza i dowiesz sie o przesunięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki:) dziewczyny pisaly ze jak sie bierze wieczorwem to wieczorem i nie trzeba sie tak trzymac mocno godziny...no ale ja tez nie wiem bo w sumie pierwszy raz biore tab. anty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
idę lulu... zadzwoń jutro do gina - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
aby mieć 100% pewność i spokojne sumienie,że wszytko zrobiło się ok - zadzwon , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i i tak musze w sumie isc bo....ja wzielam tabletke w srode o 20 a okres ( tzn to bylo plamienie jakbym miala ostatnie dni okresu) mialam we wtorek o 22-23 a wiec nie chcialam brac tak pozno bo wiadomo moge zapomniec czy co... i do teg w tym miesiacu na pocztaku samiutkim wzielam tabltke \"po\" bo byla taka sytuacja i moj lekarza mowil ze moge brac teraz bez problemu tabl anty. ale dziewczyny mnie troche nastraszyly ze moze byc cos nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
co do POSTIRON-DUO to fakt... ładnie miesza w organizmie. Troche mnie to dziwi ,że lekarz po przepisanym P-D odrazu przepisał Ci tabletki. Ale nie ma się co dziwić - każdy z nich ma "profity" np. od SCHERING`a za wypisane recepty. Wyjazdy na wczasy, najnowsze laptopy ... LICZY SIĘ SZTUKA, przejdz się - bedziesz spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×