Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość monika340
Hej Dziewczyny "Pisałam wcześniej,ze mi akurat yasminelle nie podpasowało Przytyłam,częste bóle głowy,piersi mi sie powiększyły(i tak mam duze),wiec jestem za odstawieniem tych tabletek.W czwartek mam wizyte u lekarza w sparwie zmiany tabletek a dzis jak na złośc dostałam okres i teraz nie wiem co robić.Bo jesli mi wypisze nowe to trzeba brac od pierwszego dnia okresu czyli od dzis a ja dopiero w czwartek idę.Jestem w kropce-dzis za chiny sie do niej nie dostane.Kurde co robić co robić??? Wczesniej przyjmowałam yasmin było ok ,ale dr zaproponowała mi yasminelle no mi akurta nie pasuje" Tak pisalam w wtorek-jednak dostałm sie do tej dr.Dlugo myślała jakie dac mi tym razem tabletki Microgynon21,ja kiedys brałam te tabletki przez kilka lat(było super)ciekawe co pokaża teraz,pewnie po porodzie gospodarka hormonalna sie zmienia,choć ja co prawda to jestem juz 4 lata po porodzie:) A moze ktoś kiedys juz miał Microgynon potem miał inne tabsy i znów wrócił do microgynonu?Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny okres powinien sie mi juz skonczyc. Jestem na 9 tabletce pierwszego opakowania Yasminelle i nadal wystepuja u mnie takie czarne,brazwe uplawy. Czytalam ze to moze swiadczyc o slabosci tych tabletek ale czyatalam takze w ulotce ze na poczatku moga one wystapic wiec jak to tak dokladnie w konuc jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowie mi ktos
robilam test 29 pazdziernika neg, a okolo 5 listopada wystapilo u mnie zaciemnienie wokol brodawek. biore caly czas yasminelle. caly czas mam to zaciemnienie, ktore co jakis czas znika. co to moze oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
W ulotce niestety nie znalazłam zadnych infirmacji na ten temat. Moze wiecie czy Diclac, Pimafucin, Gynalgin mogą osłabić działanie/wchłanianie tabletek anty. Yasminelle? Bede wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda 015
hej... mam pytanie... jestem z chlopakiem 4 miesiace i chcielibysmy to zrobic jak narazienie bylam ani razu u ginekologa... jestem dosyc niska ok 153 cm w biuscie miseczka c no i jestem troszek hmm puszysta... nie wiem czy jak bym zaczela brac Yasminelle to bym nie przytyla jeszcze bardziej albo czy by mi sie jeszcze bardziej nie powiekszyły piersi... bardzo sie boje... proszę o odpowiedz... moze któraś z was jest taka sama jak ja (wygląd) i zazywa Yasminelle. pozdrawiam ;) noo a jesli nie to trzeba bedzie sie wybrac do ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaszulek >>Badania krwi i oczywiscie oznaczenie poziomu hormonow któro nie daje gwarancji na idealne dobranie tabletek, i skutki uboczne moga wystapic.No ale to jednak podstawa ,juz kiedys o tym pisałysmy i sie wypowiadałaś sama na ten temat.Ja nie rozuemin jak mozna isc i samemu powiedziec jakie tabletki chce sie brac ,bez tych badań, ja wiem ze sa rożni lekarze ale to w naszym interesie jest isc do takiego lekarza ktory sie interesował bedzie nami a nie wypisze recepte i tyle . To moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agin111
malinusia87 pozdrawiam cię gorąco sama widzisz że twój zdrowy organizm się rozwala przecież zdarzają się przy braniu pigułek zawały udary nawet paraliże nikt o tym nie mówi bo yu chodzi o kasę a nie o twoje czy moje zdrowie namawiam cię zadzwoń pod ten numer do ginekologa 033 8180552 powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
A ja wczoraj skończyłam swoje 5-te opakowanie i moge powiedzieć że te tabletki jak dla mnie są super... Po prostu nie czuję że jem jakiekolwiek tabletki...zero skutków ubocznych...jest dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WISLACZKA
BLAGAM DZIEWCZYNY ODPISZCIE MI..ZAZYWAM TABLETKI YASMINELLE OD OKOLO 5 MIESIECY OD KILKU DNI ZAZYWAM ANTYBIOTYK DOKLADNIE DALACIN C KTORY ZAWIERA KINDAMAYCYNE..KOCHALAM SIE ZE SWOIM PARTNEREM BEZ ZABEZPIECZENIA I DO KONCA KILKAKROTNIE PODCZAS ZAZYWANIA ANTYBIOTYKU..JAKIE SA SZANSE ZE ZAJDE W CIAZE??BLAGAM ODPISZCIE MI JAK NAJSZYBCIEJ CO NA TEN TEMAT SADZICIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinusia8711
agin111 bardzo dziękuję za radę i z chęcią bym skorzystala z poleconego ginekologa ale jestem z warszawy wiec to bardzo daleko. moze slyszalam cos na temat kogos dobrego ze stolicy wlasnie? chcialabym zeby zrobil mi dokladne badania i dopiero po nich przepisal tabletki bo jak do tej pory to dzialam ze swoim ginekologiem na zasadzie prob i błędów! a nie sadze zeby to bym dobry wybor w moim pzrypadku gdy moje cialo jest bardzo wrazliwe na dzialanie jakich kolwiek hormonow. czy sadzicie ze bóle podbrzusza trwajace okolo 14 godzin p przyjeciu tabletki pzrez pierwsze dni sa normalne i nie musze sie bardzo obawiac ze znow antykoncepcja zrobi mi krzywde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinusia87
prosze Was o namiary na jakiegos fachowego i naparwde dobrego ginekologa z warszawy ... chcialabym kompleksowej opieki nad swoim cialem pod katem ginekologicznym... i rady od dobrego lekarza jak powinnam sie zabezpieczac bez pzrymusu stosowania prezerwatyw na ktore jestem uczulona..ktory zrobi badania... i podejdzie naparwde indywidualnie...najlepiej gdyby to byl lekarz wspolpracujacy z NFZ, ale jesli taki nie bedzie to trudno-poświęcę pięniądze na dobra opiekę dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agin111
malinusia87 podaję ci namiary do mojej panidr bo też jestem z warszawy kuczapska 0226417906 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinusia87
mam rozumieć że polecasz? używasz tabsów? dobrze masz dobrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny okres powinien sie mi juz skonczyc. Jestem na 9 tabletce pierwszego opakowania Yasminelle i nadal wystepuja u mnie takie czarne,brazwe uplawy. Czytalam ze to moze swiadczyc o slabosci tych tabletek ale czyatalam takze w ulotce ze na poczatku moga one wystapic wiec jak to tak dokladnie w konuc jest?? Bola mnie tez troche piersi i nadal sa takie wieksze jak przed okresem. czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny prosze odpowiedzcie czy u Was na poczatku brania tabletek tez wystepowal taki brazowy sluz?? U mnie od momentu zakonczenia okresu caly czas tak jest i caly czas bola mnie piersi. CO prawda troche mniej,ale bola Was tez bolaly?? Jaki okres czasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Nie dziwię się, że dziewczyny które stale tu zaglądają denerwują się, że ciagle pojawiają się te same pytania. Ja czytam to forum od czasu do czasu i też cały czas widzę w kółko pytania o śluz na początku brania tabletek:/ przecież jest napisane na ulotce że to normalne, poza tym każdy lekarz powinien poinformować, że podczas pierwszego opakowania krwawienia są czymś zupełnie zwykłym nie mówiąc już o tym, że pyta o to co druga kobieta na tym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie wiem ze to normalne ale chcialam zapytac czy wystepowalo to u innych dziewczyn i jakie byly tego przyczyny. Czy zle dobrane tabletki czy najwyklejsze skutki uboczne. Czy inne dziewczyny tez bolaly piersi itp. A jezeli denerwuja Cie moje pytania to ich nie czytaj a jak postaram sie przewertowac cale forum i zmniejszych ilosc moich watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WISLACZKA
DZIEWCZYNY JA NIE WIEM CZY MOJE PYTANIE ZADALA JAKAS POPRZEDNICZKA ALE UWIERZCIE MI BARDZO SIE DENERWUJE I SERDECZNIE PROSZE WAS O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka - oczywoiscie ze badania to podstawa, tylko zastanawialam sie jakie mialas badania bo zawsze warto porownac, niestety wiekszos lekarzy ich nie robi, juz pewnie nie raz opisywalam moje doswiadczenia wiecd nie bede powtarzac, ale widze ze ty masz dobrego lekarza, to napisz jeszcze jak mozesz jakie badania robisz w trakcie brania tabletek (ja robie krzepliwosc, proby watrobowe, cholesterol i morfologie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
WISLACZKA --- szansa jest....mniejsza czy wieksza to juz bez znaczenia w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena--> Antybiotyk moze osłabic dzialanie anty [odsylam do kilu stron wstecz gdzie jest wykaz lekow dzialjacych oslabiajaco na pigulki Natomiast z tego co piszesz wynika ,ze masz infekcje i stosujesz dlatego glubulki dopochwowe [one nie oslabiają z tego co wiem dzialania] ale ... nie powinnas uprawiac tez sexu jesli masz zapalenie! Chyab ,ze Cie to nie boli ,ale wtedy tylko i wyłącznie z prezerwatywą ,bo zarazisz partnera i kiedy sie wyleczysz on znowu przeniesie zakazenie na ciebie ,to takie błedne kolo. Ponad to powinnas powiedziec lekarzowi jesli kochaliscie sie w trakcie rozwoj choroby ,przepisze pigułki i dla niego.To zazwyczaj jest jedna dawka [tabletka do połkniecia] i z głowy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaszulko ja robilam w tym miesiecu krzepliwośc ,cholesterol i morfologie.Tabletki brałam pierwszy miesiac i takie badania bede robiła co miesiać,moj lekarz naparwade jest super ,mam do niego zaufanie ,prowadzil moja 2 ciaże i to jest prawdziwy specjalista .Teraz tez moje dobro jest dla niego ważne bardzo .Ja chodze prywatnie płace 120 zł no ale to chodzi o moje zdrowie jednak .Oczywiscie jak ide po recepte i skierownaie na badania nic nie płace .Ja bardzo bałam sie tabletek , i do tej pory nie jestem przekonana o tym ze sa takie cudowne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny .. ty juz dzien z Yasminelle nadal dokucza czasem serducho i wczoraj wieczorem dopadł mnie dołek..własciwie nie wiedziałam o co mi chodzi...nagle poczułam się obrazona na cały swiat a im bardziej zdawałam sobie sprawe z tego ,ze sama nie wiem dlaczego tym bardziej sie dołowałam..w efekcie 30 minut płaczu i ..minęło jak ręką odjął:) Poza tym czuję się rewelacyjnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agin111
malinusia87 polecam ci po prostu dobrego lekarza który nie wciska na siłę pigułek bo mogą być bardzo niebezpieczne ja leczę się hormonami nie antykoncepcyjnymi bo mam torbiel na jajniku i tyle pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joaaska_m
Hej, Przedwczoraj zaczęłam brać Yasminelle. To moje pierwsze tabletki. Jestem nieco zaniepokojona, bo mój okres jest bardzo skąpy, trafniej byłoby go nazwać plamieniem. Czy to coś normalnego??? Wiem że to pytanie prawdopodobnie się już pojawiło, ale będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria0712
hej :) ja biorę Yasminelle od tygodnia..dobrze sie czuje i spasowały mi:) wcześniej miałam Jeanine to katastrofa..przytyłam..piersi mi sie bardzo powiększyły i cały czas bolały jak nie wiem co.Przy Yasminelle nie stosuje dodatkowej antykoncepcji. chodź zastanawiam sie nad tym..ale skoro tabletki są skuteczne to po co..zastanawiam sie tylko dlatego ze gdybym sie źle poczuła ( wymioty, biegunka itp) a plemniki "żyją" do 5 dni a tabletki mogą mieć osłabione działanie to tylko dlatego mam obawy.Biorę je stosunkowo krotko ale ogólnie jestem zadowolona z nich..bo mam porównanie do tamtego miesiąca..i Jeanine! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
Viktoria jak zwymiotujesz to z tego co wiem bierzesz kolejną tabletkę:) ja biorę 5 opakowanie wszystko super oczywiście tylko pojawił mi się biały śluz od kilku dni w sobotę kończę blister, nie wiem może to ma z tym coś wspólnego ale wcześniej tego chyba nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bewildered
Czy ktoras z was slyszala o jakichs przypadkach "wpadek" po yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×