Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
jola85 ---- nie wazne, czy troche czy troche wiecej.Okres to okres..... zaczyna sie w momencie jak widzisz krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola85
ok dziękuje za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda polozna hahah ja kiedys {jak byłam młoda i piękna;)} zakładałam ,ze będe miał dużą gromadke dzieci .. miłość do dzieci została ale na rodzenie mam mniejszą ochote ,choc poród mojego synka bardzo miło wspominam ... rozumiesz co mam na mysli ...po jest zawsze pięknie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fallenangell69 ----- rok czasu spedzilam na porodowce i nic pieknego w tych porodach nie moglam dostrzec ;-) Podziwialam te kobiety za kazdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asa22
Mam mały problem, i byłabym bardzo wdzięczna jeśli któraś z Was mogłaby mi pomóc. Otóż pierwszy raz zażywam tabletki antykoncepcyjne i stąd pewnie moja niewiedza, 1 tabletke wzięłam w pierwszym dniu cyklu, zażywam je już tydzień. i teraz moje pytanie: kiedy przerwa?kiedy skończe pierwszy blister po 21 tabletkach?kiedy pojawi się ponownie krwawienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asa22
czyli podczas tych 7 dni powinno pojawic sie krwawienie tak? No bo kurcze, licze i licze i chodzi mi o to ze w opakowaniu jest 21 tabletek, konczas moj pierwszy blister do okresu bede miala jeszcze 7-8 dni, bo mniej więcej co 28-29 dni mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asa22
:(:(:( jezu chyba mam jakies zaćmienie bo nie moge tego zroumiec:( może źle tłumacze o co mi chodzi. Jeszcze raz: wzięłam 1 tabletke w 1 dzien okresu czyli nastepny bede miała za miesiąc(28-29 dni). W opakowaniu jest 21 tabletek czyli skoncze 1 blister tak jakby w 3 tygodniu miesiaca i powinnam zrobic przerwe w ktorej powinno byc krwawienie.to wychodzi ze wystąpi ono po 3 tygodniach od poprzedniego w ktorym zaczełam brać tabletki. tak powinno być? przepraszam za dociekliwość ale coś mi cięzko wchodzi ta wiedza...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Asa22 ---- w opakowaniu jest 21 tabletek +7 dni co daje 28-dniowy cykl.Wszystko jest tak jak powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asa22
kurde, no nie moge zrozumiec:):):) moze sie przespie to cos mi se przejaśni. Choc nadal sie upieram przy swoim ze jezeli po tych 21 tabletkach kiedy skonczy sie pierwsze opakowanie i mam zrobic przerwe to nie dostane okresu, bo bedzie mi brakowac 7 dni.;)ale i tak dzieki za chęci:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Asa22 ---- bo nie dostaniesz okresu.....jak bierzesz tabletki to dostajesz krwawienia z odstawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2484
hej:)mam problem bo nie wiem czy lek fluconazole oddziałuje na zmniejszenie działania tabletek yasminelle, prosze o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziula...
A co z ziołami?? Wiem ze dziurawiec przy yasminelle odpada ale co np. ze skrzypem i żeń-szeniem?? Bede wdzieczna za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asa21 - może ja ci to wyjaśnie, bo widzę że męczysz dziewczyny strasznie :P więc to wygląda tak, w momencie gdy zwięłaś 1 tabletkę twój naturalny cykl został uśpiony, nie masz owulacji, nie masz miesiączki. skoro nie masz swojego naturalnego cyklu to teraz wszystko zależy od hormonów które przyjmujesz. skoro bierzesz tabletki to poziom tych hormonów jest stały, codziennie organizm dostaje taką samą ich ilość w postaci tabletki. potem robisz przerwę i wtedy organizm nie ma tej stałej dawki hormonów (nie bierzesz tabletki-nie ma hormonu) i właśnie dlatego że nie ma tych hormonów pojawia się krwawienie. gdy ich poziom spadnie to krwawisz. niezależnie od tego czy będzie to po 2 tygodniach brania tabletek, czy po 21 dnich, czy po 42 dniach. jak tylko skończysz brać tabletki to poziom hormonów spada i pojawia się krwawienie. masz troszkę racji w tym że w tym pierwszym opakowaniu i sztucznym cyklu będzie ci brakowało kilku dni, masz 21 dni tabletek i przerwę, podczas której tak ok 3-4 dnia dostaniesz krwawienie (nie oznacza to jednak że owo krwawienie nie może wystąpić 1 dnia, ani też że może się pojawić dnia 7), więc to razem daje ci ok 24 - 25 dni. ale tak jest tylko przy tym pierwszym opakowaniu, potem będziesz dostawała krwawienie równo co 28 dni. właśnie dlatego, ze nie dostaniesz krwawienia tak długo jak długo codziennie przyjmujesz tabletki jest możliwe jego przesunięcie, np gdy będziesz brała 2 opakowanie pod rząd to nie będziesz krwawić dopóki nie skończysz tego drugiego. może teraz zrozumiesz o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka18
lekarz przepisał mi yasminelle ze względu na moje bolesne okresy, czy u mnie też działają antykoncepcyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka - oczywiście że tak :D nie ma znaczenia na co ci je przepisał, to są tabletki antykoncepcyjne więc tak właśnie działają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka18
dzięki, tak też myślałam ale lepiej sie upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka2484 - z tego co wim to nie. ja brałam to równocześnie z tabletkami antykoncepcyjnymi i nic nie wpływały. ale tak poza tym to fluconazole jest lekiem na receptę, więc skoro ci to ginekolog przepisał to chyba wiedział że bierzesz tabletki anty. a nawiet jakby ci to inny lekarz przepisał to mam nadzieję poinformowłaś go o tym fakcie. madziula - możesz brać zioła :) nie przesadzajmy naprawdę nie wszystko wpływa na tabletki anty!!! za chwilkę nawet oddychać się będziecie bały :d ja nawet dziurawiec piłam, bo nie iwedziałam że nie wolno i nic się nie dzialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asa22
Mała_Agatka------ dzięki wielkie, naprawde mi pomogłaś. Ze mną jak z dzieckiem trzeba usiąść i powoli, dokładnie wytłumaczyć:):):):) dziękuje jeszcze raz.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sugeruj sie tym ze masz co 28 dni,kiedy bierzesz tabletki to wlasnie tabletki decyduja kiedy masz okres. Wzielas w 1 dzien cyklu i przez 21 dni, czyli tyle ile masz tabletek bierzesz dzien w dzien tabletki, kiedy skonczysz 21 tabletke na drugi dzien rozpoczynasz 7 dniowa przerwe w ktorej powinnas dostac okres zazwyczaj 2 lub 3 dnia (ale niekoniecznie). czyli okres bedziesz dostawac po 23-24 dniach- zawsze. w 8 dzien czyli po 7 dniowej przerwie 1 tabletka z kolejnego blistra. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffinka111
biorę yasminelle od tygodnia.... to moje pierwsze tabletki hormonalne... na jakie badania powinnam sie wybrac zeby zbadac poziom hormonów? tzn zeby wiedziec jak te hormony na mnie działaja .. i ile takie badanie moze kosztowac? prosze niech ktos mi wyjasni na jakie badanie musze isc??? jestem zielona jeli chodzi o te badania hormonalne..... młoda połozna pomozesz? albo ktos inny zorintowany??? kolezanki mi poradziły ze przy braniu tabletek powinnam zbadac poziom hormonów ale nie wiem jakich???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to chyba nie podczas ich brania, tylko przed. teraz to sobie spokonie bierz. za jakieś pół roku zrób testy wątrobowe i już. a to jak dzialają na ciebie te tabletki zobaczysz po reakcji organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeNi*
Ja yasminelle z 3miesiaczna przerwą biorę rok. Ostatnio jednak ginekolog spytał,czy nie zamieniłabym tych tabletek na tańsze i..mam obiekcje.Nie mam pomyslu,jakie ewentualnie uzyć w zastapieniu(a lekarz nie mazadnych propozycji:() i nie wiem,czxy warto w ogóle ryzykowac jakieś komplikacje psychiczne/fizyczne.... Po Yasminelle czuję się za to wyśmienicie..zero jakis krwawień,okres zawsze tego samego dnia....:)Tylko niemiłosiernie boli mnie brzuch podczas okresu:((co bez tabletek nie miało miejsca:() Może możecie mi coś zaproponować:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
TeNi* ----- skoro dobrze sie po nich czujesz to po co zmieniac? Zeby organizm meczyc? muffinka111 ----- poziom hormonow bada sie przez wzieciem tabletek..Bo tak to musisz odstawic tabletki na 3 miesiace.W czasie brania trzeba co pare miesiecy zrobic proby watrobowe i uklad krzepniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2484
mala_agatka dzieki za rade a te tabletki przepisał mi dermatolog stąd moje pytanie powiedział ze nie wpływają ale wolałam sie upewnić :) a mam jeszcze jedno pytanko czy wymioty po czterech godzinach od wzięcia tabletki zmiejszą jej działania czy przez ten czas zdąży się już wchłonąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie tabletki wchłaniają się do 4 godzin, więc ten czas jest taki troszkę na pograniczu. ja bym nie ryzykowała i wzięła jeszcze jedną tabletkę (albo jeśli to ostatni tydzień to zrobiłabym wcześniej przerwę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×