Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość diablica353
Mam pytanie czy ktos wie czy jest mozliwy okres (tzn \"plamienie z odstawienia\") przed zakonczeniem blistra? Dzisiaj dopiero powinna wypadac ostatnia tabletka z blistru a po niej okres. Ja dostalam go dzisiaj. Czy to normalne? Czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie.. jezeli zazwyczaj biore tabletki o 13 ale teraz ze wzgledu na prace w tej chwili nie bede miala czasu to czy moge \'tak nagle\' zaczac brac tabletki np o 11? to niby tylko dwie godziny a ja nie moge czekac do rozpoczecia kolejnego opakowania bo dopiero co zaczelam nowe.. i jeszcze jedno.. jesli po odstawieniu tabletek plamienie zanikło. to czy moge sie spodziewac ze po krwawieniu juz sie nie pojawi? wiem ze nie jestescie wrozkami.. ale czasem warto sie łudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pierwsze pytanie to spokojnie mozesz przeniesc tabletki na 11:) Z tego co pamietam chyba do 6 godzin to nie ma roznicy. Ja mialam podobnie ze mi zaniklo plamienie i pozniej juz sie nie pojawialo, wiec jest spora szansa ze Ty tez juz nie bedziesz miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana22
mam pytanie:czy po odstawieniu tabletek spokojnie moge zajsc w ciaze czy lepiej poczekac kilka miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
wilczyca01 tabletki 4 generacji, czyli yasmin, yasminelle, zawierają w swoim składzie drospirenon. to własnie ten składnik jest "zabójczy" dla układu krążenia, ale jak trabią wszystkie reklamy, nie powoduje zatrzymania wody w organiźmie, poprawia cerę, itp. tabletki 3 generacji, czyli np cilest, nie mają go w swoim składzie. ja po yasminie również miałam bardzo widoczne żyły, bolały mnie nogi wieczorami i pojawiały się nowe pajączki. poprosiłam lekarza o zmiane tabletek, na te z 3 generacji (chciał mi wcisnąc zamiast yasminu yasminelle, które maja mniej hormonów) i od tamtej pory mój problem zniknął jak ręką odjął. pajączki, fakt faktem nie znikną, ale żyły się pochowały i nie mam już uporczywych bóli. najlepiej zadzown do swojego lekarza, skoro dała Ci komórke i spróbuj to z nią skonsultować. jeżeli masz problemy krązeniowe, to dobrze podczas przyjmowania tabletek anty, poprac aspargin (magnez+potas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
diablica353 a jak długo bierzesz już tabletki? jezeli krwawienie z odstawienia wystepuje wczesniej, oznaczac moze to ze Twoje tabletki nie trzymają cyklu. jeżlei się to powtórzy, to zgłoś sie do lekarza diana22 teoretycznie po odstawieniu tabletek, kobieta od razu jest zdolna zajść w ciąze. pamietaj ze kilka miesiecy po odstawieniu jest duża szansa aby zajsc w ciaze mnogą. Coupelle co do 1 pytania: możesz, co do 2 nie za bardzo wiem o co Ci chodzi. gosiaczek1981 moim zdaniem powinnas sie skonsultowac z ginekologiem, albo młoda położna się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy hormony plciowe maja wplyw na zdrowie dziecka? Taki sam poziom hormonow utrzymuje sie w czasie ciazy.O dziecko mozna sie starac zaraz po odstawieniu tabletek.Wtedy najlatwiej jest zajsc w ciaze i dlatego kobiety ,ktore maja problemy z zajsciem w ciaze maja zalecana terapie tabletkami anty.Trzeba liczyc sie tez z mozliwoscia ciazy mnogiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nutella353= diablica353 tyle ze jakos za pierwszym razem mialam inny pseudonium. Pozostaje juz przy nutelli. Yasminelle biore juz od 6 miesiecy i nigdy wczesniej nie spotkalam sie z tym zebym dostala okres wczesniej niz po zakonczeniu blistru. Zostala mi ostatnia tabletka na dzis wieczorem. Nelezy ja przyjac normalnie? Liczyc 7 dni przerwy juz od dzis czy dopiero od jutra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocobybyłogdyby --- rozumiem, że stare pajączki nie zniknęły, bo to raczej niemożliwe, ale czy przestaly Ci sie pojawiać nowe? A jesli tak, to po jakim czasie stosowania Cilest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryl
Dziękuję za odpowiedź.Mam pytanko właśnie do "dojrzalszych"ha ha... po 30-tce dziewczyn- jakie pigułki tolerujecie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiaaaa
Dziewczyny a melisa jakos wplywa na tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jesli chodzi o papierosy? czy ktores tabletki bardziej toleruja papierosy? bo ja staram sie rzucic.. ale kurde nie moge. a zaczynam czuc sie fatalnie.. czy jest jakis srodek ktory moglby ewentualnie niwelowac skutki palenia przy braniu tabletek? nie wiem czy wiecie o co mi chodzi..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniówa
a ja mam takie pytanie ogólne... jak biorę tabletki to pierwszym dniem mojego cyklu jest dzień, w któym zaczęłam blister (pierwszy dzień po siedmiodniowej przerwie) a nie pierwszy dzien krwawienia z odstawienia, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Tigre trudno jest mi kochana określić. bóle nóg ustąpiły automatycznie po odstawieniu yasminu, ale pajaczki... trudno określić. fakt faktem, że moje nogi wyglądaja o niebo lepiej po cilescie i oczywiscie brak skurczów i bóli łydek cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bubuina
Brałam dwa opakowania tabletek pod rzad gdyż miałam urlop i wolałam przesunac krwawienie... niestety teraz szykuje mi sie wesele akurat w czasie 7dniowej przerwy. Czy mogłabym przerwać branie tabletek powiedzmy 4 dni wczesniej (czyli przy 17 tabletce) i przyspieszyc w ten sposob krwawienie? Czy lepiej brać do konca i jakos przebolec ze bedzie sie ze mnie lało w czasie tańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda polożna
Bubuina --- zdecydowanie przebolec.To naprawde nie sa cukierki zeby tak sobie bezkarnie dla naszego zdrowia kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bubuina
Nie jem ich jak cukierków i właśnie o to mi chodzi żeby nie rozpoczynać trzeciego opakowania pod rzad. Teraz zostało mi tylko 6 tabltek. Biorac je do konca akurat na sobote powinien mi przypasc najgorszy dzien przy odstawieniu... myslalam ze 3-4 dni nie robia roznicy, ale kazdy ma prawo sie mysli. Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilczyca01
bocobybylogdyby - dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź. Zadzwonię do mojej ginekolog w przyszłym tygodniu. Mam jeszcze pytanie - czy po zmianie tabletek na te 3.generacji miałaś jakieś skutki uboczne, np. nadmierne gromadzenie wody w organizmie, tycie, większy apetyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
witam! Młoda położnamam problem! otoz jestem w trakcie 9tego opakowania Yasminelle i do konca opakowania zostaly mi 3 tabletki takze krwawienie powinnam dostac w nastepnym tygodniu a ja je dostalam dzis! co jest tego powodem? czy to oznacza ze jestem w ciazy???wszystko ok? ochrona zachowana????? co mam robic dalej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka797 ---- a od kiedy krwawienie jest oznaka ciazy? Bierz tabletki normlanie a jak sytuacja sie powtorzy to zglos to lekarzowi,zmieni Ci tabletki i po sprawie.To,ze tabletki nie trzymaja cyklu to nie znaczy,ze slabiej zabezpieczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaaaaaa
Hej, było już tyle o bólu nóg, ale...od początku brania anty bolą mnie nogi, a od kilku dni tylko jedna. Biorę magnez, smaruje maścią i nic nie pomaga...a w ulotce przczytałam, że silny ból i(lub)obrzęk jednej nogi to objawy zakrzepicy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolaaaaaa ---- to moga byc objawy zakrzepicy.Plus temperatura,zaczerwienienie,bolesnosc miesjca powstania zakrzepu.Pokaz noge lekarzowi 1 kontaktu,on bedzie w stanie ocenic czy cos sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
wilczyca01 wzdęcia. to jets moj jedyny problem. tak poza tym, to o wiele lepiej czuje sie po cilescie niz po yasminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalaaa
hej dziewczyny. 2 sierpnia zaczelam 7dniowa przerwe w braniu tabsow, jedank po niej juz nie bralam nastepnego blistra gdyz pozstanowilam zrezygnowac z tabsow ale 3 sierpnia kochalam sie z chlopakiem.. czy to mozliwe abym byla w ciazy? :( ostatnio maialm bole podbrzusza takie jak przed okresem i ogolnie czuej sie jakas oslabiona... mam lekkie mdlosci nawet :/ nie wiem co o tym myslec bo moze to sa po prostu objawy odstawienia tabletek? ajj nie mam pojecia. Pomozcie prosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzooooo
młoda położna mam pytanko od wczoraj lecze poczatki zapalenia pecherza uroseptem i duuuuza iloscia wody z cytryna. czy wplynie to jakos na dzialanie yasminelle? chodzi mi glowie o ta wit C ktora podobno moze obnizac dzialanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalalaaa ----- nie bylo to madre, bezpieczenstwo w przerwie zapewnia Ci tylko wziecie tabletki 8 dnia.Objawy jakie opisujesz jak najbardziej moga byc reakcja organizmu na odstawienie tabletek. bardzooooo ----- wit C w dawce 1000mg podnosi poziom estrogenow.Najelpiej zrob 3h przerwy miedzy jednym a drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalaaa
dziekuje mloda polozno ;) jejaaa nie mialam pojecia ze tylko wziecie tabletki 8 dnia zapewnia bezpieczenstwo w trakcie przerwy... Chlopak nie skonczyl we mnie wiec mam nadzieje ze nie jestem w ciazy... ale troche sie boje.. gdybym to wiedziala na pewno nie popelnilabym takiego glupstwa... no coz bede czekac na okres. Tylko kiedy on sie powinien pojawic? liczac od ostatniego krwawienia z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×