Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość zagubioaa21
MLODA POLOZNO chodzi mi o to ze minelo rowno 12 h i nie wiem czy stosowac sie do tego ze "do 12 h nie ma zmiejszonej ochrony, czy do tego po 12h jest zmiejszona ochrona" to byl pierwszy tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loluśka
Hej chciałabym przez dwa- trzy miesiące zrezygnować z tygodnia przerwy przechodząc bezpośrednio do kolejnych blistrów (sprawa gardłowa), ale nie wiem jakie będzie to mieć konsekwencje. Wiem, że nie jest to zalecane i może pojawić się krwawienie , bądź plamienie. Ale czy grożą mi jakieś poważniejsze kłopoty zdrowotne. Please ratujcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loluśka --- krwawienie,plamienie, mdlosci,wymioty, fatalne samopoczucie,zwroty i bole glowy,nasilone problemy naczyniowe itd.Borac dwa blistry pod rzad zle sie czulam, a przy trzech myslalam,ze umre.Nic nie jest tego warte.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werowera
Witam, biorę jeszcze pierwszy blister Yasminelle i oczywiście jako nowicjuszka wpadłam w panikę bo zapomniałam tabletki! Zażywam je o godz 21 , zapomniałam wczoraj tj. w sobotę. Przypomniało mi sie przed chwilą czyli 16 godzin później. Oczywiście wzięłam tabl. od razu. Sobota, wczoraj: była pierwszym dniem 3-ego tygodnia! W ulotce napisane jest że jesli zapomni sie 1 tabl w 3 tyg, nalezy zacząć drugie opakowanie przez tygodnia przerwy. Czy jeśli jednak jest to 1szy dzień 3 tygodnia, mogę sobie pozwolić na kontynuowanie brania tabl normalnie? (tak jak w wypadku pominięcia tabl w 2 tyg?) z góry dziękuję za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werowera
Witam, biorę jeszcze pierwszy blister Yasminelle i oczywiście jako nowicjuszka wpadłam w panikę bo zapomniałam tabletki! Zażywam je o godz 21 , zapomniałam wczoraj tj. w sobotę. Przypomniało mi sie przed chwilą czyli 16 godzin później. Oczywiście wzięłam tabl. od razu. Sobota, wczoraj: była pierwszym dniem 3-ego tygodnia! W ulotce napisane jest że jesli zapomni sie 1 tabl w 3 tyg, nalezy zacząć drugie opakowanie przez tygodnia przerwy. Czy jeśli jednak jest to 1szy dzień 3 tygodnia, mogę sobie pozwolić na kontynuowanie brania tabl normalnie? (tak jak w wypadku pominięcia tabl w 2 tyg?) z góry dziękuję za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werowera
Witam, biorę jeszcze pierwszy blister Yasminelle i oczywiście jako nowicjuszka wpadłam w panikę bo zapomniałam tabletki! Zażywam je o godz 21 , zapomniałam wczoraj tj. w sobotę. Przypomniało mi sie przed chwilą czyli 16 godzin później. Oczywiście wzięłam tabl. od razu. Sobota, wczoraj: była pierwszym dniem 3-ego tygodnia! W ulotce napisane jest że jesli zapomni sie 1 tabl w 3 tyg, nalezy zacząć drugie opakowanie przez tygodnia przerwy. Czy jeśli jednak jest to 1szy dzień 3 tygodnia, mogę sobie pozwolić na kontynuowanie brania tabl normalnie? (tak jak w wypadku pominięcia tabl w 2 tyg?) z góry dziękuję za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werowera
Witam, biorę jeszcze pierwszy blister Yasminelle i oczywiście jako nowicjuszka wpadłam w panikę bo zapomniałam tabletki! Zażywam je o godz 21 , zapomniałam wczoraj tj. w sobotę. Przypomniało mi sie przed chwilą czyli 16 godzin później. Oczywiście wzięłam tabl. od razu. Sobota, wczoraj: była pierwszym dniem 3-ego tygodnia! W ulotce napisane jest że jesli zapomni sie 1 tabl w 3 tyg, nalezy zacząć drugie opakowanie przez tygodnia przerwy. Czy jeśli jednak jest to 1szy dzień 3 tygodnia, mogę sobie pozwolić na kontynuowanie brania tabl normalnie? (tak jak w wypadku pominięcia tabl w 2 tyg?) z góry dziękuję za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkaaaaaaaa
młoda położno moze i prosciej ale pomyslalam ze moze ktos tez bierze fat burnery zeby schudnąc razem z yasminelle!i bedzie wiedzial czy jakos nie kolidują, zauwazylam ze twoje odpowiedzi sa coraz bardziej ironiczne.... pozdr yasminelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinkaaaaaaaa ---bo jak sie na ten sam temat pisze sie milion razy to potem czlowieka juz to smieszy.Wszystkie substancje czynne ktore wchodza w interakcje z yasminelle sa wypisane w ulotce.Wiec zamiast marnowac czas na bez sensowne przepisywanie skladu leku,naparwde prosciej bylo sprawdzic w ulotce....Fat burnery bardziej wyszczuplaja protfel niz sylwetke wiec tym bardziej nie wplywaja tabletki.Zufaj ulotce a nie obcym ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werowera trzeci tydzień to nie drugi!!!! i powinnaś zrobić tak jak jest w ulotce napisane czyli przejśc do następnego blistra!!! Dziwne masz podejście. Później zaszłabyś w ciąże i zdziwiona pisałabyś na forum że mimo brania tabletek zaszłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeroWera
Podejście mam być może niesłuszne i faktycznie chyba będę brała drugi blister bez przerwy. Ale wynika to z tego, że lekarz powiedział mi inaczej niż jest w ulotce. Powiedział mi, że ponieważ ostatni stosunek miałam w niedzielę (czyli tydzień temu i to w dodatku bez końca "we mnie") a to jest pierwszy dzień 3 tygodnia, czyli mam jeszcze 6 tabl przed sobą to moge stosowac dodatkowe zabezpieczenie do końca blistra i nie mam się czym martwić. Stąd moje pytanie: ulotka vs. lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werowera
Moje podjeście jest może niesłuszne ale wynika to z tego, że rozmawiałam z lekarzem i mówi on co innego niż ulotka. Lekarz powiedział mi, że skoro ostatni raz kochałam się w niedzielę (czyli prawie tydzień temu, bez kończenia "we mnie") a pominelam tabl w pierwszy dzień 3 tyg, to mogę stosowac dodtkowe zabezpieczenie do końca blistra i się nie martwić. Stąd moje pytanie na forum: opinia lekarza vs. ulotka.. Poza tym jeśli którś miał podobne doświadczenia, każda wskazówka co wybrać będzie pomocna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werowera
Moje podjeście jest może niesłuszne ale wynika to z tego, że rozmawiałam z lekarzem i mówi on co innego niż ulotka. Lekarz powiedział mi, że skoro ostatni raz kochałam się w niedzielę (czyli prawie tydzień temu, bez kończenia "we mnie") a pominelam tabl w pierwszy dzień 3 tyg, to mogę stosowac dodtkowe zabezpieczenie do końca blistra i się nie martwić. Stąd moje pytanie na forum: opinia lekarza vs. ulotka.. Poza tym jeśli którś miał podobne doświadczenia, każda wskazówka co wybrać będzie pomocna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werowera -- niektorzy lekarze uwazaja,ze zabezpieczona jestes dopiero po pierwszym blistrze.....Jezeli teraz zapomnialas tabletki a ostatni stosunek mialas tydzien temu to tym sie marwtic nie musisz.Problem pojawia sie juz przy nastepnych stosunkach.Prawidlowo powinnas przejsc od razu do przerwy albo przerwy nie robic.Jezeli nie chcesz postapic zgodnie z ulotka, to ja bym na Twoim miejscu zabzpieczala sie do konca blistra i w czasie przerwy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuścia
czesc mam pytanie i bardzo prosze o szybciutką odp. bo mam pierwszy dzien okresu i powinnam wziac pierwszą yasminelle. mam czestoskurcz nadkomorowy(przyspieszone bicie serca) lekarze mowia mi ze to jest spowodowane stresem a ginekolog przeoisujac mi pigulki powiedziala ze to nie szkodzi i moge je brac tylko ze po przeczytaniu ulotki sama juz nie wiem i zapomniala jej powiedziec ze czasem mam troszke wysokie cisnienie. jak myslicie wziac czy nie??:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellka
Hej Dziewczyny! Mam do Was pytanie. Otóz jestem przy drugim blistrze i zastanawiam sie jaki bylby skutek jesli zamiast( po 7 dniowej przerwie biore tabletke na osmy dzien czyli w srode)zrobilabym ja przez pomylke krotsza?Zamiast w srode wzielabym we wtorek?Albo jeden dzien dluzsza?Czy w kazdym przypadku antykoncepcja nie jest zachowana? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystery--di mlodej poloznej
czy to normalne ze podcazas brania yasminelli wystepuje plamienie podobne do okresu??yasminelle biore od 9 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystery--di mlodej poloznej
czy to normalne ze podcazas brania yasminelli wystepuje plamienie podobne do okresu??yasminelle biore od 9 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w trakcie brania już drugiego opakowania Yasminelle. wzięty został głownie ze względu na trądzik. Moja cera znacznie się pogorszyła. czy to jest początkowy efekt? niedługo kończę druga paczkę i poprawy nie widzę, zastanawiam się czy zaczynać trzecią... czy może ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na trądzik i zmiany naskórne itp. idzie sie do dermatologa..:/ wiem z doświadczenia i problemu z tym nie mam.... aczkolwiek tego typu zjawisko moze sie nasilac do 3 miesiecy..choc rzadko...zalezy jaki organizm jak reaguje...twoja cera jest najwyrazniej jeszcze bardziej podatna... ps. zdecydowanie radze sie wybrac do dermatologa(nawet jesli stwierdzi ze to minie itd. zawsze ci cos przepisze zeby załagodzic sprawe) a tabletki anty brac adekwatnie do ich zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasminellka... lepiej wcześniej wziąć niż się spóźnić... nawet biorąc to na logikę.. ps. tak naprawdę nie zastanawiaj się nad tym :) tylko po prostu bierz i nie zapominaj to nie bedziesz miec problemów i powodów do zmartwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U dermatologa już byłam... najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się na pobranie wymazu z twarzyczki... tabletki maja swoje inne zalety, ale widocznie nie są dla mnie.. dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U dermatologa już byłam... najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się na pobranie wymazu z twarzyczki... tabletki maja swoje inne zalety, ale widocznie nie są dla mnie.. dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie, moze ktos wie, biore yasminelle 2 tydzien, niestety dzis musialam zaczac brac taromentin z powodu zapalenia wezlow chlonnych, na ulotce nie ma nic o tym ze ten antybiotyk mialby obnizac dzialanie tabletek anty, jednak na internecie wiele osob twierdzi ze jednak obniza. Czy ktos bylby w stanie powiedziec mi jak jest naprawde? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuścia -- czy zwiazku z czestoskurczem mials wykonane EKG,holter czy echo serca? Z jakiego powodu masz wysokie cisnienie i jakie wartosci? flyaway --- to jest antybiotyk z grupy penicylin,ktora jest wymienona w ulotce.Moze obnizyc dzialanie tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maargo19
hej dziewczyny mam problem - zaczęłam brać tabletki pierwszego dnia okresu, dzisiaj jest 9 dzień a ja ciągle mam okres. nie wiem czy to przez tabletki. mój okres nigdy nie trwał dłużej niz 5 dni. czy miała któras z was ten problem??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikiiiiii
Witam wszystkich, Ponawiam pytanie, bo nikt mi nie odpowiedział. Może teraz sie uda:) Ostatnią tabletkę z blistra zażyłam w ok 7:30, ale o ok 11:00 wymiotowałam (wieczór był udany:). Przypuszczam zatem, ze część tabletki zdążyła się wchłonąć ale pewnie nie cała, jak myślicie? Stosunek nie miał miejsca po, ale pytanie dotyczy tego, czy teraz po tygodniu przerwy powinnam normalnie zacząć brać tabletki i czy będą nadal skuteczne, jeżeli założę że cała tabletka sie nie wchłonęła. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia90
Witam wszystkich:) Mam takie pytanie tabletki yasminelle mialam zapisane jakis czas temu jednak musiałam czekać na okres. Okres bardzo długo sie nie pojawial wiec ginekolog kazal mi zaczac brac od dnia tamtej wizyty. dzis biore 6 tabletke z blistra. chodzi mi o to czy jesli skoncze brac cale opakowanie to mam robic tez 7 dniowa przerwe?? zakładająć ze w ciagu brania pierwszego opakowania nie dostane okresu. Tabletki te maja mi glownie sluzyc uregulowaniu miesiaczki. Prosze bardzo o szybko odpowiedz Pozdrawiam sedecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia90
Witam wszystkich:) Mam pewien problem yasminelle zapisano mi jakis czas temu jednak mialam czekac na okres. mam problem z nieregularna miesiaczka wiec po dlugim czasie oczekiwan nadal nie dostalam okresu. moj ginekolog kazal mi jednak zaczac brac tabletki bez okresu. Wiec moj probem polega na tym czy jesli wezme cale opakowaie i nadal nie dostane miesiaczki (zakladajac z gory) to mam robis to 7 dni przerwy czy brac nastepne opakowanie?? tabletki te maja glownie sluzyc mi uregulowaniu mojego cyklu. pozdrawiam i czekam na szybko odpowiedz. prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×