Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Taaakaaa niedoświadczona --- co do wysypki to lepiej bedzie jak sie lekarz wypowie jak ja zobaczy,bo sa rozne rodzaje wysypek i roznego rodzaju mascie.Ale jest to odwracalne wiec nie martw sie.Skierowanie na badanie hormonalne mozesz dostac tylko od ginekologa.Pozatym warto zrobic badania podstawowe krwi i wykluczyc wszelkie przeciwskaznia do brania tabletek. Fallenangell69 -- jezeli chodzi Ci o badanie hormonow plciowych to trzeba odstawic tabletki na jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
cześć, lekarz zapropoznował mi zmianę z yasminelle na diane 35 bo poskarżyłam się na trądzik, teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłam...biore 6 oapakowanie y. i oprócz małych problemów z nastrojem i cera jest super. boje się skutków ubocznych po diane, słyszałyście coś o tych tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
N22 --- zastanow sie nad tym.Dla mnie osobiscie diane 35 to trucizna,maja duza dawke hormnow i generalnie nie sa stosowane jako srodek antykoncepcyjny tylko jako srodek leczniczy,dla osob z problemami endokrynologicznymi ( duzy tradzik,tlusta cera,wlosy itp).Diane 35, tak jak yasmin i hormonet zostaly wycofane na zachodzie.U nas teraz wyszla jaka ulepszona wersja diane 35, syndi czy jakos tak ale nie znam ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fallenangell69 --- obowiazkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lici
Koncze brac yasminelle - 2.opakowanie i mam plamienie,brzuch mnie boli,a chcialam nie robic przerwy tylko wziac 3.opakowanie od razu,bo inaczej sylwester nie bedzie przyjemny.Czy myslicie ze to dobry ppmysl,czy lepiej wywolac okres,skoro juz teraz sie zle czuje przy braniu tabletek jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga22
do powyżej temat diane 35 wiec bralam je przez 10 miech na poczatku mi służyły ale potem zaczełam miewac migreny i zmiany nastrojuów nie polecam młodym dziewczynom tym bardziej ze jest to pigułka na o duzej dawce hormonów na tradzik pozatym miałam inne skutki uboczne np.wypadanie włosów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga22
hej tez dołanczam do grona tych które biora te tabletki yasminelle narazie biore je 5 miech oprocz krostek i zmian nastrojów narazie oki dodam ze nie sa to moje pierwsze lecz 4 pigułki przy kazdych cos tam wyskoczy pozatym kazda ma skutki uboczne i nie wierze zeby były takie które nie beda ich wywoływac nawet po badanich hormonalnych.Hormony szkodza wczesniej czy później skutki sie pojawia to do odpowiedzi powyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria0712
czy leki na przeziębienie fervex, itp osłabiają działanie tabletek? jurto zaczynam 2 opakowaniowe i nie wiem czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczanie. proszę o odopwiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Młoda położna dziękuje! w Nowym Roku na pewno wybiorę się po skierowanie i na badania ! Z tym, że tabletki szkoda to mit to jakoś tak byłam mała i glupia i myslalam, ze takie skutki wychodza dop. po latach, a narazie nie mam sie czym martwic... a czy na żołądek też moga siadać tabletki? bo ja ostatnio dodatkowo czuje bol na lewo ponizej zeber ;/ eee... wiem , ze moze pytania moga sie wydawac glupie, ale mam teraz takie "halo" ze moge umrzec przez te tabletki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viktoria0712 , ja zaczelam brac yasminelle 1 grudnia tego roku,bylo to moje pierwsze opakowanie, pierwsze w zyciu tabletki antykoncepcyjne, przy tym w pierwszym tygodniu mialam ostra grype i porzadne przeziebienie,bralam i fervex i tabcin i roznosci. jak juz wydobrzalam,kochalam sie ze swoim chlopakiem dosc czesto nie stosujac zadnego innego zabezpieczenia, w czasie przerwy dostalam okres idealnie 3 dnia, wiec wszystko jest jak najbardziej w porzadku i jesli bierzesz tabletki regularnie to nie masz sie czego obawiac. swoja droga, zauwazylam u siebie duzo mniejszy apetyt, libido duzo wieksze, zadnych wypryskow, zmiennych nastrojow, jestem bardzo zadowolona poki co:) i miesiaczka jest lzejsza i nie odczuwam zadnych boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria0712
margo88--- dziękuje za odpowiedz..nie biorę aż tak wiele tych lekarstw :) wiec myślę ze będzie spoko.najważniejsze ze nie mam antybiotyku. co do tabletek..Yasminelle są świetne..mam dobry nastrój, cera no powiedzmy lepiej niż zwykle chodź podczas krwawienia miałam małe krosty , ale samo plamienie trwało krócej i dobrze przechodziłam :) apetyt w normie ale zauważyłam ze mam bardziej plaski brzuch:) ale to tylko dlatego ze te tabletki nie zatrzymują wody w organizmie.ja miałam wcześniej Jeanine i to była tragedia!! mój organizm ich w ogóle nie tolerował. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka2008
agaga nikt mądry nie zdziwi się że boisz się że możesz umrzeć od pigułek przecież były takie przypadki a zresztą te różne bóle serca nóg żylaki wychodzące super wszystko prowadzi do uszkodzenia organizmu mówiąc bardzo łagodnie a może i do śmierci np.udar kto to zgadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
hm... no tak, ale to jest pewnie rownie prawdopodobne z tym, ze Ci cegla spadnie na glowe (chociaz w moim miescie byl taki przypadek i dziewczyna od tej cegly zginela:( ) a ja boje sie bardziej niz normalnie ... hm... zastanawiam sie nad zmiana metody anty, ale nie mam madrego pomyslu ... bo co prezerwatywa i jakis zel? jakos to do mnie nie przemawia a y na inne tabletki nie warto zmieniac, bo te maja stosounkowo malo hormonow w porownaniu do innych... i badz tu madry i pisz wiersze ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, po 7 dniowej przerwie 8 dnia przyjęłam tabletkę o 22 jak zawsze brałam o 21 , czy antykoncepcja jest zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberkaooo
mloda polozno:) nie wiem czy pamietasz moja historie ;P to byl pierwszy blister po 1,5 miesiecznej przerwie i plamienia mialam przez jakies pierwsze 10 dni od pierwszej tabletki(od okresu) teraz juz ich nie mam, a nadal zażywam :) czy to normalne ze mialam te plamienie? (przy poprzednich blistrach też mniej więcej tak bylo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka_24
zrobilam cos strasznie glupiego i teraz sie zaczynam martwic nigdy nie bylam w takiej sytuacji ale no stalo sie. Tabletke wzielam o 21 nastepnego dnia wieczorem wypilam troche za duzo i zwymiotowalam. Poszlam sie przespac poczulam sie lepiej i kochalismy sie z moim facetem. Tabletka sie wchlonela tylko ze mam nadzieje ze ten alkohol i zwymiotowanie nie wplynelo na jej dzialanie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
witam, ja biore te tabsy 7 dzien i tez mam pytanko odnosnie alkoholu, bo zbliza sie sylwester, oczywiscie nie mowie o upijaniu sie do nieprzytomnosci i wymiotowaniu ale wiadomo sylwek raz do roku to chcialalabym cos wiecej wypic niz tylko lampke szampana ;) z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kiedy miałąm 17lat zaczełam brać Minulet.Wybrałam z blistra może 9 tabsów i je wyrzuciłam!!!podobnie było z cilestem,bo spuchłam po nich jak Bąk;-) a więc byłam uprzedzona do tabsów,po 7latach zaczełóam brac yasminelle..i jest wszystko ok:-) Ja biorę Yasminelle już od 3 mcy i jest rewelacyjnie!!! Na początku troche bolały mnie nogi i juz miałam przestac je dalej brać, bo naczytałam sie na forach ,że to nie dobrze bo można dostać jakiś zakrzepów itd..ale ból był słaby więc stwierdziłam ze przetrzymam chociaż do drugiegi opakowania,i podczas brania trzeciego blistra ból zniknoł,żylaków na nogach nie mam;-)(tak jak mnie wszyscy straszyli)acha celulitisu również nie mam-a słyszałąm,że po tych prochach jest spory... również nie mam trądziku(podobno jest on jedyn ze skutków ubocznych)-a nawet mi sie zmniejszył.Dla mnie było rzeczą dziwną,żę niby po tych prochach wysypuje,skoro one odwadniają,przecież wtedy cera mniej się świeci organizm jest oczyszczony z toksyn!Tradzik a nawet ślady po tradziku(nierównośći)-znikneły!!!Byłam w szoku!!! ...ale żeby go również zbytnio nie zachwalać to zwiększył mi sie apetyt:-),ale nie tyje!!!więcjest ok:-)(moja koleżanka przytyła 10kg bo nie kontolowała ilości jedzenia jakie pochłania codziennie!) nie wolno przesadzac z piwem(ogólnie z alkoholem)bo podobnie sie wtedy puchnie,i tutaj sie zgodzę.Pozatym hmm...przy pierwszym opakowaniu miałam ogromny apetyt na sex..Ech...niestey apetyt znikł wraz z braniem drugiego i trzeciego...teraz zaczynam brac czwarte, i chyba moje hormony w końcu sie unormowały bo ochota wraca,z czego sie strasznie cieszę, bo juz myślałam,ze mój facet przestał mnie pociągąć;-) Domyślam sie że skutki uboczne brania anty wiążą się wiekiem(kiedy zaczeło sie stosować antykoncepcję hormonalną)i przedewszystkim z poziomem hormonów,dlatego radzę zrobić sobie badania takie jak się robi przed stosowaniem antykoncepcji(krew.wysokość hormonów) ale po zakończeniu miesiączki oraz przed jej rozpoczęciem,wtedy są one bardziej wiarygodne i przejrzyste dla gina. Ja osobiście uważam że są ZAJEBISTE!!!!!!!:-) Powodzenie i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku Yasminellki:-)))))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm,alkohol można pić:-)najlepiej jak bierzesz je rano,bo tabletka wchłania sie 4godziny.Więc jezeli potem ewentualnie zrobi Ci sie niedobrze bo przecholujesz z alko;-) to nic sie nie stanie jak bedziesz wymiotować-bo chyba o to Ci chodzi>?;-)jeżeli bierzesz tabsy wieczorem,to przesuwaj godziny brania o godzine wstecz kazdego dnia,tak żebyś doszła co najmniej do 15stej...ja sobie tez tak przesuwałam i jakos w ciazy nie jestem,bo podobno nie mozna ich przesuwac do przodu ale można przesuwac godziny brania do tyłu,także co dziennie o pół lub godzinkę wstecz:-) Powodzenia i Szampańskiej Zabawy Sylwestrowe życzę:-)!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka_24
z tym alkoholem u mnie to tez jest dosc nie ciekawie. bo odkad biore te tabletki szkodzi mi nawet kieliszek czerwonego wina ze o czyms mocniejszym nie wspomne. przed ich stosowanie moglam bawic sie cala noc a teraz nawet kac mi bardziej niz dotychczas doskwiera. nic dzieki za wypowiedz myslalam podobnie ale lepiej to jeszcze od kogos uslyszec. Takze milego sylwestra zycze a ja sie bede musiala troche bardziej kontrolowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
angela33333 --- sorry ale glupoty piszesz.Po 1 do jakich 48h??!! Po 2. nie mozna sobie skakac z godzinami ani do tylu ani do przodu,ani tym bardziej codziennie o godzinie bo wlasnie w ten sposob zaburza sie godpodarke hormonalna.Jak chcesz zmienic godzinie to zmien ja raz a nie na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie...i też sie tym martwię bo Sylwester tuz, tuz:-(a tak ogólnie to jakie masz doświadczenia z innmi prochami?brałaś może jakieś wcześniej?,bo hmm tak sie zastanawiam nad ich zmianą?Bo tak jak wcześniej pisałam nie mam już tak wielkiej ochoty na sex...jestem obojętyna:-( udaje przed moim facetem, że jest wszystko ok,ale wcale tak nie jest...chyba że pogadam z ginem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt!!!nie do 48h tylko do 24h można wziąźć mi tak powiedział Gin i że wtedy sie nic nie dzieje.Pomyliłam się chyba to z szybkości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tak zmieniam godziny i nic mi nie jest...nie wydaje mi się żebym coś zaburzała...kilka razy w miesiącu zdaza mi sie przesunąć godzine brania godzinę w jedną lub godzinę w druga,to przecież nie cały dzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
angela33333 --- zaburzasz w momencie jak co dzien skaczesz o godzinie,zeby dojsc do jakiejs konktretnej godziny, np z 20 do 15.I zapewniam sie ze w ten sposob twoja gospodarke hormonalna szlag trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja często zapominam,a nie skacze z 20tej na 15ta,tylko czasami zapomnę wziąźć ale spóźniam sie góra godzine.To też jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ :)DZiewczyneczki:* Po świętach i czerwonym winku [ w rozsądnychilosciach ] i ja miałam niezły action..i do tego musialam byc w pracy .. wymioty wymioty wymioty! do tego miałam krwawienie z odstawienia i czułam się z tym wszystkim okropnie ,ale ...kto wie czy gdybym nie brała pigułek nie byłoby tak samo..? Natomiast dopadł mnie ból gdzieś w okolicy bioder czy krzyża ..trochę w stronę ud promieniujący ,śtąd moje wczorajsze pytanie do młodej połoznej na temat badan , jutro ide zrobic jonogram i koagulogram:)..tak na wszelki wypadek ,poza tym czuję sie dobrze po Yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×