Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość lici
Ja tez biore yasminelle ok.10 mies..Niestety okres mam nadal bolesny ,bole brzucha i glowy przy tym.Ostatnio je odstawilam(zaczal zle wplywac na nastroj) i zmienilam na Yasmin-brak bolow brzucha,lekki okres,apetyt na seks,ale za to wieksza depresja i nieopanowana chec jedzenia wszystkiego...Zmienilam z powrotem na yasminelle,okres wprawdzie bolesny,ale mniej sie rzucam na jedzenie i hustawki nastrojow juz mniejsze niz przy yasminie.Nie wiem tylko co zrobic,bo przytylam - znacie jakis lepszy srodek antykoncepcyjnyz mala dawka hormonow, zeby troche schudnac przy okazji ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kp --- jezeli stosujesz tabletki wg ulotki to zadna dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne. agaga --- jest to mozliwe, wiec jesli odczuwasz jakies dolegliwosci to radze wybrac sie do lekarza i zrobic proby watrobowe. lici ----- zadne tabletki nie odchudzaja ani zadne nie dodaja kg.Moga zwiekszac apetyt wiec trzeba nad tym panowac i mniej zrec....A jak chcesz schudnac to proponuje pojsc na jakis fitness,basen, albo isc pobiegac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mam 7-dniową przerwę i biorę leki przekraczając dozwolona dawkę paracetamolu to również przez 7 dni muszę się dodatkowo zabezpiueczać? Czy to się tyczy tylko czasu, gdy jestem w trakcie opakowania? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
spacer w chmurach ---- jezeli przekraczasz dozwolona dawke paracetamolu to chyba o zabezpieczeniu myslec juz nie musisz,bo wtedy ladujesz w szpitalu z zatruciem lub niewydolnoscia watroby.Jaka wg Ciebie jest ta dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawka ta dla odpowiedniej ochrony antykoncepcyjnej wynosi 1g paracetamolu i podobno tyleż samo witaminy C. Jestem chora na grypę podczas przerwy 7-dniowej i chcę wiedzieć, czy mogę zajść w niechcianą ciążę równiez podczas tej przerwy, gdy i tak podobno poziom hormonów pigułek spada. Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Dziękuję z góry za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
spacer w chmurach --- dawka ktora wchodzi w interakcje z tabletkami to 3g ( czyli dawka toksyczna).Paracetmaol nie oslabia dzialania tabletek tylko wzmaga , czyli ochorona przed ciaza jest nadal zachowana tylko organizm dostaje hopla z powodu powojnej dawki hormownow.TO samo tyczy sie vit C z tym,ze dawka wynosi tak jak wspomnialas 1g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula-stasia
mloda polozna moglabys mi pomoc? moj problem jest napisany troszke wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kasiula-stasia --- Genie ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek2309
hej! chcialam sie dowiedziec czy stosujac yasminelle dokladnie wedlug zalecen czy jest mozliwe aby zajsc w ciaze . chcialabym zaczac wspolzyc z moim chlopakiem ale jednak obawiam sie ciazy. czy wy dziewczyny stosujecie jakies dodatkowe zabezpieczenie? Prosze odpowiedzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boni 666
nie pamietam juz gdzie ale gdzies wyczytałam ze jak sie jest przeziebionym, chorym na grype itp to skutecznosc tabletek spada-ta informacje wydaje mi sie smieszna, bo chyba głównie to niektóre leki moga osłabic działanie tablet anty. Czy dobrze mysle? Mam tez pytanie nr2. Czy jesli ktos w czasie trzeciego opakowania yasminelle, zwymiotował po godzinie tabletkę w tzrecim tygodniu jej brania i nie wziął dodatkowej tylko nastepną dopiero następnego dnia o stałej porze, pozniej wziął normalnie juz reszte tabletek zrobił 7 dniowa przerwe i rozpoczął nowe opakowanie, ale przez ten czas dodatkowo sie zabezpieczał. To czy po przyjęciu 10 tabletek z nowego opakowania jest juz w pełni zabezpieczony przez yasminelle? Dzieki za odpowiedz Czy dobrze zrozumiałam ze paracetamol moze wzmocnić działanie hormonów w tabletkach anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
boni 666 --- przeziebienie samo w sobie nie wplywa na tabletki.Co do pytania nr 2 to mozesz czuc sie bezpiecznie,ale nastepnym razem postepuj tak jak jest w ulotce napisane.Co do paracetamolu to wzmaga tylko przyjecie toksycznej dawki.Ale to nie jest dobre dla organizmu,nie chodzi o to ze organizm jest podwojnie zabezpieczony tylko o to ze zwieksza sie stezenie hormonow co dla organizmu moze byc szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Zreszta zarzycie 3 g paracetamolu samo w sobie jest trucizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boni 666
do młoda połozna- dziekuje za odpowiedź...rozwiałaś moje wątpliwości... Mam jeszcze tylko jedno pytanie: biorę yasminelle juz 4 opakowanie. Zauważyłam ze na początku każdego opakowania nasila mi sie trądzik...zawsze miałam problemy z cerą ale raczej ograniczało sie to do pojedynczych pryszczy lub takich guli co nie da sie wycisnąć. Zaczełam brac yasminelle i strasznie mnie wysypało. pod koniec drugiego opakowania było ok ale pozniej na poczatku trzeciego znów pryszcze i teraz na poczatku 4. to samo. czy to o czyms swiadczy? czy sa jakies badania ktore pozwola na mozliwie jak najlepsze dobranie tabletek jesli chodzi o ich wpływ na trądzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
boni 666 ---- jezeli chodzi o tradzik to nie ma takich badan.Natomiast wykonuje sie badania hormonalne na podstawie ktorych mozna dobrac odpowiednie tabletki tak zeby bylo jak najmniej skutkow ubacznych albo nawet w cale.Pozatym jakies krosty zawsze beda sie pojawialy,to jest normalne na poczatku i na koncu cyklu.Bez wzgledu na to czy sie bierze tabletki czy nie.Mnie naprzyklad zawsze wysypuje na brodzie, 2 razy w miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 5 godzinach od przyjecia tabletki zwymiotowalam.. jak myslicie czy tabletka sie juz wchlonela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka2008
młoda położna proszę nie wprowadzaj dziewczyn w błąd że pojawienie się krost jeśli pigułek się nie bierze jest ....normalne znam masę kobiet które nie szprycują się chemią i NIE MAJA żadnych krost może niektóre i są to śladowe ilości bo wszystko odbywa się zgodnie z naturą i nie uwierzę nigdy w to że można tak dobrać pigułki że nie będzie WCALE skutków ubocznych może nie w tej chwili tylko za parę ładnych lat polecam forum gdzie wypowiadają się kobitki które już odstawiły pigułki bo coś o nich więcej wiedzą i jeszcze jedno czy łykasz też tę niewinną antykoncepcję hormonalną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jolka2008 ---- ja mowie tu o krostach ktore wyskakuja od czasu do czasu i sa zalezne od cyklu.Nie pisze tu o tradziku.Na podstawie badan hormonalnych mozna dobrac tabletki, tak ze skutki uboczne sa nieodczuwalne.Oczywiscie logiczne jest to,ze takie badanie nie zapobiegnie sktukom wyetpujacych w przyszlosci,to jest na tyle oczywste ze nie trzeba tego dodawac i sadze ,ze dziewczyny nie sa na tyle glupie by tak myslec.Od dluzszego czasu nie stostuje tabletek antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orygiel
ale macie problemy... jedna modrzejsza od drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka2008
dziękuję za odpowiedż gratuluję że odstawiłaś nie pytam dlaczego bo mimo wszystko szanuję twoją anonimowość ale szkoda że w takim przypadku doradzasz dziewczynom jak bezpiecznie mają się truć podczas gdy ty dawno przestałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qarolcia
młoda położna jest jedną z osób, która bardzo orientuje się w temacie na tym forum i potrafi każdej dziewczynie udzielić odpowiedzi lub doradzić, w czym więc problem? Skoro zna się na rzeczy, to miło z jej strony, że dzieli się swoją wiedzą, niezależnie czy aktualnie bierze tabletki czy nie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jolka2008 -- to jest indywidualna sprawa,kazda kobieta ma swoj rozum i wie co robi.Pozatym masz racje.jezeli ktos sie 'truje' to dobrze jest wiedziec jak sie truc bezpiecznie,zeby wiekszej krzywdy sobie nie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika22
@młoda położna: czy te badania poziomu hormonow można robić, jak się już bierze pigułki, czy tez obraz jest wtedy sfałszowany przez tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Wika22 ---- w przypadku hormonow plcowych,tabletki trzeba odstawic na jakis czas.Mysle,ze tak do 3 miesiecy.Najlpiej dowiedz sie u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totototo
dziewczyny wlasnie wrocilam z ostrego duzyru w szpitalu...znow to samo. dusze sie..lekarze mowia ze to rozregulowana gospodarka hormonalna... uwazajcie na te tabletki... naprawde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boni 666
do młoda połozna - wielkie dzieki za odpowiedz. jestes tu bardzo pomocna bez wzgledu na to czy bierzesz tablektki czy nie masz o nich wiedzę i sie nia dzielisz a to sie liczy. Osobiscie uwazam ze z tabletkami jest jak z paleniem papierosów sa tacy co beda palic całe zycie i nie dostana raka i tacy co po pary latach bolesnie odzuja skutki palenie. W pbu tych grupach jednak palenie bedzie miało wpływ na organizm. Ja jestem swiadomo ze sie truje biorac te prochy:zyły mi bardziej widać, mam wiekszy apetyt wiec przytyłam, libido zmalało i cycyki urosły co dla mnie jest katastrofą bo juz były za duze, ale mimo to biorę te tabletki bo zabezpieczaja przed ciąża. Mieszkam z moim mężczyzną często sie kochamy, pewnie wpadłabym w głęboką depresję ciągle myslac o tym czy gumka sie nie zsunęła albo nie pekła zwłaszcza po tym jak raz juz nam pekła.Po drugie w czasie okresu juz nie wymiotuje, nie mam biegunki i jecze z bólu na podłodze i w koncu mam regularny okres. Sa+/-, jak ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boni 666
tam w ostatniej linijce powinno być "nie jęcze z bólu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Młoda położna dziekuje za odpowiedz dot. mojej watroby Mam dodatkowe pytanka? Gdzie robi sie badania watroby ? to normalne badanie krwi? bo sie w ogole nie orientuje :/ i co jeszcze powinnam zbadac, bo moglo mi sie "popsuc" od y ? Jestem zalamana:/ od mlodosci bylam pewna, ze jak rozpoczne wspolzycie to tylko z tabletkami,bo przeciez to ze tak szkodza to mity.Od dawna bylam obcykana w antykoncepcji,tak mi sie przynajmniej wydawalo, a teraz zastanawiam sie, czy aby ich nie odstawic :( z gory dzieki za odpowiedz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agaga --- to ,ze tabletki szkodza to mit? Od kiedy? Co do badan to mozesz dostac skierowanie od lekarza rodzinnego albo ginekologa.To jest zwykle badanie krwi.Bada sie ALAT i AspAT.Mozesz tez zrobic koagulogram czyi uklad krzepniecia,a jezeli odczuwasz jakies dretwienia,mrowienia albo masz jakies dolegliwosci ze strony serca to zrob jonogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaakaaa niedoświadczona
Witam wszystkich :) Rozpoczęłam branie tabletek Yasminelle. Były to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne w życiu. Nie miałam robionego żadnego wywiadu, nic dosłownie, przy ich przepisaniu. Zaraz po pierwszej tabletce pojawiły sie skutki uboczne (mdłości, brak apetytu, ból lewej nogi, zmiany nastrojów, bole glowy i wysypka). Na pewno nie są to moje 'wrodzone' dolegliwosci. Odstawiłam szybko te tabletki i do Yasminelle nie powróce. Chciałam się zorientować przede wszystkim, jak pozbyć się tej wysypki (nie jest swędząca, zaczerwieniona - wygląda po prostu jak wypustki koloru skóry, na całej twarzy, ale przede wszystkim na policzkach). Czy jest to w ogole odwracalny skutek zazywania tabletek? :/ Gdzie można zrobić badania hormonalne? Była o nich mowa powyżej. Trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu? Czy da mi je tak po prostu? Bo mam widzimisie zazywania tabletek, aby się zabezpieczyć. Czy dla odpowiedniego dobrania tabletek wskazane są jeszcze jakieś badania? Z góry dziękuje za odpowiedzi :) Następne tabletki chce dobrac z glowa a nie na chybil trafil :/ Szkoda pieniedzy i zdrowia na takie experymenty, jesli mozna uniknac tego dzięiki badaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×