Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Dziekuje wszystkim za dobre slowa i zyczenia. Nie jest jeszcze dobrze, zmierzylam Collinowi o 16 temp, bo czopek przestal dzialac, mial 41 stopni goraczki. Ja za telefon i do lekarza, jeszcze bylam u innego bo moj nie mial dyzuru. Zbadala go no i ta goraczka jednak po szczepieniu, nie znalezli nic innego. No i kazali czopki dawac o 18 moglam dac mu kolejny i teraz dopiero usnal po 24 h. Mam nadzieje, ze bedzie mial spokojny sen. Mowie Wam jak on sie meczy. Serce mam w gardle. Shenen 🖐️ To straszne co musialam przejsc z Magdusia, ja sobie tego nie wyobrazam. Na sama mysl plakac sie chce :( Wpadaj do nas czesciej jak czas znajdziesz. Buziaczki dla dziewczynek. Brzuchacz gratuluje kolejnego zabka :) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka dziekuje za zdjecia Olki :) Sliczna, prawdziwy kwiatuszek. A z tym kicuszkiem to wyglada fajowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shenen jak fajnie że jesteś! Strasznie Cie podziwiam , mimo inkubatora, butelek, dokarmiania teraz wyłącznie karmisz piersią... wielki szacunek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu, tak mi przykro z powodu tych przejść poszczepiennych Collinka... Mam nadzieje że szybko mu przejdzie, trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak nie chcecie mi napisać szczegółowego waszego planu żywienia to chociaż mi napiszcie ile razy podajecie mleko 4 czy 5???????? Bardzo proszę!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-ka ja Ci nie pomoge bo dalej piersia karmie, ale mam gdzies taki schemat zywienia- co i ile. Ale to poxniej bo teraz Szymek zarlok przyssany i nie wstane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka - ja jeszcze nie wprowadziłam stałych pokarmów, więc nie pomogę, zaczynam od kwietnia, ale u mnie to inna bajka bo moja Olka ma skazę białkową i będzie na specjalnym żywieniu:-D Co do mleczka 6 x 150 i 1 x 180 ( na noc) mleka wypija mój łasuszek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mka u nas tylko pierś ale moge napisać jak jest w moich rozpiskach - wg Instytutiu Matki i Dziecka teoretycznie w piatym miesiącu dziecku karmionemu butlą należy dawać 4x mleko po 180ml (może być z kaszką) oraz dwie porcje posiłków dodatkowych -papka warzywna i owocowa z tym że posiłki dodatkowe łącznie nie powinny przekraczać 180ml. W szóstym miesiącu tak samo tylko do papki warzywnej dochodzi mięsko Oczywiście są to tylko sugerowane objętości porcji, jesli dziecko nie wypija 180ml to można dac mleko 5x po 150 Ilonka, moja Karinka też robi dżdżownice! I też sie przwraca na brzuszek jak tylko się ją położy, a potem marudzi:) Basik74: Mnie jeszcze zostało 2kg do mojej wymarzonej wagi 60kg ale niestety do diet nie nadaje, mam takie silne nawyki żywieniowe, sczególnie teraz jak karmie, np. muszę co rano wszamać 2paczki herbatników, inaczej w ogóle nie funkcjonuje, z moich ukochanych czekoladek Merci też nie potrafiłabym zrezygnować. Pomiędzy tymi słodkościami jem też oczywiście zdrowe rzeczy, generalnie jeśli chudnę to nigdy dzięki diecie tylko dzięki ćwiczeniom I właśnie przydałaby mi się grupa wsparcia jeśli chodzi o ćwiczenia, cięzko się zmobilizować żeby choć pół godziny poćwiczyć na steperze Aha, wysłałam Ci zdjęcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Zacofalam sie z rocznicami, wiec STO LAT! 🌻❤️Dla naszych Blizniakow, Olusi, Natalki, Karolinki, Collinka i dzisiejszego jubilata Xavcia 🌻❤️ Franiu! Strasznie sie przejelam Collinkiem! Kurcze, taka goraczka po szczepionce...My mamy nastepna dawke 14kwietnia (w zasadzie 2 bo i na pneumokoki) i juz sie boje. Pierwszym razem byl tylko troche rozdrazniony, ale kto wie jak bedzie teraz. A na goraczke tylko taki tutejszy syropek mamy. A wiadomo...syropek wypluje od razu :( A jak w ogole z Wami dzisiaj? Shenen: witaj z powrotem :) Pysiek do gory :) i teraz bedzie juz wszystko w porzadku :) Brzuchaczom naszym gratulujemy kolejnego juz zabka :) U nas w tych sprawach cisza... Kamilka: z kaczorem bylo tak, ze Olo dostal go od Babci. Nie wiedzielismy, ze tak \"nadaje\", wiec od razu wcisnelam mu przed nosem...i tu takie \"Kwa, kwa!\" rzeczywiscie przerazliwe. Troche sie Maly przestraszyl, ale od tamtej pory wiemy ze kaczor musi byc odpowiednio daleko i stal sie calkiem fajna zabawka :) Czarna: no ja sie wlasnie naczytalam, zeby zaczynac od warzywek, bo jak zje owoca, to sie do slodkiego przyzwyczai i warzywka pozniej beda be. A tu masz babo klops :( Tylko ziemniaki (nawet marchew musze mu z nimi przemycac) Choc ostatnio troche wrednie go oklamalam...Caly taki maly pojemniczek (kupilam tu owocki w takich jak jogurt plastikach) zmieszalam mu z moim mlekiem i z butli podalam. I jakos zjadl :) Za to sok uwielbia...tez tylko sam jablkowy :) M-ka: z tym schematem to Ci nie pomoge. Mam butelkowa na razie nie jestem :) Sylka: Buuu, a ja nie dostaje tu zadnych probek. Tylko jeszcze w szpitalu (zamiast ankiety) kazdy dostawal 2 siaty z probkami pieluch, kosmetykow, chusteczek, nawet jakies dvd chyba z Teletubisiami :) mamy. Teraz nic, a szkoda bo jedzonko przydaloby sie co by od razu nie kupowac calego sloiczka, ktory i tak ja pozniej zjesc musze :( Ilonka: u nas tez sa mostki i stawanie na glowie :) Wczoraj Olkowski lezal jak zwykle na srodku lozka. Ja siedzialam obok i rozmawialam przez telefon. A on tak sobie te mostki robil, nozkami kopal i \"przeraczkowal\" mi z pol metra :) Kurcze, zaczyna sie :) Za ostatnie zdjatka dziekujemy Sylwii (ach, \"kwiaty we wlosach potargal wiatr\"), Kamilce i Malutkom :) I splywamy na spacera, bo po poludniu ma padac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, szukałam dzisiaj schematu żywienia niemowląt i znalazłam najnowszy np taki http://www.ptd.republika.pl/strony/karmienie.html ale nie bardzo wiem jak to jest z wprowadzaniem glutenu, bo z tego co czytam to widzę że od 5-6 miesiąca czas zacząć go wprowadzać do diety dziecka, oczywiście chodzi mi o karmienie naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak ja mam patrzeć na tą tabelkę bo też mam ten schemat ale nigdy nie wiem, czy te miesiące to się liczy tak, że moje dziecko skończyło 4 miesiące więc zaliczam go do 5 miesięcy czy dopiero mam go zaliczać do piątego m-ca jak już go skończy ??????????? POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a my już po 1,5 godzinnym spacerku:-D. pogoda superowska, takie słońce, że aż żal w domciu siedzieć. Co do tych darmowych reklamowych paczek z HIPPa i Bobovita to otrzymuję je dlatego iż w szpitalu jakomś ankietę dobrowolnie wypełniłam. Nie była ona obowiązkowo, ale wypełniłam i teraz dlatego te próbki otrzymuję. Co do wagi to ja też przed porodem miałam 60 kg, a teraz 64 :-(, niby nie jest tak zle, ale nie mogę się zmobilizować, aby się pozbyć tych 4 kg. A moja waga wymarzona to 56 kg, bo taką miałam za pannę:-D ( jestem niewysoka 164 cm wzrostu). No, ale muszę się przyzwyczaić narazie do tych 64 kg, bo przed chwilą zjadłam całą czekoladę:-D i jak tu motylem być? :-D. Dziewczyny nie wiem czy lubicie poczytać do poduszki, ale gorąco polecam książkę Sinead Moriarty \" Emma pragnie dziecka\" normalnie co stronice przejdę to się śmieję w głos, aż męża zaciekawiło co ja tam czytam. Jak wieczorkiem będę miała czas to wam coś z niej zarycytuję, teraz moja mała mnie wzywa. Ale mam dziś dobry humor, normalnie słoneczko działa cuda:-D Buziaki dla waszych dzieciaczków. Ja z nowymi posiłkami ruszam od 1 kwietnia, która ze mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka czwarty miesiac dotyczy 3 miesiecznego dziecka,do konczenia przez niego 4 miesiaca. My jemy: 6-7 mleczko ok 170ml 10-11 znowu mleczko 12-13 pol sloiczka warzywek 14 kaszka owocowa 17 mleczko 18 jabluszko samo lub z gruszka,pol sloiczka 19-20 mleczko 23 kleik ryzowy ok 180ml. Frania raczej mam dobry adres nie wiem czemu zdjecia nie dochodza.Moze ty przyslij mi jakies zdjecie lub cokolwiek,a ja odpowiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za zdjęcia :) te Wasze szkraby są coraz śliczniejsze :) napiszcie w jakich programach obrabiacie te fotki bo super to wychodzi :) 🌼 dlaWaszych ślicznotek a co do odchudzania to cóż próbuję z tym walczyć ograniczając słodycze i ilość cukru w kawie ;) zobaczymy :) ja wieczorkiem też powysyłam foteczki do Was :) jak nie padnę hehe 😘 dla Was i zmykam na spacerek z dzieciakami bo Matti po anginie ropnej został dziś jeszcze w w domu nie posyłałam go do przedszkola a Karolinka ma katarek ale od kiedy mamy fride to żyje nam się lepiej hihi.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie :) :) moja Ola w nocy śpi coraz gorzej :( wczoraj kładłam sie spac po 23 a ona juz wstała na pierwsze karmienie. Katastrofa nie wiem co sie dzieje. Ale druga pozywywna wiadomosc ze właśnie wyszła niania Oli i powiem wam, że dzisiaj ola spędziła z nią super dzień,. Tzn. Prawie wogóle przy niej nie płakała normalnie jestem w szoku. Bardzo mnie to cieszy choć w pewnym momencie byłam zazdrosna bo ode mnie wczoraj marchewki nie chciała jesc a dziś od Sylwi grzecznie zjadła pół słoiczka. Musze wam powiedzieć że jak narazie jestem zadowolona z opiekunki, mam nadzieję, że jak pójde do pracy to mój stosunek do niej sie nie zmieni. Brzuchacz moja Ola też staje na głowie :) robi coś w rodzaju mostka i obraca głowę do tyłu i potwornie sie wygina, śmiesznie to wygląda :D gratulacje kolejnego ząbka :D Anetko co do słoiczków to ja dopiero zaczełam Oliw wprowadzać także narazie mamy zaliczone jabłuszko i marchew z jabłuszkiem. Jutro startujemy z zupką jarzynową. Jak narazie Ola samej marchewki nie zje próbowałam jej dać ale od razu zwymiotowała także nie daję. Za herbatkami nie przepada a soczków jeszcze nie dawałam. Franiu przykro mi że Collinek tak zniósł szczepionkę :( mam nadzieję, że już lepiej.trzymajcie sie cieplutko shenen witaj znowu :D jak czytam Twojego posta to aż skóra się jeży. Wierzę że będzie dobrze trzymajcie sie kochane ❤️ oj moja Ola marudzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze pisalam i wszystko mi wcielo wrrrrrrr..... Dzieku je dziewczyny, Collinek juz dobrze. Pozostal tylko stan podgraczkowy. Jak tak bedzie po kolejnej szczepionce to az strach pomyslec. Dziwnie, bo pierwsza zniosl rewelacyjnie, zadnej goraczki. Asiorek szkoda, ze Ci Olka tak czesto sie budzi. Zadna z Was sie nie wyspi :( Mam nadzieje, ze to sie szybko zmieni. Trzymam kciuki. Co do opiekunki fajnie, ze Olcia ja polubila, ale szczerze mowiac tez bym byla zazdrosna. Wiesz jak mi milo jak ktos Collinka wezmie na kolana, a on na mnie patrzy, zrobi pyzie i w placz. Wiem jestem samolubna ;) Musze nad tym popracowac. O kilogramach to ja lepiej nie wspominam. Ja powinnam z 10 kg schudnac, az wstyd sie przyznac ;) A slodkie wcianam bez opamietania. Diete zaczynam od kazdego poniedzialku. Kamelle najserdeczniejsze zyczenia dla Xawcia z okazji ukonczenia 4 miesiecy ;) Nasze chlopaki prawie w tym samym czase sie urodzily. Ja juz odetchnelam a Ty sie biedna meczylas hehe. Malutek zdjecia poslalam. Czekam na zdjecia Olci :) Sylka jakbys zaczela tydzien pozniej dokarmianie to moge z Toba, ja chce jeszcze ze dwa tygodnie poczekac. Lekarz mowil, ze od 5 miesiecy, ale ja tak zaczne od polowy 5 ;) Moj Collinek nie opiera sie na glowie, robi mostki, ale takie male :( Pytanko, czy Wasze maluszki interesuja sie swoimy stopkami ? Moj maly patrzy na nie i wodzi wzrokiem, tylko czekam az zlapie. Juz sie nie moge doczekac tego slodkiego widoku. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu moja ola uwielbia swoje stópki :D cały czas sie nimi interesuje i za nie chwyta, bardzo lubi jak ma ubrane skarpetki takie z grzechotkami :) teraz zaczyna interesować sie kolankami. To takie słodkie:D zobaczysz u Ciebie już niedługo też Collinek bedzie chwytał za stópki. A co do zazdrosci to też jestem samolubna. Ja też super sie czuje jak mała chce iść do mnie. Czasem nie jak płacze nie chce uspokoić sie u męża na rekach z jednej strony widzę że jest mu przykro z tego powodu ale z drugiej to tak miło mi sie robi że u mnie sie szybko uspokoi. Wiem że o opiekunke bede zazdrosna no ale ważne że Ola ja zaakceptowała. Kamelle najserdeczniejsze zyczenia dla Xawcia. 🌼 jak pomyślę, że moja mała ma już skończone 5 miechów ale ten czas leci... zmykam bo zaraz bedziemy miec gości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiorek - ale zbieg okoliczności, dopiero teraz zauważyłam, że twoja opiekunka to moja imienniczka, mam nadzieję że ty i Olka będziecie z niej zadowoleni:-D. frania23 - w niedzielkę jadę do siostry zaczerpnąć porady odnośnie tego dokarmiania, ja będę mamą nie słoiczkową tylką gotującą, tak więc jestem nastawiona na robienie Olci zupek domowych, mamy swoje warzywka, tak więc będzie zdrowo, a ja lubię gotować. Poza tym będę siedziała w domu na urlopie wychowawczym tak więc mam czas na bawienie się w gotowanie:-). Więcej Ci franiu napiszę w niedzielę wieczorem. Moja Olcia ma skazę więc będę musiała uważać co jej będę podawać. A chce już zacząć bo mała zaczęła mlaskać i z mężem stwierdziliśmy, że będzie uwielbiała jeść:-D. Co do diety dziś pochłonęłam całą czekoladę i moje ulubione ciastka maślane, katastrofa, wstyd mi że mam taką słabą wolę, może z początkiem kwietnia jakaś forumowska dietka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej :) U nas tez dziś ładna pogoda :) 3 spacery zaliczyliśmy, w sumie 6 godzin łażenia, aż mnie nogi bolą. No i ciężko mi sie wnosi już Szymka, kurde teraz to bym chciała na parterze :o Ale jutro meżuś wraca to bedzie dźwigał :) czarna ja wlaśnie też patrzałam na foteliki i chyba jak najdłużej bede chciała w tym co teraz mam. Wydaje mi sie, że w tych przodem do kierunku jazdy to diecko już musi porządnie samo siedzieć. Tylko, że jak mój głodomor dalej tak bedzie rósł to nie wiem w czym go bede wozić ;o A jaka szczepionka szczepicie? Pytam bo moja dalej wstrzymana. Swoja droga martwie sie czy 2 tygodnie opóźnienia nie bedzie miało żadnych skutków ;O Anetko dobrze, ze żl pomógł. Ale z tymi łapkami to dziwne bo mojemu własnie łapki pomagają. Ostatnio moje sobie upodobał ;) A co do posiłków to Szymek lubi: -zupka marchewkowa z ryzem z bobovity -z warzyw też zje ale mniej mu smakuje (mi zresztą też ;) ) -młoda marchew z hippa -marchew z ziemniaczkami z hippa -brzoskwinie z hippa -kaszki na dobranoc hipp z biszkoptami alo bananowa- słoiczkowe Nie lubi -jabłek z gerbera -ziemniaków z dynią z hippa -kaszek z torebki -żadne soczki mu też nie smakują M_ka to u nas te słoiczki są ale napisane maja po 5 miesiącu. Dziwne A w mojej rozpisce żywienia to samo co u kamilki. Franiu biedny Colinek, dobrze, że już lepiej. 🌼 Shennen fajnie, że znowu jesteś.Straszne co przeżyłyście, ale teraz już na pewno bedzie dobrze ;) Buziaczki dla Magdusi 🌼 Ilonko no to mamy kolejnego akrobate-wiercipiete :) Beti dobrze, że drugi kupon sie ostał ;) A ten schemat żywienia to w styczniu zmienili. I sama juz nie wiem, którego bardziej sie trzymać. Chciaż w sumie ten nowszy pewnie dokładniejszy. Bliźniaki slodkie. Zwlaszcza na zdjęciu ze smokami :) Migotko ale te słoiczki z paczek to normalnej wielkości są to i tak byś jadła ;) A w szpitalu też dostałam dwa pudełka, ale dużo mniej w nich było niż w Twoich. M_ka ja licze tak, że jak np Szymek ma 4 m-ce i tydzie to jedzonko dalej dla 4. Jak skończy 5 to wtedy słoiczki z 5. Chociaż zaczął dostawac jabłko jak miał 3,5 i nic mu nie było. Asiorku mój łobuz podobnie. Ok 21 kłade a ten 22 i 24 jeść. Ale dzisiaj od 24 do 5 rano przespał a dawno już tak nie było. Tylko, że taki wyspany był, że ja tż musiałam wstać. A zasnął dopiero po 12 na spacerze ;) No widzisz i jakoś już Ola polubiła opiekunke. A ja też bywam zazdrosna ;) Franiu mój już dawno nóżki sobie ogląda. Zaczął własnie od skarpetek z grzechotkami. A ostatnio nauczyl sie włączać nóżkami przyciski w tym gimnastyku. No i teraz musze mu stawiać tak, żeby nożkami dosięgał. A jak mu sie znudzi to kopie mocniej, zabawka sie odsuwa i koniec zabawy hehe Sylka ja też mam zamiar gotować sama, ale jak już bede miała swoje warzywka. Nawet działke sobie kupilismy hehe tylko zanim to wszystko urosnie to hoho Ale zawsze to swoje i nie pryskane nie wiadomo czym. A Oli ślicznie z tym kwiatkiem. Mała strojnisia ;) Co do diety to hmmmm ja 63 na liczniku a przed ciążą 54. Ale do starej wagi nie bardzo chce wrócic. Teraz jak patrze na zdjecia to wydaje mi sie, że za chuda byłam ;) Chciaż juz sama nie wiem kurcze. Przy 170 to ile sie powinno wazyć? A odchudzać sie nie umiem :o może samo zejdzie jak bede mojego grubska dźwigać ;) Oj ale referat mi wyszedł. Dobrej nocki wszystkim. Asiorkowi chyba najbardziej dzisiaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchacz aleś mnie teraz przestraszyła z tymi słoiczkami, cholera a tu jest napisane, że od 4 miesiąca i ja dałam Kubie już z kurczaczkiem jeden i drugi z wołowiną i nic mu nie dolega tylko po tym z wołowiną zrobił taką kupkę z takimi jakby tu powiedzieć - no..... z bobkami :) - wiecie o co mi chodzi prawie jak dorosły tylko tak jeszcze pół na pół bobki i rzadkie (przepraszam za taki temat). Ale nie stękał przy robieniu i nie płakał - normalnie zrobił. I sama już nie wiem czy podawać mu takie dalej czy nie ale skoro nic mu nie jest to chyba mogę - przecież on za chwilę będzie miał 5 miesięcy. A co do wagi to przy wzroście 170 - 63 kg to ty szczypiorek jesteś normalnie!!!!!!!!! A mój Kuba tylko z plecków na brzusio się przewraca i na boki przy przebieraniu no i podciągać się próbuje dzielnie i silnie jak go trzymam za ręce. Kochane Babeczki napiszcie jakie wy ćwiczenia robicie ze swoimi maluchami - proszę, proszę, proszę!!!!! Bo mi się wydaje, że ten mój Kuba to on za mało jest wygimnastykowany :(:( niby jest bardzo ruchliwy, bo przy przebieraniu ledwo mogę mu pieluszkę założyć i obie nogi przytrzymać w jednym miejscu bo fika jak szalony i tak samo w leżaczku ale nie umie jeszcze z brzuszka na plecyki się przewracać. A te mostki to jak robią wasze dzieci - chodzi tu o podnoszenie pupy??? Napiszcie mi o tych ćwiczeniach albo może jakiś link macie bo ja mam tylko chyba z pampersa - ćwicz z maluszkiem czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej przepraszam - pomyłka z brzusia na plecyki się przewraca z plecyków na brzusio jeszcze nie umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Dziekuje za zyczenia dl Xavcia!to naprawde milo,ze pamietacie o jego \"mini-urodzinkach\".no,to synus dzis skonczyl 4 miesiace!ale jestem dumna!:-) nie odzywalam sie przez kilka dni,bo naprawde nie mialam czasu,wiecie-chrzciny,rodzinka,sprzatanie,gotowanie,och...no,al ejuz jest po wszystkim i moge odetchnac z ulga.smutno mi tylko troszke,bo rodzinka wrocila do Polski:-(pocieszam sie tym,ze za rowne 4 tygodnie my jedziemy do Polski.yupppi!i tutaj mam pytanko-czy,ktoras z Was wyjezdzala juz z malenstwem w tak daleka podroz (ponad 1000km)?Z grubsza czytalam ostatnie Wasze wypowiedzi i zauwazylam,ze byl watek fotelikow samochodowych-od kiedy zmieniacie foteliki na 1.a byc moze,ktoras kupila fotelik grupy-0-1(te od urodzenia do 18 kg).jesli tak to mialabym prosbe,zebyscie napisaly jak sie one sprawuja i czy zdaly egzamin? Odnosnie chrzcin,to wszystko sie super udalo,tylko jedzenia za duzo narobilismy-jak zwykle:-)a hitem okazalo sie ...tiramisu na deser:-)! Jesli jestescie ciekawe menu,to w skrocie podaje: obiad: pierwsze danie: zupa grzybowa(z szuszonych grzybow), drugie danie: puree ziemniaczane z dodatkiem galki muszatalowej, i do wyboru- devoley`e(czy jak to sie pisze:-)?)normalne schabowe,mielone,kulki z kotletow mielonych zapiekane z serem gouda w sosie pomidorowym,zrazy z grzybami,pieczen,pieczone udka z kurczaka dodatkowo:salatka ziemniaczana i salatka z kapusty pekinskiej,rodzynek i broskwin w puszce,nadziewane pieczarki,oczywiscie rozne wedliny. Na deser: tiramisu,tort kokosowy,ciasto jablkowo-cynamonowo-bakaliowe,karpatka. To chyba tyle.pewnie i tak o czyms zapomnialam. Co do prezentow,to Xavciu dostal super samochodzik od chrzestnego(ale od 9 miesiacamoze na nim jezdzic),sliczna srebrna pamiatke chrztu,i reszta to pieniadze,za ktore planujemy kupic jakis porzadny fotelik samochodowy,krzeselko do karmienia,spiworek do spacerowki,pewnie cos jeszcze,a jak zostanie,to wplacimy mu na jego ksiazeczke. Franiu-bardzo mi przykro z powodu goraczki Collinka.biedne malenstwo tyle musial sie nacierpiec:-(sama juz sie boje kolejnej szczepionki XAvcia,ktora nas czeka juz w przyszlym tygodniu,bo jak sobie tylko przypomne jego reakcje po pierwszej szczepionce,to az ciarki mnie przechodza:-( M-ka: a tak mniej wiecej wygladaja karmienia Xavierka: 6-7- butelka(5 lyzek mleka na 180 ml.wody-dajemy wiecej wody,aby lepiej trawil,bo mial problemy z zalatwieniem sie), ok.9-piers i pozniej owoce ze sloiczka(jabluszko lub gruszka) 12-13-butelka, 15-16 butelka, 18-warzywa ze sloiczka(marchew z kartoflami+np.kukuryza lub miesko-jagniecina). 21-22-butelka. Wszystkie sloiczki kupujemy z Hippa i wszystko,oprocz brokulow Niuni baaardzo smakuje:-) Shenen-witaj kochana.To straszne,co Was spotkalo.dzieki Bogu z malutko juz jest dobrze.az plakac sie chce,czytajac Twoja wypowiedz:-(Duzo zdrowka dla Madzi! Brzuchacz-gratulacje z okazji kolejnego zabka!:-)my rowniez dzielnie wypatrujemy kolejnego:-) My takze w ostatnim czasie dostalismy sporo paczuszek z probkami sloiczkow i mleka z roznych firm.to bardzo mile. Asiorku-ciesze sie,ze jestes zadowolona z opiekunki.na pewno \"zda egzamin\" skoro malutka juz teraz sie do niej przekonala i lubi z nia przebywac. No i mnie dopadl w koncu temat diety:-)chyba trzeba bedzie sie za nia wziac,bo te waleczki zaczynaja pomalutku wadzic i przeszkadzac:-)Ale zaczynam od poniedzialku,bo w niedziele mamy komunie chrzesniaka meza,to jakze moglabym sobie tylu pysznosci odmowic:-) Moj Xavciu stopkami nie za bardzo jeszcz esi einteresuje:-(,za to mostki i siedzenie cwiczy do perfekcji:-)skubaniec jeden-nie chce juz siedziec na pol-lezaco,tylko chwyta mnie za rece i sam siada!sama nie wiem co mam o tym myslec,czy to nie za wczesnie?!i moze ktoras z Was wyczytala cos na temat siadania maluchow,bo ja mam male obawy,ze to troch eza szybko,a nie chcialabym,zeby cos mu sie przez to stalo. znowu sie rozpisalam,a mialam zamiar sie tylko zameldowac:-) Oczywiscie dziekuje Wam za zdjecia maluszkow!Co tu duzo mowic-pieknosci z nich wszystkich!:-) milego weekendu! buziaki dla Was i bobaskow! p.s. fajnie,ze jestescie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,glupia zapomnialam o najwazniejszym:-)-Xavciu cala ceremonie chrztu(u nas jest odprawiana pol godziny przed msza)zniosl dzielnie,tylko przed samym sakramentem troche zaczal plakac,bo go dziaselka swedzialy.ale dalam mu mojego palca do gryzienia(oczywiscie ludzie patrzyli sie ze zdziwieniem,co ja biednemu dziecku robie:-) )i to mu ulzylo(jak zazwyczaj).pozniej ksiadz wylal chyba z pol litra wody swieconej na jego glowke(powaznie!-w zyciu nie myslalam,ze to az tyle tej wody leja!),a po chrzcie Niuniu spal cala msze jak susel:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Moja córka też upierała się sama siedzieć, ale po ok. 2 tygodniach jej przeszło. Rehabilitantka powiedziała mi, żeby raczej nie umożliwiać dziecku siadania i lepiej żeby dzieci nie siedziały same dopóki nie nauczą się same siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania niestety ponownie nie udaje mi sie wyslac zdjec,nie wiem dlaczego...Ale nie ma tego zlego,wszystkie te fotki ktore wysylalam wrzucilam do fotosika www.balilok.fotosik.pl.Wpisz sobie od razu ten adres do tego paska na gorze gdzie wpisuje sie adresy.Dzieki za fotki synka.Wyglada na nich tak powaznie! Sylka super Ola wyglada w tym kucyku!Szkoda,ze mojej Oli nie da sie jeszcze takich robic. To fajnie ze bedziesz gotowac sama.Ja synkowi tez sporo gotowalam,ale nie ma porownania z warzywami w Irl,plastykowymi,a w Pl...Jak wrocimy do PL w wakacje to akurat beda mlode warzywka i na pewno bede gotowac.Zreszta teraz to i tak Ola bardziej probuje niz je. Beti blizniaki jak zwykle rozbrajajace! M_ka moja Ola tez na razie przewraca sie tylko z brzuszka na plecki i to jest calkiem normalne!Nie wszystkie dzieci rozwijaja sie w jednakowym tempie.Ja raczej nie wykonuje z Olcia zadnych cwiczen.Czasem tylko robimy delikatnie rowerek,albo bierzemy raczki do dolu i do gory.Czesto klade na brzuszek,a jak lezy na pleckach lapie sie moich palcow i podnosi. Kamelle to rzeczywiscie jedzonka mialas jak dla wojska!Fajnie ze imprezka sie udala. Moja Ola lubi: Jablko,jablko z gruszka marchewka z ziemniakami sok jablkowo gruszkowy kaszka o smaku jablkowym. Prawie wszystko z jablkami,ale na razie wprowadzamy powoli i w sumie nic innego jeszcze nie probowalismy.Zakupilam teraz jakas zupke jarzynowa to niedlugo bedziemy degustowac. Dobranoc! Shenen witaj!Przykro,ze musialas to wszystko przezyc ze swoja niunia...Teraz juz na pewno wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego ja nie mam żadnych fotek, omijacie mnie i czuję się ominięta Dziękuję wszystkim mamuśką za odpowiedzi - jesteście koffffane!!! Dlaczego ja o was wcześniej nie wiedziałam :( Dziewczyny za pamięci - bo już dawno miałam się o to zapytać, czy dziecku które pije mleko modyfikowane podajecie dodatkowo witaminę D, jeżeli tak to czy codziennie i ile kropelek??? Przepraszam ale dopiero teraz miałam czas na szybkie przeczytanie tego coście naskrobały i tak: Franiu---> to dobrze, że Collinek już ok, pewnie się namartwiłaś za wszystkie czasy, wyobrażam sobie co przeszłaś i on też biedaczek malutki :( ale już będzie wszystko ok! Shen ----> współczuję ci tego co przeżyłaś 🌻 fajnie, że jesteś z nami 👄 Brzuchacz ---> congratulations kolejnego zębiska!!! Kamelle jesteś okrutna !!!!!!!!! Ja na diecie kopenhaskiej (co najmniej 10 kg do zrzucenia) i bieżnia już kupiona do mnie jedzie a ty mi tu przedstawiasz takie smakołyki w menu o Matkoooooooooo! Skręciło mnie!!!!!!!!!!!!!!! Malutek---> no niby wiem, że dzieci nie rozwijają się jednakowo ale jak czytam o wybrykach naszych rówieśników to tak się zastanawiam czy może to przez zbyt mało ćwiczeń mój Kuba nie robi tego czy owego!!! Wiesz jak to jest, troszkę człowiek zazdrości postępów. A co do zazdrości o męża to u mnie to jest tak, że mały przy mnie się uspokaja i prędzej zasypia ale znowu z tatusiem się wygłupia i w głos się śmieje, czasem aż do płaczu a ja tak nie umiem - ze mną to tylko się krótko pośmieje i zaraz mu się mamusia nudzi a tatuś nigdy!!!! A no i na koniec wszystkiego naj naj naj dla naszych jubilatów !!!!!!!🌻🌻🌻 Idę spać - buziaczki cmokaczki - papapapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam nadzieję, że teraz bedziemy miały ładną pogodę:-D Beti dzięki za fotki, blizniaki uroczę, nawet Ci napiszę że za bardzo ich twarzyczki się nie zmieniają, bo moja Olka inaczej wyglądała w pierwszym m-cu życia, no i inaczej teraz. Ale na pewno rosną. Tak ostatnio z kumpelą rozmawiałam, która jest w ciąży i jej siostra miała dwójkę chłopców blizniąt, ona sama też była w strachu, czy czasem dwójki nie będzie, a tu pojedyńcza ciąża. Jak dowiedziałaś się, że będziesz miała dwójeczkę byłaś zaskoczona? No i jak rodzina reagowała, bo w ciąży może być każda kobieta ( prawie) a nosić pod sercem dwie istotki to już wybrane. Tak teraz mnie naszło na przeputywanie Ciebie:-D. Moja koleżanka, która rodziła wcześniej niż ja bo w mcu czerwiec też miała dwójeczkę, ale jedno dziecko umarło:-(. W necie wtedy czytałam, że ciąża mnoga to ciąża większego ryzyka. Gdy urodziła dziewczynkę, od razu starali się o drugie. Bo wszystko przygotowali dla dwójki, a los zadecydował inaczej. No i teraz ma rodzić w lipcu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Malutek dziekuje, super zdjecia, Olcia przeslodka :) Ja wysle zdjecia do wszystkich jak tylko skopiuje liste adresow, bo mam nowego laptopa i instalowalam na nowo Outlook i wszystkie adresy mi wcielo :( A u nas z pogoda nieciekawie, sloneczko swieci, ale zimny wiaterek jest. Kiedy przyjdzie prawdziwa wiosna tak kolo 15 stopni. Dzisiaj przesuwamy czas? Kamelle tyle jedzonka, mniam mniam. Chyba masz zdolnosci kulinarne. Ja na jakis czas upichce cos specjalnego, ale na wiece osob nie potrafie gotowac :( M_ka ja nie podaje witaminy D, bo mi tu lekarz nie kazal ze wzgledu na to, ze ta witamina sie juz w mleku modyfikowanym znajduje. Nie wiem, czy pisalam wczesniej, ale moj Collinek juz nie chce cycusia. Karmie tylko raz w nocy i w dzien raz jak sie maly da oszukac:( Szkoda, ze sie tak potoczylo. Myslicie, ze dociagne do pol roku tak raz na dobe karmic piersia? Sylka fajnie, ze bedziesz sama gotowac, masz jakies przepisy na poczatkowe jedzonko. Moze i ja sie skusze raz ugotowac. Tutaj nie ma takiego wyboru w sloiczkach jak w Polsce. Z produktow Hipp nie ma nic:( Tylko jakas firma Olvarit i kilka produktow z Nestle. Jak bede w maju w Polsce to kurcze sie tak zaopatrze ;) Moj Collinek ostatnio tez sie czesto w nocy budzi, wczesniej potrafil przespac cala noc na mleku z kaszka, a przynajmniej wytrzymal do 4 nad ranem. Teraz jednak budzi sie o 23 o 2 o 5. Mamy butelkowe, czy Wasze dzieci tez tak robia, ze przesypialy nocki, a teraz sie kilka razy potrafia obudzic. Ja mam wrazenie, ze on wcale glodny nie jest, bo sie bawi smoczkiem, ale jak go wyjme to w placz. Oczka ma caly czas zamkniete. Moze lubi sie przytulac, bo ja mam taki fajny szlafrok mieciutki, wtedy go schowam pod niego, ze on sie do mnie mocno przytuli i to mu sie chyba podoba ;) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×