Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Beti kochana-glowa do gory!Na pewno wiekszosc z nas jest od czasu do czasu \"wypompowana\".najwazniejsze,ze usmiechy naszych Sloneczek nam to wynagradzaja!Trzymaj sie cieplutko! Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti ---> jesteś dzielną i morową babką - sama z dwójką dzieciaczków, podziwiam cię dziewczyno i oczywiście zazdroszczę podwójnego szczęścia a twoje doły to tylko zdrowa reakcja na zmęczenie. Nie martw się świętami, ja tu broń Boże nie chcę nic sugerować ale popieram Brzuchacza - Teściowa do garów!!!!!!!!! ;) Brzuchacz a co do tej pietruszki to też się nad nią zastanawiałam bo cosik mi nie podchodziła ale taki przepis znalazłam na pierwszą zupkę, marchew i pietruszka - dziwne - co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam migrene wiec tylko sobie was poczytalam nic nie napisze nie mam siły ale zauważyłam że dawno Edzi u nas nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Edzia - odezwij się, Iva - ty również. a z tą teściową dziewczyny to nie takie proste, przyjadą w Wielką Sobotę pewnie koło obiadu, zmęczeni po 4 godzinnej jeżdzie, to nie będę śmiała prosić. Ostatnio była w listopadzie, muszę mieć porządek bo chcę się pokazać z dobrej strony, rozumiecie? Nie wiem jak to zrobie. A teraz zamiast iść spać to siedze w necie, przeglądam oferty mieszkaniowe, na tą chwilę ściagam mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........< br /> beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..5750g/56 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......76 00g/ 65cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........610 0g/61cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 6 550g/66cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........5700 g/66cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/64cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9000 /?????? MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........6700/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........60 10g /64cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........63 00/64cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 234g/62cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........7 750/69cm Hej. Poczytalam was tylko i juz nie mam sil pisac,ide spac... Jeszcze tylko sto lat dla wszystkich solenizantow.My tez serdecznie dziekujemy za zyczonka! A i jak tak patrze w ta tabelke to widze,ze moja Olcia niejednego bobaska dogonila. M_ka jeszcze ci odp:tu tez nie szczepia na te choroby,a usg bioderek tez nie robia.Jak bylam teraz w Polsce to zrobilismy prywatnie. Dobranoc.Zieeew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti - współczuję Ci samej, mój mąż nawet jak wróci z pracy około 19 nie chce pomagać przy dzieciach, bo po 12 godzinach fizycznej roboty jest zmęczony i rozumiem to, ale on nie rozumie mojego zmęczenia. Ty o swoim zawsze ciepło pisałaś, więc wiem że ci pomaga i dlatego jego brak bardziej odczuwasz. Nie chce mu narzekać, bo bardzo chce drugiego, a gdybym narzekała on nie zgodziłby się już starać się o drugie. Ale pozniej postaram się go bardziej wychować, aby więcej był tatusiem:-D. A ty kochanna trzymaj się, dzieci też mają gorsze dni i niestety są podatne na nastroje mamy, tak sobie myślę, że ostatnie 2 tygodnie bezprzerwy chodziłam smutna po domu bo przeżywałam odejście małej i pisałam wam że mała marudna, nie wiem co się z nią dzieję, może mój smutek udzielił się jej, chyba że to kwestia przypadku. Głowa do góry i nie daj się chandrze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti - jeszcze co do jadła, ja też zawsze sama i jak gotuję to mąż z dzieckiem, nawet lubię gotować a i odpoczywam od małej:-D. Zazwyczaj wieczorem około 20 się zabieram i niekiedy nawet do 24 mi schodzi:-(. Ale ja mam zapał bo moja mama zawsze myślała, że ze mnie rzadna gospodyni, to ja pokazuję że owszem i to jaka dobra:-D. Chociaż nie wiem jak to będzie bo ostatnio też około 21 padam ze zmęczenia i kładę się spać z małą. Ale jeden telefon od mamy z niedowierzaniem jak ja sobie poradzę stawia mnie na nogi i dodaję sił :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dawno mnie nie bylo, ale to za sprawa tego ze niespodziewanie odlaczyli mi internet. na szczescie jest juz ok... ciezko mi bedzie was nadrobic, wiec po prostu zaczne czytanie od ostatniej strony jaka jest. widze ze nowa tabelka. po poludniu sie dopisze, bo mam trzecia szczepionke i kevinek bedzie wazony u nas wprowadzanie nowych pokarmow idzie pelna parą :) kevinkowi juz nie starcza jeden sloiczek zupki.. ale nie zaiwkszam, spytam sie dzis na wizycie czy juz moge wprowadzic mięso. Aneta_71 gratuluję 3 miesięcznicy. wszystkiego naj dla Amelki!!! :) Bebolek wszystkiego naj dla Febianka!!! uściskaj go :) Nie wiem kto był jeszcze ostatnio solenizantem ale wszystkiego naj naj!!!!!!!!!!!!! kamilka81 jak to super że o mnie pomyślałaś :) ja dopiero teraz mogę pisać, przez ta neostradę. nieporozumienie wyszło, musieliśmy na nowo umowe pisać... wieczorkiem jeszcze coś naskrobie, jestem ciekawa jakie tematy mnie ominęły, jeśli ktos w skrócie moglby mi napisac była bym wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
Cześć !!! Ja również mam synka z listopada 2007. Wczoraj byliśmy na szczepieniu. Mały waży 6,380 kg i ma 62 cm. Zaczęłam go powoli dokarmiać mleczkiem modyfikowanym i słoiczkami. Może wiecie które mleko jest najbardziej odpowiednie dla takiego malucha? Jakim mlekiem w dokarmiacie? Mi lekarz polecił Enfamil Premium 2 . Słyszałam też dobre opinie i NAN Activ. Co myślicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dana11 lekarz bardzo dobrze ci doradził. Enfamil jest najlepszym mlekiem, do kupienia tylko w aptece za ok 26zł za puszkę. Jest to mleko najbardziej zbliżone sklladem do mleka matki. Co nie oznacza że inne mleka są niedobre. Ale wybór należy do Ciebie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej U nas dzisiaj znowu taka pgoda, że szkoda gadać. Słonko świeci i deszcz pada :/ A my zaraz sie ubieramy i jedziemy po tate na lotnisko hurrraa :) Beti a moze poproś jakąś znajomą żeby poszła z dzieciakami na spacer? Jak była mała to często dzieci sąsiadek woziłam :) A teraz Szymka tez czasem babci albo siostrze wciskam a ja sobie w tym czasie coś tam posprzątam. Edziu ostatnio główny temat to waga i dokarmianie dzieciaczków ;) A jeszcze teściowe sie pojawiły hehe Zmykam bo mi Szymek sie nudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
edzia87, bardzo dziękuję za poradę, już zamówiłam w aptece Enfamil i zacznę go podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, my mamy kolejny dzień z big brothera (w zamkniętym domku) wieje jak cholera i od wtorku wyjść się nie da - niedługo oszaleję... Karola próbowała kleik - z moim mleczkiem 1/2 ilości wg przepisu przez flachę łyknie, ale z modyfikowanym nie. Próbowałam normalną ilość z moim, lae wypychała łyżeczkę jęzorkiem, kleik był wszędzie, nawet w łapkach i we włoskach;-). Nie poddaję się,z a kilka dni spróbujemy akcję z łyżeczką, może tym razem to już będzie jabłuszko? Beti - podziwiam i Twoją wytrzymałość, bo mimo gorszej formy i tak dajesz radę znakomicie, mnie jedno pogodne dziecko potrafi niekiedy nieźle zmęczyć. Podziwiam również ilosci mleka, jakie wyciskasz z piersi - chylę czoło aż do ziemi, ja maksymalnie wycisnełam 180 (razemz dwóch) ale jak normalnie mam 60 - 90 to się cieszę. wczoraj doszła mata edukacyjna - dziś przemyję, dowieszę zabawki (mata fajna ale te zabawki to daremne;-) i zrobimy test, młodej wreszcie się spodobało leżenie na brzuszku, teraz ćwiczymy turlanie,żeby sama się przewracała na brzuszek i z brzuszka. zakupiłam też paląk do wózka i fotelika, kupowanie leżaczka już mi się nie oplaca, a pałak dopnę tam, gdzie potrzebuję. rozmawialiśmy wczoraj z kandydatką na opiekunkę - bardzo fajna pani i chętnie ją przyjmiemy, tylko musi uregulować i zakończyć opiekę nad poprzednim dzieckiem - coś mi się widzi,że już by chciała zmiany ale tamci rodzice niby jej mówią,że już niedługo odchodzi, bo dziecko idzie do przedszkola, a potem wciskają teksty, że chcieliby mieć ją pod telefonem. Mama dziecka nie pracuje, ale ma duże poczucie wolności i zostawia dziecko opiekunce na 4-5 godzin dziennie i wychodzi z domu albo idzie do siebie. Obawiam się,że jak usłyszy,ze pani chce odejść, to podniesie jej stawkę na taką, której nie przeskoczę;-(. Jednak jeszcze mam nadzieję,ze pani się z nimi pożegna w pokoju i przejmie Karolkę bo naprawde widzę,że jest ciepła, czysta i taka normalna, swojska, a mała się do niej od razu śmiała i cały czas słuchała jej z zaciekawieniem, nawet ją pod koniec rozmowy zaczepiała. trzymajcie się cieplutko! ps. fotki maluchów możecie słać na joy76@o2.pl jak znajdzieice chwilkę - będę wdzieczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwileczke. Joy wyslalam Ci zdjecia mojego Collinka, ale mail wraca z powrotem z informacja, ze konto nie istnieje. Nie wiem co ja zle robie. To samo Iva do Ciebie tez nie moge wyslac maila ze zdjeciami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
Dziewczyny, czy ja mogę do was dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dana pewnie, że możesz :) Pisz często A ja uciekam już tylko dobrej nocki chciałam życzyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dana pewnie, ze mozesz sie dolaczyc:) Pisz do nas jesli tylko masz na to ochote :) A z ktorego listopada jest Twoj synek? Karmisz piersia? Dokarmiasz malego juz czyms? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
Mój synek jest z szóstego listopada. Jak się urodził to ważył 2,600 kg i miał 52 cm długości. Do 6 marca karmiłam go tylko piersią, a teraz dokarmiam go mleczkiem z dodatkiem kaszki ryżowej z malinkami lub banankami. Jedliśmy też marchewkę i jabłuszko. Jak pisałam wcześniej wczoraj byliśmy na trzecim szczepieniu. Synek waży 6,380 kg i ma 62 cm. Dzisiaj coś dziwnego zwróciło moją uwagę. Synek dorwał sie do mojej dłoni i zaczął ssać palec. Aż mnie autentycznie zabolało. Ja zajrzałam mu do buziaczka, a tam na dole po lewej stronie widać ząbek. Chyba wcześnie, co? Wasze dzidzie mają już ząbki? Kiedy zacząć stosować te żele na ząbkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
Mój synek urodził się 6 listopada. Do 6 marca karmiłam go tylko piersią. Teraz dokarmiam go mleczkiem, kaszką malinową lub banankową. Jedliśmy też marchewkę i jabłuszko. Jak pisałam wcześniej, wczoraj byliśmy na trzecim szczepieniu. Synek waży 6,380 kg i ma 62 cm. Dzisiaj jak sie bawiliśmy coś zwróciło moją uwagę. Synek dorwał się do mojej dłoni i zaczął ssać mi palca. A mnie jakoś dziwnie zabolało. Zajrzałam mu do buziaczka, a tam na dole po lewej stronie widać ząbek. Wcześnie, prawda? Czy wasze dzidzie mają już ząbki? W jakich przypadkach stosować te żele na ząbkowanie, bo po za drobnym marudzeniem mój synek zachowuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
napisałam dwa razy, bo myślałam, że pierwsze zniknęło. A tu proszę, dwa razy ta sama historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
napisałam dwa razy, bo myślałam, że pierwsze zginęło. A tu proszę, dwa razy ta sama historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dana---> mój Kuba od dłuższego czasu bardzo się ślini i wkłada sobie wszystko do buzi a jak go położę na kolanach to ssie mi rękę tak, że mnie też to boli, a potem mam prawie malinkę :) ale zaglądałam mu ostatnio do buźki i jeszcze zębów u niego nie widać :) Joy--> przed chwilą podziwialiśmy z mężem twoją córę, jest debeściak, a te jej śliczne włoski mnie rozwalają na łopatki, rośnie wam laska nebeska :):) A ja dzisiaj kupiłam mojemu synuniowi papkę z marchewki i ziemniaczka jutro będę próbować go tym karmić ale coś mi się wydaję, że będzie tak jak z jabłkiem - wyląduje na śliniaku i przy okazji na mamusi :p Normalnie mam w domu Tadka niejadka tylko mleko, mleko i mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i jeszcze pytanko do zagranicznych mam - czy tam gdzie jesteście mają w zwyczaju podawać dziecku witaminę D3???? - pytam bo u mnie niestety nie podają i mówią, że nie ma takiej potrzeby ale ja podaję na własną odpowiedzialność jedną kropelkę devikapu - sprowadzonego z Polski. Podaję tą witaminę, bo wiem że w Polsce każde dziecko dostaje, czasem nawet po 2 kropelki a tutaj słońca jest naprawdę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dlugiej nieobecnosci ....ale wszystko nadrobilamw czytaniu:) wszystkiego najlepszego malym solenizantom ...spuznione ale szczere:) co do propozycji jedzonka na chcrzciny chetnie sie przylacze.... niedlugo bede musiala zadzwonic i zarezerwowac termin i wybrac jakies menu;) witam rownez nowe \"listopadowki\" :) M_ka- my tez mieszkamy w UK i tak jak Ty podajemy sami witamine D3 co drugi czasami co trzeci dzien:) dana11- gratulujemy zabka:) dzisiaj dzwonila do mnie znajoma ze wlasnie u swojego synka ktory jutro konczy 4 m-ce odkryla zabka:) wiec jak widac niektorym wychodza szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........< br /> beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..5750g/56 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......76 00g/ 65cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........610 0g/61cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 6 550g/66cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........5700 g/66cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/64cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9000 /?????? MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........60 10g /64cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7070 g/61cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........63 00/64cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 234g/62cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........7 750/69cm wpsalismy sie do tabelki, uaktualnimy ja w przyszlym tygodniu bo dane mamy z przed dwoch tygodni a wzrost nawet sprzed miesiaca i mysle ze do tego czasu moglo sie troszke zmienic:) pozdrawiamy i zyczymy milej spokojnej i przespanej nocki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor (ale jaka pora) :) Co do pytan M-ki o wit.D : my mieszkamy w Szwecji i Olkowski juz od kiedy skonczyl miesiac dostaje kropelki AD (czyli i wit A i wit D takie dwa w jednym) i to az po 5 kropelek dziennie. Trzymamy buteleczke w lodowce i mamy magnesami przyczepiona tabelke na ktorej odhaczam podana dzienna dawke :) Pytalam lekarza kiedys czy te az 5 kropel to nie za duzo, ale tak tu daja. Podobno ze wzgledu na ten \"srogi skandynawski klimat\" :) I az do ukonczenia 3 latek :) Czy dzisiaj ktos swietuje jakies \"miesiecznice\" ? Mam nadzieje, ze nie przegapilam :) Nasze Kafejkowe Dzidki tez mam w tabelce :) co by o jakiejs imprezce nie zapomniec :) Taki ze mnie tabelkowy fan :) A co u nas? Viktoria!!! Pierwszy sloik ziemniokow z kalafiorem oprozniony. Starczylo na 3 obiadki, ale dzis to Junior sam juz pyska otwieral na widok lyzeczki i ladnie \"memlal\" az polknal. I tak caly talerzyk. jakies 10 lyzeczek :) I zebyscie widzialy jaki byl smutny jak sie jedzonko skonczylo... A w naszym jedynym sklepie ziemniakow w sloiczku nie ma, wiec w zamian za to przez nastepne 3 dni bedziemy puree kukurydziane z Nestle wprowadzac :) Mam nadzieje ze pojdzie rownie dobrze. W niedziele na zakupach juz mu nabede te kartoflaki :) I tak...ogladalam sobie Gwiezdny Cyrk (pompujac nadete cyce przy okazji). Potem poprasowalam ubranka...Mezu troche narzeka, ze go gardlo boli, wiec zero buziakow (o czyms wiecej nawet nie wspomne)...Junior spi...A ja siedze w necie...Nalogowiec :) Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja mam straszny bałagan w domu, wczoraj mielismy do pozna gości , no i sprzątanko zostawiłam na dziś, bardzo mi się nie chce:-(. U mojej jeszcze nic nie widać, ale też oczekuję pierwszego ząbka. No właśnie ponowiam postawione już pytanie, od kiedy stosuję się te żele na dziąsełka, pytałam tydzień temu lekarza, a on mi w odpowiedzi, że jeszcze za wcześnie. Dziewczyny teraz moja mała mnie szokuję tym, że więcej śpi w dzień, jeszcze niedawno tylko w wózku na spacerze chrapała, a teraz po piciu mały borsuk zaśnie i nawet dwie godziny mu zejdzie nim oczek nie otworzy. Bałam się, że za to w nocy będzie gorzej, ale nocki bez zmian:-D. OKI, moja maluda się oddzywa, idę jej butlę przygotować, będę pozniej. PS. Oczywiście witam nowe mamy i ich dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Co do menu na chrzciny to u mnie były zrazy i kotlety z udek z kurczaka z pieczarkami (pyszności) i rosół, do tego placki i tort zamówiony na tą okazję. Impreza była w domu więc zrazy zrobiła teściowa, mama upiekła placki a ja robiłam te kotlety z udek. Chrzciny były 20 stycznia i już się baliśmy że się Młoda będzie darła a ona jak usłyszała organy to się zaczęła rozglądać skąd ta muzyka leci :D Z dokarmianiem czekamy do kwietnia i zaczniemy podawać jakieś słoiczki - może się przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×