Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

czas na odpoczynek, miłego wieczoru dziewczyny, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja- naprawde idz do lekarza. Ja Cie nie strasze ale z tym nie ma zartow zwlaszcza w tak wczesnym tygodniu ciazy. Uwierz mi ze to nie jes tnormalne i dziecko tak zaczyna sie wypychac dpiero w jakims 28 tygodniu. A to co opisujesz gula i napinanie brzucha to wlasnie jest skurcz.Pierwsze ruchy czuc po z tym doslownie nad łonem bo dziecko jest tam na razie. Dostaniesz pewnie magnez i na tym sie skonczy. Spokojnie, bedzie dobrze tylko nie zlekcewaz tego, prosze Cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - dokladnie,ruch jak w paryzu na wsi heheh,tak mowi moja mama. chcebycmama- kiedy ma przyjsc @?trzymam kciuki z calych sil i mam nadzieje ze sie wysztsko pozytywnie wyjasnie:) Tak samo u zabci,jsz - niech te braki @ sie wyjasnia:) Monte,super ze tak dobrze sie czujesz.Ja niestety sil mam niewiele,skucze mnie mecza i zgaga od wczoraj caly czas.Ale co tam,wytrzymam:) Jelsli ktora pominelam przepraszam i p[ozdrawiam!tlok u dzisiaj rzeczywiscie-aleto fajnie.buziki! jsz - tych pierogow strasnzie Ci zazdroszcze.zrobilabym je z wielka checia ale jakos sil brak,no i to cisto,zmora z ktora sobie kiepkso radze.smacznego! a skoro jestes tez na wyspach przeslij kilka pierozkow:* dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcebycmama79
jakajaana Pisze do Was tak pozno, bo siedze nadal nad ksiazkami (jestem w trakcie sesji). Poza tym tak bardzo bola mnie sutki, ze nie wiem sama jak mam sie polozyc.... :/ Wystarczy, ze lekko dotkne i kuje. Przed okresem zadko mnie bolaly a dziwny dla mnie objaw tym bardziej bo do okresu mam jeszcze 10 dni! Z godzinke temu sie wykapalam. Mialam sucho (wiecie gdzie ;)) Natomiast teraz znowu wyplywa ze mnie taki lepki biały sluz. Jest mleczny, gesty. Wyglada troche jak...hmmm klej w sztyfcie? Albo taki gesciejszy krem. Raz jest zuupelnie biały. Za godzine lekko wodnisty z białymi, sporymi grudkami. Napewno zadna dolegliwosc chorobowa- cytologie mam dobra. Ciagnie w tym brzuchu jak nie wiem co.... Nie chce sie nakrecac, ale same wiecie jak to jest ;) W sumie to dopiero 3 cykl, kiedy myslimy nad poczeciem malucha. Dzis minie 12 dni od stosunku. Tak jak czytalam w internecie na innych stronach to za wczesnie,zeby czuc jakies objawy. Inne kobiety pisaly, ze mozna. Zostaje mi po prostu czekanie na dzien @ i zobaczymy.... Pozdrawiam. Napewno bede sie jeszcze odzywac i informowac co i jak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! wstawać dziewczyny... jakajaana, kochana, przeceniłaś moje możliwości, pierożki dobre, bo polskie, ale z paczki z polskiego sklepu;-) a swoją drogą, to gdzie przebywasz? ja z mężusiem(za dwa miesiące - moim własnym, legalnym;-)) w Dublinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was takie pytanie. Czy się pocicie. Ja kazdej nocy przez calą ciąze pierwsze przebudzenie ok 2 w nocy- jestem cala zlana potem. Musze przebierac pizame. Ni ejest mi gorąco bo spie bez kołdry, okno uchylone. Niezaleznie czy to byl azima czy te upaly budze sie dosłownie jakbym wyszla z wody, mokra okropnie. Wszystko mokre. Jak bym miala gorączke, al egorączki nie mam. Najwiecej poce sie na klatce piersiowej. Czy któras z Was tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec jeszcze wczoraj polecialam do lekarza. zrobil mi usg i stwierdzil ze wszytsko jest w porzadku, z tym ze nie badal mnie ginekologicznie. profilaktyczbie kazal mi brak magnez.potem stwierdzil ze nie mam tk tluszczowej i ze moze dlatego tak odzcuwam to wszytsko . nie wiem ale chyba jeszcze dzis pojde do innego ginekologa bo ten mo to troche jest taki ze bierze wszytsko na luz. ania- ta gula mi tez wychodzi zazwyczaj rano i wieczorem z tym ze nie odczuwam przy tym zadnego bolu ani nic, po tej stronie co akurat ona jest jest leciutko twarde ale to pewnie przez to ze napina sie powloka brzuszna. aha i ta gula zazwyczaj sie pojawia jak sie poloze na wznak na plecach i leze spokojnie i reke trzymam. co do ruchow to jest tak ze jak sobie tal leze to odczuwam je wyraznie reka, zreszta inni tez je czuja takzze nie mam urojen, natomiast jak np chodze i jestem czyms zajeta to czuje je bardzo delikatnie ze bardziej sie domyslam ich niz czuje.ach ide zobaczyc dzis czy ktos innym nie przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monte- witaj w grupie. Ja mialam cos takiego. Dokladnie tak jak mowisz-budzilam sie cala mokra jak szczur:) Po porodzie przez pierwsze dwa tygodnie to samo, takze przygotuj sie na oczyszczenie organizmu:) Ahaja- tez bym radzila isc do innego lekarza. Chociaz mam nadzieje ze powtorzy slowa tego poprzedniego. Wiesz tak to opisalas ze wynika z tego jednoznacznie ze to nie jest wlasciwy objaw. Zreszta poczytaj sobie w necie o ruchach dziecka w tak wczesnym tygdniu to od razu zobaczysz ze moim celem nie jest nastraszenie Ciebie a tylko nakierowanie na wlasciwa droge bo jak zapewne widzisz wszystkie sie tu o siebie troszczymy i chcemy dla siebie jak najlepiej. jakajaana- jak sie juz teraz tak czujesz fatalnie to co to bedzie potem:) ostatni miesiac jest najgorszy ja tak jak Ty teraz czulam sie dopiero w tymostatnim miesiacu. I wpominam go najgorej ze wszystkich , no nie liczac 6, gdzie mialam twardnienia brzucha. Pozdrawiam wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja znajoma bardzo szczupla dziewczyna miała podobnie... też wychodziła jej taka gula jak leżała na wznak...była z tym u lekarza, ale ten tak jak u Ciebie stwierdził, że jest wszystko ok i potem w miarę rozwoju ciązy powinno to zniknąć... i faktycznie tak było... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcebyc mama - kochana,to co mnie przekonalo ze jestem w ciazy to wlasnie bol sutkow.zaczely mnie bolec jeszcze przed @. piersi zawsz mi dokuczaly jak @ zblizala ale tym razem bol byl iny.sutki dawaly popalic.ie chce Cie nakrecac,ale tak wlasnie bylo u mnie:)3mam kciuki i czekam na wiesci!!! co do wydzieliny,tez bylo jej wiecej. jsz a ja myslalam ze ty stoisz i kleisz:) my mieszkamy w Harlow. a jak samopoczucie? ahaja - ciesze sie z tego co powiedzial Ci lekarz,ale sama widzis zze kazal Ci rac magnez w razie czego.wyztsko bedzie oki.moze to faktycznie dzieje sie tak dlatego ze jstes szczuplutka. moj dzidizus ciagle wystaje z brzuszka,kazdy ruch widac,ciagle jakis kikutek wychodzi hehe.brzuszek mam duzy ale ogolnie nie przytylam i to moze dlatego.moja kolezanka czegos takiego nie mila bo byla zbyt przytyta. alotus 0 no jakos wytrzymam te 60 dni jeszcez.a moze dzidizus urodzi sie nieco wczesniej.najbardziej mecza mnie plecy i zgaga. mysle ze to cale obciazenie przez ten wielki brzuszek:) zabcia - a jak u Ciebie? beerka - witaj znowu!co tam u Ciebie? monte - pocenie sie w ciazy to rzecz normalna.ja tez troszke wicje sie poce ale nie jest to uciezliwe.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dostałam @, i na co był ten ból sutków się pytam, pokrętna matka natura, zołza jedna:-( ale to mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby od 18 maja czekaż aż do dzisiaj na szanowną ciotkę... brak słów, taka ściema:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jsz - bardzo mi przykro.wiem co cujesz.to przykre rozczarowanie.tymbardziej ze az tyle @ sie spoznila!a mialas wczesniej regularne miesiaczki cy nie bardzo?3maj sie kochana i nie poddawaj!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana, raczej regularne 28 - 32, nie więcej, ale jescze nigdy jedna sobie tak po prostu nie wypadła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chebycmama79
jakajaana - och no wlasnie. mnie straszzznie bola sutki. Do okresu 10 dni. Nigdy nie odczuwalam takiego bolu. Wrocilam dzis z pracy zdjelam stanik i myslalam, ze sutki mi gdzies poleca.... Tak mnie kluja, ze nawet gdy schodze po schodach czuje bol. Nie mowiac juz o myciu. Prysznic- ciezko je dotknac. No nie chce sie nakrecac, ale....nadzieje mam. Poczekam te 10 dni i zrobie test (jesli oczywiscie ciotka bezczelna nie przyjdzie) Pozdrawiam i zycze Wam dziewczyny milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :D W koncu sie skonczylo i jestesmy z cora w domu :D Przezylam najgorsze 15 godzin w moim zyciu, nigdy wiecej porodu bez znieczulenia, wylam jak dzika, chyba caly szpital mnie slyszal :o ale w koncu sie doczekalam. Tylko tak sie zastanawiam dlaczego wzystkie mowia, ze nacinanie krocza nie boli? To byl bol nie do zniesenia, polozna zle wybralamoment i zaczela ncinac podczas skurczu, myslalam, ze wyskocze z fotela, tak czy inaczej, udalo sie :) Cora przyszla na swiat 03.07, ale jeszcze 5 dob spedzilysmy w szpitalu, bo zoltaczka, bo paciorkowiec... :o Ale w koncu jestesmy w domku przystosowuje sie do roli niedosypiajacej mamy :D Tylko by jadlo to moje cudo, ani na chwile nie chce odejsc od cyca, taki maly wampirek laktacyjny :) No i wykancza mamuske :)Widze, ze u Was sie duzo dzialo przez ten czas :) Odezwe sie jak tylko sobie jakos to zycie zorganizuje. Dzieki wielkie za wsparcie dziewuszki. Alutos, cora juz pewnie duuuuza... Kurcze , zmieniaja sie te dzieci z dnia na dzizen. Jakajaana, Monte, Ahaja, trzymam kciuki, tym razem ja :) Co by jak najmniej bolalo :) Caluje Was wszystkie i do rychlego 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbitara - kochanie,nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!bardzo sie ciesze!!!:))) ukochaj to swoje malenstwo i koniecznie jakie zdjecia pokaz jak juz lozysz sobie wsyztsko i znajdziez chwilke.jejku jak fajnie!!!!!!buziaczki!!!!!! chcebycmama - poczekaj cierpliwie i zobaczymy.mnie az 10 przed @ nie bolaly te sutki tylko troszke pozniej,ale kazda kobieta inna.powodenia i czekamy na rozwoj wydarzen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitarko kochana!:) Moje wielkie gratulacje!!!!🌻 Pochwal sie jeszcze ile mala wazy i jaka dluga jest:) Ciesze sie ze juz po wzystkim. Fajnie ze tak szybko sie odezwalas do nas. Teraz czeka Cie troche wyrzeczen;) ale dasz rade. Moja cora ma juz 70 cm i wazy 6400:) mowie Ci karm jak nakdluzej piersia, nie poddawaj sie, po mieisacu jest kryzys laktacyjny wiec przystawiaj jak najczesciej do cyca i duzo pij a wszystko bedzie dobrze. Dzieci karmione piersia szybciej sie rozwijaja i lepiej rosna i to nie jest wyssane z palca ale sprawdzone! Mojej kolezanki dziecko jest starsze o miesiac a wglada i zachowuje sie jak dwumiesieczne(ona dokarmia butelka). a moja cora ma dwa miesiace a zachowuje sie na 3 a wygladem przypomina polroczne.:) A jak gada!!! Sbitarko trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbitara gratulacje:):):) super masz juz swoja kochana coreczke ale sie ciesze,super ze sie odezwalas no i koniecznie jakies fotki :)) baderko, jakajana i alutos dzieki za slowa otuchy. baderko podnioslo mnie na duchu ze twoja znajoma szczupla tez miala tak. i dzieki wam za slowa ostrzezenia bo szczerze mowiac nie sadzilabym ze mogloby by to byc cos zlego. tym bardziej ze jak ta gulka sie robi np po prawej stronie to wiem ze akurat maluszek jest po tej stronie raczej umiejscowiony i dlatego wszytsko przepisywalam temu ze sie tak rozpycha. wczoraj latalam po innych lekarzach ale niestety piatek i lipa, dzis tez nikt nie przyjmuje i niestety musze czekac do poneidzialku. jeszcze jedno czytalam ze w 5 mcu moze pobolewac podbrzusze bo wiezadla macicy sie rozciagaja. ja wczoraj jak polozylam sie spac caly czas mnie cos klulo po lewej stronie ale nie w podbrzuszu tylko jakby wzdluz na obrzezach brzucha, uczucie jakby jakies sciegno albo jakis nerw mi uciskalo. dzis jak tylko probowalam sie polozyc po poludniu znow to samo, nijak nie pomaga zmiana pozycji. nie czuje tego jak siedze czy chodze tylko jak leze, mialyscie cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - no tak to jest.acica sie rozciaga stad te kucia.kobieta w ciazy jest tez szczegolnie wyczulona na wsyztsko co dzieje sie z jej organizmme,pewnie gdybys nie byla w ciazy to nawet bys nie zwrocila uwagi. potem to sie zacznie jak malensto urosnie hehe.3maj sie kochana:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki jakajana za odpowiedz:))0 ale jakbys mogla mi jeszcze napisac czy te jakby klucia wynikajace z rozciagania sie maicicy moge czuc po bokach(choc na razie po jednej stronie czuje) wzdluz brzucha? tak obrazowo jakby tu napisac to z gory na dol po boku brzucha?? i w ogole czasem czuje kosc ogonowa. dzieki raz jeszcze i milej soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaja - ja tak wlasnie mialam:) ja odczuwalam to glownie z lewej strony. rsnie dzidzius i jego mieszkanko musi.buziaczki! zabcia - a co u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu cisza niesamowita, czyzbyscie jeszcze spaly:):)? ale dzis chlodek po wczorajszych burzach. tu u mnie ta burza doslownie nie chciala przejsc caly czas nawracala. eh a ja jutro wybieram sie na takie badanie. okulistka juzkiedys mi zaproponowala je, jakies usg ze specjalnymi sondami, cokolwiek to oznacza. pewnie te sondy to jak to sondy w koncu i usg trojwymiarowe itd i one tez maja specjlanie sondy co nie. chce przez to usg obejzrec dokladnie oczka mojego malenstwa. boje sie okrunie nie powiem, i badania i tego zeby czegos mi tam nie wypatrzyla. takze jutro mysle bede miala okazje zapytac o te gule, bo przy tym badaniu asystuje tez ginekolog. a co u was przyszle mamuski:)i te ktore juz sa nimi:)no i te ktore czekaja:))pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu się ruch zrobił :) Dziewczyny chyba mnie zapomniały :( fajnie że sobie tak pomagacie, widze że Alutos jest ciągle aktywna, moj Szkarbus nie zawsze mi na to pozwala :( Powodzenia życzę wszystkim. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga w - no co ty jak mozesz mowic ze zapomnialysmy:)))) pisz co u ciebie? pewnie zagoniona i ciagly brak czasu no bo jest co robic przy malenstwie. ale to taki przyjemny brak czasu pewnie:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak miło :) Mały jest kochany ale jak nie siedze przy nim to robie w domu co popadnie, tym bardziej że teraz w piątek wyjezdzamy nad morze i mam kupe roboty :) Alutos, jak Twoje Słonko się miewa?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysiczka10
Witajcie kochane.Tak czekalam na niedziele;(Wredna ciotka przyjeszła w sobotę;(A tak sie staralismy z mężem wszyskie dni były wykorzystane jak trzeba i nic.Smutno mi strasznie.W czwartek mąz wyjezdża na 2 miesiace do Norwegii do pracy.ale mam doła.Pozdrawiam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam problem.
a mnianowice 2 tyg temu spalam z chlopakiem bez zabespieczenia. 2 dni po okresie. Czy to mozliwe ze po tak krotkim czasie rosnie brzuch. jestem bardzo szczupla i brzuch mam plaski. a teraz wypecznial mi straszne. Juz znajome mi zwracaja uwage a test i tak narazie nic nie wskaze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×