Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Dziekuje alutos za odpowiedz. Do lekarza ide 9. 01. Mam grupe krwi A rh+ a moj maz 0+ mamy konflikt ale slyszalam,ze to nie jest groźne. Oczywiscie moja tesciowa twierdzi ze mozna poronic...glupia jakas...sie nie zna. Moja siostra jest w ciazy tez tak samo maja ze szwagrem i musi tylko sie kontrolowac czy nie ma przeciwcial czy cos takiego nie wplywa to na rozwoj dziecka, ani na nic. Przy porodzie moze mi szkodzic ale dziecko jest bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteVerde- Wiem tylko tyle, ze przy pierwszym dziecku nic mu nie grozi. Gorzej z nastepnym, trzeba wtedy miec przynajmniej 4 lata przerwy zeby wsystko bylo dobrze. Wiem to bo moja tesciowa tak miala.Ale nie wiem czy takie grupy jakie wy macie sie kwalifikuja zeby byl konflikt. Tesciowa mowila mi ze jest zle jak kobieta ma (-), natomiast przy + wszystko jst dobrze. No ale moze cos sie jej pomylilo. Pewnie sie dowiadywalas jak to jest. Ale nie martw sie bo naprawde nie ma czym. Zreszta medycyna teraz to nie to co kiedys Mozesz spac spokojnie. Znalazlam tez cos na ten temat w necie. Odsylam do stronki. Dobrze opisane. Oto link: http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,251,Konflikt%20serologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak nic z tego. Cos nie wychodzi. Wkleje Ci po prostu ten tekst tutaj: Do konfliktu serologicznego może dojść w przypadku istnienia niezgodności serologicznej pomiędzy rodzicami dziecka. Gdy przyszła mama ma grupę krwi Rh ujemną a ojciec dziecka Rh dodatnią to mówi się wówczas o istnieniu tzw. niezgodności serologicznej. Do konfliktu serologicznego dochodzi wówczas, gdy dziecko odziedziczy Rh ojca i jego krwinki w czasie ciąży przenikną do krwioobiegu matki. Dochodzi do tej sytuacji najczęściej podczas porodu lub poronienia. Wówczas organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinkom płodu. Do konfliktu bardzo rzadko dochodzi podczas pierwszej ciąży, gdyż organizm matki nie posiada jeszcze tych przeciwciał. W pierwszej ciąży konflikt może pojawić się w sporadycznych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest przebyte niezauważone przez kobietę poronienie zarodka o dodatnim czynniku Rh, zabiegi wykonane podczas ciąży tj, amniopunkcja, kordocenteza czy inne, incydenty krwawień podczas ciąży. Wytworzone przeciwciała stają się groźne najczęściej w kolejnej ciąży i mogą doprowadzić do choroby hemolitycznej u noworodka pod warunkiem, iż dziecko ponownie odziedziczyło dodatni czynnik Rh. Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane:) Jak u Was po swietach?U mnie w porzadku, choc moglo byc lepiej:) Chcialam tylko napisac ze zakonczylam juz robic wszystkie badania, jakie zalecil mi lekarz od nieplodnosci u malzenstw.Przed swietami bylam na droznosci jajowodow- okropienstwo, ale na szczescie wszystko jest ok.Gorzej jest z moim mezem- bo oslabilo mu sie nasienie,a poza tym ma jakas bakterie w nasieniu.Czeka go 3 miesieczna kuracja! Chcialam zapytac, czy ktoras z Was miala podobna sytuacje? Bede wdzieczna za odp. Pozdrawiam goraco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane1za mna ostatni cykl w ktorym moglam sie starac o dzicie.za 10 miesiecy wesele wiec pare miesiecy odpuzczam.poza tym spotkalo mnie kolejny raz rozcarowanie ze strony mojego lubego.odpuscil juz przy drugim miesiacu staran,znow stwierdzil ze lepiej nie,bo nowa praca bo cos tam.okej.Tylko w sumie ani slowa nie powiedzial a o dniach plodnych tez ani slowa wiec tak czy siak w rezultacie sobie \"pouzywalismy\" w te dni.no a teraz?mam dostac @ 2go stycznia.nic mi nie jest,cycuchy bola ale jedyna dziwna rzecza ktora nie mialam jeszcze nigdy jest okropny bol sutkow!!!!zdnia na dzien wiekszy dzisiaj nawet spac do konca na bou nie moglam.strasznie bola.no ale moze to jakies zmainy w ogranizmie sprzyjajace oczekiwaniu na @. jak myslicie?ahhh,to chyba znow ta mala iskierka nadziei w tym calym moim smutku.caluskiiiiiiiiii!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziorka-mnie takie cos nie spotkalo jesze wiec nic na ten temat Ci nie powiem.ale trzymam kciuki za Was!!!!!!!!!!!!!!1wszytsko bedzie oki:)))):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pat1301
jestem pierwszy raz na tym forum. od 12 dni spoznia mi sie okres.boli mnie podbrzusze,zwlasza dokuczliwe jest w nocy. nie bola mnie piersi. czuje sie jakos inaczej,bardziej atrakcyjnie.muj partner tez to zauwazyl.zrobilam dzisiaj test ale wyszedl negatywnie. nie robilam go rano,czy to majakies znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziorka- witaj. Milo Cie znowu widziec na forum:) Ciesze sie ze badania juz masz zrobione no i ze z Toba wszystko w porzadku. Co do Twojego partnera, to powiem tyle ze moj maz mial podobnie. Tzn plemnikow mial sporo ale cos tam za malo zywych no i bakterie w nasieniu(leukocytow za duzo) Lekarz nazwal ten stan rzeczy leukospermia. Przepisal antybiotyk(doksycyklina) i jakies witaminy w tym tran i l-karnityne osobno jeszcze. Po miesiacu bylam w ciazy:) Tez mowil ze trzeba poczekac ze rezultaty nie sa widoczne od razu i ze napewno 3 miesiace to minimum a widzisz udalo sie:) Wiec trzymam kciuki bardzo mocno!!! Bedzie dobrze. Jakajaana- objawy inne niz zazwyczaj zawsze daja jakas nadzieje, wiec moze tym razem sie udalo. Trzymam kciuki! pat1301- test po tylu dniach spozniajacej sie @ powinien juz o kazdej porze wyjsc wiarygodny, no ale zawsze sa jakies wyjatki. Moze zrob jeszcze raz rano. Jesli dalej bedzie negatywny a @ nadal nie przyjdzie to powinnas zrobic badanie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietki pliss
kobietki nie wiem czy mialyscie jakies problemy zdrowotne w ciazy czy tez nie i czy musialyscie zazywac jakies leki w czasie ciazy ktorych teoretycznie nie powinno sie stosowac w czasi ciazy. ja biore caly czas krople oczne trusopt i nie wiem istnieje prawdopodobienwto ze jestem w ciazy i boje sie ze ten lek moze zaszkodzic dziecku, z dugiej strony musze kropic oczy nie moge pozwolic sobie w czasie staran o dzidziusia na odstawienie kropli. a niby nie powinno sie stosowac tego leku w ciazy, napisczie czy tez stosoujecie lub stosowalyscie jakies leki kt nie powiino sie stosowac a jednak musicie . nie mam mozliwosci udac sie do lekarza na razie. plisss napiszczie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moje kochane.Życzę Wam z całego serca aby ten Nowy Rok był lepszy od tego starego i przyniósł Wam wiele szczęścia, miłości i czego tylko zapragniecie! Szczęśliwego Nowego Roku!!! My jesteśmy w domu, pierwszy raz, ale cieszę się, najważniejsze ze jest z nami dzidzia :) Buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pat, po tylu dniach wyszedlby Ci pozytywny, gdybyś była w ciązy. Ja robilam pod wieczor i wyszedl mi od razu. U mnie juz zaczal sie11 tydzien, a dziecko ma dokladnie 9 tyg. Po jednej stronie boli mnie w pachwinie, rozrywa i ciągnie, nie moge nogi podnosic. Pomyslalam, moze wyrostek (bo to po prawej), ale nie mam gorączki. Poklocilam sie wczoraj strasznie z moim lubym, przezylam taki stres silny. Powiedzial mi wiele przykrosci:( pskudny on jeden:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana, u mnie ból sutków był chyba pierwszym objawem ciąży, zaczęło się gdzieś tak tydzień przed okresem (test jeszcze wtedy negatywny). Do tego wokół sutków pojawiły się takie jakby guzki, zgrubienia. Więc może u Ciebie jest podobnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolik
U mnie pierwszym objawem była jednodniowa miesiączka.Zrobiłam po dwóch dniach test i już wiedziałam że będę mamą po raz drugi. Potem poszłam do lekarza i .....nastraszył mnie że mogę mieć ciążę blizniaczą.Mój mąż był w szoku.Jednak po paru tygodniach okazało się że dzidziuś będzie jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochaniutkie w nowym roku. Co tam słychać? Gratulacje dla wszystkich nowych i przyszłych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwego Nowego Roku!!!!! Ciekawe czy bedzie lepszy od starego. Mam taka nadzieje i tego tez i Wam zycze!:) Pozdraiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakos leci.......mam nadzieje,ze ten rok da mi mieszkanie bo nie mamy gdzie sie podziac z nasza dzidzia, ktora narazie w brzuszku o niczym nie wie:( Na moje dziecko nikt sie nie cieszy...trudno my je kochamy:( Wszystkiego dobrego i buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jqak tam po sylwestrez kochane???ja zmeczona jestem.niedawno wstalam.do pracy zaraz.nie mam sily.no ale jakos dzisiejszy dzien przezyc i 2 dni wolne.Poza tym zadnch zmian ,sutki bola i to tyle.ale o ma byc to bedzie.wszytsoego naj!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana-dzisiaj termin Twojej @. Trzymam kciuki zeby nie przyszla ani dzisiaj ani jutro ani przez nastepny rok:) Daj znac koniecznie co u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje!!!! Kochane jestescie!!! No Alotus tak jak mowisz dzis moj termin @ hehe,ale jej nie ma.cycuszki i sutki bola nadal ale nic wiecej.zobaczymy co dalej:) Dziekuje:*:*:*:*:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- trzymam kciuki bardzo mocno. Wlasciwie to moglabys zrobic sobie test juz jutro, powinien wyjsc wiarygodnie:) Oby to byla fasolina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis szukajac czegos o rozwoju dzidziusia w brzuchu przypadkowo weszlam na forum ciązy obumarłej. I nie wiem czy to dobrze czy zle,ze takie cos istniej- i,ze jest ogolnie dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina maryna
dziewczyny w 29 dniu cyklu zrobiłam test i wyszła lekka druga kreska,mam śluż jasno brazowy.Co to może oznaczać? W sobote powtórze test ale rano,nie wiem co o tym mysleć ,w macicy czuje ucisk jak na miesiączke.Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina maryna
alutos to by dopiero byla radośćTyle lat starań mam 39 lat,laparo,ednometrioza,w lutym poronienie.Boże mój mezus to by oszalał ze szczęscia.Dziś 30 dzień cyklu poczekam z drugim testem do soboty rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny od kilku dni odczuwam pulsacyjne ruchy w brzuchu a raczej w podbrzuszu, jakby stukanie. Przypominaja one troche jakby tetno albo bicie serca, bo wystepuja w rownych odstepach czasu. Ruchy dziecka tez odczuwam dosyc czesto. Ale racej jest to wiercenie. Mamm wrazenie ze pelza mi w brzuchu i wypina sie w roznych jego czesciach. Obawiam sie jednak troche o te stukanie. Na poczatku myslalam ze moze dzieko ma czkawke ale to chyba nie to, bo ta czkawka objawia sie chyba inaczej. Kto tak mial????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla pewnosci mozez zrobic jeszcze raz. Ale jesli dobrze sie przypatrzylas tej kresce, a okresu dalej nie ma to mysle ze mozesz sie juz cieszyc:) Tym bardziej ze masz ten jasnobrazowy sluz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina maryna
alutos w którym jesteś miesiącu,bo sie nie mogę doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×