Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Kobietki,w ktorym tygodniu poczulyscie pierwsze ruchy dzidziusia?? I jakie to bylo uczucie??? i czy tylko jak przylozylyscie reke do brzuszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- termin mam na 22 kwietnia. No ale gin mnie juz przygotowala ze moze byc szybciej. Ja sie z tego ciesze bo juz mi ciezko. Piewsze ruchy poczulam w 16 tygodniu. w dole brzucha takie lekkie pukania. I tylko ja je na poczatku czulam . Nie byly na tyle mocne zeby poczul je moj maz. Potem beda coraz bardziej wyrazne. To wspaniale uczucie ale pozniej ruchy czasami staja sie bardzo mocne i w 9 miesiacu juz nie do zniesienia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna_123
dziewczyny jakie mialayscie objawy i dolegliwosci w 4/5 tyg ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
aga-w... GRATULACJE!!!!! Grunt, ze wszystko drogami natury sie odbylo, a i bol minie.. Wazne, ze jestescie zdrowi :) jakajaana... ja pierwsze ruchy poczulam w 18 tygodniu,akurat bylam wtedy w szpitalu. Bardziej niz dlonia czujesz takie "bulgotanie" w brzuchu, cos jakby Ci kiszki marsza graly :) Sa to dosc niesmiale ruchy i trzeba sie wsluchac w swoje cialo, by je wylapac. Ale nie martw sie, pozniej wszystko Ci zekompensuja przysadziste kopniaki w srodku nocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna- u mnie bolaly tylko piersi, brak okresu no i mialam smaka na ser plesniowy:) Po za tym pierwsze nudnosci dopiero w 7 tygodniu. Jestes w ciazy?:) Czy jeszcze na razie badasz symptomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kohane no bo wlasnie ja poczulam!!!!!!!!pierwszy raz jakis tydzien temu ale pozniej cisza,az do wczoraj wieczora:)juz troszke mocniej ale to takie musniecie,taka bulgotka hehehe-i to nie byly kiszi. aaaaaaaaaaaaaaaaah jaka ja jestem szczesliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje jakajaanko:) a w ktorym jestes tygodniu? Bedzie ich coraz wiecej beda bardziej wyrazne. Czasami moga jednak zabolec ale to jeszcze nie teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 18tc. Wiem,ze moga zabolec,ale nic mnie wtej ciazy nie zalamuje,zadne bole plecow,ciekzie czasem dni,wsyztsko mi sprawia wiela radosc!!!tyle czekalam na to ,ze po prostu szczescia nic nie jest zaslonic:) Kochana na Ciebie niedlugo juz czas....:) ale fajnie!ciekawe czy to bedzie dziewuszka czy chlopczyk:):)buzka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaano- wierze Ci ze jestes szczesliwa, ja tez tak sie czulam na poczatku i dalej czuje bo dlugo czekalam na ta ciaze. Ale nie sposob nie ponarzekactroszke gdy budzisz sie w nocy po kilkanascie razy do toalety a potem nie mozesz usnac. Brzuch Cie boli, zadna pozycja nie jest dobra.Oczy masz podkrazone, codziennie stekasz nawet przy najmniejszym wysilku. Zaparcia nie daja Ci normalnie funkcjonowac, male Cie kopie do bolu, poruszasz sie i wygladasz jak slon. Nogi masz spuchniete a uda przypominaja dwie grube serdelki:) Ale mimo wszystko jestem szczesliwa bo wiem ze juz niedlugo ten koszmar sie skonczy-co prawda najgorszy koszmar jeszcze przede mna ale co tam, bede tulic w ramionach mala kruzynke, dla ktorej warto to wszystko zniesc.:) Tym optymistcznym akcentem pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alotus - wiem:)napewno masz racjenarazie po prosru przechodze ciaze dosc znosnie.orpocz bolu plecow i ciagniecia w brzuszku nic mi wlasciwie nie jest.no i jeszcze glowa,boli mnie dosc czesto,ale pewnie ciagle zmiany pogody te maja z tym cos wspolnego. Brzusi znow wyrosl.przez ostatni tydzien ciagniecie w brzuskzu bylo napraaawde intensywne i teraz widac tego efekty hehe.jeszcze 3 tygodnie i usg:) ie moge sie doczekac. buzka!!:*:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga:)))no super wreszcie sie doczekalysmy:) gratulacje raz jeszcze, pewnie teraz masz mase zajec kolo maluszka. alutos super juz tam bliziutko jestes rozwiazania,zleci ze sama sie sie nie obejrzysz a juz bedziesz po. jakajana tylko sie ciesz ze na razie nie odczuwasz bolesnie ciazy, wiadomo kazda kobietka jest inna i kazda inaczej przechodzi. jedne np maja okropne nudnosci inne prawie w ogole. takze trzymam kciuki aby tak dalej. a co do boli to glowa rzeczywscie moze bolec od nieustajacych zmian pogody. mnie ostatnio tez caly czas boli glowa i oko od cisnienia chyba, bo np dzis i slonko swiecilo a potem grad, wyobrazacie sobie. no i te przesilenie wiosenne. pozdrowionka dla wszytskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja - Ty rozwniez masz race.wiem z emozna sie narawde meczyc podczas ciazy. podczas pierwszej ciazy czulam sie o wieele gorzej.okropne mdlosci,nie moglam wiel rzeczy pic czy jesc.zapachy strasznie na mnie dzialaly,ciagle lecila mi krew z nosa...czulam sie o wieeele gorzej.niestety ciaza trwaa tylko 3 msieiace:( mimo tych dolegliwosci wyztsko bym dala zeby ja donosic,no lae coz...czasu nie cofne:( Teraz czuje sie duzo lepiej,te pierwsze 3 msieicae byly duzo lzejsze.Jedynie jakis czs nie mogam pewnych rzeczy jesc,ale juz prawie wsyztsko mi przeszlo:) co do pogody-ststanio byla wiosna przez pare dni atu dzisiaj nagle snieg hehehe.paranoja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny snilo mi sie dzisiaj ze urodzilam:) Dziwne jest tylko to ze nie pamietalam wogole porodu, bolal mnie tylko brzuch powszystkim i byl calkiem plaski:) troche sie boje ze to moze byc zapowiedz cesarki... Dziecko wazylo 3 kg 100 gram a ja urodzilam w nocy jakos o 1:30. Data 10 kwiecien:) Ale to raczej nie mozliwe bo nic nie czuje a mamy juz 7 kwiecien. Takze mialam calkiem fajny i wyrazny sen. Duzo z niego zapamietalam no i te dane:) Aha i najwazniejsze! Urodzilam synka!:) Ciekawe co to bedzie hehe, ale czesto sny wychodza dokladnie na odwrot. No zaobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos nieraz sny sa tak dziwne i nie maja w ogole sensu, mi nieraz np snia sie takie dziwactwa ze az niemozlwie, ze czlowiek wrecz budzi sie zmeczony od tych snow.a najgorzej jak snia sie takie chaotyczne sny, jeden za drugim, bez skladu i ladu, naprawde czlowiek cieszy sie ze udalo mu sie wybudzic z tych snow. powiem ci ostatnio np snilo mi sie ze mam @bezsensowny sen (byc moze byl on odzwierciedleniem moich obaw zeby nie przyszla @), niby o tym za duzo nie mysle a jednak gdzies tam w podswiadomosci tkwi to i snilo mi sie, tez mam nadzieje ze sie nie wysni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja8 Masz racje. To siedzi w podswiadomosci. Ja ostatnio za duzo mysle o porodzie i moze dlatego. A nie pamietalam we snie porodu bo pewnie podswiadomie tego chcialam-zeby nie pamietac tego bolu. Bylo to takie realne ze na prawde myslalam ze urodzilam. jak sie obudzilam to zalowalam ze to byl tylko sen... A Ty kiedy masz dostac okres? teraz pewnie czekasz tylko na jakis objaw ciazowy:) Trzymam kciuki zeby @ nie przyszla.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos wg moich wyliczen @powinnam dostac kolo 14 kwietnia. jajeczkowanie mialam 1 kwietnia takze chyba dobrze licze co 14 dni????to zdaje sie ma byc ten z moich krotszych cykli bo na ogol mam 35 dniowe, no ale teraz wg daty jajeczkowania wychodzi mi 14. a co do jakichkoliwiek objawow to nieraz czuje jajnik,takie maluskie uklucie, nieraz jakby szarpniecie, ale wiesz czlowiek moze sobie wszytsko wmowic, bo potem sie zastanwiam czy to nie bylo przypadkiem cos w plecach:)hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alokasia_23
alutos_80 aha dzieki za odp. ja jestem w ciazy w 4-5 tydz i myslalam ze wymioty to sa od samego poczatku tak tez mi mój chłopak gadał :P a jak narazie to mam mdłosci ale raczej nie z rana tylko jak cos zjem przez cały dzien, no i czasami tak mnie napadnie zmeczenie ze zasypiam w mgnieniu oka. a pierski kiedy zaczynaja roznac bo mnie jak narazie strasznie bola i mam złyły niektore widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna_123
alokasia_23alutos_80 aha dzieki za odp. ja jestem w ciazy w 4-5 tydz i myslalam ze wymioty to sa od samego poczatku tak tez mi mój chłopak gadał a jak narazie to mam mdłosci ale raczej nie z rana tylko jak cos zjem przez cały dzien, no i czasami tak mnie napadnie zmeczenie ze zasypiam w mgnieniu oka. a pierski kiedy zaczynaja roznac bo mnie jak narazie strasznie bola i mam złyły niektore widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna_123
kurde jakies nicki dziwne mi sie wbijaja mam jeszcze jedno pytanko Czy na podstawie badania krwi i moczu lekarz jest w stanie wyktyc ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss89
hej dziewczyny. mam takie pytanie.. wiec obawiam się ciązy a mam dpiero niecałe 19 lat. zazywam tabletki anty od maja ubiegłego roku. z moim partnerem kochamy sie w sumie bez ograniczen, jednak ostatnio doszło miedzy nmi do stosunku podczas okresu no i moj chlopak w ostetniej chwili przed wytryskiem wyszedł ( to byo jakies dwa miesiace temumoze) dodam ze do tj pory mialam dwie miesiaczki regularnie, z tego pierwsza była tak jakby jej nie bylo, natomiast druga była normlana. od dwóch tygodni mieam rozne wahania nastrojowe, mam podwyzszona temeperature do 37,2 max. do tego dosc wrazliwe brodawki sutkowe. czasami nawet zawroty gloy i lekki jadłowstręt..;/ a jesli chodzi o wydzieline, sluz jest on konsystencji kleju i jest mleczno bialy.. mam go od wczoraj..czy to mzoe byc ciąza czy poprostu najnormlaniejsze zmeczenie?? dodam ze jestem w klasie maturalnej no i o sters bardzo łatwo... prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss89
a i jeszcze dodając tutaj ogromne zmeczenie ... zylki i rozstepy na pierwiach mialamjuz dawno wiec dto chyba nie od ciązy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli bierzesz tabletki regularnie i miesiaczke tez mialas to to chyba nie ciaza.w razie watpliwodci po prosru zrob test:) Ja watpie ze to ciaza:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna_123- Moje gratulacje:) Piersi zaczynaja najpierw wlasnie bolec-mnie strasznie bolaly. Zyly tez juz widac bo zaczynaja Ci nabrzemiewac i teraz zaczynaja rosnac. Mi roslyj uz wlaciwie od poczatku ale dodatkowe staniki zaczynalam kupowac wlasciwie od polowy ciazy z miseczki A doszlo do malego D :) z czego sie bardzo ciesze oczywiscie. z rad jakie moge Ci dac to nie przecholuj ze slodyczami chciaz bardzo by Ci sie chcialo, ja przecholowalam i teraz wygladam jak sloneczko na twarzy a uda maja ksztalt serdelek. Co prawda polozna mi dzisiaj powiedziala ze musialo taksie stac bo bylam bardzo szczupla i nogi nie mialy by sily zeby dzwigac ciezar brzucha, ale ja widze ze troche przesadzilam. Przytylam 16 kilo, a rozwiazanie dopiero za dwa tygodnie. Za to teraz staram sie jesc wiecej owocow i pije kefiry. Dzieki Bogu od ostatniej wizyty przybylo mi tylko 300 gram:) (3 tygodnie) oluss89- szczerze watpie zeby to byla ciaza. Jesli bierzesz tabletki a dodatkowo robiliscie to w trakcie okresu to nie ma sily zebys zafasolkowala. Nie martw sie tym bo przez to potegujesz stres a przez to widzisz u siebie te wszystkie objawy. zupelnie niepotrzebnie. Wbrew pozorom to nie takie proste zajsc w ciaze:) A wlasnie dziewczyny bylam dzisiaj na wizycie i jestem bardzo szczesliwa bo okazalo sie ze dziecko jest juz glowka do dolu:):):) i ma wage 3600 a wszyscy mowili mi ze bede miala male bo bylam drobna. no wlasnie! zrobila mi usg ku mojemu zdziwieniu i co? I dalej moje wstydliwe dziecko nie chcialo pokazac co ma miedzy nogami a ludzilam sie ze sie dzisiaj dowiem. lekarka zasuerowala mi jednak cos:) Ja z reguly mowie na dziecko w sobie meskiej\"ten dzidzius\" \"on\" i dzisiaj mi sie wypsnelo znowu w rozmowie...a ona mi na to z usmiechem ze powinnam sie przygotowac na \"tą\" . ja mysle ze ona cos widziala ale nie byla pewna na 100 % i nie chciala mnie nastawiac na nic. No okaze sie na porodowce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna na podstawie beta hcg wykrywa sie ciaze. A na podstawie standardowego badania krwi i moczu raczej nie jest to mozliwe.Raczej badania takie ujawniaja szereg parametrow ktore moga a nie musza towarzyszyc ciazy. Np w ciazy zmiejsza sie ilosc czerwonych krwinek co powoduje anemie, ale nie u wszystkich. Ale tylko na tej podstawie trudno o postawienie diagnozy. Trzeba zrobic specjalistyczne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Życie upływa mi na zmianie pieluszek i karmieniu piersią - cudowne :) Mały jest tak kochany że mam ochote go zjeść :) tatuś nam bardzo pomaga. Jedyny problem to w tym, że po kąpieli nie chce spać tylko cyca godzinami by ciągnął. Zasypiamy o 24 :( no ale da się to znieść. O porodzie już wcale nie myśle, choć to tydzień dopiero minął, krocze mi się goi i już nawet siedze na tyłku :) Pozdrawiam Was serdecznie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga- milo ze sie odezwalas:) wierze Ci ze teraz masz duzo obowiazkow. Super ze wszystko juz Ci sie powoli goi. A jak z brzuchem? Wchlonal sie troche czy jeszcze na razie wisi? Sorry ze tak pytam ale sie zatanawiam jak to u mnie bedzie. Jeszcze raz gratuluje synka:) Musisz byc bardzo szczesliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuch się wchłonął, ale te rozstępy :( :( w ostatnim miesiącu ciąży tak mi wyszły że szok, teraz bede je zwalczać, mam nadzieje, że nie beda az tak widoczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos, to juz za późno, ale hartuj sobie brodawki, ja teraz, jak ma zassać pierwszy raz przeżywam szok bólowy :) a przez kapturek nie chce pić, więc cierpie. No ale, czego się nie robi dla takiego maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×