Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ollka

STYCZEŃ 2006

Polecane posty

witajcie mamusie :-D nie zaglądałam ostanio bo szyłam ostatnie 3 wieczory strój króla dla Tomcia - nie jestem krawcową więc długo to trwa. zrobię zdjęcia i pokażę wam mojego małego króla :-) Lulka - dzieciaczki masz prześliczne :-) coś mi się wydaje, że Majeczka podobna do taty, a Kubuś do ciebie :-) co do passiflory to ja na początku miałam krople (tylko, że one są z alkoholem) i i chyba były lepsze niż syrop - krople przepisała mi lekarka - homeopatka. nasza lekarka przepisała mi syrop sonna - tez homepatyczny, wszystkie leki homepatyczne działają po czasie, ale muszą być dopasowane - więc trudno powiedzieć czy napewno będą działać. w necie znalazłam że na spokojny sen dają hydroxizinum (chyba tak się to pisze), ale to jest na receptę bo to lek uspokajający, więc możesz przy okazji wizyty zapytać lekarkę. ja robię moim maluchom ostanio melisę - i jest tak że raz lepiej śpią a raz gorzej, więc sama nie wiem od czego to zależy. czasem dzieci jak intensywnie rosną - czyli takie jak nasze, mogą boleć kości mięśnie bo intesywnie rosną i to właśnie w czasie snu.... sama zauważyłam, że jak mała je cięższe rzeczy np. ser żółty na kolację, to też się budzi ..... oczywiści jak ogląda za dużo tv, czy jak jest zbyt intensywny dzień i jest przemęczona ......... możliwności jest mnóstwo - ja już się zastanawiam nad tą przyczyną od ponad 4 lat. pocieszające jest to, że Tomek już śpi w nocy, więc pewnie jest to przejściowe. ja sie tylko dziwię, że mam dwójkę bardzo podobnych dzieci - zazwczaj jedno jest bardziej grzeczne czy spokojne a drugie mniej, a mnie się trafiły prawie identyczne egzemplarze ;-) Syjeczko - pozdrowionka! :-) ja też o tobie myślałam, a dzisiaj jak otworzyłam kafe, to nawet pomyślałam, że muszę cię przywołać hihihihi a tu proszę jaka niespodzianka :-D super jak Kamilek się przystosował do przedszkola, ale musiałaś przeżyć swoje podczas tego pierwszego tygodnia, a kto odbiera małego? bo mąż chyba dalej za granicą . a jak sobie radzisz? Liduś - zdjęcia śliczne, widzę, że nasze niunie są podobne wielkościowo, ja tez chciałam kupić ten domek, ale w końcu kupiłam tą wyspę teletubisiów do kąpieli, bo tylko ją spotkałam w makro, ale też fajna, a maluchy razem się bawią w wannie, a jak zdrówko małej? Suzinko - super zdjęcia Mateuszka :-) a i jego mamusi - slicznie wyglądasz!! a jak nocniczek? szczęśliwa mamo - oczywiście Magdunia też prześliczna :-) a jak się czujesz?? od kiedy chcesz isć na L4? wybraliście już imię dla maluszka? Zapka - Zuzia - ładnie :-) a jak ty się czujesz mamusiu? Gosbej - udanych urodzinek!! ciesz się siostrzyczką!! zmykam pa spokojnej nocki :-) Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa chciałam jeszcze coś dodać na temat zasypiania, kolacja podczas bajki, potem idziemy spać tzn. po bajce kąpiel (ale nie codzień) lub mycie (codziennie ;-) ) ubieramy się w piżamkę, modlimy i kładziemy, obowiązkowo czytamy książeczki, [mała zasypia ze mną w naszym łóżku], potem przytulenie do mamy, prosiaczka i pieluszki (bo smoczka już dawno nie mamy :-) ) i czasem śpiewam czy nucę kołysankę i śpi. w nocy pije z kubka, bo butelki już nie mamy. czasem się kręci i na śpiąco wyciaga rączkę - jak mnie dotknie (sprawdzi czy śpię obok), to śpi dalej bez przebudzenia, a jak mnie nie ma to się budzi i woła mamusia, mamusia. i wtedy mama jest nie zastąpiona, bo tata nie może być. pozdrowionka :-) mamusie piszcie, piszcie bo miło się was czyta :-D co do odstawiania z łóżka mamy - to Tomek bez większych problemów się przeniósł do pokoju obok do swojego łóżka jak miał 3,5 roku - myślę, że z Martynką będzie podobnie więc póki co to się cieszę, że jest obok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja czuję się teraz praktycznie super, czasami dokucza mi żołądek, ale to pewnie, tego, że brzuszek podniósł się i mały skacze już teraz po żołądku;) poza tym wszystko oki, na L4 na razie nie wybieram się, zamierzam pracować do końca kwietnia, co z tego wyjdzie, nie wiem, wszystko zależy w sumie od mojej wątroby:( czy znów dopadnie mnie cholestaza:(, teraz mam ferie, więc odpoczywam, mała w żłobku od 8-14, więc mam trochę czasu dla siebie:) my już po 2. urodzinkach dla znajomych i dzieci, było super, szkoda tylko, że dzieci na koniec dopiero rozbawiły się;) moja mała też w nocy teraz gorzej śpi;) czasami budzi się płacze, woła tata, ucieka do niego, wieczorem znów zamieniło się jej na mamę, że to mama ma usypiać a nie tata, poza tym jest bardzo śmieszna, naśladuje nas we wszystkim, czasami to boki aż zrywamy:) pozdrawiam milutko :) gosbej ciesz się siostrą na maksa, pozdrowionka dla niej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, zajrzalam na chwilke, bo dawno mnie nie bylo chyba, niby 3 dni, ale jestem na tej stronce jeszcze ;), fakt ostanio bardzo malo sie pisze i te stronki nie skacza :( moje zdrowko do d**py, złapał mnie jakiś wirus czy grypa, w piatek byłam jeszcze na mieście zrobić badania i nawet połaziłam po sklepach kupiłam drobiazgi dla dziadkow, a jak tylko wrocilam opadlam z sil, poszlam uspac malego i dopadlo mnie totalnie, plecy koszmarnie mnie bolaly, na nic nie mialam sil, tylko wylam :( i tak do 16, wkoncu wyslalam meza do sklepu po jakies proszki, bo myslalam,z e wyzione ducha, temperatura rosla :(, teraz cly czas mnie telepie, glowa boli, na dodatek z nosa cieknie i kaszel dusi, wiec te zdrowko marne sie zrobilo :( mala kopie na maxa po zeberkach i prawym boku, wiec nie jest zle składam zyczenia wszzystkiego najlepszego dla kolejnych malych jubilatow🌻 dla Patrycji, Antosia, Oli, Ignasia, Martusi i Oliwki, a przede wszystkim zdrowka i szczesliwego dziecinstwa :) a co do spania, to maly raz ładnie przespi prawie cala noc, a nastepna budzi sie co chwilke, wole spac bez niego, bo tak coraz dostanie mi sie po brzuchu :(, a nie zasnie z tata, musi byc mama i juz, no chyba,z e nie ma mnie w ciagu dnia, to jakos sie ojcu udaje, a jak ja jestem to musi mnie wytarmosic za wlosy, bo inaczej sie nie da, a jak sie odkrece, to trzyma garsc wlosow, zebym mu nie uciekla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko Ile razy napisze i probuje wyslac to mnie wywala,mam nadzieje ze tym razem sie uda. Wszystkiego naj naj dla naszych styczniowych dzieciaczkow,. u nas ok , Nikos tez mial goraczke na swoje urodzinki , ale to z powodu piatelk ktore mu sie wyzynaly. Moj Niko idzie do przedszkola we wrzesniu , a ze przedszkole jas na przeciw kwiaciarni to w kazdej chwili bede mogla mic na niego oko, tym bardziej jak bedziwe cieplo i dzieci beda na podworku. Z odstawieniem pampa chyba bede miala duzy problem, bo on mowi sisi ale po fakcie jak juz pod nim jest mokro. Buziaczki Fotki sa boskie tylko mogloby byc ich jeszcze wieceej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera tyle napisalam i mi skasowalo. buuuuuuuuuuu w kazdym razie podziekowalam Bozinie za rady i innym dzewczynom za odpowiedzi o zasypianiu i jeszcze ze Maja i ja mamy antybiotyk bo nam posiewy wyszly dodatnie i juz wiem dlaczego Kubus sie urodzil z zapaleniem pluc mielismy szczescie ze skonczylo sie tylko tak i ze lekarze tak szybko zareagowali bo inne dzieci ktorych mamy w ciazy mialay te bakterie to albo mialy zapalenie opon albo sepse i umieraly. dziwie sie tylko ze lekarze nie zlecaja tak prostego badania jak wymaz skoro niby 20% kobiet jest nosicielem tego gronkowca a ma tak powazne konsekwencje.szok. dziekuje Bogu za to szczescie w nieszczesciu szczesliwa mamo- juz zmieniam stopke :) dzieki, zapomnialam zupelnie :) zapka- nie martw sie- ten wirus szybko puszcza- my juz po wszystkim buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęście na razie nie mam problemów zdrowotnych z Melką , ostatni raz chora była jakoś na początku 2007 roku , teraz tylko kontroluje jej poziom cholesterolu, ostatnio nawet mieliśmy wizytę w poradni , czekalismy pół roku i co sie okazało? nie doczekalismy się pani lekarki bo stwierdziła ,że są ferie i pojechała ze swoimi dziećmy na urlop , więc znowu musimy czekać:(:(:(:( muszę porobic melci zdjęcia i po wklejać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki a jak ze szczepieniami naszych 2 latków, czy tylko bilans będzie. Ja jak dzwoniłam do przychodni to niezbyt miłe panie powiedziały mi ze tylko bilans będzie i mamy dopiero ok 10 lutego. dziekuję za pamięć, ale jestem zapracowana kobita... no i właśnie z pracy do Was pisze. Apropo nocek moj Kamil też ostatnio nie chce spać, nie wiem czy to wrażennia za dnia, czy wrażenia ze żłobka- ale na 3 nocki może tylko jedna jest przespana - I NIE DO KOŃCA. A odpowiadam na pytanie kto odbiera moje dziecko- po 15 ze żłobka odbiera je moja mama lub teściu. A ja wracam około 17:30-18 do domu. A mąż nadal za granicą i jest w miesiącu raz (na cały tydzień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej liduś! ja ze żłobka z biegu puszczam kamila do przedszkola. Przynajmniej zapisywanie (chyba )mnie ominie. Co do wagi to moj kamil ma 14 kg ale ile mirzy - nie wiem - bo się nie da !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja krociutko, ba mam malo czasu. Moj Michal w srodku nocy tez przechodzi do nas i spimy w trojke. Ja jakos nie umie i nie chce go tego oduczyc;) Wczoraj bylismy u tesciow na dniu babci i dziadka, dzis ide z Michalkiem do moich rodzicow:) Wierszyki opanowane, wiec jest wesolo. A on jest taki dumny, ze powie wierszyk i wszyscy sie ciesza haha:) Ja czasami nie moge, jak on cos powie. Jak cos zbroi i na niego nagadamy, to mowi \"cicho mama!\" Co do przedszkola - ja tez mam zamiar Michala zapisac, bo on uwielbia dzieci, a w przedszkolu jest fajnie! Pozdrawiam Was i zycze dla maluszkow duzo wrazen z dzisiejszego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! lulka, to chyba nie wirus, bo dostalam antybiotyk, ledwo zyje :( a dzieciaczki masz śliczne:D co do wagi to mały waży 11,5-12 a mierzy 86, wiec raczej nalezy do tych drobniejszych, u nas tez tylko bilans, jestesmy zapisani na czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my bilans napewno gdzieś na początku lutego będziemy mieli, melunia jest bardzo drobna i pewnie usłysze ,ż ejakaś małą jest , ale co ja za to mogę jak mój mąż to też taka drobinka , nie to co ja:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my już po bilansie, byłyśmy w piątek, mała waży 12,4 kg i mierzy 89 cm:), z powodu sapki dostała skierowanie do laryngologa, zobaczymy co powie, szczepień obowiązkowych nie ma przy bilansie 2 latka, ja tylko wykupiłam małej dwa dodatkowe ze względu, że poszła do żłobka, w marcu jedziemy też do ortopedy. pozdrawiam milutko:) zapka kuruj się, dla ciebie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mała bede szczepic na zapalenie wątroby typu a ale to na bilansie sie umówie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-D zapka - zdjęcia synusia super :-) ale ty wyglądasz ślicznie, prawie nie widać brzuszka, chyba malutko przybrałaś :-) Asiu niech ci spokojnie i szczęśliwie miną te ostatnie tygodnie :-) powodzenia!! figalrna nie ma się co martwić jak Melunia jest zdrowa, a ty nie przesadzaj, że jesteś wielkoludem - bo fajna z ciebie babka! Sz. mamo - to nasze córcie podobne są wielkościowo :-) Liduś co do przedszkola - to ja moją też chcę zapisać od września, u nas zapisy są w marcu/kwietniu. jak chodzimy po Tomka bo bardzo jej sie podoba, zobaczymy co będzie we wrześniu. chociaż Tomka musiałam zapisać jak miał 2,5 bo tak płakał że chce chodzić - i chętnie chodził, tyle że po 2 tyg. miał kryzys i już nie chciał chodzić - ale po kilku dniach było ok, i do tej pory chętnie chodzi. gosbej - ja już chyba pytałam cię o to wcześniej, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, a mianowicie chodzi mi o ten inhalator - co dawałaś do inhalacji??? bo ja dzisiaj kupiłam inhalator - maluchy dostały kaskę od dzieciątka i postanowiłam kupić coś porzytecznego bo inaczej się ta kasa rozejdzie, a im się to przyda bo zdrówko coś się buntuje w tym sezonie. byliśmy kiedyś w naszym ośrodku na inhalacjach - solankowych i Tomek dużo lepiej się czuł tylko codzienne chodzenie jest kłopotliwe więc podobny inhalator kupiłam. pozdrowienia Bożena :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki pisać, pisać:) bo już jesteśmy 4 dni na jednej stronie:O moja małą kiedyś w nocy uduszę, jak ona marnie teraz śpi:O nie wiem co się dzieje, czy to przez ten żłobek? dzisiaj po raz pierwszy chciała z niego uciec:D i nie chciała wejść, ale po rozebraniu już wszystko było oki, uśmiech wrócił na buzię. muszę zrobić zdjęcie bo wczoraj dostaliśmy zdjęcia ze żłobka:D jak ślicznie wyszedł mój malutki żłobaczek:) pozdrawiam i milutko dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my kupiliśmy lóżko już takie "dorosłe" dla Mateusza. Jak poskręcamy to zrobię fotki i Wam poślę. Bozinko jak Wasze zdrówka??? Szczęśliwa mamo, nie wiem jak Ty, ale ja mam stresa że te ferie tak szybko mineły i od poniedziałku znowu do pracy :( A na kiedy masz termin i do kiedy zamierzasz pracować? Wiem,że już o tym pisałaś ale nie potrafie znaleźć :) Pozdrawiam Wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzinko no niestety koniec już ferii😭 ja na razie wracam do pracy, postanowiłam pracować do konca kwietnia albo choć do egzaminów gim, nie wiem co z tego wyjdzie i jak uda się, wszystko zależy od tego czy nie dopadnie mnie cholestaza:( aż boję się zrobić wyniki:O, termin mam na 9 maja, chcę pracować tak długo bo później zamierzam posiedzieć z dziećmi dłużej, Magdusia będzie nadal chodziła do żłobka i od września też, bo pewnie do przedszkola jej nie przyjmą przez te cholerne pieluchy:O, mówi się trudno, rocznikowo i tak do przedszkola nie pasuje bo będzie miała 2 latka i 8 miesięcy. pożyjemy zobaczymy, może w wakacje uda się odstawić, może dojrzeje do tego, bo na razie to siada i nic nie robi, albo wyrywa nocnik i wynosi go:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bozinko jaki masz ten inhalator i za ile go kupilaś? moj mały jest prawdopodobnei alergikiem i jak sie zmęczy to bardzo kaszle, wizyta u lekarza zaklepana na marzec ale mam go inhalowac 2 razy dziennie, nie wiem czy bedzie płakał bo nigdy nie korzystaliśmy z inhalatora. No ale jak trzeba to trzeba. narazie bez leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×