Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Do szpitala idzie sie w 14 tygodniu. Przynajmiej tak jest u mnie. Ja zeby mi zrobili badania jakie kolwiek to musialam naklamac, ze bylam kiedys chora itd.Leczenie podczas ciazy masz za darmo w tym kraju. Najlepiej idz do lekarza GP i zarejestruj sie u Niego jako ciezarna. Nie przyznawaj sie, ze chodzisz do polskiej kliniki ale tez nie przestawaj prowadzic ciazy u polskich lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Magda... ja miałam wizyte w szpitalu w 17 tyg. usg ja miałam tylko praktycznie raz na początku drugi z potzreby bo nieczyłam ruchów małego. niepłaciłam za nic. Tak jak meggi mówi nienów ze chodzisz do polskiego lekarza.. bo niektóry z tych powodów moga być niemili. Zapytaj swojego ginekologa w mecicusie z któym szpitalem współpracuje wiec byc moze bedziesz mogła u niego prowadzic ciąze bo tak podobno mozna bo moja siostra ma swojego ginekologa w medicusie i jak niebardzo mi pomagali w moim szpitalu przy porodzie siostra do niego dzwoniła i gdyby mi niepomogli on bvy mnie przeniusł do swojego szpitala czy jakoś tak. Troche to zamatwane ale mam nadzoieje ze zrozumiałąś o co chodzi:P no a my już mamy miesiąc:) i zaczynamy brac witaminke D :D kolki sa nadal:( ale musimy to przetrzymac.. kochane normalnie maci pomysły co kupić naszym dzieciaczką po choinke??? Bo ja sama niewiem myślałam o macie edukacyjnej.. co wy na to???no w sumie po świetach bedzie miłą już prawie 2 miesiące... oki ja spadam jeść pyszne naleśniczki :P:P:P pozdrawiam.. nowe mamucie powpisujcie sie do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolku a na co bedziesz dawać witalinke D??? Kupiłaś ją tutaj czy z polski??? A co do maty to też zastanawiałam się nad tym???Fajna sprawa, zaniedługa bedzie nam potrzebna, wsmumie nie nam tylko naszym maleństwom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda bede miec dzidzie
Dziekuje dziewczyny za informacje! Zapytam moja pania ginekolog! dzisiaj przyszły mi papiery z Rotundy! Pierwsza wizyta 15 lutego 2008 roku! Mój mąż szaleje z radości już do nas mówi w liczbie mnogiej! A dziewczyny w ktorym miesiącu można poznać plec dziecka??? Jestem bardzo ciekawa! Pozdrawiam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera!!!! tyle sie napisąłm i wszytko znikło!! Aga wit. D na krzywice itp. w polsce to jest normalne ze podaje sie dziecku wit. D wiec i ja soebie ją przywiozłam z polski( jest na recepte) tu sie z nią niespotkałam.. tu irlandki niepodaja jej dzieciom. Magda .. zawsze do usłóg:P:P:P Karolina!!!! Kochana jutro twój wielki dzien!!!! życzę ci aby wszytko posłżo dobrze i zebyście jak najszybciej z dzidzią wróciły do domku:) Nic sie niemartw napwno wsyztko pójdzie ok. Pamiętaj ze połowa sukcesu zależy od Twojego samopoczucia i nastawiena.. a druga połową zajmą się lekarze:) kochana Trzymaj sie i daj znac jak tylko wrócicie do domku:) JKa sie dziś wziełam za odciąganie mleczka...bo jutro ruszam na dłuższe zakupy.. trzeba kupić prezenty:D wkońcu to nasze pierwsze wspólne świeta:D:D:D:D kurde jak sie ciesz:P uciekam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! nie mogłam się jakoś wczoraj zalogować na ten portal. Bąbelek - pisałać że Twoja mała dzidzia ma kolki a tymczasem wsuwasz naleśniki, hm z tego co pamiętam na początku raczej trzymałam diete, żeby nie było kolek jadłam wszystko lekkostrawne i nic pieczonego ani smażonego tylko gotowane nawet jabłko, ale kazdy robi jak uważa:) a propos prezentu to chyba masz świetny pomysł z tą matą ja mojemu synkowi kupiłam jak miał trzy miesiące i był zachwycony, że jest kolorowo i coś mu dynda nad główka i coś piszczy... Ja do szpitala byłam w tym tyg tzn. 15 tydzień ale niestety na pierwsza wizyte wyznaczono mi termin na 23 stycznia!!! trochę czekania ale cóz zrobić. Płeć można poznać około 19-20 tygodnia. Kitek mam kilka pytań odnośnie porodu w Rotundzie przysłali mi dziakiaj info kiedy mam sie stawić a oprócz tego jakieś świstki co mam ze soba przynieść żeby nie płacić za szpital - przycież cieżarówki mają leczenie za darmo, więc o co im chodzi? czy zanosiłaś jakieś dokumenty że pracujesz tutaj, czy akt małżeństwa, czy cokolwiek?? Jak długo spędzałaś w szpitalu na badaniach2,3 godziny czy więcej? No i jak wyglądał poród czy ktoś Ci pomagał, czy jest jakaś położna z Polski, Bąbelek jak mam się dodać do listy?:) mam termin na 3 czerwca- zrobię mężowi prezent na urodzinki fajnie jakby się urodziło w tym samym dniu:) pozdrwiam wszystki mamuci ich pociechy w brzuchach i na swiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jejku ale sie denerwuje ale jestem dobrej mysli JUTRO wielki dzien moj misiek juz spi a ja jak zwykle nie moge dom posprzatany udekorowany na swieta piekna choinka juz stoi:) tylko kogos tu brak:) Bebolku dzieki za wsparcie dam znac jak tylko wroce do domku pozdrawiam a jeszcze jedno ja do gp udalam sie dopiero w 33 tyg czy jakos tak nic to nie zmienia chyba tak mi sie wydaje...buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Czesc Dziewczyny!Mieszkam juz 3 lata w Irlandii i jestem wciazy:)to juz 21 tydzien, termin kwiecien!!!Pozdrawiam Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda bede miec dzidzie
Pozdrawiam Mamusie! Trzymam kciuki! Karola trzymaj sie gorąco, wszystko bedzie wporządku! A u mnie zwolnienie lekarskie do 7 stycznia! Również wczoraj dostałam list z Rotundy a w liście informacje dla pacjenta! Dziewczyny czy należy coś przedstawić w szpitalu by miec bezpłatna opieke! Kopia P60 albo PPS albo 52 tygodnie ubezpieczenia ! jak to wygądalo u Was???? Odpiszcie prosze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz odpowiadam jak to bylo u mnie. Tez zylam w przeswiadczeniu ze opieka jest za darmo i nic nie musze robic no i poszlam do pracownika socjalnego w Rotundzie zeby sie wypytac o rozne dodatki i przez przypadek okazalo sie ze z ta opieka to nie jest takie proste tak do konca. Trzeba zalatwic sobie cos takiego jak Category 2. Przynajmniej tak bylo u mnie. Od pracownika socjalnego dostalam numer na ktory trzeba zadzwonic zeby umowic sie na spotkanie, lepiej zadzwonic wczesniej bo mi np. wyznaczyli na 17 pazdziernika a urodzilam 22 wrzesnia. Po porodzie jak juz bylam w domu przyszedl mi rachunek z rotundy na kilka tysiecy euro :) cale szczescie ze juz wiedzialam ze jak zalatwie to category 2 to mi go anuluja bo bym chyba zawalu dostala :) Po jakims czasie dostalam tez upomnienie, ze nadal nie zaplacilam :) Poszlam do ksiegowosci w Rotundzie (jak sie wchodzi glownym wejsciem to zaraz na przeciwko wejscia, miedzy recepcja a sklepikiem) i powiedzialam im ze spotkanie mam dopiero 17.10. Babeczka powiedziala ze ok. 17.10 pojechalam po category 2 to jest w innym szpitalu w centrum o adres mozecie zapytac w socjalu lub w gsiegowosci w rotundzie. Tam musialam dac im swoj paszport (koniecznie paszport, dowod nie przejdzie!!) ten papierek z PPS jako dowod adresu i ja mialam jeszcze list od mojego pracodawcy mimo ze juz nie pracowalam. Troche musialam poczekac i od reki dostalam swistek ze mam category 2 ktora uprawnia mnie do darmowej opieki szpitalnej przez rok czasu. Nie wiem jak jest jak nie pracowalyscie pewnie trzeba to samo tylko waszego faceta no ale najlepiej isc do socjalu w Rotundzie i sie zapytac. Z tym papierkiem i rachunkiem poszlam do Rotundy do ksiegowosci i mi anulowali rachunek. The End. Moze teraz jest jakos inaczej warto pogadac z babeczka z socjalu, rozwieje wszelkie watpliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorianka na badaniach to bylo bardzo roznie w zaleznosci od godziny jaka mialam wyznaczona i od ilosci osob, czasem 2 czasem nawet 4, zalezy.Bo najpierw usg, potem polozna, pobieraja krew, na koncu lekarz, a w miedzyczasie mocz i cisnienie, ale nie zawsze sa w jednym dniu wszystkie te rzeczy wiec bywa krocej. Radze jednak wziac sobie cos do jedzenia i picia i poczytania :) A porod wygladal u mnie troche inaczej bo mialam wywolywany, bo po odejsciu wod nie mialam akcji porodowej wiec najpierw polezalam sobie dobe na oddziale jakby patologii ciazy a na drugi dzien rano wzieli mnie na porodowke i tam bylam od 10 rano do 3 w nocy. Ale normalnie to jedziesz juz jak rodzisz dostajesz pokoik (naprawde fajny z lazienka) gdzie jestes ze swoim partnerem i masz swoja polozna ktora jest z Toba caly czas no i do mnie przychodzila lekarka co godzine. Ja caly ten czas dostawalam tez jedzonko :) Mi kazali chodzic po szpitalu i wracac co 15 minut do mojego pokoiku na zbadanie tetna dzidzi i dalej w trase. Ja przez tak dlugi czas mialam trzy polozne, a wlasciwie dwie polozne i czarnoskorego poloznika :) W tym ja akurat trafilam na jedna Polke panią Gertę. Wszyscy byli naprawde super! Jak juz mialam skurcze to proponowaly rozne sposoby na zlagodzenie bolu. Wyslaly mnie pod cieply prysznic, daly pilke do siedzenia i naprawde pomagaly, pytaly sie tez co chwile czy chce cos na zlagodzenie bolu, wiec w kazdym momencie jak nie bedziesz dawala rady mozesz cos dostac, ja zdecydowalam sie na epidural (zewnatrzoponowe) i bol jak reka odjal :) niestety nie powiem ci nic o samym rodzeniu bo ja nie mialam wystarczajacego rozwarcia i po wielu godzinach zdecydowano o cesarskim cieciu w dodatku musieli mnie uspic wiec nic nie pamietam :) Mimo ze wczesniej nawet przez chwile nie myslalam ze moglabym miec cc to jestem naprawde pozytywnie zaskoczona. Juz po czulam sie naprawde dobrze, na poczatku jak nie moglam wstawac to pielegniarki bardzo pomagaly. Ja lezalam 5 dni, ale dziwczyny ktore rodzily naturalnie wychodzily szybko, jedna nawet w tym samym dniu. W nocy jak dzieci placza pielegniarki przychodza i czasem jak dziecko placze nosza je a ty mozesz odpoczac, ja co prawda nie skorzystalam z tej pomocy bo Majka byla grzeczna. Generalnie ja bylam bardzo pozytywnie zaskoczona i strasznie sie ciesze ze rodzilam tam a nie w Polsce. Jak masz jakies bardziej szczegolowe pytania to smialo, bo wiem ze ja mialam ich mnostwo przed porodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Kitka wielkie dzięki za wszelkie info, bardzo mi pomogłaś, wychodzi na to że tez muszę sie udać do pani z socjalu w Rotundzie. Miło słyszeć że opieka jest dobra, ja pierwsze dziecko rodziłąm w Polsce i ogólnie byłam bardzo zadowolona- oprócz mojego dzielnego męża była ze mną położna do której chodziłam do szkoły rodzenia-bardzo mi pomogła. Niestety z bólem musiałam sobie radzić sama więc fajna sprawa z tym znieczuleniem w Rotundzie. Na razie nie mam pytań ale pewnie im bliżej porodu to bee Cie nekąć pytaniami:) U nas choinka już stoi - trochę jest nam ciasno- jesteśmy na etapie szukania mieszkania - nie ma nawet miejsca na drugie łóżeczko :( Dziś szalałam na zakupach przedświątecznych trochę się zmęczyłam ale i tak było milutko :) świeta coraz bliżej, brzuchol rośnie fajnie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie!!! Dzis dostalam list z Rotundy,mam przyjsc 8 stycznia moja GP mowila ze pierwsza wizyte powinnam miec w marcu ale pewnie jak zobaczyli maja historie choroby to dlatego chca mnie szybciej zobaczyc :)Denerwuje sie jak cholera jak to bedzie,czy poradze sobie :( Mialam fatalna noc:(od 3 do 5 nie spalam,brzuch mnie bolal pierwszy raz,nie wiem wczoraj najadlam sie sliwek ale nie duzo i moze od tych sliwek tak mnie bolal :(a rano dostalam biegunke,czuje sie fatalnie ledwo wstalam z lozka Zmykam sie polozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hallo gdzie sie podziewacie!!!!Odezwijcie sie,Prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Viola! Na pewno się strułąś tymi śliwkami usiska do góry odpoczywaj i nie martw się na pewno wsio jest ok :) zrób sobie kleik ryżowy z marchewką i niedługo bedziesz się lepiej czuła. Wszystko bedzie ok poleż sobie na lewym boku, nie na plecach i odpoczywaj do obrzydzenia i rozpieszczaj się tak samo nieprzyzwoicie :):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola czemu się boisz wizytyw Rotundzie? Czy chodzi o dzidziusia, czy masz chodzi o angielski? Mogę Ci jakoś pomóc? Jakby co to wal śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiktorianka boje sie tego ze nie zrozumiem co do mnie bede mowic,bo moj angielski nie jest rewelacyjny i jak np wytlumacze ze nie mam jednego jajnika,ze chorowalam na endometrioze moja GP niby cala historie mojej choroby przetlumaczyla ale z tego co piszecie to jest wywiad z lekarzem i na pewno bedzie mnie sie pytal o takie rzeczy.Dobrze ze sa Polskie przychodnie i jezeli cos mnie nie pokoi to ide na wizyte. Wikorianka mam kilka pytan: Ja nie pracuje w Irlandii i co mam wziac ze soba na wizyte?PPS wystarczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Maz mowi ze pojdzie ze mna bo ja za bardzo sie denerwuje i u meza angielski jest lepszy :)mysle ze sobie poradzimy mam taka nadzieje :) jak bede miala jeszcze jakies pytania to napewno sie zapytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Viola, ja w Rotundzie byłamdopiero zanieść info o mojej ciąży, jeszcze nie byłam na wizycie mam dopiero wyznaczoną na 23 stycznie wiec Ty będziesz przede mną. Ja też się trochę obawiam tej wizyty bo mój angielski też nie jest najlepszy, więc chyba poproszę kogoś żeby ze mną poszedł. Odnośnie papierów to wiem tyle co Ty czyli niewiele, ale na tej samej stronie pytałam o to Kitkę i ona wszystko wyjaśnia w swojej wypowiedzi więc przeczytaj sobie na pewno Ci to wiele wyjaśni:) Jak będziesz na pierwszej wizycie to możesz zaznaczyć że będziesz potrzebowała tłumacza na kolejnych wizytach z tego co wiem to powinni zagwarantować tak jest w teorii a nie wiem jak to się ma w praktyce :( Bardzo się cieszę że udało Ci sią zajść w ciążę, bo z tego co pisałaś to trochę trwało Twoje leczenie!! moja siostra też się leczyła na endometrioze ale niestety miała taki jej stopień ze nie mogła zajść w ciążę naturalnie miała robione in-vitro - kupę kasy ale jest od 6 lat szczęśliwą mamusią:) Trzymam więc za Ciebie kciuki i leniuchuj ile się da :):) Pewnie CI wiele nie pomogłam ale ponieważ mam już jednego bobasa i jakbyś chciała zapytać o coś co się dzieje podczas ciąży to wal smiało:) POzdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać Viola, że dobrze jest mieć przy sobie słownik i najlepiej przetłumaczyć sobie wcześniej na kartce takie fachowe słownictwo jak endomertioza czy jajnik. Podaję adres stronki gdzie jest bardzo fajny słownik angielski -polski www.ling.pl, a ta dziewczyna na forum co wyjaśniała wszystko odnośnie potrzebnych dokumentów do Rotundy to nie jest Kitka tylko Kitek:) sorki za pomyłkę. Ja też nie pracuję w Irl, więc jak będziesz po wizycie to daj znac jak było i o co pytali Mieszkasz w Dublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiktorianka dziekuje Ci bardzo :)Bardzo sie denerwuje ta wizyta nie wiem jak ja to przezyje :) dobrze ze idzie ze mna moj Maz cieszy mnie to bardzo:)zreszta sam powiedziel ze nie wazne czy bede chodzila do Polskiej przychodni czy do Rotundy to i tak bedzie przy mnie:) Mieszkam Dublin15 a TY gdzie mieszkasz????Wiesz jak mozesz to podaj mi swoj numer gg na meila viola523@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) wybaczcie ze sie nieodzywam ale jakoś czasy brak przed świetami i mały tak bardzo potrzebuje mojej uwagi...:D:D:D:D Magda bede miec dzidzie.. kochana no włanie to nie po naleśnikach .. wczeniej tez jadłąm naleśniki i niec mie niebyło.. czytałam ze dzieci czasmi maja kolki bez powodu.. i faktycznie przez 3 dni niejadałam noic innego jak mleko chleb dziem i miód i małęmu niemineły.. podobno czasem tak jest. Violu kochana jak sie czujesz??? mam nadzijeje ze wszytko ok:D kurde niemoge uwierzyć ze ci sie udało.. ostatni czytałam posty które były zaraz po tym jak założyłam ten topic.. byłam w 11 tyg a teraz mam juz Fabianka przy sobie a dziewczyna która chyba najbnardziej pragneła dziecka jest w ciąży.. czyli ty:D pozdrtawiam kurde ile mamus tu sie pojawiło od tego czasu.. mam nadzieje ze nadal beda przybywac nowe.. Karopla pewno zaniedługo sie pojawi i pochwali co i jak.. Ania84 mam nadzieje ze ty też!!! Aguula a jak tam ty??? byłaś już u polskiego lekarza?? Trim jest około 18 km odemnie jesli sie niemyle:) zapytam jutro tate dokładnie .. bo jakoś o tym zapomniał. Gosiu i jak tak w pracy??? Udało sie to wszytko jakoś pogodzic:) domekj już ubramy na swieta??? Ja mam już tez choineczke:) a niedziele ubraliś,my u mojej mamy bo tam spędzamy wigileiei swieta:) Musze sie pochwalić ze wczoraj równe 5 tygodnie po cesatrce.. spedziliśmy bardzo miły wieczorek z mężem i muszę przyznac ze zapomniałam jakie o fajne:P:P:P hehe myślałam ze bedzie gorzej po tylu tygodniach w celibaciku:P kochane mam pytanko czy któraś z was wie coś na temat spirali jako zabezpiecznia??? nic niewiem na ten temat a do gina ide dopiero w połowie stycznia i chciałabym być jakoś choć troszke uświadomiona na ten temat ojn spadam bo mały sie budzi pozdraiwam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaagcia o mojej przygodzie z placeniem za porod pisalam na tej stronie :) Bebolek ja nie wiem czy ty slyszalas ale czesto pierwszym sprawca problemow brzuszkowych u dzieci jest wlasnie mleko pite przez mamy. Moja Majka ulewala na poczatku i to sporo i pierwsze co lekarka kazala mi odstawic to nabial a w szczegolnosci mleko!!!czasem to wlasnie mleko pite przez mamy wywoluje tez kolki u dzieci. Kolejne rzeczy z ktorych radzila mi zrezygnowac to czrna herbata i kawa wiec przerzucilam sie na herbatki owocowe i kawe bezkofeinowa. Ja od poczatku jadlam wszystko i cale szczescie nie mialam problemow z kolkami tylko to ulewanie mnie martwilo ale juz jest lepiej widocznie uklad pokarmowy Majki dojrzal :) Wiec moze sprobuj odstawic mleko i nie martw sie bo nie jest prawda ze matki karmiace musza je pic, jak widac czesciej jest ono przyczyna problemow. Mam nadzieje ze kolki pojda sobie precz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem wstrząśnieta tym artykulem. http://wiadomosci.onet.pl/1457449,2678,rodzice_walcza_o_corke,kioskart.html może faktycznie zadurzo tych \"przypadków \" jak na jedno dziecko ale to nie powód by odbierać dziecko!!!! przecież można to sprawdzic. kurde normalnie jestem w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolku ja troszke dowiadywałam sie na temat spirali. Nazywa sie MILENA lub MIRENA i mozna ja załozyc juz po 3 mesiacach, nawet gdy sie karmi piersia. taka spirala ma trwałość do 5 lat, a koszt wacha sie podobno od 250-350 euro. tyle co wiem na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny drogie, mozecie mi wytlumaczyc jak to jest z tym darmowym porodem, poniewaz ciagle natykam sie na osoby , ktore byly przekonane ze placic nie musza a rachunek dostaly i to dosc pokazny???? jak to zalatwic i czy wogole trzeba??? nawet ostatnio natknelam sie na wypowiedz ze trzeba zalatwic sobie cos z socjalu zeby nie placic?? prosze o szczegoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:) my po spacerze.. mały włąsnie zasnoł od 9 rano dopiero przed 15 minutamji.. szok. Kurde droga ta spirala:( muszę zapytac moze w polskim cem=nmtrum mają tańsze.. niechcemy wiecej dzieci.. a tabletek niechce bo zapoinalska jestem:( inne srodki odpadają bo za duże ryzyko wpadki:( dla przypomnienia tabelke.. Mamucie i Dzieci Gosia ....... 8 Czerwca 07 ........synos Filipek Zabcia ..... 7 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia Karola ...... 2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka ...... 16 Wrzwesnia 07 .....córcia Molly Kitek .......22 Wrzesnia ...........córcia Maja Aine ........ 24 Wrzesnia ...........córcia Natalka Magda ......20 Października.......córcia Lenka Bebolek .....12 Listopad............synos Fabian Aga84 ........18 Listopad...........synos Pawełek Ania_84...... czekamy na info:) Karola416....14 Grudnia........................... Oczekujace Megi ......30tydz ..........3 Marca .........Antos Aaagcia ..24tydz ..........1 Kwietnia ........????? Agula ......24tydz ..........2 Kwietnia ........???? Motylek_22....18tydz......29 Kwietnia........????? Kathy100......18tydz.....4 Maj...............????? Siobhane...17tydz.........17 Maj..............???? Wiktorianka....16tydz........................???? Violaa............7tydz......4 Sierpnia.....???? Magda... .......7ydz......10 sierpnia....????? Aaagcia i Aguula czy7 wy wiecie już jaką płec nosicie od serduszkiem??? Mam nadzieje ze niewalnełam nigdzie błedu:P jak by co piszcie to poprawie. AAgcia ja nic niezałątwiałam w socialu ani w szpitalu rachunku za szpital niedostałam a byłam tam 3 razy. Kochana nawet jesli go dostaniesz to mozna go Anulowac. musiałabyś wrócić do wczesniejeszych postów . Zabia tam gdzieś opisywała jak to zrobić. Melka a ty gdzie sie podziewasz??? Jak tam Molly?? Meggi a ty jak sie czujesz??? teraz ty jestes następna w kolejce:P A jak reszta dziewczyn???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitek kochana dzieki za rade. spróbuje tylko ze wcześniej nic mu niebyło po mleku... a piłam go w zawrotnych ilościach bo uwielbiam.. dopiero mama mi uśwaidomiła e moge spaliś przez to swój pokarm wiec sie bardzo ograniczam z nmlekiem.. niewiecej jak szklanke dziennie.. ae spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, no ja dzis wrocilam do domku i caly posprzatany, bartek zrobil mi mila niespodzianke, jutro jego rodzice przyjezdzaja a mi zostal jablecznik do zrobienia i prasowanie ;P no domek juz ustrojony, mamy w kuchni gwiazdki ze sztucznego sniegu, w salonie 4 male czerwone kwiatki (nie pamietam nazwy) na kominku, choinke czerwono zlota, oczywiscie zywa no i lampki na oknie z sniezynkami :) wszystko wyglada cudnie, nasze pierwsze swieta razem :) wczoraj wypisalam kartki i do kazdej z nich dolaczylam zdjecie filipka w stroju mikolaja :) dobra zmykam prasowanie zrobic, bo chcemy tez milo dzis wieczorek spedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolku co do tej spirali to wiem że w polsce ceny wachają się niedzy 800 a 1200 zł więc wychodzi troszkę taniej. Ja właśnie jak pojadę na wiosnę do domku to wtedy sobie założe. A co do pigół to w czase karmienia można zażywać tylko mini pigółki a one nie dają 100% a nawet 90% pewności. A pozatym ja strasznie przytyłam po pigułkach(zażywałam przed zajściem w ciąże) a teraz nie chce przytyć. Już schudłam 10 kilo, ważę 54 kilo więc taka waga jest oki i nie chce więcej!!!!!!! A pozatym jak policzy się koszty pigułkowe to wyjdzie koszt spirali, tylko najgorsze jest to że to trzeba jenorazowo tyle dać a to boli. Dziewczyny ja też nie płaciłam za poród i nawet nie dostałam rachunku. Teraz też byłam w szpitalu na zapalenie piersi i jak narazie rachunek mi nie przyszedł więc opieka jest free. Ja nic nie załatwiałam. Nawet jeszcze nie mamy medical card a na 6 stycznia mamy termin wizyty w szpitalu i chyba będziemy musieli płacić.buuuu Gosiu fajnie że mężuś zrobił ci nespodziankę. Super że już jesteś przygotowana do świąt, ja nawet nie czuje tego klimatu, jedynie mogę pochwalić się że wczoraj ubraliśmy choineczkę i tak samo jak ty mamy czerwono złotą, chyba najpopularniejsze bombki w tym roku. A i jeszcze mam gwiazdę betlejemską (chyba tak się nazywa ten kwiatek czerwony). A pozatym wogóle nie mam pomysłu co zrobie na kolację wigilijną, napewno będzie barszcz czerwony z uszkami (własnoręcznie robiliśmy), pierogi z mięsem, kapustą i grzybami (też sami robiliśmy) i pieczony łosoś, ale czy robić coś jeszcze????Aha w planie mam jeszcze upieczenie ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×