Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

czyli nic zalatwiac nie musze moge byc pewna tego darmowego porodu??? Plci mojego malego jeszcze nie znam, poniewaz pielegniarka w szpitalu nie widziala kiedy robila usg, ale w najblizszym czasie sprobojemy jeszcze sie dowiedziec Apropo spirali, to nie wiem czy to tak fajnie miec caly czas cos w srodku i slyszalam ze nie kazdy moze, bo czasem organizm poprostu zle reaguje i chcac nie chcac trzeba wyciagnac. po tabletkach sie tyje ale zle dobranych! ja bylam bardzo zadowolona z plastrow anty i pewnie po okresie karmienia znowu bede stosowac Wiem ze chyba przesadzam tym czytaniem wszystkiego na temat porodow w irlandii ale pytam doswiedczonych czy tu jak rodzisz bez znieczulenia to znieczuleniem miejscowym do szycia sie juz nie przejmuja i szyja na zywca??? jak szycie jest szybkie to moge zrozumiec, ale takie wieksze rozerwania przeciez to tez jest bardzo bolesne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaagcia ja do porodu miałam tylko gaz rozluzniajacy, i musze powidziec ze pomagal, a do szycia mi dali znieczulenie miejscowe. bolalo jak cholera. a co do spirali to moja kolezanka ma i twierdzi ze nic nie czuje, zadnego dyskonfortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie jestesmy juz w domku z moja kruszynka. pod serduszkiem dorastala dziewczynka nikt sie nie pomylil mam cudna Oliwcie jest zdrowa ja tylko troche obolala ale czujemy sie swietnie napisze pozniej co i jak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
KAROLA GRATULACJE!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLA GRATULACJE!!!!!!!!!! DZIEWCZYNY JUTRO JADE DO POLSKI. PEWNIE SIĘ NIE BEDE ODZYWAC PRZEZ DLUZSZY CZAS, BO MUSZE NAPRAWIC KOMPUTR I PODLACZYC INTERNET. ALE OD RAZU JAK WSZYSTKO ZAINSTALUJE TO DO WAS NAPISZE. WSZYSTKIM WAM ZYCZE DUZO SZCZESCIA, RADOSCI, POGODY DUCHA, CIERPLIWOSCI KTORA JEST BARDZO POTRZEBNA W TYM KRAJU, SPELNIENIA MARZEN, SUKCESOW W ZYCIU OSOBISTYM I PRYWATNYM ORAZ W NOWYM ROKU SPOKOJU W ZYCIU CODZIENNYM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Karola gratulacje trzymajcie się dzielnie:) Bąbelek odnośni tej spirali to moja wspólokatorka miała zakładaną w Polsce ona ma teraz 6 letnia są na krótszy czas, ale jak z nią rozmawiałam to na początku przechodziła męki bo organizm nie przyjmował spirali tylko traktował jak ciało obce, miała wysoką temperature i jak wylądowała w szpitalu to coś tam jej poprawiali i było lepiej. mówi że teraz jej nie czuje ale ze drugi raz by sobie nie założyła, też zależy na jakiegolekarza się trafi żeby czegoś nie spaprał:( Ja wczesniej używałam przez 5 lat pigułki nie przytyłam bo były dobrze dobrane, jak są nieodpowiednie to można przytyć, no ale teraz jak karmisz no to nie bardzo. Po pierwszym porodzie i niestety po skończonym karmieniu używałam plasrty antykoncepc. i byłam bardzo zadowolona to wersja dla tych mniej systematycznych, no i pozostaje jeszcze gumka:( ale komfort nie ten co trzeba:) Jeśli chodzi o kolki to mój Gerard tez niestety miał, może niezbyt mocne ale jednak, zrezygnowałam z mleka i nabiału całkiem (podobno mleko utrzymuje sie do 8 dni w organizmie - nie wiem czy to prawda), wszystkiego co smażone i pieczone i ciężkostrawne i potem wprowadzałam co tydzień jedną z tych rzeczy żeby sprawdzić na co najbardziej zareaguje, ale jak eksperyment dobiegł końca to i skończyła się kolka - z dnia na dzien troche to dziwne - podobno najgorzej pierwsze 100 dni, raczej się sprawdza. Kitek mam pytanie bo nie wiem jak jest tutaj jak szłam rodzic w Polsce to miałam ze soba cały zestaw podkładów, podpasek, pieluch dla dziecka i takich tam rzeczy czy tutaj tez trzeba to wszystko brac, ilu osobowe sa sale,- i czy dzisko leży z mamą po porodzie, czy do porodu dostaje się jakias koszule czy mozna miec coś swojego? Ale się napisałam, dzisiaj jestem padnięta bo Gerard postanowił nie spać przez trzy godziny w nocy i wiercić się jak dzik, mój mąż poszedł prawie na czworaka do pracy ze zmeczenia a ja jeszcze głupia gotuje dziś bigos i stoje przy garach - jakby mi było dość artakcji nocnych:) Gdybym się już nie pojawiła przed Swiętami o dziewczyny: żYCZĘ wAM WSZYSTKIM UŚMIECHNIĘTYCH BUZI, SZCZESLIWYCH DZIECIAKÓW, PEŁNYCH HARMONI SWIAT, ROSNACYCH BRZUSZKOW, ZADOWOLONYCH ,MĘZÓW, I SPEŁNIENIA MARZEN TYCH MAŁYCH I TYCH CAŁKIEM DUZYCH:):) wiktorianka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda bede miec dzidzie
Witam! Wszystkim mamusią i tym które bedą wkrótce mamusiami życze dużo zdrówka, szczęścia, spełnienia marzeń, wspaniałych prezentów pod choinką, wigilli w gronie rodzinnym! Wszystkie serdecznie pozdrawiam! Ja także zabieram sie do przygotowywania wigilli! u mnie tradycyjnie barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i rybka! Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały świat się w radość stroi w dzień narodzin Chrystusowych. Ślę więc życzenia serdeczne, zawsze świeże choć odwieczne: zdrowia, szczęścia i wesela niechaj Dziecina Wam udziela. Zycza Oliwcia z rodzicami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jak tam swiateczne obzarstwo?? ja mam 1kg mniej no ale zobaczymy jak to bedzie po swietach :) skorzystalam z chwilki wolnego i sie melduje, sa bartka rodzice wiec trudno mi pisac do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłyną Wam spokojnie i radośnie,oby Wasze marzenia zmieniły się w rzeczywistość,a sukcesy przerosły oczekiwania ŻYCZY Viola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak samopoczucie po swietach i jak Wasze kochane pociech:):)? u mnie dzis zaczyna sie 18 tydzien:) i zaczyna mi dokuczac zgaga - ratunku!! Gerard - moj synek 2 latka całuje moj brzuch kazdego wieczorku:) i w swieta na prezent dostałam pierwszego niesmiałego kopniaka od malucha w brzuszku:) - radocha nieziemska Mam pytanie - w Polsce mężowi z tytułu urodzenia dziecka należą się dwa dni wolne czy wiecie coś jak tutaj sprawa wygląda? I czy jest tutaj cos w rodzaju naszego becikowego? pozdrawiam wszystkie mamy -przyszłe tez:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane i jak tam po świetach?? u mnie nawet dobrze. dzieki espumisanowi mały już niema kolek. U nas pierwszy mały krok w przód czyli Fabi mając sześć tygodni podniusł nóżki w góre!!!!!! obie naraz prawie do pionu!!!! szok! czy wasze dzieci tez tak robiły jak miały 6 tygodni?? oczywiście ma juz tylko 2 drzemki 2-4 godzin w ciagu dnia.. a tak to niespi. Czasami ze zmęczenia sam niepotrafi usnąć i bardzo sie męczy:( płacze zasypia na 2 minyty i w płacz:( a niesa to kolki:( dziś mój brtat miał test samodzielności zostawiłam z nim synka i uciekałam na 2 godziny na zakupy. sobie nic niekupiłam oprócz marchcewek na swieży soczek( dostałam od mikołaja sokowirówke) a małemu kupiłam tak: 1 bluze , polarek , 2 koszulki z długim rękawem , spodnie i wyobraźcie sobie za wszytko dałam tylko 15 euro!!!!!! takie przeceny u nas są!!!normalnie zapłaciałbym za to 40Euro!! a co wam mikołaj przyniósł pod choinke?? i waszym skarbom?? u mnie było tak: -sokowirówka -masażer elektrycznyz lampami naświetlającymi(przeciwbólowymi) -kosmetyki -komplet ręczników -mąż dostał skrzynke z narzędziani - i wkrętarke eczna. A mały Fabi sporo ciusków i buciki:) mój braciszek niegdzie niemogł u nas znaleźć grzechotki:D:D:D uśmiałam sie ale to prawda. zeby dostac grzechotke trzeba jecghac do wielkiego sklepyu z zabawkami!!! pozdrawiam was i wasze pociechy:) Ciężaróweczki trzymajcie sie i dbajcie o brzusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich po dluzszej nieobecnosci ale widze ze nie tylko ja zaniedbalam forum moja corcia ma juz 2 tygodnie jak ten czas leci jest sliczna zdrowa i straszny z niej lakomczuch :) tylko moje sutki bola:) pozdrawiam wszystkich a mam male pytanko gdzie sie mam udac zeby zarejestrowac moja kruszynke i czy sama musze wyslac dokumenty na child benefit dzieki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola tu masz linka http://www.groireland.ie/rc-registrars.htm musisz tam znalezc w tabelce W pierwszej rubryce hrabstwoi w którym mieszkasz i tam w dal;szych tabelkach masz adres nr. telefonu i godzuny otwarcia. Mszisz miec ze soba paszport , PPs twój, i akt małżeństwa przetłumaczopny( jesliu niejestes mężatką to niepotrzebujesz:P) i twojego partnera to samo jeśli chcecie by dziecko miało go w akcie urodzenia i jesli niejestescie małżeństwem to musicie być tm oboje. od dnia zarejestrowania po 3 dniach ja dostałam poczta papiery na child benefit a po 4 dniach pps małego. trzeba wypełnic i odesłac. w srodku jest koperta z adresem. no to chyba tyle:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Nowym Roku zycze Wam 12 miesiecy zdrowia, 52 tygodni szczescia, 8760 godzin milosci, 525600 minut pogody ducha i 31536000 pociechy z dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwego Nowego 2008 Roku!!!!!!!!!!!!!! Dużo siły i zdrówka dla waszych maleństw i dla was!!!!!!!!!!!!!!! Szampańskiej zabawy!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich jak tam nasze ciezarne kobietki sie maja i mamy i ich pociechy tak tu pusto pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!!! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!! Mam pytanie do dziewczyn ktore juz dostaly child benefit. Po jakim czasie od momentu jak wyslalyscie te papiery przyszla wam kasa na konto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny!!! Mam juz internet. Gosia odezwij sie do mnie na skypie, bo nie mam ani jednego kontaktu. Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda bede miec dzidzie
HEJ DZIEWCZYNY!!! CO TAM U WAS SŁYCHAC U MNIE NIE JEST DOBRZE- ZAPALENIE UCHA SRODKOWEGO- OKROPNY BOL I STRES! W NOCY NIESPIE A MOJ MAZ TEZ! CZY KTORAS PRZECHODZILA PODOBNE SCHORZENIE??? STRASZNIE SIE BOJE ZE COS ZLEGO MOGLOBY SPOTKAC MOJA DZIDZIE A PRZECIERZ TO DOPIERO 9 TYDZIEN! POZDRAWIAM PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki w nowym roczku!~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gosiu mam pytanko odnośnie szczepionek kiedy tu robią, jakie i ile tu kosztują. Bardzo proszę o pomoc, normalnie niemam od kogo się tego dowiedzieć. A czy wy też miałyście wizytę kontrolną w szpitalu po tych 6 tygodniach??? Ja mam termin na poniedziałek, tylko że ja jeszcze nie zdąrzyłam odwiedzić GP, mam nadziele że nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny od dłuzszego czasu nie mam netu:( pisze z kompa kolezanki. proszę podajcie mi swoje gg bo zgubilam ( Gosiu, Żabciu i Bebolku ) - wsdzystko wskazuje na to, ze znowu wybierzemy sie do Irlandii, tym raqzem juz z małą. I chyba juz na dłużej niż rok. pozdrawiam Was i czekam na gg, jesli to nie problem. jak będę miala okazje, to zagadam:) całusy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny od dłuzszego czasu nie mam netu:( pisze z kompa kolezanki. proszę podajcie mi swoje gg bo zgubilam ( Gosiu, Żabciu i Bebolku ) - wsdzystko wskazuje na to, ze znowu wybierzemy sie do Irlandii, tym raqzem juz z małą. I chyba juz na dłużej niż rok. pozdrawiam Was i czekam na gg, jesli to nie problem. jak będę miala okazje, to zagadam:) całusy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepionki wszystkie sa za darmo, no i wizyta kontrolna po 6 tygodniach jest obowiazkowa :) jesli bedzie cos nie taki pojdziesz wczesniej to tez nie placisz :) dostaniesz kalendarzyki ze szczepieniam, do 6 miesiaca sa co 2 miesiace, czyli jak maja2,4,6 miesiacy a potem dopiero jak maja wiecej niz 12 mesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane!!!! odzywam sie po długiej nieobecności:) podczytuje was cały czas na bierząco ale napisać juz mi trudniej:) mały jest tak strasznie absorbujący ze ni nic niemam czasu. Moje kochanie skończy w poniedziałek 8 tygodni. kurcze nawet niewiem kiedy to zleciało:) jutro dołącze zdjęcia na fotosika:P Fabi uśmiecha sie już swiadomie i wyaje z siebie różne odgłosy jest słodziutki:) kochane zmykam bo mały sie budzi i będzie dziko głodny jutro postaram sie zajrzeć i coś wiecej naklikać:) pozdrawienia dla cioteczek z kafe od Fabiego:D A tu podaje lika o szcepionkach:) http://www.gazeta.ie/art/Lekarze-w-Irlandii.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×