Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

czesc dziewczyny moze ktoras z was mi pomoze jestem w 9 tygdniu i zdecydowalam sie na porod w irlandii mam pytanko pojechalm do szpitala zeby sie zarejstrowac i umowic na wizyte mieli do mnie oddzwonic i umowic na termin jak narazie bez odzewu pisze na innych forach z dziewczynami z polski i wszytkie mialy juz robione badania na toksoplazmoze morfologie itp do ktorego tygodnia trzeba te badania wykonac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja tylko na chwilke bo jestem u znajomej. 3 grudnia urodzila nasie córeczka:) Mam pytanko jak załatwic małej paszport macie namiary na ambasade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny widzę że nie tylko ja zaspałam i nie wchodzę na forum U mnie 19 tydzien zaczał sie w piatek, czuje jak moj maluszek bryka i fika w brzuszku jak szalone:) Qrcze, szukamy jakiegos mieszkania w Balbriggan, ale jakos nam nie idzie... pewnie to troche potrwa a tu czas ucieka ... Poza tym siedze sobie w domku z moim dwulatkiem i lenie sie okrutnie. Konwalia ja poszłam do Rotundy dopiero jak dostałam od mojego GP list ze jestem w ciąży i przysłali mi szybko info kiedy mam sie stawic na wizyte. Pozdrawiam wszystkie mamusi i ich maluchy te w brzuszkch tez :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola416 - coreczka sliczna!!!!:):) super ze już jesteście w komplecie, ja tez nie mogę się doczekać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki!!! Gosiu mozesz mi napisac ile czasu minelo od momentu jak wyslalas papiery o child benefit do momentu gdy przelali ci pierwszy raz pieniazki??? A moze Ty wiesz Bebolek?? Odpiszcie jesli mozecie to wazne dla mnie. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj jeden przychodzi teraz w kwietniu, ten 250 eur a drugi 160eur w pierwszy wtorek miesiaca, czyli dopiero juz w lutym, jesli malenstwo sie wczesniej urodzi ale nie zdazysz papierow zlozyc to potem ci zrownuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktorianka ja dotalam list od gp juz przed swietami ona mi poleciala coombe hospital pojechalam tam z tym listem dowiedzialam sie ze oddzwonia do mnie i umowia na wizyte ale do tej pory bez odzewu troche sie stresuje bo nie wiem do ktorego tygodnia trzeba porobic te wszytkie badania i testy czytalam ze w 12 tygodniu obecnie jestem w 10 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie :) Jestem juz po wizycie w Rotundzie:)szczerze nie bylo tak zle,myslalam ze bedzie gorzej. Mam do Was pytanko:) Jak to jest z wynikami ktore mi robili krew,mocz.Skad bede wiedziala ze wyniki sa dobre???Daja znac??? Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda0709
Cześć nazywam sie Magda jestem w 27 tygodniu ciąży i mieszkam w Kells na poród zdecydowałam sie w Droghedzie jes troszke blizej niz Dablin mam juz jedna córke w tym roku bedzie miała 8 lat a pytanie mam dotyczące czasu oczekiwania na paszport dla maluszka czy juz któras moze to załatwiała wiem ze trzeba udac sie do ambasady chodzi mi głównie jak długo mam czekac do momentu otzrymania juz paszportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda paszport dostaje sie na miejscu, my czekalismy godzine ale nie daleko jest supermarket wiec poszlismy na kawke :) jedyny problem to ze sie czeka dlugo na wizyte, my czekalismy 3 miesiace, najlepiej zadzwon jak juz bedziesz tak w 32 drugim tygodniu i was umow, wez pod uwage ze mozesz urodzic po terminie no i malenstwo musi miec z 3 tyg zeby zdjecie zrobic, nawet jak pojdziesz do fotografa i powie ci ze nie robi zdjec paszportowych to go popros, wazny jest rozmiar zdjecia i zeby dziecko mialo glowke na prosto z otwartymi oczkami :) reszte informacji mozesz znalezc na stronie ambasady. jak juz wyrobisz paszport i bedziecie w polsce to trzeba wyrobic malenstwu polski akt urodzenia i pesel. na pesel trzeba czekac, wiec ja podpisalam wszystkie papiery o akt urodzenia i tylko w urzedzie wpisali pesel. na razie do 5 roku zycie bedziesz musiala jezdzic co rok wyrabiac paszport bo to tylko tymczasowy. no i pamietaj ze musicie byc oboje z mezem czy chlopakiem no i malenstwem, inaczej nie wyrobia. pozdrawiam n o a jak u was dziewczyny? moj fifi wcina juz kurczaka, tzn piersi z kurczaka w zupce, dostaje gotowana gruszke i zupke pomidorowa :) http://www.bobaski.com.pl/?page=dieta_dziecka to jest najlepsza strona z dieta niemowlaka jaka znalazlam no i pierwszy rok dzieci rozpisany na tygodnie, bardzo pomocne :) http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79948,4050593.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) U mnie małe zmiany - wyprowadzamy sie w końcu do Balbriggan:), w końcu bedziemy mieli więcej miejsca. U mnie dzis zaczał się 20 tydzień a maluch w brzuchu bryka jak szalony:):) Troche się stresuję wizytą w Rotundzie ale mam nadzieje ze jakos sobie poradzę, dzwoniła zeby umowic sie na spotkanie w sprawie Category 2 powiedzieli ze przysla mi info gdzie i kiedy mam sie zgłoscic ale jak na razie cisza.... Konwalia9 z tego co mi się wydaje to Ty sobie sama wybierasz szpital w którym chcesz rodzić nie musisz się sugerować propozycja lekarza jesli masz inne zdanie na temat szpitala, który on Ci zaproponuje. Ja jak poszłam do Rotundy z listem od GP to przysłali mi info w przeciagu 2 dni. Moze spróbuj im sie troche ponaprzykszac:) to dla swietego spokoju cos Ci przysla - tacy juz sa:) Bebolek jak Twój maluch? Juz pewnie przeszły kolki? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDA, ja tez wybralam Droghede i jestem w 28 tygodniu, znasz moze kogos kto wie cos wiecej na temat tego szpitala???? poniewaz ja niestety nie, DZIEWCZYNY, ktore nie wybralyscie jeszcze szpitala, w Dublinie jest specjalistyczny szpital polozniczy zajmujacy sie przedewszystkim poloznictwem !! ja dowiedzialam sie o nim za pozno to Comb hospital ( mozliwe ze zle napisalam nazwe ale tak sie wymawia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze mi ktos wyjasnic powod dla ktorego wyrabiacie to category 2 przeciez porod tak czy tak jest bezplatny jezeli korzysta sie z publicznej opieki medycznej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Góralka86
Witam wszystkie dziewczyny! Jestem na tym forum nowa... W Irlandii jestem od prawie 2 lat. Teraz jestem w 33tc. ciazy. Szpital, w którym bede rodzila polecila mi moja GP, tj. Maternity Hospital w Dublin 2. Mam pytanie, czy któras moze rodzila w tym szpitalu? I jak tam jest? I bardzo bym prosila o napisanie rzeczy, które musze miec zapakowane w torbie do szpitala. Jest to moja piersza ciaza i nie wiem co potrzebne. A odnosnie Child Benefit, to kiedy to sie sklada i gdzie mozna dostac dokument do wypelnienia? Z góry dziekuje ;) Pozdrawiam wszystkie maluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Góralka86
Aha... A moze wiecie, czy jezeli poród jest przez cesarke, to czy moze byc przy tym maz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze byc ale na ciecie musi wyjsc sali, to trwa ok 15 min do 30, jesli chodzi o child benefit to jak bedziecie jechac zarejestrowac malucha, oni wysylaja zgloszenie i wtedy poczta dostaniecie forme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia dzieki za informacje. mi jeszcze nic nie wplynelo na konto wiec sie zastanawiam kiedy to nastapi....chyba tam zadzwonie i sie zapytam o category 2 pisalam wczesniej,c bez niej musialabym zaplacic za porod, cala historia jest na tej albo wczesniejszej stronie. Ja mialam cc i niestety miejscowe znieczulenie nie zadzialalo wiec bylam pod narkoza i moj chlopak nie mogl byc przy tym ale za to jako pierwszy widzial i karmil coreczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was serdecznie rosniemy zdrowo i kolorowo moja malutka ma juz 4 tygodnie jak to szybko leci jest slodziutka, mamy tylko problem z ta okropna flegma jeszcze nie do konca splynela ale juz jest lepiej, odp. do Góralka 86 ja mialam cesarke 4 tyg temu moj maz mogl wejsc na sale po wszystkich zabiegach czyli znieczuleniu i takich innych, jak tylko wyciagneli ostatnia igle z kregoslupa to sie pojawil pomagal mi sie polozyc na łozku byl przy cieciu i wyciaganiu malutkiej:) ale jak sam sie przyznal mial mala masakre :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej AAAgcia odnośnie category2 to jest wszystko wyjasnione na stronie 74 albo 75 przez Kitek82. Ja tez sądziłam że opieka jest bezpłatna... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz doczytalam, i wszystko jasne!!!! opieka jest bezplatna ale jak sie idzie do szpitala to sie mowi ze na public!! zazwyczaj pytaja poniewaz do wyboru jest jeszcze semi-private noi private za dwie ostatnie sie placi!!! na public nie ma pojedynczych pokoikow a pobyt bezplatny po porodzie obejmuje 3 dni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaagcia ja korzystalam z public i mimo to dostalam rachunek i musialam zalatwiac category 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie wiem, poprostu te dziewczyny ktore znam osobiscie nie zalatwialy zadnego kategory 2 i rachunku za porod nie dostaly, Ile dziewczyn z tego forum zalatwialo to kategory 2 ??????? Slyszalam o przypadkach kiedy dziewczyny dostawaly rachunek mimo PUBLIC ale te rachunki anulowano po okazaniu payslipa swojego lub meza POPROSTU DOWODU ZE SKLADKI BYLY OPLACANE I TYLE MOZE MOGLBY SIE WYPOWIEDZIEC KTOS DOBRZE POINFORMOWANY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SORKI NIE PAYSLIPA A P60 PRZEPRASZAM A TAK WOGOLE TO ZAUWAZYLAM ZE WSZYSTKIE RACHUNKI O KTORYCH CZYTALAM POCHODZILY Z ROTUNDY!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem dosyc dobrze poinformowana :) bo sama przez to przeszlam wiec wiem jak bylo...bylam przekonana ze opieka jest bezplatna, bo tez wszyscy mowili ze wystarczy pokazac dowod ze pracuje ja albo moj chlopak, no i przez przypadek jak rozmawialam z pracownikiem socjalnym na temat child benefit (jak jeszcze bylam w ciazy) dowiedzialam sie ze musze miec category2 zebym miala darmowa opieke. Jak dostalam rachunek poszlam do ksiegowosci i one tez powiedzialy ze bedzie anulowany jak bede miala category 2. Dodam ze pracowalam i ja i moj chlopak. Poniewaz slyszalam historie o tym ze opieka jest darmowa jak tylko pokaze sie dowod ze sie pracuje bylam strasznie zaskoczona i zla bo troche bylo z tym latania. Zastanawiam sie jak bylo u was dziewczyny?? A moze znaczenie ma tez szpital....ja rodzilam w Rotundzie. Dlatego jak juz pisalam radze sie dowiedziec wczescniej albo w socjalu w szpitalu albo w ksiegowosci zeby potem nie bylo niespodzianki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda0709
aaagcia o Droghedzie narazie nie wiem zbyt wiele pare moich znajomych tam rodziło i sa zadowolone ponoc opieka jest bardzo dobra i z tego co sie dowiadywałam za poród i pobyt w szpitalu nic sie nie płaci Narazie byłam tam tylko na badaniach i na usg i tez nie moge narzekac Dziekuje za informacje o paszporcie dlamnie jest tylko paranoja co roku latanie do polski szczególnie z mężem aby malenstwu paszport załatwic Poprostu wydaje mi sie ze jest nas juz na tyle dużo w Irlandii ze wymiana paszportów dla malenst mogła by sie zając tez nasza ambasada Ale to tylko takie moje przemyslenia Pozdrawiam wszystkie mamusie obecne i przyszle mi jeszcze zostało 90 dni do porodu:) [url=http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=28&dzien=7&miesiac=7&rok=2007&bg=000]http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2007/7/7/28.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim, dawno mnie nie było, w międzyczasie się przeprowadziliśmy,ale nadal mieszkamy w Dublinie. Nie mieliśmy długoooo internetu - ach ci monopoliści :P Kathy100 - jednak rodze w Rotundzie - przeprowadziliśmy się gdzie indziej niż mieliśmy. termin nadal na 27 kwietnia, co u ciebie, jak brzunio?? Byłam niedawno na pierwszej wizycie w Rotundzie i dla mnie wcale nie było źle - dla mnie to tak samo jak w Polsce, troche się czeka,ale gdzie się nie czeka. Wizyta w sumie trwała troszkę ponad 2 godz i wszędzie siostry mnie przepraszały że tak długo - a ja sie tylko uśmiechałam, bo dla mnie zleciała jak chwilka. Siostry są super, o historie wypytywała mnie chyba ich przełożona siostra O\'Relly - ale nie wiem czy dobrze pisze nazwisko - super kobietka, naśmiałam się co nie miara. A to już 26 tydzień ... no i najważniejsze będziemy mieli córeczke \\wszystkim nowym mamusią bardzo GRATULUJE!!! no i tym nowozafasolkowanym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×