Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Czesc dziewczyny. Jakby co to zyje. Przeprowadzilismy sie w sierpniu do nowego domu i niestety internet tam jeszcze nie dotarl. Narazie mamy tymczasowy ale za miesiac mamy miec wlasciwy z eircomu jesli wkoncu zainstaluja. Nie mialam czasu jeszcze nadrobic zaleglosci w czytaniu ale gratuluje nowym mamuska i tymp rzyszlym tez. My na nowego maluszka gotowi jeszcze nie jestesmy,wiec w zamian sprawilismy sobie pieska. Sporo roboty przy niej jest.Dopiero co zaczelismy przepysiac noce to teraz znowu wstajemy bo piesek sie przywyczaja. Amelka rosnie zdrowo,ma juz prawie 16 miesiecy i kazda minuta z nia to prawdziwa frajda. Pociesznego malucha mamy. Postaram sie nadrobic lekture w najblizszych dniach jak mnie net nie zawiedzie. Pytanko czy ktoras z was mieszka moze w Rush? Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie Już drugi raz witam na tym forum:) Pierwszy był w 2008 roku kiedy chodziłam w ciąży z moją córeczką która teraz ma 2 latka i 4 miesiące. Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy który wyszedł pozytywnie. Jednak ta druga kreska była bardzo blada więc sięgnęłam po informacje w internecie i dowiedziałam się, że są bardzo duże szanse na wczesne samoistne poronienie ( jestem przed okresem ) Jestem przerażona, o niczym innym nie myślę. Tak bardzo chciałabym być donosić tę ciążę o niczym innym nie marzę. Może wiecie co powinnam zrobić żeby nie poronić. Tak bardzo się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszka86 trzymam kciuki, bedzie dobrze:) nigdy nie slyszalam aby na tescie jesli druga kreseczka jest slaba to swiadzylo to, ze cos nie tak ... Ja jestem swiezuchna ciezarowka wiec co tam moge powiedziec ha ale wg mnie unikaj wysilku jakiegokolwiek. I jeszcze jedno, nim zaszlam w ciaze moja polska ginekolog wypisala mi recepte na taki lek LUTEINA 50 glowny skladnik to progesteron. Powiedziala mi, ze jesli bedzie w ciazy to ten lek "pomoze" utrzymac ciaze - taka moja wiedza, moze poczytasz o tym leku albo poprosic swojego GP moze cos pomoze. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszka 86 ja ma ten lek i jedno slowko w jakim celu sie go stosuje. Progesteron wytwarza cialko zolte i jest hormonem niezbednym do utrzymania ciazy przez caly okres jej trwania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj tez mozna dostac duphaston-to samo w sumie..... moze za szybko test zrobilas .odczekaj kilka dni-poza tym nie sugeruj sie az tak testami.... mi wyszlo ze w ciazy nie jestem-a bylam...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ten duphaston można dostać bez recepty? Bo jeszcze nie byłam u lekarza, mam zamiar iść po niedzieli. Test zrobiłam dwa tygodnie po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to spokojnie...najpierw kochana to ty idz do lekarza na potwierdzenie ciazy-moze wcale nie musisz brac zadnych hormonow-bardzo szybko robilas test.....nie wolno samemu bez lekarza podejmowac decyzji o braniu takich lekow -sa tylko na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po niedzieli ide:) mam nadzieję, że do tego czasu nie dostane okresu. Staram się być dobrej myśli. Może niedługo dołączę do polskich ciężarówek w Irlandii po raz drugi:P Trzymajcie za mnie kciuki:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam kciuki;) nic sie nie martw-bedzie dobrze. daj znac po wizycie u lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Marigo wszystko zalezy od szpitala do ktorego chodzisz. Ja mieszkam w Co.Tipperary i tutaj wizyty w szpitalu to tragedia. W pierwszej ciazy bylo beznadziejnie i teraz jest tak samo a nawet gorzej. Usg maja tutaj tragiczne na ktorym nic nie widac. Wcale nie sprawdzaja zadnych pomiarow i mowia ze wszystko jest ok. Pamietam jak bylam z corko w ciazy to poszlam na wizyte do szpitala, usg trwalo z minute i lekarz do mnie ze dziecko jest aktywne i zyje przesada. Dlatego wczesnjie jak i teraz chodze do Polskiego lekarza w Limeric tutaj place za wizyte i usg 120 euro ale przynajmniej wiec co sie dzieje. Teraz jestem w ciazy z drugim dzieckiem mialam pierwsza wizyte w szpitalu 4 pazdziernika bylam wtedy w 12 tyg. i lekarz nie zrobil zadnych pomiarow i powiedzial ze wszystko ok a nastepna wizyte mam 10 stycznia. wiec ja nie jestem zadowolona ze sposobu prowadzenia przez nich ciazy. Mialam cesarke przy corce bo byla duza i sie zaklinowala. Po wizycie w szpitalu bylam u polskiego lekarza i sie dowiedzialam ze mi skopali cesarke i moge miec lozysko przodujace a w szpitalu nikt mnie nawet dokladnie nie przebadal. Moze w Dublinie jest inaczej ale tutaj nawet jak Ci zrobia jakies pomiary to i tak mowia ze wszystko jest ok. mam kolezanke ktora po urodzeniu dziecka sie dowiedziala ze ma zespol Downa ale w szpitalu nikt jej tego nigdy nie powiedzial. Po porodzie odrazu dostala osobna sale i tyle. jedynie co moge powiedziec to opieka podczas porodu i po jest super. pielegniarki sa mile i chetnie pomagaja. Ale sie rozpisalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi samanta ze masz takie zle doswiadczenia.u nas przynajmniej w moim szpitalu jest wspaniala opieka,mam super irl gp. jestem informowana o wszystkim a scany trwaja minimum 30m.dostalam mnostwo zdjec,a pani doktor caly czas nam opowiadala co robi i co widzi... to raczej polskich lekarzy sie tu omija-aczkolwiek zawsze staram sie byc bardzo obiektywna:( i nigdy ludzi do jednego wora nie wrzucam. mam nadzieje ze twoje obecna doswiadczenia beda duzo lepsze niz poprzednie-zycze ci tego z calego serca.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirago nie sadze ze tym razem bedzie lepiej. wszystkie moje kolezanki mialy tak samo w tym szpitalu. W kolejce czekasz godzine a na usg trzymaja cie minute. Dostalam jedno zdjecie usg na ktorym nic nie widac. jesli chodzi o Polskich lekarzy tutaj to zawsze sie znajdzie jakis beznadziejny. zreszta powiedzmy sobie szczerze ze oni przylatuja tu dla kasy i tyle. Bo dobry ginekolog siedzi w Polsce bo tak ma duzo kasy, ale nie mam zamiaru latac do Polski na wizyty wiec chodze tutaj do Polskich lekarzy i na razie nie jest tak zle. Przynajmniej usg mam dokladne i wiem na czym stoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a probowalas robic usg w specjalnych klinikach? u nas sa takie to i u was powinny. tak to juz robia full wypas...trzymali mnie ponad godzine..... moze ja dobrze trafilam po prostu-nie wiem..... moj maz omija polskich lekarzy wielkim kolem-po tym jak diagnozowali jego chorobe ponad 3 lata!!!!!!ma o nich strasznie zle zdanie. teraz od roku jest pod opieka irl.lekarzy,szpitala i widze sama ze ma swietna opieke,monitoring itd. a moze masz mozliwosc zmiany szpitala? nie wiem co ci poradzic.rozumiem co czujesz bo zdrowie maluszka jest najwazniejsze dla kazdej mamy,i kazda z nas chce miec jak najlepsza opieke,dostep do wszelkich informacji..... pocieszajace w tym wszytskim jednak jest to ze i ty bylas zadowolona z opieki podczas i po porodzie:) swiatelko w tunelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja znowu z innej beczki:) lykam sobie witaminy dla ciezaroweczek a tu w jednej madrej ksiazce czytam, ze absolutnie nie wolno lykac witaminy A (tu wymienione zagrozenia) a wtych moich witaminach witaminy A jest 150% dziennego zapotrzebowania jesli do tego dodam sok marchewkowy wypijany w hektolitrach to juz chyba w jeden dzien przekraczam zapotrzebowanie na ta witamine w ciagu calej ciazy i kogo sluchac, jakie witaminy beda najlepsze? czy kwas foliowy "wyrzucic" po 3-cim miesiacu? a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh...i dlatego nie czytam takich ksiazek..... pierwsza i druga ciaze kwas foliowy bralam non stop-i witaminy tez.... teraz kwas foliowy bralam do 16tyg. tak jak i witaminy zreszta-od jakiegos czasu wogole nic nie biore bo wymiotowalam po nich-wielkosc porazajaca;) jem za to duzo owocow i warzyw,pije soki....i wyniki morfologii mam rewelka-wiec chyba nie robie krzywdy dzidzi..... ekspertem nie jestem,ale tez tak sie ostatnio zastanawiam nad slusznoscia lykania tych wszystich sztucznych witamin.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo Ty jestes ekspertka :) chyle czola:) Ja wlasnie nie "trawie" zbytnio owocow no i warzyw, mam pelna swiadomosc, ze powinnam ale mam sie zmusic? Sok toleruje jedynie kwasny i gorzki :/ ogolnie jem (owoce,warzywa) ale bardzo malo stad te witaminy w tabletce ... Milej niedzieli, pozdrowienia dla Ciebie i wszystkich zagladajacych, odzywajcie sie Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza:) 5 tydzień:D:D:D termin mam na 29 czerwca jestem szczęśliwa jak cholera:D:D:D teraz czekam na płeć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka - Ode mnie rowniez gorace gratulacje:) Wszytskiego dobrego i dbaj o siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza jak makiem zasial to ja zas po porade:) Marigo zagladasz jeszcze? Przeziebilam sie, czosnek i mleko z modem rady nie daly, myslalam, ze objawy ida w sina dal a tu dzis sie nasilily i jest gorzej, na dokladke cierpie na migrene (od chya 10 lat) teraz moich tryptanow brac nie moge wiec cierpie "w samotnosci" i dzis to tragicznie sie czuje.Glowa boli, z nosa leci i typowe objawy przeziebieniowe ... Czym mozna sobie ulzyc aby dzieciatku nie zaszkodzic? A jutro mam pierwsze usg w szpitalu :) trzymajcie kciuki ... za wszytsko. Pozdrawiam serdecznie pa:) Marigo a jak Ty sie czujesz? jak Twoje Malenstwo? na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasiula85
Hejcia :)!jestem pierwszy raz,miło że mozna na tym forum powymieniac sie doswiadczeniami ,poradzic coś,poplotkowac..;)...U mnie wygląda to tak...tydzień temu 2 dni przed spodziewaną miesiaczka zorbiłam tescik-dwie blade kreseczki,na nastepy dzień troszkę ciemniejsze ,w kolejny dzień spodziewanej miesiaczki plusik dosć wyrażny...we wtorek wizyta u GP pierwsza...zobaczymy..plnuje zrobic jeszcze tescik w dniu wizyty do GP.Szkoda że tak powierzchownie zajmuja sie ciezarnymi...mylse ze za jakis czas tzn 3 tygodnie wybiore sie z mezem do dublina do polmedu zobaczyc nasza fasolke -chcialabym wiedziec ze wszystko ok...poki co z moich obliczen wyglada na to ze jestem w 5 tygodniu ciazy :)...3mam kciuki za swoja i wasze fasoleczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiula GRATULACJE:) i powodzenia. Jesli pojdziesz do GP to tam na miejscu lekarz zrobic Ci test, przynajmiej ja tak mialam. Planuje tez wizyte u ginekologa, niech zerknie fachowym okiem:) Pozdrowienia dla wszytskich zagladajacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasiula85
Lilac :)..powiedz mi pisalas ze bylas na usg w szitalu.jak malenstwo sie ma :)?pozdrawiam cieplusio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiula :) dziekuje :) moje Malenstwo ma 14 tygodni, troszke bylam rozczarowana tym usg, bo nie zdarzylam sie napatrzec:( lekarz powiedzial tu raczka, tu nozka, tak serce bije i po niecalej minucie bylo po usg :( za 4 tyg. wybieram sie do Dublina na specjalne usg czy wszytsko ok. Mam wielka nadzieje, ze Malenstwo ma sie dobrze, mam konflikt serologiczny, mimo, ze to pierwsza ciaza moj organizm "produkuje" antygeny, dzwonili ze szpitala, ze mam zle wyniki krwi, jutro jade do szpitala, mimo, ze lekarz kazal przyjechac dopiero 22-go, nie moge tak dlugo czekac, musze wiedziec jak irlandzka sluzba zdrowia radzi sobie z takim przypadkiem. Bardzo mi ciezko ... :( Joasiula dbaj o siebie, daj znac po wizycie u GP, trzymaj sie cieplo, pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zagladam,tylko ostatnio mnie powalilo....wypadl mi dysk i niestety ani chodzic ani ruszac sie nie moglam. na przeziebienie to ciezka sprawa-sama sie leczylam tygodniami.ani czosnek ani napar z imbiru nie pomagal.dopiero lekarz mi kazal kupic syrop chyba esputin ale glowy nie dam ze nie pomylilam literki -nie wiem jak to sie pisalo.ten syrop mi pomogl w 3 dni.wiec moze sprobuj. poza tym witam nowa mamusie:) skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasiula85
Lilac 3mam kciuki..wierze i nie bede pocieszac ze nie masz sie martwic,bo my mamusie juz tak mamy...;)...najbardziej pomocne w takich sytuacjach jest oczywiscie najpierw wsparcie najblizszych badz przyjaciol,potem taka np kafeteria ;)...razem razniej przechodzic przez to co mile i niemile..:).jutro wizytka ,pewnie nic wilekiego z niej nie wyniose ;)..zobaczymy. Czuje sie ogolnie ok,ale brzusio czasem w dole pobolwea..kuje,to z prawej to z lewej..i mam straszne uczucie mokrości tam w w dole...?zadnych zabrawien ,przezroczyscie ,badz bialawo, badz zółtawo(śluz taki skupiony daje zótawa barwe)...to chyba normalne cooo??? Witam resztę Mamuś ;).Jestem z Irlandii Północnej - Newry. pozdrawiam milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasilua :) dzieki:) ja wieczna pesymistka MUSZE sie nauczyc znalezc swiatelko w tunelu. Bylam dzis na powtornym badaniu krwi, mam okreslony poziom antygenow na sredni i oby to sie utrzymalo. Napisz slowko jak bylo po wizycie. Wg mojej wiedzy to brzusio pobolewa dlatego, ze macica sie powieksza, u mnie tak bylo. No a mokro w majtalonkach ... :):):) coz ... maz przystojny ... :) u mnie podobnie - z mezem ha i z majtalonkami :), a ogolnie u ciezarowek normalne, byle tylko nie mial zielonkawego zabarwienia i absolutnie nie powinien brzydko pachniec. Podobno to ... atut, ktory powinnysmy wykorzystac, coz ... :) Do nastepnego razu, pozdrawiam serdecznie (ja ze srodkowej Rupublikanskiej Irlandii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasiula85
Hejcia...:) Po wizycie u GP.Wiec zrbiła mi test z moczu (robiłam tydzień temu i wczoraj ) - wyszedł pozytywnie.Według obliczeń 5 tydzień ,termin na 20 lipca.Zapisała że jestem w ciązy,mam czekac na list z infrmacja o terminie wizyty w szptalu na usg czyli za jakies 6 - 7 tygodni. Pytala o samopoczucie,powiedziała zebym sobie kupila kwas filiowy (biore od tygodnia).poprosilam o recepte na niego,bo wcale nie palila aby dac.gdyby cos sie w miedzy czasie dzialo czyli do 12 tyg mam sie do niej zglosic...tyle...:) pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasiulka to gratulacje! a kwas foliowy mozna bez recepty dostac w kazdej farmcji;) no to mamy coraz wiecej mamus z polnocnej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×