Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Gość violllleta
Moze moje pytanie nie dotychy farb loreal ale Majrel jestes najlepsza fryzjarka i moze podpowiesz mi czy gdy miedzy farbowaniem chemicznymi farbami zastosuje plukanke z kawy lub herbaty(opisalam nizej-moze kogos tez zainteresuje) to czy przy kolejnym farbowaniu chemiczna farba zadziala ?? Bo slyszalam ze jak sie henna ufarbuje to farba chemiczna nie złapie i wlosy musza calkiem odrosnac jak to jest w przypadku plukanek z kawy ,herbaty ,szalwi??? . Na aromatyczną płukankę kawową do włosów przygotuj z dwóch łyżeczek zmielonych ziaren kawy zalanych połową szklanki wrzątku. Po zaparzeniu przelej kawę przez papierowy filtr i dodaj do wywaru litr ciepłej wody. Po umyciu włosów przepłucz je gotową mieszanką. Ożywi ci ona włosy oraz je przyciemni. Zawarta w kawie kofeina pobudzi ich wzrost i zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu. Zaparz kubek standardowej herbaty ekspresowej w torebce i dodaj do tego naparu 2 łyżki stołowe wysuszonych liści rozmarynu. Po 30 minutach, gdy napar już ostygnie, wylej odcedzony płyn na świeżo umytą głowę. Odczekaj minutę, a następnie wcieraj ten płyn w skórę głowy 2-3 minuty. Na koniec spłucz głowę ciepłą wodą. Dzięki temu zabiegowi ciemne włosy nabiorą głębszego i zdrowego połysku. Płukanka z szałwi (pociemnia włosy) Zaparz czajniczek herbaty szałwiowej i odstaw go na 2 godziny. Następnie odcedzony napar wylej na włosy. Nie spłukuj włosów przez 30 minut - pozwól działać barwnikowi z szałwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobela
Witam Wszystkich, poradzcie mi czy rozjasniacze bez amoniaku sa skuteczne? tzn. czy dobrze rozjasniają ciemne włosy? i czy nie niszczą tak jak te z amoniakiem?jak tak to które jakiej firmy są najlepsze? jakie byście poleciły . mam bardzo zniszczone włosy tzn bardzo cieniutkie i jest ich mało a chciałabym zlikwidować odrosty ok.2 cm,czy lepiej w takiej sytuacji dośc wątłych włosków zrobić pasemka?Bo kolor bym chciała uzyskać taki popielaty,bielutki,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bongobong
dziękuję za odpowiedź. Czym najlepiej zdekoloryzować te moje włosy? Ten rudy jest jaśniejszy od mojego naturalnego. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma sie mocno wypłukać tan kolor a tak mniej więcej jaki czas 3-4 miesiące-dłużej(myje włosy co drugi dzień) i jeszcze jedno mieszać te farby pół na pół z utleniaczem? a ty które poleciłabyś bardziej exelence czy majiblond do włosów cienkich,delikatnych by uzyskać ładny blond dzięki a tak apropo gdzie można uzyskać fachową porade Twoją bezpośrednio,tzn.ufarbować u Ciebie włoski? pozdrawiam ,pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjel mam nadzieję że się nie pogniewałaś na mnie za tak dużo pytań w kółko tych samych :( Odpisz coś:)Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjel mam nadzieję że się nie pogniewałaś na mnie za tak dużo pytań w kółko tych samych :( Odpisz coś:)Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Majirel. Mam cienkie delikatne włoski przez 15 lat robiłam balejaż obecnie pierwszy raz są po decoloryzacji globalnej, kolor blond wchodzący w żółtawy, zawsze farbowałam w dobry salonie fryzjerskim niestetny nigdy nie mogę osiagnąć pożądanegoi efektu. Ostatnio zafarbowałam włoski szamponem koloryzującym diacolor loreala odcień bardzo jasny beżowy blond 9.13 i opalizujący blond 9.02, zmieszane razem , niestety szampon trzymał się tylko dwa tygodnie i dalej mam bardzo brzydkie włoski. Chciałabym otrzymać kolor włosów w odcieniu takim jak ma Aneta Kręglicka, są bardzo naturalne i w ślicznym odcieniu. Proszę o poradę co dalej począc z włoskami, dodam że moje naturale to mysie szatynowe, poradź proszę jakim sposobem można otrzymac taki piękny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do luiza- sam odrost naley rozjasnic rozjasniaczem ja polecam paltinium bo nie wysusza tak wlosow ale moga byc dowolnej firmy , natomiast pozniej sam odrost robisz mieszanka ktora ci podalam a na reszte przciagasz na ok 8 minut , jesli ten odrost jest tak intensywnie zloto rudy to mozesz to zniwelowac albo miesznka excellence creme albo jeszcze silniej rozjasnic preference odcieniem Stockholm i preference 03 z tym ze na odroscie trzeymasz 45 minut a na reszte przciagasz na 10 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do violetta- tak jesli stosuje sie henne niestety farby nie wychodza lub nie złapia koloru, jesli chodzi o twoje receptury to nadaja one wlosom ładny połysk szzcegolnie szatynkom i brunetkom z tym ze jesli chce sie farbowac na chlodne blondy to moze byc problem z innymi kolorami to nie koliduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do archi - pierwszy odcien blond to mieszanka odcienia 10.21 z 9.23 lub 10.13 z 10.01 z woda 6% druga to majiblond 911 wszytkie te kolory powinny byc takie na wlosach ktore sa na poziomie 9 lub 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do sobela- do ciemnych z natury wlosow tzn braz ciemny braz rozjasniacze np pasta platinium bez amoniaku moze byc za slaba to zalezy od struktury wlosow - muissz sprobowac kazdy wlos inaczej sie rozjasnia ale aby miec bielutki blond to i tak po wstepnym rozjasnieniu podkladu do poziomu 9 nalezy polozyc majirel ktory zneutralizuje zolty odcien najpelpiej 10.21 lub luo color 10.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do iwanna- za jakies dwa miesiace mozna farbowac na blond, ja polecam majiblond 911 lub jakies mieszanki majiblondu lub excellence creme profesjionalne sa delikatniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do borka- a niby za co mam sie obrazac ha ha ha nie zauważyłam twojej prosby sorki- wiec tak pierwsza fota to delikatny balejaz podstawa to odcien excellence creme 5 , druga fota ta sama podstawa tylko jasniejszy balejaz , trzecia fota preference odcien Toscane , czwarta fota odcien prefernce Aniqua , pita fotka excellence cerem 4.3 , szosta fotka odpowiednika w sklepowych nie ma jest to majirel 5.12 , siodma fotka excellence creme 4.3 teraz mozecie bawic sie odcieniami kasztanow i brazow Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjel ufff:)Dzięki bo bardzo mnie dręczyła ta moja znajoma a ja z byczka na nią, że pewnie teraz to z poradami pójdę jak z torbami.Kamień z serca aż mi lżej:):):):)Jeszcze raz dziękuję odezwie się w krótce.:)Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beszamelowa
Witaj Marjel :) jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy i profesjonalizmu, a już wogóle chylę przed Tobą czoła widząc od jakiego czasu i jak bezinteresownie pomagasz wszystkim zdesperowanym i zagubionym kobitkom :) Wielkie dzięki i przysłowiowy "szacun" dla Ciebie :) Ja również jestem tu "po prośbie" - jestem szatynką, mam bardzo gęste włosy, bardzo podatne na układanie ;) caasem nawet za bardzo, od lat farbowane na kolor brąz który oczywiscie wychodził jak czarny. Stwierdziłam, że bardzo mi to nie pasuje bo wyglądam w tak ciemnych włosach, na szarą, starą i zmęczoną. Postanowiłam dwa tygodnie temu to zmienić, zrobiłam sobie kąpiel rozjaśniającą (z szamponu oczyszczającego loreala, rozjaśniacza joanny 4-6 tonów -proszek plus wodautleniona), wyszłam machoniowo rudawa na górze głowy a niżej włosy są ciemno-brązowe, położyłam na to farbę ciemny bląd. Wyszedł kolor jasny brąz. Teraz wszystko powoli sie spiera i wygląda troche jak na pudełku excelance 5,3 jasny zloty brąz, niestety końce są w kolorze ciemny brąz. Wymarzył mi sie taki kolor jaki jest na excellance 6.3 , poradz mi prosze czy ponownie zrobic kapiel rozjaśniająca ale juz tylko na ciemne konce i potem polozyc farbe 6.3? czy tez w inny sposób no bo na te ciemne konce to raczej 6.3 nie chwyci....??? czy tez cale wlosy ponownie wykapac?? ps. przepis na kapiel rozjasniajaca wzielam ze strony http://www.female.pl/artykul/9696/1/Sciaganie-koloru-okiem-fryzjera.html . Bardzo prosze Cie o pomoc poniewaz niedlugo mam wazna impreze rodzinna i musze jakos wygladac. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjel pytanie jaki ten aloes na włosy apteczny zwykły do picia bo jest też taki- Biostymina i teraz mam dylemat który wybrać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do beszamelowa- musisz zrobic t e kapiel rozjasniajca tylko na koncach i dlugosciach a pozniej polozyc raczej farbe preference FLORIDE aby kolorek mogl byc podobny jak na excellence creme 6.3 preference wychodzi zawsze jasniej a excellence creme ciemniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do michalina 133- nalóż na całosc wlosow odcien majiblond 911 z woda 6% kolor powinienj wyjsc chlodny blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beszamelowa
Marjel dziekuje za szybką odpowiedz :) dla upewnienia sie czy dobrze zrozumialam : - przeprowadzic ponownie kąpiel rozjaśniającą na całych włosach - nałożyć preference Floride - kolor powinien wyjsc wtedy - jasny miodowy braz? taki jak np ma jennifer lopez?? ;) przepraszam za dociekliwosc ale wole sie upewnic zeby jakiegos babola na swoich wlosach nie zrobic :P aaaa i tak sie jeszcze zastanawialam czy przypadkiem nie zrobic tej kapieli rozjasniajacej z mocniejszym rozjasniaczem??? od 5 tonow w gore?? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beszamelowa
o przepraszma najmnocniej MAJREL nie marjel... ale ze mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARJEL proszę Cię oceń ostatni raz jaki kolor farby mam w końcu wybrać bo już nie wiem.Chcę żeby pokrył ten kolor może być też chłodny odcień.Ja już na pasemka nie pójdę bo nie dam rady przed wyjazdem a wyjeżdżam w piątek zrobię za miesiąc po tym moi farbowaniu nie wiem która farba 6.3 czy 4.3 a może 5. Już mi jedno mogą być te włoski takie zimny brąz byle by pokryło ten kolor i kolor sam w sobie był fadny.Marjel jest możliwość posłania moich fotek na Twoją pocztę ale nie wiem czy się zgodzisz ponieważ ja nie umiem posłać ich z mojego folderu na pulpicie do kafeterii.no i nie mam e-mail Twojego. Albo bynajmniej powiedz jak mam je tutaj wrzucić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do beszamelowa- kapiel mozesz zrobic sobie nawet mocniejsza tylko pamietaj aby nie nakladac tego przy skorze na odroscie tylko na dlugosci i koncach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do borka- przypomnij mi prosze jaki jest obecnie twoj kolor wlosow ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beszamelowa
:) wielkie dzieki :) mam nadzieje ze z tej kombinacji cos wyjdzie i ze nie spale sobie wlosow calkowicie :) choc ten kolor co mi podalas wyglada na opakowaniu przerazajaco jasno :) ale ufam Twojemu doswiadczeniu :) jeszcze jedno ostatniutkie pytanko ;) naprawde ostatnie :P a co sadzisz w tym wypadku o odcieniu TOSCANE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do beszamelowa- odcien Toscane jest bardzo stonowany wychodzi jak jasny braz w odcieniu mlecznej czekolady jak boisz sie floride to naloz excellence creme 6.30 z tym ze bedzie on ciemniejszy niz na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjel a mogę przesłać go na twój e-mail?bo nie wiem jak dołożyć fotki tutaj na post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza333
Witaj, Marijel dziękuję, a to jakaś telepatia:)) wczoraj samodzielnie kupiłam preference 03 i stockholm (exellence była tylko 03)i wymieszałam i od wczoraj od godziny 14 mam śliczny kolor, odrost zlapał pieknie (50 min.) czytam dziś... a tu taka sama rada:)) super ciesze się, że udało mi się tak dobrac te farby co potwierdziłaś swoja radą eksperta;) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×