Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Właśnie pomimo innych tematów . Ja mam strasznie duży trądzik raczej mam go dużo . I chciałam się zapisać do kosmetyczki ale nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy to prawda że po takim trądziku można mniec blizny potradzikowe? {ja mam mieszana cere} . Jakie są dobre np . Maseczki , kremy , toniki ? :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maść cynkową polecam na trądzik, kosztuje dosłownie pare złotych w aptece, ale daje się ją na noc (uwaga brudzi pościel) i rano już widać wielką różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
Hej :* Dawno nie wchodziłam a to dlatego że miałam poważne prblemy i operację torbiela w nodze ;( .Chodzi o to że teraz mam tak dużo śluzu ,że bardzo mi to przeszkadza i wnerwia . Co zrobić i czy to jest jakas zwiazane z okresem i jeszcze czesto boli mnie brzuch na dole! WESOŁYCH CZEKAM NA ODP. POZDR, JULIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka :) dawno mnie nie było, ale wiadomo szkoła itp. Magda890 u mnie ta wizyta była rok temu, dostałyśmy 3 podpaski i 2 wkładki i książeczkę. Fajną masz klasę ;) Maleńka145 hmm.. ja używam maseczki z perfecty i jest całkiem niezła. Jeśli wolisz coś bardziej naturalnego to w aptece maseczka z glinki zielonej albo czerwonej ;) Nie polecam toników itp z under 20 bo strasznie wysusza . julietta12 ojj współczuję :O . Śluz oczywiście jest objawem i bóle brzucha też. Noś wkładki, to wchłoną częśc śluzu a i okres w razie czego. Niestety sposobów na zmniejszenie ilości śluzu nie znam , więc nie bardzo mogę Ci pomóc :( A teraz mój problem. Pierwszy okres miałam 1 września, następny w odstępie 40 dni 10 października. Czekałam w listopadzie, nie dostałam ale ok , pierwsze są nieregularne. Myślałam że dostanę w grudniu ale miesiąc się kończy a ja nie mam. Trochę się martwię bo 2 miesiące to jednak długo :( :O pocieszam się tym, że ostatnio mam takie "okresowe" bóle, ale mimo wszystko ... Czy to trochę nie za długo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fortuna:Bardzo dawno cię nie było.Wchodź teraz częściej na te forum , bo pomagasz i nie jest tak nudno jak ostatnio.Ja też byłam na tym forum z rok temu.Wtedy mój pseudonim był taki:Gośka114.Nie pamiętam hasła i zmieniłam na magde890. PS:Ja też mam ten przezroczysty śluz.Ta pani od always mówiła nam ,że my te co mają ten śluz to obowiązkowo powinny nosić wkładki.Ja stwierdziłam ,że ta pani mówiła nam to , ponieważ musiała zareklamować aways.Ciągle nam pokazywała wkładki,podpaski na noc itp.Czy ja powinnam nosić wkładki? Na tych koloniach na bieliźnie zobaczyłam czerwoną smugę.Wiktoria moja koleżanka z pokoju o rok starsza powiedziała ,że ona miała takie same myślała że to okres( tak jak ja) ,ale dostała dopiero po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na łyżwach u mnie już jest lodowisko.Bardzo się ciesze.Nasz kolega z klasy Karol chce z nami iść.Ja oczywiście nie chce ,ale Agnieszka chce.On nam popsuje całe wyjście(przynajmniej ja tak uważam).Mama mi powiedziała ,że warto iśc z kolega.Ja ni chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda890 pamiętam Cię ;) :D Nie wiedziałam że Gośka to ty :) teraz będę wchodzic częściej , bo jest wolne, poza tym stęskniłam się za forum ;) wiesz, odnośnie wkładek , to jak kto lubi. Ja jak mam więcej śluzu to noszę, albo jak mi się okres skończy. Jeśli ci śluz przeszkadza , to ja bym nosiła, ale nikt cię nie przymusza. Jeżeli ci to nie odpowiada albo masz niewiele to nie noś ;) poza tym wkładka cię uchroni przed plamieniami i okresem. wiesz ja mam w klasie taką wnerwiającą koleżankę. wszędzie za mną łazi itp.taki dzieciuch , ale spławiamy ją z kumpelami ;) Jeżeli ci ten koleś przeszkadza to namów ją żebyście poszły same, albo jak będzie robił coś głupiego to go ignoruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
oooo fortunaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
kurdeee:/ napisalam odpowiedz na wasze posty taka dluga i cos zle kliknelam i wyslalo sie tylko "ooo fortuna" napisze to jeszcze raz ale moze jutro bo juz dzis nie mam sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że jeszcze pamiętacie, że tu bywałam. Miałam dużo nauki i brak czasu na wchodzenie na Kafe. Teraz posatarm się to nadrobić. Mam do Was pytanie. Wczoraj na USG wykryto u mnie torbiel jajnika. Ma ok. 5,5 cm. We wtorek idę pierwszy ran do ginekologa. Jak taka wizyta może wyglądać? Czy lekarz może się spytać o moje miesiączki? Wiem, że forum jest bardziej o początkach dojrzewania, jednakże jakby któaś z Was wiedziała jak taka wizyta może wyglądać to byłabym wdzięczna. :) Pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka. u mnie święta dobrze :) dziś dostałam 3 okres po 2 miesiącach przerwy i zaczyna mnie jego obecnośc wkurzac. Wracam dziś do domu po bilansie a tu całe majtki we krwi :O her name is marta - witamy z powrotem :D ;) ojj współczuję. Moja mama miała torbiele i ogółem dośc niemiła sprawa. Co do wizyty to raczej nie doradzę bo nie byłam, ale masz tu linka do opisu badania http://www.ginweb.pl/pierwsza-wizyta_ginekolog.html Trzymaj się ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fortuna22 - dziękuję, bardzo mi pomogłaś. Jestem tylko lekko przestraszona, że lekarka poprosi mnie o kalendarzyk z datami okresu, którego ja niestety nie prowadzę.. Upss. :O Aczkolwiek przez ostatni rok okres miałam regularnie co 29, 30 dni, więc może uda mi się coś wyliczyć. Datę pierwszej miesiączki też pamiętam, więc będzie może okey. Może przy okazji pani ginekolog powie mi co robić na ból przy miesiączce na który nic nie pomaga i o obfitym krwawieniu. Fortuna, ja jak wróciłam z rozpoczęcia roku szkolnego w tym roku ( akurat to był 3 dzień okresu ), przebierałam się, patrzę a tu majtki, rajstopy i cała podpaska we krwi :O :(. Strasznie to wkurzające. Poza tym podczas miesiączki czuję się ogólnie jakoś tak hm.. ociężale. Pewnie przez zatrzymanie wody w organizmie. Też tak macie? A przy okazji, u mnie święta ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :) Ginekolog może cię zapytac o to, ale wątpie żeby chciał dokładnie daty wszystkich okresów. Pierwszy okres wystarczy i czy w miarę jest regularny czy nie. Nie przejmuj się, wszystko się ułoży :) Masz rację, koszmarnie uciążliwe. Na bilansie byłam sama. Masa ludzi, tłok, a tu nagle czuję że coś płynie... Nie poszłam do ubikacji bo nawet nie wiedziałam gdzie jest, poza tym w szpitalnych prawie zawsze jest syf. wracam do domu i jak to zobaczyłam to myślałam że padnę :O :( Mnie raczej nic nie boli, może trochę, ale czuję się jakbym miała w środku ranę i nie mogła się normalnie ruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Fortuna, właśnie myślę, że jeśli powiem, że przez pierwsze 1,5 roku od wystąpienia pierwszej miesiączki były nieregularne a potem było dobrze to będzie jej wystarczyło. Zresztą myślę że i tak bardziej skupi się na zbadaniu jajników niż na miesiączkach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńska145 - też miała taki problem. Ja właśnie też raz na tydzień używam maseczki i peelingu Perfecta no problem. To są 2 saszetki razem, peeling nakładasz na noc, a dzień później maseczkę. A poza tym to kupiłam sobie żel do mycia twarzy w Biedronce Be beauty. Jest świetny, kosztuje jakieś 4.99 zł i na serio fajny. ;) No i pamiętaj, że Twoja twarz, a właściwie skóra nie lubi ciągłego siedzenia w zamkniętych pomieszczeniach, więc jeśli tego nie robisz to od dziś staraj się wychodzić na godzinny spacer po dworze, wietrz dokładnie pomieszczenia w których przebywasz. Poza tym nie zaszkodzi jeśli ograniczysz spożywanie potraw ostro przyprawianych. Ja niestety walkę z trądzikiem zaczęłam we wrześniu i ciągnie się do dziś. Znaczy teraz już prawie nic nie ma, ale szczerze mówiąc i tak nie jest to idealnie gładka cera :(. Mam nadzieję, że się poprawi. Jeśli moje rady nie pomogą pójdź do dermatologa po poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fortuna22, ja jak mam miesiączkę przez pierwsze 4 dni to po prostu zawsze sprawdzam czystość siedzenia, gdzie przed momentem siedziałam, bo mam uczucie, że przecieka mi podpaska :O. A powiedz mi jeszcze Fortuna, czy Twoja mama miała wycinaną tą torbiel czy była leczona hormonalnie, podawano jej jakieś leki? U mnie niestety w rodzinie kobiety mają przypadłość do chorób związanych ze sprawami kobiecymi. Zaczęło się z tą torbielą od mojej babci i potem każda po kolei : mama, ciocia, siostra, starsza siostra no i ja :O Aczkolwiek moja trochę dalsza kuzynka miała gorzej - jej się jajowody zapychały i przez to nie miała okresu przed prawie rok. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Her name is Marta mama miała to wycinane. Wprawdzie brała hormony późnej, ale to było związane z tym że przestała miesiączkowac i to były jakieś leki na wznowienie cyklu. Niemiła przypadłośc. Dziwny przypadek, że cała twoja rodzina to ma o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, a zaczęło się od babci. Niestety -,- Moja starsza siostra to miała późno wykryte i wycinali cały jajnik, bo było bardzo ogromne już. A siostra cioteczna też wycinała torbiel, bo mimo, że dostała leki, ona rosła. xdd Mam nadzieję, że mi leki pomogą. ;d Magda890 - heh, fajne spotkanie :D. Ja miałam je 2 lata temu ;) Chłopaki strasznie byli ciekawi co dostałyśmy. ;dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest to wczesna faza rozwoju to powinny wystarczyc leki, tak mi się wydaje przynajmniej. Ja miałam to spotkanie rok temu. Pamiętam jak potem otwierałyśmy to w kiblu szkolnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamiętam, że na tym spotkaniu babka tłumaczyła nam jak określa się " żeńskie narządy płciowe ". Bo wiadomo, że często zamiast tych poprawnych mówi się jakoś zdrobniale i ona nam takie pieprzoty mówiła. Miałyśmy ubaw niezły, aczkolwiek w sumie spoko było. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam opowiadała o fazach cyklu, o tym jak założyc podpaskę :D oraz wylała na alwaysa takie niebieski płyn żeby pokazac jak jest chłonne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahah, u mnie też jakąś niebieską ciecz wylewała, potem przecinała nożyczkami i pokazywała, że to co wylała jest już żelem i nie wypłynie na powierzchnię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to nie ja napisałam.Jak mogłabym tak napisać skoro sama pisze na tym forum. Do mojej podróby:Jesteś jakaś chora .Pewnie już wszyscy zauważyli, że to nie ja napisałam.Ja nie używam takiego słownictwa.Fakt hasło nie mam za trudne ,więc łatwo było dostać się na moje konto.Mam tego dosyć znowu będę musiała zakładać nowe konto!;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, od początku tak podejrzewałam. Na serio osoba, która jest podszywaczem powinna chyba w głowę się walnąć. Nie wiem czy myślisz, że robiąc takie rzeczy jesteś fajna/y ale powiem Ci, że to jest żałosne. Co więcej to jest w pewnym rodzaju przestępstwo i równie dobrze można iść z tym na policję, ponieważ włamałaś/eś się na czyjeś konto :/. Przemyśl to sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×