Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość duśś
hej . mam 12 lat i nie miałam jeszcze okresu . przewaznie zawsze wieczorem bola mnie piersi i brzuch pod pepkiem . mam owłosione pod pachami i tam niżej . biodra mam nawet duze , piersi to tak miseczka (stenika) 75A . śluz mam taki żółty a nawet brazowy . kiedy moge sodziewac sie miesiaczki ???? odpiszcie plis !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Masz jeszcze dużo czasu na okres, nie martw się, wydaje mi się że dostaniesz go ok 13lat ale nie jestem pewna, te bóle mogą trwać nawet jeszcze rok, ale mogą też być miesiąc i dostaniesz okres... Ciężko jest to przewidzieć... Porozmawiaj z mamą kiedy ona dostała okres, będziesz wiedzieć kiedy masz się go spodziewać bo pewnie dostaniesz tak samo... Pozdrawiam, ciężko się teraz pisze przez tego pedała co sie podszywa pod nas... Ciekawe czy on jest wierzący bo jeśli tak to nie wiem jak bym się na jego miejscu z tego spowiadała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 100 % zgadzam się z Sylwią12. Nie zaszkodzi jak w plecaku będziesz nosiła 1 czy 2 podpaski . przezorny zawsze ubezpieczony ; )) No właśnie ten podszywacz doprowadza mnie do szału , ale teraz już nie może sie podemnie podszyć bo zastrzegłam sobie nicka . Sylwia12 też ci radze wtedy w spokoju pogadamy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyna ratunku !! Chyba dostaalam okres .... MAm takie brazowe i czerwone gacie czy to okres ?? pomocy !!prosze o szybka opowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Tygrysek nie wiem, a miałaś już brązowe plamienia kiedyś ? Jeśli nie to to mogą być właśnie one, możesz nam napisać coś więcej... ile masz lat, czy miałaś śluz i te plamienie... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygryse969
Hej ! Nie miesiączkuje ! mam 12 lat waże 51 kg wzrost 166 cm śłuz od 1,5 roku biodra zaokrąglone porządnie mam bardzo dużo pryszczy miewam hustawki nastroju włosy łonowe i pod pachami od 1 roku piersi pod biustem 71 cm w biuście 79 cm , ciągle bolą pocenie żadnych plamien nigdy nie miałam . więc czy to jest okres jest tego bardz duzo . PROSZE !! POMOZCIE !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyrysek969
dziewczyny prosze odpowiedzcie !! jak powiedzieco tym mamie ?? PROSZE POMÓŻCIE !! BBŁAGAM WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina!@
Cześć. Proszę momuszcie mi! Nie mam okresu! Mam prawie 13 lat Rosną mi piersi gdzieś od 2 lat, śluz mam od 10-11 lat i mam żółto-bronzowym Biodra mam duże, mam owłosienie łonowe i zaczynam mieć pod pachami, owłosienie łonowe mam od 11 lat może troche wiecej, ale gdzieś 11 lat Proszę pomuszcie mi!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Tygrysek: Jeśli masz dzisiaj samą krew to gratuluję, stałaś się kobietką ;d Jeśli masz btązowy śluz to to jest plamienie a okres powinnaś dostać za jakieś 4 miesiące Ewelina: Nie martw się, ja okres dostałam na 14 lat, myślę że w ciągu kilku miesięcy ty również dostaniesz ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina!@
Dziękuje ci Sylwia...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila75894
Hej dziewczyny, mam gg do pani ginekolog - gg 4840433, ona mi bardzo pomogła przed pierwszą miesiączką, teraz zastanawiam się nad tamponami i chyba też do niej napiszę ;) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też pani ginekolog bardzo pomogła :) A właśnie czy mówiła wam kiedy mniej więcej dostaniecie miesiączke ?. Sprawdziło się to ? Z góry dziękuje za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomogło!
Wiecie ja też napisałam do tej pani ginekolog, i mi powiedziała że niedługo dostanę. No piszcie na gg: 4840433

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuSiAcZeQ
Hej strasznie sie boje pierwszej miesiączki i niewiem jak to powiedziec mojej mamie też boje sie że dostane miesiączke w szkole i gdzie wtedy pujde do chigienistki szkolnej ?;( a wogule czy sznurek z tamponu sie nieoderwie?a jeżeli dostane miesiączke na basenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuSiAcZeQ
Bardzo niechciałabym, aby sznurek od tampomu oderwal mi się- i cały nasiąknięty krwią tampon został mi w pipce... :( :( Co by wtedy było? chyba musiałabym prosić tatę o wyciągnięcie go, a tego- jak wiecie, starałabym się uniknąć... Na basenie też była by masakra- pływam- a tu wokół kałuża krwi.. Ale była by siara... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Oooo matko- no to by była siara jakich mało!! Kurde- dzisiaj napisałam na gg do tej pani ginekolog- a ona mi odpisała, żebym się już martwiła, bo najparawdopodobniej cierpię na ,,przewlekłą endometriozę wieku młodzieńczego".. Oco z tym cho? Mam sie martwić? Ale przypał, odpiszcie, plis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sylwia12 : nie wiem co to za 'choroba' ale myśle , że powinnaś udać się do lekarza .! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endometrioza jest najczęstszą przyczyną przewlekłego bólu miednicy mniejszej u dziewcząt (50-70%), nieustępującego po zastosowaniu doustnych leków antykoncepcyjnych i niesterydowych leków przeciwzapalnych. Do najczęstszych objawów choroby należą: nabyta lub postępująca dysmenorrhea, acykliczne i cykliczne dolegliwości bólowe, dyspareunia (u dziewcząt aktywnych seksualnie), objawy ze strony układu moczowego oraz objawy żołądkowo-jelitowe. W przypadku podejrzenia endometriozy u dorastających dziewcząt proces diagnostyczny powinien obejmować: badanie ginekologiczne (badanie przezodbytnicze lub przezpochwowe) i badania obrazowe (badanie ultrasonograficzne, rezonans magnetyczny). Jednocześnie w procesie diagnostycznym u wszystkich dziewcząt i nastolatek z przewlekłym bólem miednicy mniejszej, nieustępującym po zastosowanej terapii, należy wykonać laparoskopię diagnostyczną. W leczeniu endometriozy u dziewcząt wykorzystuje się: metody chirurgiczne (laparoskopia/laparotomia), farmakoterapię hormonalną (dwuskładnikowe preparaty antykoncepcyjne, progestageny), analogi GnRH (u dziewcząt powyżej 16 roku życia), niesterydowe leki przeciwzapalne, metody alternatywne leczenia bólu oraz psychoterapię. Wcześnie przeprowadzona diagnostyka i zastosowana terapia u nastolatek może ograniczyć progresję choroby oraz zapobiegać niepłodności. Trochę tego dużo . Tyle udało mi się znaleść mam nadzieje , ze się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Dzięki za napisanie, czym jest endometrioza. Chyba jednak pójdę do prawdziwej- nie wirtualnej pani ginekolog... To może być coś poważniejszego... :( Dzięks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sylwia12 ; masz racje idź do lekarza .! mam nadzieje , że to były tylko przypuszczenia i jesteś zdrowa . Trzymaj się ! pozdrawiam :) PS. Gdzie jest Fructa ? ; pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarta ; *
Hej laski . Jestem strasznie napalonom lesbom . Ktoura chentna ? piszcie na moje gg 00000 . Wieśniar poszukuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarta ; *
O żal ! To ten down podszywający się, to nie jest mój wpis !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarta ; *
Ten mój wpis o lesbach itd to nie był mój wpis tylko tego smarkacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
Miesiączkuję od grudnia 2009 r. czyli niecały rok. I w tym miesiącu miałam okres od 9 do 14 września.. Dzisiaj jest 26.09 i leci mi taki brązowy śluz taki jak mam zawsze przed miesiączką.. Co to ma być? XD Przecież już miałam okres w tym miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pirruś, taki śluz może występować także podczas owulacji, czyli w środku cyklu a to by się zgadzało, więc nie martw się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
O, właśnie teraz leci mi gęsta, czerwona krew ze skrzepami. Prawie przemokła mi cała podpaska! Masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
Chyba pomodlę sie w intencji niepłynięcia krwi miesiączkowej. Znacie może, dziewczyny, jakieś modlitwy o dobrą miesiączkę? Coś w stylu ,,Boże Przenajświętszy pobłogosław moją krew miesiączkową, aby zawsze wypływała, kiedy jestem na to przygotowana"? Zna ktoś taką modlitwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Co ty pleciesz???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×