Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Dostałam :P Wczoraj bolała mnie jeszcze brzuch, a dzisiaj jakoś tak kręci mi się w głowie. Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzia:D
Mam 12 lat i obawiam się miesiączki włosy mi się przetłuszczają , mam krosty, włosy łonowe , pod pachanie nie, strasznie boli mnie kręgosłub i czuję ból w biodrach (prawym i lewym) podbrzusze boli mnietylko troszkę naawet nieczóję tego bólu , czy to są obiawy pierwszej miesiączi? I oczywiście mam białyśluz już oddawna a piersi zaczełu mi rosnąć od ponad 2 lat Mam się obawiać miesiączki? PLIS!!! POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzia, przetłuszczające włosy, krosty, włosy łonowe są objawami dojrzewania. Bóle kręgosłupa i bioder mogą być spowodowane szybkim wzrostem, co również jest oznaką dojrzewania. Skoro masz śluz już od ponad roku, jeżeli masz takie dziwne uczucie w podbrzuszu (ja takie miałam) to może masz owulację? Ale nie jestem w stanie powiedzieć, że na pewno, bo to tylko przypuszczenia. Może takie uczucie jest spowodowane nadmiernym wysiłkiem? Miesiączki nie powinnaś się obawiać, bo to nic strasznego. Na wszelki wypadek zakładaj wkładki higieniczne, o ile już tego nie robisz... A w plecaku zacznij nosić podpaski, bo w najbliższym czasie możesz zacząć miesiączkować, lecz nie musisz. może zapytaj się mamy w jakim wieku dostała pierwszy okres, ty prawdopodobnie będziesz miała w tym samym wieku co ona (to trochę krępujące, ale warto się zapytać). Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia1996
Cześć ;) u mnie wszystko po staremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia1996
tzn. czekam czekam czekam .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
nooo :p to czekanie jest okropne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mucha97
Nom, straszne. (czekanie). Ja pisałam do Pani ginekolog i mi pow. że okres dostane jeszcze w wakacje, pisałam do niej m-c temu... a tu niczego dalej nie ma.; D ale miałam wczoraj strasznie dużo sluzu... czy to coś może znaczyć...? mam go 2 lata jak nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
Hej dziewczyny :) przepraszam was, że tak rzadko teraz pisze ale życie ze złamaną ręką jest ciężkie i wszystko robie 2 razy wolniej i nie bardzo mam czas na pisanie . z resztą to też jest bardzo utrudnione . co się u mnie zmieniło ?. już nie mam beżowego tego śluzu tylko znowu biał i przeszły mi wszystkie dolegliwości . czasami pokłuje w brzuchu ale to rzadko . trzymajcie się ciepło :) postaram się częsciej do was zaglądać ; ****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mucha97
beżowy sluz już też miałam. ale teraz mam go jakoś dużo(ale białego i żółtego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, to ja wczoraj miałam takie beżowy można powiedzieć, a dzisiaj mam przezroczysty śluz z krwią, myślicie że to okres, czy raczej plamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Urojona, to chyba okres... A teraz mój problem, Ostatnio miałam brązowy śluz z krwią (już tu pisałam), równo 29 dni po tym miałam kolejne plamienie więc myślałam, że to już okres tylko na początku taki skąpy i z prawie samego śluzu, ale dzisiaj mija kolejne 29 dni a tu nie ma nic :( Ostatnio pobolewa mnie brzuch, ale nie mam brązowego śluzu ani krwi tylko gęsty, lepki i biały, jest go troszeczkę... I trochę piecze mnie przy sikaniu, czuję suchość i dyskomfort przy sikaniu, a przecież mam troszkę tego śluzu... POmożecie ? Dlaczego dziś nie wystąpiło plamienie ? Pomóżcie, proszę, odwdzięczę się ; ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
myślę że to okres:) jak jest równo po miesiącu to pewnie tak :// mucha duża ilosc śluzu może oznaczac że w najbliższym czasie możesz dostac okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
sylwia ja mam dokładnie tak samo ! śluz mam właśnie taki tylko że w moim są jeszcze czarne paprochy ;) co do plamień to zarówno jak okres mogą byc nieregularne . przed samą miesiączką śluz jest rozciągliwy i białawy więc sama już nie wiem :// no ale u każdej dziewczyny jest inaczej ;) trzeba czekac :) nie martw się ;) aha w poprzednim komencie pierwsze zdanie jest do urojonej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gęsty, lepki i biały śluz ponoć występuje przed okresem. Nie martw się Fructa, nie po równym miesiącu tylko po 38 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
Fructa11 - u mnie tak samo . śluz mam biały i pojawiły się w nim czarne paprochy . ciekawe o co chodzi . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha123
Hej urojona dzięki za radę..............;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przezroczysty śluz połączony z krwią. Albo tak brązowy śluz, ale to raczej plamienie. Lub cząstki nabłonka, czy jakoś tak które się złuszczają. Nie wiem czy dokładnie chodzi o nabłonek, ale mam nadzieję że wiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Przerażona0001 : Zgadzam się z Urojoną, to chyba się nazywa nabłonek ... :) Dziewczynki a mi pomożecie? To drugie plamienie, które myślałam że jest okresem było 29.07 - 1.08 a dzisiaj już 28 i dalej nic... Wcześniej pierwsze plamienie miałam 1.07 a kolejne już 29.07 ... A dzisiaj już 28 ... Jak myślicie? Pojawi sie jeszcze ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apomaniaczka
Ja to mam przerąbane brzuch mnie nie ostrzega przed okresem(za to w trakcie owszem...) a w dodatku nie mam regularnie a nie zapisuje kiedy mam bo zapominam ;) mój pierwszy okres nastąpił pod koniec czwartej klasy podstawówki pierwsze dwa-trzy okresy słabe a potem jak srujtnęło xD mam naprzemian raz mocno krwawie raz słabo pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co ja miałam ostatnio śluz z krwią, to chyba też było plamienie (trwało 1,5 - 2 dni) i wystąpiło ono po prawie 40 dniach, więc się nie przejmuj Sylwia ;) apomaniaczka :P - trzeba sobie radzić apapem xd Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Hej, to znowu, ja ! Teraz na wieczór znowu mam czerwony śluz ! Już myślałam, że go nie będzie, czy po takich trzech plamieniach występujących równo miesiąc po miesiącu można powiedzieć że to już okres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
sylwia 12 myślę że to raczej okres ;) a nawet na pewno;) tyle że jest skąpy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 12,5
Hejka mam 12.5 lat bardzo boje się okresu a dużo przeczytałam na necie o tym (i dlatego się boje). ;( Mam niby te wszystkie objawy: -Boli mnie (strasznie podbrzusze najczęściej w nocy ale w dzień też) -Plecy czasami tez mnie bolą -Włoski pod pachami i tam na dole tez mam i to długo -Głowa od jakiś 5 dni mnie straszliwie boli -Śluz mam od jakiegoś roku może dłużej -Huśtawki nastroju -Apetyt nigdy nie jadłam tak jak teraz -Piersi już od dłuższego czasu rosną -Nic nie chce mi się robić -Niespodzianki na twarzy też już przez dłuższy czas miałam choć teraz mniej. To chyba wszystko. Pomocy proszę o odpowiedz strasznie się boje zy to za niedługo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Anka 12,5 Tak na pewno nikt nie jest w stanie określić kiedy. Twoje objawy wskazują na to że stanie się to niedługo, zwłaszcza bóle podbrzusza i to że długo masz owłosienie łonowe. Ten ból brzucha może nawet oznaczać że dostaniesz w najbliższym czasie. Może, ale nie musi ;) Więc na wszelki wypadek zawsze bądź przygotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wcale nie ma się czego bać, wszystkie kobiety mają okres i jest to normalne. I uwierz mi że może nie jest to przyjemne, ale można się przyzwyczaić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 12,5
Dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia12
Ehh, dzięki fructa, to jednak To ;) Już dzisiaj mam tego śluzu z krwią bardzo dużo, jest czerwony ... Powiedziałam mamie, dała mi podpaski i się ucieszyła, w końcu mam już 14 lat... :) Bałam się jak mam jej to powiedzieć ale jakoś poszło i jest ok ;-) Tylko brzuch mnie trochę boli, ugh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×