Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia1230

Basingstoke

Polecane posty

Gość PONAWIAM PROŚBĘ ....S...O...S
Witam serdecznie, od Października zaczynam pracę w Basingstoke, obecnie poszukuję mieszkania , czy ktoś ma sprawdzone namiary na osoby wynajmujące mieszkania lub domy w rozsądnych cenach? Interesuje mnie 2bedroom house ewentualnie flat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRMIL
Do Aptekarza, Po pierwsze MIRMIL nie MARMIL (zasady wymagaja poprawnie adresowac posty przyp. red.) po wtóre to drugie po sraczu to pałac (znany tutaj jako palace). Otórz drogi Aptekarzu swoje wypowiedzi bazuje na opiniach ludzi którym mieszkanie wynajmuje nie na kolegów obserwacjach. Ja w przeciwienstwie do zaobserwowanych przez Ciebie jetem zarejestrowany w organizacji "landlordów" i z uporem maniaka twierdze że nie znajdziesz li u mnie szafek z brezentu czy boilerów z demobilu. Ponad to uważam że standardem nie ustępuję angielskim posiadłościom a nawet lekko je przewyższam. Problem w tym że posty takie jak Twoje odstraszają mi potencjalnych klientów dlatego sugerowałbym nie generalizować i pisać po próżnicy gdyż to może nie wpłynąć zbyt dobrze na ludzi takich jak ja. Z tą akceptacją "palaczy" to wybacz ale nie chwytam. Albo komuś to pasuje że ktoś pali w domu albo nie to nie wymaga chyba zbytnich komentarzy. A teraz czas na moje obserwacje: "...że będzie wynajmował Polakom lub innym murzynom ..." no to już woła o pomstę do nieba. My Polacy szczególnie na obczyźnie powinniśmy trzymać się razem (inny klasyk zwykł mawiać "W jedności wszakże siła nasza") a nie szkalować nawzajem przy możliwie najbliższej sposobności i w możliwie najbardziej wyrafinowany sposób. Może Tobie się wydaje że ty już Anglik jesteś ?! Ps. Zawsze punktujesz swoje posty ? Hmm :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjgfsjdhg
czy ktos wie gdzie bedzie ten polski klub????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz220099
zgadzam sie w 100% z APTEKARZEM mieszkalem dwa razy z polakami i tego nawet nie mozna powiedziec mieszkaniem tylko przebywaniem w chlewie. brud smród i ubustwo. gary tydzien albo i wiecej nie myte, w pokojach burdel, na podlodze syf, juz nie wspominajac co sie dzialo w lazience. teraz mieszkam u anglikow i jestem bardzo zadowolony. czysciutko. gary zawsze umyte, wszystko w najlepszym porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRMIL
Do mariusz220099, Rzecz jest nie o mieszkaniu z Polakami lecz o mieszkaniach wynjmowanych przez Polaków Mariusz. Czytaj uwazniej posty. Ps. Ubustwo pisze sie przez o z kreska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz220099
Jedno z tych mieszkań było wynajmowane własnie od Polaków. I wynajmowanie mieszkania od Polaków jest jeszcze gorsze niż tylko z nimi mieszkanie bo dodatkowo oprócz syfu dużo więcej życzą sobie za czynsz niż Anglicy. Zamiast pomóc swoim rodakom wiedząc, że nie stać ich na wynajmowanie mieszkań za takie sumy to jeszcze chcą jak najwięcej na nich zarobić!!! Ps. Pisze się wynajmowanych a nie "wynjmowanych", co już zapomniałeś jak się pisze po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRMIL
Doszliśmy do punktu w którym nie za bardzo się dogadamy. Poza tym bezcelowym wydaje mi się wymiana zdań z kimś kto przeczy samemy sobie dwa razy w jednym zdaniu. Wszystkiego dobrego, smrr ... Ps. Pisząc na forum z gościem Twojego kalibru nie trudno jest zgubić literkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRMIL
Male sprostowanie do ostatniego postu, zamiast samemy powinno byc samemu (tak dla spokoju Mariusza22...cos tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Drogi MIRMILu Tak, jeżeli oceniam, że punktowanie zagadnień pomoże czytelnikowi w zrozumieniu moich wpisów lub jak to ładnie określiłeś po polsku "postów", to wypunktowuję poszczególne tematy lub zagadnienia. A więc, po pierwsze i po primo. Przepraszam za pomyłke w Twoim nicku. Po drugie primo, mam nadzieję, że zaoferowałeś swoje usługi krzyczącym o pomoc na tym forum w znalezieniu lokum na start w Basingstoke. Bardzo i szczerze sie cieszę, że w Basingstoke są już Polacy których stać na dom z mieszkaniami do wynajęcia i zarejestrowanie się w organizacji, a co za tym idzie, stać na takie urządzenie domu aby spełniał odpowiednie wymagania higieniczne i p.poż. Jeżeli Twoje pokoje są zajete, to może poprzez zrzeszenie landlordów pomożesz im w znalezieniu czegoś. Po trzecie... fruwa mi i powiewa czy odstraszam Ci klientów i jak to wpływa na ludzi takich jak Ty. Jeszcze raz powtórzę, bo prawdopodobnie w zdenerwowaniu nie zauważyłeś tego akapitu w moim wpisie z 19.08. NIE LUBIĘ GENERALIZOWAĆ, co przekłada się na "z zasady nie generalizuję". Po czwarte... uważam, że razem to powinni sie trzymać porządni ludzie, bez względu na miejsce urodzenia. Może wtedy uda się powstrzymać chamstwo i syf. Po piąte i ostatnie primo... myślę że nie tylko ja będę wdzięczny za konstruktywna poradę dla młodych wyruszających w świat, w tym przypadku do Basingstoke. Na tym forum staraliśmy się unikać personalnych "wycieczek". Spróbuj się dostosować do tego poziomu. Spróbuj pisać na temat, a nie czepiać ortografii, gramatyki i kalibru. Pozdrawiam, życzę powodzenia w utrzymaniu wysokiego poziomu usług w wynajmowanych mieszkaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz220099
MiRMIL goście takiego kalibru jak ty, którym brakuje za grosz kultury wogóle nie powinni udzielać się na forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRMIL
Szanowny Panie Aptekarzu, Rzecz jest w tym ze oferując swoje uslugi jednym („… krzyczącym o pomoc na tym forum w znalezieniu lokum na start w Basingstoke …”) dzialasz na szkodę drugim (rzekomym „...Polakom lub innym murzynom...” podnajmującym mieszkania), którzy również mogą pomóc nie zawsze oferując tylko „syf, kilę, mogilę, szafki z brezentu itp itd”. W swoich cynicznych subiektywnych postach (post za slownikiem jezyka polskiego to list elektroniczny zamieszczony na forum dyskusyjnym) automatycznie dyskwalifikujesz tych drugich i zawężasz pole poszukiwan „krzyczącym o pomoc …” co nie jest do konca w porządku. Pozytywnym w tej calej dyskusji jest to, ze „krzyczący o pomoc …” zobaczywszy polskie ogloszenie o mieszkanie nie skreslą go od razu a zastanowią sie nieco dlużej i może nawet pojdą je obejrzec, bo to jednemu psu na imie burek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Polski Klub jest na pięterku knajpy GALLETTE (nie jestep pewien pisowni :) ) naprzeciw pomnika matki z dzieckiem, na London Str, po tej samej stronie co poczta. Czynna zdaje się tylko w weekendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracaaaa.
Potrzebna jedna osoba do pracy na 3 godziny. 6 wrzesnia. od godziny 18 do ok 21.Praca polega na rozniesieniu jedzenia i picia na wiejskim przyjeciu, transport w obie strony zapewniony.Jest to praca w grupie 4 osob.zaplata gotowka 25 GPB za 3 godziny. Jesli jestes zainteresowana pisz na gg 9324579. Jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamikon
USŁUGI TRANSPORTOWE -TRANSPORT -PRZEPROWADZKI (NA TERENIE ANGLII ORAZ MOŻLIWOŚĆ UK-PL) -INNE USŁUGI TRANSPORTOWE(WYWÓZ ŚMIECI ITP) DUŻY POJEMNY VAN(3,5 T) DO WYNAJĘCIA Z KIEROWCĄ , VAN POSIADA WINDĘ ORAZ HAK MILE WIDZIANE STAŁE ZLECENIA. Basingstoke,Reading,Newbury,Bracnell,Maidenchead,Slough,Londyn,Oxford,Swindon oraz wiele innych miast TANIO! TEL. 07922355843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelie
Pracuje w Bootsie i z tego co wiem to przez agencje jest teraz praca.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA-MYSZA
wiecie co wam powiem...smiac mi sie chce jak czytam teksty od aptekarza, filozofia popedzana sztuczna inteligencja i prosze cie nie odpisuj mi na mo tekst bo bede sie bardziej smiac. wiem kim jestes i daj sobie na luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA-MYSZA
masz racje MARMIL tak poza tematem..... niektorzy sie wywyzszaja bo mysla ze sa niewiadomo kim.. poza tym zapomnial pies jak szczenieciem byl czy jakos tak... wiadomo co mam na mysli wiec jak mu tak wszystko nie pasi w tej anglii to niech przestanie krytykowac rodakow i szuka szczescia w polsce jak mu zle!!!!!!!!!!!!!! nienawidze snobizmu wiec bede go tepic moim postami.na to mam calkowite prawo chociaz lepiej sie czyta zwykle proste rzeczy w necie i na tej naszej kafeterii niz takie jakies wywody nie z tej ziemii co wypisuja tu tacy ludzie ktorzy wszystkie rozumy pozjadali a w pracy sa nikim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Do DM Serdecznie pozdrawiam i zapewniam Cię, że napewno mnie nie znasz. Nie wywyższam sie , tylko wyrażam swoje zdanie i opinie, podobnie jak Ty, na wolnym forum Kafeterii Nie, nie zapomniałem jak byłem cielęciem, ale to nie ma żadnego związku z meritum dyskusji, którym było wynajmowanie mieszkań Nie, nie wszystko mi niepasi w Anglii. Kilka rzeczy jest natomiast nie do zaakceptowania, miedzy innymi chamstwo i lekceważenie innych nacji. Ale to niepasi mi nie tylko w Anglii. A dlaczegóż to mam przestać krytykowac Polaków? Okres ochronny? Zabronione? Nie popełniają błędów? Są zawsze wporzo? Nie klna na ulicy? Pomagają bliźnim w każdej sytuacji? Snobizm to nie ta bajka, ale tęp go z całych sił. Też go nie cierpię. No wiesz, Tobie lepiej sie czyta zwykłe, proste posty. Innym wywody nie z tej ziemi. To jest wolne forum! Smiech to zdrowie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA - MYSZA
Do A. czemu piszesz "Polakow" przeciez sam nim jestes.. czemu piszesz oni klna,pija itd.... no chyba ze nie jestes Polakiem.sam na siebie gadasz tak w zasadzie!!!!!!!!!sam na siebie mowiac ze polacy tak robia z wynajmem tworzysz dla innych narodowosci o nas zdanie w pozniej nie dziwota ze na nas mowia ze nie umiemy sie zachowac za granica. ciekawie w jakim bajkowym swiecie zyles w polsce ze sie u was nie pilo na ulicy ze nikt nie klnal??? w zakonie byles???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka2323
czesc,poszukuje pokoju dwuosobowego dla pary w okolicach listopada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Do DM Masz rację. Powinienem pisać "my". Nie potrafiłem, gdyż sam jestem troszkę inny. Nie żyłem ani w zakonie, ani w bajkowym świecie. W moim mieście także, niestety, piją na ulicy, klną, żebrają o 2zł do flaszki. Tak samo jak w kraju, tak samo w każdym miejscu, nie akceptuję takiego zachowania i wyrażam swoją dezaprobatę w każdy dostępny mi sposób. Np na wolnym forum Kafeterii. Poza tym troszkę chyba mnie przeceniasz. Nie sądzę aby moje pisanie "tworzyło dla innych narodowości o nas zdanie". To forum nie jest chyba aż tak znane ;) No i kto z innych narodowości czyta po polsku ? Jestem też przekonany, że to nie z powodu mojego pisania lub opisywanych przeze mnie zachowań rodaków, "mówią na nas że nie umiemy się zachowac na granicą". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno przeprowadziliśmy się do Basingstoke i chcemy przesłać z Polski większą paczkę. Czy jest może jakaś solidna firma która dostarcza paczki z Polski do Basingstoke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Jeżeli jeszcze nie byłeś w polskim sklepie, zacznij od niego. Jest trochę ogłoszeń na szybach, oprócz tego zapytaj w samym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezadowolona ZOcha
Witam , chcialabym wszystkich ostrzec przed wynajmowaniem pokoju na BUCSKIN , PENNINE WAY - U POLAKOW KTORZY SA WLASCICIELAMI DOMU. Wytrzymalismy tam miesiac, nasi znajomi NIECALY ! Niby wszystko ladnie i pieknie - rent no ok 450 funtow za pokoj , dm z ogrodem i wogole... ale...warunki jak na kolonii... , oni miny obrazone , nie pogadaja , laska jak miala jakis problem to do faceta swojego mowila a ten pozniej DZWONIL do nas ...a to ze za duzo miejsca w lazience zajelismy , a to ze w nocy do toalety chodzimy ?! masakra... korzystanie z livingroomu niemozliwe bo oni tam caly czas urzedowali , zero miejsca na nasze rzeczy , najlepiej to placic kase i siedziec 24h/7 w swoim pokoju i nie oddychac. Plus jeden ze za klimatyczne nie liczyli :/ ogrzewania nie bylo , bo oszczedzali a woda wlaczala sie w godzinach kiedy oni wracali z pracy tzn ze jak ja albo moj M przychodzilismy do domu , cieplej wody nie bylo. A na koniec znienacka kazali sie wyprowadzac , bo rodzinka miala zjezdzac do Anglii - co okazalo sie klamstwem. i znow pakowanie i szukanie miejsca do zamieszkania.... wiec jesli chcecie oszczedzic sobie nerwow, odpuscie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA-MYSZA
pelno takich ..niestety wszedzie.. ja tez mialam przeboje i to z polakami na szczescie mieszkam w scunthorpe sama z mezem i juz nie chcemy nigdy na kupie w jednym domu z obcymi... pozdrawiam cierpliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosic
hej czy ktos moze sie orientuje czy jest jakis pokoj do wynajecia dla dziewczyny,porsze o kontakt i pozdrawiam z Basingstoke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamikon
USŁUGI TRANSPORTOWE -TRANSPORT -PRZEPROWADZKI (NA TERENIE ANGLII ORAZ MOŻLIWOŚĆ UK-PL) -INNE USŁUGI TRANSPORTOWE(WYWÓZ ŚMIECI ITP) DUŻY POJEMNY VAN(3,5 T) DO WYNAJĘCIA Z KIEROWCĄ , VAN POSIADA WINDĘ ORAZ HAK MILE WIDZIANE STAŁE ZLECENIA. Basingstoke,Reading,Newbury,Bracnell,Maidenchead,Slough,Lond yn,Oxford,Swindon oraz wiele innych miast TANIO! TEL. 07922355843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamikon
USŁUGI TRANSPORTOWE -TRANSPORT -PRZEPROWADZKI (NA TERENIE ANGLII ORAZ MOŻLIWOŚĆ UK-PL) -INNE USŁUGI TRANSPORTOWE(WYWÓZ ŚMIECI ITP) DUŻY POJEMNY VAN(3,5 T) DO WYNAJĘCIA Z KIEROWCĄ , VAN POSIADA WINDĘ ORAZ HAK MILE WIDZIANE STAŁE ZLECENIA. Basingstoke,Reading,Newbury,Bracnell,Maidenchead,Slough,Lond yn,Oxford,Swindon oraz wiele innych miast TANIO! TEL. 07922355843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamikon
USŁUGI TRANSPORTOWE -TRANSPORT -PRZEPROWADZKI (NA TERENIE ANGLII ORAZ MOŻLIWOŚĆ UK-PL) -INNE USŁUGI TRANSPORTOWE(WYWÓZ ŚMIECI ITP) DUŻY POJEMNY VAN(3,5 T) DO WYNAJĘCIA Z KIEROWCĄ , VAN POSIADA WINDĘ ORAZ HAK MILE WIDZIANE STAŁE ZLECENIA. Basingstoke,Reading,Newbury,Bracnell,Maidenchead,Slough,Lond yn,Oxford,Swindon oraz wiele innych miast TANIO! TEL. 07922355843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×