Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewinek84

Dudlin - Pogadamy?

Polecane posty

transport w dublinie??? rower najlepszy-a i ten sie nie sprawdza bo jak pada to coz.... szczerze-tylko Luas i dart maja logike istneinia. Dublin Bus-coz, nie jest drogi ale tani tez nie. a juz napewno nie jest punktualny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogole jesli cos...jest taki Business Park - Oak Road BP- i on jest na Dublin 12, a konkretnie i oficjalnie nazywa sie to Ballymun, ktore to jest najgorsza dzielnica - najbardziej niebezpieczna:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj sorry ten Business Parkl jest na Ballymount a to nie Ballymun -wiec glowa do gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afrooo -> mi tu prawie serducho wysiadło.. rety......... całe szczęście że jednak nie jest tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A Beautiful Mind
Hejka! Adam z tej strony Dublin 6 Rathmines od soboty wczesniej Dublin 6 Harold's X a jeszcze wczesniej Dublin Co. Blackrock W IRL od wrzesnia ubielego roku. Praca ciagle partajmy, angielski taki sobie, teraz zaczynam kurs w Rathmines. Duzo Polakow malo znajomych, mam wrazenie jakby kazdy unikal towarzystwa innych rodakow. Nad nami mieszkaja studenci z Polski. Probowalismy z nimi sie zapoznac. Echo. Mialem duzo kumpli i kumpeli w Polsce. Tutaj jestem z zona, jej przyjaciolka i mezem. Najgorsza jest samotnosc. Tam w Polsce mialem do kogo pojsc, odwiedzic, porozmawiac, napic sie przyslowiowej kawy. Tutaj pije ja sam, patrzac w laptopa i wertujac strony www. Zona zapracowana programistka, w domu jest jedynie gosciem. Pogoda moze byc najgorsza, byleby mozna bylo miec do kogo gebe otworzyc. W Polsce bylem juz na dobrej drodze podjac prace w zawodzie, tutaj zaczynam od zera. Milego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A Beautiful Mind
angora - poszukaj cos na Crumlin vel Tallaght stamtad masz naszybszy dojazd do pracy. Crumlin - tanio chate mozna wyrwac, blisko Lidl i Aldi a tam tanio i w miare dobre zarcie. Tallaght - Mieszakan oporowo w miare tanio, duze centrum handlowe TESCO, DS, Aldi jakies 20 min na piechote od CH. Luas czerwony w poblizu Twojej pracy i chaty. Masa autobsow i jezdza w miare czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A Beautiful Mind
Oak Road - same firmy, hale, sklepy motoryzacyjne, zaklady produkcyjne. Najblizsze chaty sa na Walkinstown. Na Oak Road znajduje sie biuro Nineoneone sieci barow przy stacjach benzynowych ESSO. Najszybciej tam mozna dostac prace, duza rotacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, jaki pijany Nigeryjczyk?! dlaczego ja o nieczym nie wiem?? to dziewczyny widze, ze niezle sie dzialo, po tym jak poszlam :D angora..ktos tam Ci podal wyzej mapy na google - to sa jedne z lepszych na necie; mozesz nawet zobaczyc zdjecie budynku jak przejdziesz na obraz z satelity :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Zebys wiedziala,ze sie dzialo.Tak sie dzialo,ze ochrona musiala interweniowac... Ja z siostra dotarlysmy do domu okolo 10,ale wieczor nalezy zaliczyc do bardzo udanych. Pogadalysmy o polskiej polityce,ojcu Rydzyku itp. Mam nadzieje,ze uda sie to powtorzyc wkrotce. A Beautiful Mind- bardzo dobrze znasz Dublin z tego co widze.Ja jestem tu od stycznia 2006 i w niektorych dzielnicach w ogole nie bylam.O niektorych w ogole nawet nie slyszalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - wszystko skrzętnie notuję. hejkakohejka -> a na jakiej ulicy mieszkacie? Bo Lucan wydaje mi się dość rozległe... I ile czasu zajmuje Wam mniej więcej dotarcie do centrum Dublina? Pytam, żeby lepiej \"poczuć\" skalę mapy :) A Beautiful Mind -> dziękuję za wskazówki. Zaraz biorę się za przeglądanie mieszkań, uwzględniając Twoje słowa :) Co do \"otwierania gęby\" do kogoś, to z pewnością masz rację - braku bratniej duszy nie wynagrodzi nawet bardzo ładny stan konta. Przynajmniej nie wszystkim... Dziś znajomi urządzili mi spotkanko pożegnalne. Po raz pierwszy poczułam, jak wiele tu zostawiam... Ale śledząc to forum odnoszę wrażenie, że nie jest tak źle. Mam nadzieję, że samotność nie będzie mnie za bardzo uwierała. Czego również Tobie (jak i wszystkim Forumowiczom) serdecznie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie tak czulam na poczatku...a znajomych w Polsce nadal mi brak:) tu nikt nie rozumie jak sie zgrywam z Giertycha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa powiedzialam mojej szefowej, ze zostaje jeszcze m-ac, bedzie miala wystarczajaco duzo czasu, zeby znalezc kogos na moje miejsce; a ja kochane..wracam do kraju konczyc studia - decyzja podjeta! ale mam nadzieje, ze na imreze sie jeszcze zalape z Wami ;) angora..co tam bedziesz robic w tym business parku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym business parku będę pracować w biurze projektowym - jestem mgr inż. budownictwa, więc praca w branży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze nie tylko ja siedze wieczorem :P oo to gratuluje super, ze udalo Ci sie znalezc prace i do tego w zawodzie dlugo szukalas? pracodawca odezwal sie juz do ciebie w Polsce, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam wysyłać podania pod koniec lipca, więc całość zajęła mi ok. miesiąca. Nie chciałam jechać w ciemno, bez żadnej pracy, bo znalezienie czegoś mogłoby zająć przecież sporo czasu, a na to nie starczyłoby mi funduszy. Zwłaszcza że wyjeżdżam sama - to na pewno nie ułatwiłoby \"okresu przejściowego\". Facet zadzwonił w sobotę po południu, interview przez telefon ;) , w najbliższą sobotę wyjeżdżam, w poniedziałeke zaczynam pracę. Więc praktycznie tylko kilka dni na zorganizowanie wszystkiego (zwłaszcza że już zaczęłam myśleć o pozostaniu tutaj). Oby z mieszkaniem się udało. a jakie studia będziesz kończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! 💤 ale jestem zaspana... hoy..rozwazalam to na wszystkie strony i doszlam do wniosku, ze na dluzsza mete po prostu nie dam rady pracowac tu, a studiowa tam; do tego nie mieszkam w dublinie, wiec w gre wchodzily by dojazdy [czesto pozno w nocy] do miasteczka, w ktorym mieszkam i gdzie pracuje; wole skonczyc to, co zaczelam, a dopiero pozniej ruszac w swiat ;) opowiedz mi o tym kierunku, na ktorym jestes - na jakim poziomie musisz miec dwa jezyki, zeby cie przyjeli; jak wygladaly egzaminy wstepne [czy byly ustne i pisemne, a moze tylko rozmowa??]; czy placisz za studia jak nazywa sie Twoj kierunek? dzieki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dublinia
hej,,,siedze juz na tej kafeterii kawal czasu a dopiero teraz odkrylam en topic,,,ale fajnie,w koncu znalazlam ludziw podobnej sytuacji jak moja,,,jezeli mnie przyjmiecie do swojego grona to bede tutaj zagladac :) ja mam na imie Magda i mam 21 lat,a w Dublinie od zeszlego pazdziernika,wiec juz niedlugo bedzie rok!ale mi szybko zlecialo,,, a ogolnie to nie lubie tutaj pogody,jak chyba wszyscy :) noi oczywiscie tesknie za domem,noi ta nuda!!!CZASAMI JUZ NIE MAM PO PROSTU CO ROBIC W DNI WOLNE,ALE JAKOS LECI,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Juz sie nie moge doczekac jutrzejszego wieczoru,ten tydzien naprawde mnie wymeczyl. Poza tym poszlabym z checia na dyskoteke w sobote. Ktora sie pisze...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dublinia
jak disco to ja zawsze chetna :) przynajmniej w Polsce zawsze chetna na party i tance do samego rana :) ale tu w Irlandii zapal minal,bo nie mialam z kim i hcyba sie odzwyczailam :( niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez:( pozatym nie oszukujmy sie tu tak naprawde nie ma dyskotek z prawdziwego zdarzenia..niestety...jakies liche parkieciki to tu to tam..i tanczy sie gora dwie godziny:( i zaraz zamykaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi - jeśli parkieciki są liche, to trzeba to potraktować jak wyzwanie! Lada moment będę w D. - mam nadzieję, że Was spotkam i wszystkie razem poszalejemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotam ktotam ja jestem na panstwoym uni wiec nie place za studia,tylko jest,a le kazdego to dotyczy,oplata studencka zeby sie dostac na studia musialam zdac miedzynarodowy test z jezyka nag na poziomie akademickim,licza pnkty z matury,chca opinie od nauczycieli i to wszystko ja jestem na arts double honours,na tym kierunku wybierasz sobie przedmity 2 ktore chcesz studiowac,ja wybralam niemiecki i hiszpanski,hiszpan od podstawy a niem zaawansowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsquared
Witam Was ponownie. Tak jestem, nadal zamykam ostatnie sprawy przed wyjazdem i nawiązałam kontakt z Angorą (w tym miejscu bardzo serdecznie Cię pozdrawiam). Obiecuję z większą częstotliwością udzielać się na forum, ale cały czas je czytam, także jestem obecna. Przylatuję 10 i też mam nadzieję, że uda mi się z Wami spotkać i poznać osobiście. Byłoby miło... A tymczasem pozdrawiam wszystkie Forumowiczki i do zobaczenia w Dublinie. Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×