Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Gość WODNIK--21.01.----19.02-------
Praca Możesz na przykład organizować duże imprezy, zajmować się reklamą, promocją, być pilotem lub przewodnikiem. Pisane są ci sukcesy w branży turystycznej, artystycznej czy sportowej. Ale sporo przy tym będzie walki z urzędnikami i przedzierania się przez gąszcz przepisów. Dasz sobie radę dzięki ambicji, optymizmowi i entuzjazmowi. Pewnym problemem może być rywalizacja z konkurencją, kolegami z pracy oraz konieczność przeforsowania swoich pomysłów przed zwierzchnikami, w urzędach i instytucjach, gdzie pracują ludzie bez wyobraźni. Pamiętaj, że łatwiej ci będzie przedstawić swoje zdanie na forum publicznym (np. na zebraniach) niż w zaciszu gabinetów. Najbardziej pracowity okres czeka cię w czerwcu, lipcu i sierpniu. A więc wakacje planuj raczej wiosną lub jesienią. Finanse Sukces zależy od tego, czy zdołasz oprzeć się pokusom. Nie zdawaj się na intuicję ani nie myśl, że jakoś to będzie. Nie dopuszczaj do debetu na koncie, wydatki planuj z kalkulatorem w ręku. Kusić cię mogą kredyty i obietnice agentów z banku, ale zachowaj wobec nich rezerwę. To nie jest dobry rok na pożyczki! Lepiej wstrzymać się z większymi inwestycjami, niż potem nie spać po nocach. Na jesieni będziesz mogła bardziej poszaleć i wtedy bez ryzyka kupisz to, czego sobie wcześniej odmawiałaś. Zdrowie Życie w pośpiechu i jedzenie byle czego ma swoje konsekwencje, które możesz odczuć jako przemęczenie, kłopoty z wątrobą i układem pokarmowym. Jeśli zaczną się dolegliwości ze strony żołądka, jelit – od razu maszeruj do lekarza. Uważaj na siebie, zwłaszcza w letnie miesiące. Mars każe ci się więcej ruszać. Warto zacząć regularnie ćwiczyć, najlepiej w większej grupie – aktywność fizyczna może być wspaniałym pomysłem na życie rodzinne. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WODNIK--21.01.----19.02-------
CIEKAWOSTKI: Twój kamień: Lapis-lazuli I kryształ górski Lapis-lazuli – rozpala uczucia, wspiera prawdziwą miłość i przyjaźń, uspokaja zazdrosnych, zapewnia długie i szczęśliwe życie. Kryształ górski – działa jak tarcza, odpędza złe, niskie wibracje, a ściąga i wzmacnia pozytywne, przynosi odprężenie. Szczęśliwe związki Z tymi znakami masz szansę się zaprzyjaźnić lub przeżyć miłość - Wyjątkowo cenne rady otrzymasz od PANNY – dzięki nim uporasz się z wieloma swoimi domowymi problemami. - Świetnym partnerem do interesów okaże się WAGA – dyskusje z nią zainspirują cię do twórczej pracy i zmian zawodowych. - Najchętniej będziesz przebywać w towarzystwie BARANA i LWA – to twoje bratnie dusze, wiele godzin spędzisz z nimi na rozmowach. Z nimi możesz także romansować lub flirtować. Ważne daty W te dni układ planet będzie wyjątkowo pomyślny dla ciebie, Warto to wykorzystać 22.01 - Dobry moment w miłości i na zrealizowanie ważnych, życiowych planów. 6.05 - Udane spotkanie biznesowe, wyjątkowy dzień dla twojego związku. 24.08 - Idealny czas na realizowanie własnych planów. Pokierujesz swoim losem tak, jak chcesz. 8.09 - Szczęście w życiu rodzinnym. Coś bardzo dobrego czeka cię od twoich bliskich. Uwaga! W te dni bądź ostrożna: 5 czerwca, 26 kwietnia, 31 lipca, 6 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewierny Tomaszek
Przeczytajcie! Kawa a choroba Alzheimera Naukowcy od dawna szukają sposobu na zmniejszenie zachorowalności na Alzheimera, starają się też opracować jak najskuteczniejszą formę terapii. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dowodzą, iż picie kawy może zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju choroby. Wypicie filiżanki kawy wpłynie korzystnie na zdrowie osób, których dieta jest bogata w tłuszcz. Autorzy badań wyjaśniają, iż spożywanie tłustych pokarmów podnosi poziom cholesterolu we krwi, co z kolei przyczynia się do rozwoju Alzheimera. Szkodliwe działanie cholesterolu polega w tym przypadku na osłabianiu tzw. bariery krew- mózg, która chroni układ nerwowy- podejrzewają naukowcy. Bariera krew mózg jest utworzona przez połączone ze sobą komórki naczyń krwionośnych, uszkodzenie tej bariery jest typowe dla wielu schorzeń neurologicznych. Naukowcy, którzy przeprowadzili eksperyment na królikach doszli do wniosku, iż zawarta w kawie kofeina chroni wspomnianą barierę. Autorzy eksperymentu podawali zwierzętom 3 mg kofeiny dziennie a ich dietę wzbogacili o tłuszcz. Po upływie 12 tygodni zaobserwowano, że bariera krew- mózg wzmocniła się. Naukowcy przypominają, iż już wcześniejsze badania wykazały, że kofeina może chronić przed pogorszeniem się pamięci. Marta Wasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serce jak dzwon
Coś dla seniorek:) 🌻🌻🌻 Dbaj o to,by w kazdym głównym posiłku znalazły sie warzywa i produkty gruboziarniste(np. kasze,graham) 2-3 razy w tygodniu jedz morskie ryby(np. makrelę,łososia). Takie menu reguluje poziom cholesterolu i ciśnienie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa pielęgnacja
Jak sobie radzić z opryszczką? Ten wirus lubi atakować, gdy się przeziębisz czy wychłodzisz. Jeśli więc tylko poczujesz jego pierwsze objawy (swędzenie i pieczenie), kup w aptece preparat antywirusowy z acyclovirem, np. Hascovir, Zovirax. Możesz też zastosować niewidoczne plasterki (Compeed, Johnson & Johnson), które przyspieszą gojenie, złagodzą świąd i pomogą zamaskować strupek korektorem i szminką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa pielęgnacja
Co pomoże suchej, łuszczącej się skórze? Raz w tygodniu zróbmy solidny peeling całego ciała. Wykorzystajmy do tego gotowy produkt (np. Peeling cukrowy, Dax Cosmetics, Exfotonic, L’Oréal Paris) albo sól kuchenną. Po każdej kąpieli delikatnie osuszmy ciało ręcznikiem, a potem wmasujmy w nie regenerujący balsam, który zapobiegnie odparowywaniu wody ze skóry. Kosmetyk taki powinien mieć gęstą konsystencję i właściwości natłuszczające. O tej porze roku idealnie sprawdzają się odżywcze masła do ciała (Oliwkowe masło, Ziaja, Tutti Frutti, Farmona) albo oliwki (np. Elixine, Refirmica, Rajska Oliwka, Kolastyna) Starajmy się również nawilżać powietrze. Wieszajmy na kaloryferach kamionki z wodą lub choćby zmoczone ręczniki. Może warto zainwestować w elektryczny nawilżacz powietrza? Nasza skóra będzie nam za to wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieustanna poezja
Spadający liść, targany podmuchami jesiennego wiatru, mały płatek śniegu, okrywający szczelnie swą małą powłoką cały krajobraz, czy szum lasu, są czymś niepowtarzalnym w naszej skromnej, przyziemnej rzeczywistości. Sprawiają, że wokół nas drga, pulsuje życie, życie o milionie serc, które dotyka nas, mimo, że nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jest wszędzie. Jest naszym nektarem ładującym wewnętrzną siłę, dającym poczucie wewnętrznego piękna, radości życia, duchowego spełnienia. Nie ma nic wspanialszego niż czuć powiew wiatru na twarzy, słyszeć szelest liści, czy ta nieustanna muzyka, która gra, którą każdy może usłyszeć, ...jeśli tylko zechce. Któż wie, czy w naturze nie kryje się coś więcej, niż jesteśmy w stanie zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymowna poezja
Jesteśmy tak zajęci, iż z trudem znajdujemy czas, aby przyjrzeć się ludziom, których kochamy, nawet tym, którzy mieszkają z nami pod jednym dachem. Brakuje nam czasu, aby spojrzeć na siebie samego. Nawet jeśli mamy wolną chwilę, to i tak nie za bardzo wiemy, jak ją wykorzystać, aby dojść do ładu z samym sobą. Mamy setki sposobów na tracenie cennego czasu: włączamy telewizor, "wisimy" na telefonie albo wsiadamy do samochodu, aby dokądś pojechać. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do przebywania w swoim towarzystwie i postępujemy tak, jakbyśmy próbowali od siebie uciec. Thich Nhat Hanh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odnaleźć radość
Przechodząc zwykłą na skróty drogą widziałam radość... Przemykała między drzewami w parku zwiewnie śpiewnie bezszelestnie... Cichy szum wierzb płaczących jej towarzyszył, zapach kwiatów na klombach rozkwitłych gorących pachnących... I woda cieknąca w malutkiej rzeczce, zieleń gałęzi sięgających wody. A radość ubrana w tęczę i róże czerwone żółte i wonne... To miejsce jest tak bardzo blisko, wystarczy tylko ręką sięgnąć zwinną... Lecz radość spłoszona wzrokiem znikła pomiędzy drzewami pochyłymi. Szum gałęzi zamilkł na chwilę, wszystko ucichło, nawet śpiew słowików. Na chwilę jakby poszarzało niebo. Byłam tam sama, ciebie tam nie było. A radość na dłużej oglądać nie godzi się samotnie.... Dana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ważne chwile
🌻🌻🌻 Witaj nowe życie Jak małe na twej dłoni jest ziarenko, które przyniósł ci wiatr... Jedna, mała chwilka i stało się twoją własnością. Teraz od ciebie zależy jego istnienie, a nieopatrzny ruch może sprawić, że uleci z wiatrem bezpowrotnie. Jeśli jednak ochronisz je i zajmiesz się nim jak gorliwy ogrodnik, przyjdzie czas, że będziesz z niego kiedyś dumny. Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia. Dziel się miłością Czy widziałeś kiedyś łąkę usłaną cudownie czerwonymi makami? Wszystkie - jak wspaniała, jedna rodzina - wzrosły, nabierając barw miłości. Rozdawajmy więc to, co w nas najpiękniejsze. Wciąż udowadniaj, że to ty bardziej kochasz. Sięgnij do wspomnień Kiedy sięgasz pamięcią wstecz i otwierasz album swych wspomnień, przywołujesz chwile, które są twoją własnością. One wciąż żyją w tobie, a ty w nich. Udajesz się w podróż do dzieciństwa twej duszy, by powrócił czyjś uśmiech, który pamiętasz do dziś, krajobraz niezapomniany, spacer w deszczu, ludzie, których kiedyś spotkałeś, spojrzenie drogich ci oczu... Z biegiem lat coraz bardziej tęsknimy do dzieciństwa... Bądź obecny Są takie chwile, kiedyś czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna; czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem. Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że ty jesteś, by komuś przyjść z pomocą, po prostu przy nim być, gdy tego potrzebuje. Jak dobrze, że jesteś... Małgorzata Stolarska Pozdrawiam BIESIADĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiedzać świat
Dokąd więc pojechać? Na spotkanie tajemnicy. W Europie takich miejsc jest wiele. I z każdym wiąże się pasjonująca historia… Dla tych, którzy pasjonują się klimatami „wampirycznymi”, obowiązkowym punktem programu powinna być rumuńska Transylwania. Mieszkał tu przed prawie sześcioma wiekami hospodar wołoski Wład Palownik (Vlad Tepeş) – postać, która zainspirowała Brama Stockera do napisania „Draculi”. Przydomek Władowi zyskało jego okrucieństwo – bo choć był on wynalazcą maszyn do obdzierania żywcem ze skóry i cięcia na plasterki, jego „ulubionym” sposobem uśmiercania było wbijanie na pal. Wśród lasu pali, jak głosi legenda, jadał posiłki. Ruszając tropem Palownika, warto zobaczyć przepiękne średniowieczne miasteczko Sighişoara, prawdopodobne miejsce narodzin Włada, a także Târgovişte, gdzie miał umieścić przy studni na rynku złoty kielich do publicznego użytku. Zastraszeni poddani nigdy za życia hospodara nie ośmielili się go ukraść. Tradycyjnie z pierwowzorem Draculi kojarzony jest zamek w Branie. Można go zwiedzić – jest niezwykle malowniczy – jednak hospodar spędził w nim zaledwie kilka dni. Jego prawdziwą twierdzą było Poienari nad rzeką Argeş, zachowany do dziś potężny zamek z XIII wieku. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiedzać świat
Kąpiel w... Jeśli ktoś interesuje się postaciami, którym przypisywano wampiryczne zachowania, powinien pojechać też do słowackich Czachtic. Mieszkała tam Elżbieta Bathory, zwana też Krwawą Hrabiną. Legenda przypisuje jej zażywanie odmładzających kąpieli w krwi młodych dziewcząt – ofiarą tych zabiegów miało paść około 600 dziewic. Do upuszczania krwi służyła żelazna lalka, z której piersi wysuwały się ostre noże. Jakakolwiek by była prawda, Uliczka w Sighişoarze w Rumunii. Elżbieta została skazana w 1611 roku na dożywotnie więzienie, gdzie trzy lata później zmarła. Można zwiedzić ruiny zamku z XIII wieku, będącego jej siedzibą. Z góry zamkowej rozciąga się piękna panorama. Inny XIII-wieczny gotycki zamek warto odwiedzić w czeskim Křivoklácie. Tu, w zachowanej do dziś celi, więziono Edwarda Kelleya, alchemika, a także jednego z najbardziej znanych mediów. Współpracował on z magiem i okultystą Johnem Dee – ta para robiła furorę w XVI-wiecznym światku ezoterycznym, podbiła też wiele europejskich dworów. W 1585 roku obaj przybyli do Polski, sprowadzeni przez Olbrachta Łaskiego na dwór Stefana Batorego, gdzie odbywali seanse spirytystyczne przed królem. Praga czeska to z kolei miejsce magiczne w przenośni, ale i dosłownie – słynna Złota Uliczka to dawna dzielnica alchemików. To właśnie w Pradze pochodzący z Poznania rabin Jehuda Löw ben Bezalel tworzył słynnego Golema – glinianego sztucznego człowieka. W miejscu odległym o kilka tysięcy kilometrów od słowackiego zamku są inne cele więzienne, które mogą zainteresować tych, którzy pasjonują się magią. To cele Trybunału Inkwizycji w Palazzo Sterri w sycylijskim Palermo. Podczas ostatnich prac konserwatorskich odkryto tam na ścianach zapiski pozostawione przez więźniów z XVII wieku oskarżonych o uprawianie magii. Tutejszy trybunał nie należał do najokrutniejszych – podczas prawie 300 lat wydał 200 wyroków – jednak napisy i rysunki jego ofiar robią wielkie wrażenie. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiedzać świat
W kamiennym kręgu Inną tajemniczą atrakcją Włoch jest Parco dei Mostri, po polsku: Park Potworów – rozległy ogród z XVI wieku, stworzony przez tureckich więźniów w okolicach Bomarzo na polecenie księcia Vicino Orsiniego. Ponoć jako pierwsza obejrzała park żona księcia i… zmarła wskutek szoku. Choć nie wiadomo, czy rzeczywiście tak było, park robi makabryczne wrażenie. Dla tych zwolenników ciepłego klimatu, którzy nie lubią makabry, za to cenią sobie starożytne tajemnice, atrakcyjna może być wycieczka na Maltę. Znajdują się na niej unikatowe zabytki megalityczne – 23 ruiny świątyń, z których część jest starsza od słynnego Stonehenge (powstały między 3600 a 2500 rokiem p.n.e.), a przy tym równie malownicza i interesująca. Cztery największe to Ggantija, Mnajdra, Hagar Qim i Tarxien. Świątynie na Malcie to nie kamienne kręgi – to pełnoprawne budowle. Starsze od piramid, ozdobione roślinnymi i geometrycznymi ornamentami podobnymi do tych z minojskich zabytków na Krecie, tyle że o tysiąc lat wcześniejsze. Wielu przypuszcza – między innymi na podstawie licznie zachowanych ozdób i strojów kobiecych, figurek przedstawiających kobiety, a także braku budowli o charakterze obronnym – że są one wytworem spokojnego, pokojowego społeczeństwa, nieznającego nierówności i wojen, a przy tym rządzonego przez kobiety. Czy możliwe, by pięć tysięcy lat temu na Malcie istniała feministyczna utopia? Parco dei Mostri – Włochy. Gotycki zamek w czeskim Křivoklácie. Jednak znacznie słynniejsze megality znajdują się na północy Europy. Najbardziej znanym jest Stonehenge – kromlech (krąg megalityczny) stojący w Anglii na równinie Salisbury. Imponujący kompleks megalityczny, na który składają się tysiące menhirów (słupów kamiennych) i liczne grobowce, obejrzymy w Carnac we Francji. Wiele malowniczych kromlechów znajduje się na szkockich Orkadach i Hebrydach. W Szkocji można też oglądać bogato zdobione kamienie Piktów. Nie jest jasne, czy miały one upamiętniać ważne osoby, czy były to po prostu słupki graniczne. Najbardziej znane to Knocknagael Boar Stone w Highland Council HQ, St Glenurquhart w Inverness, pokryty rytami przedstawiającymi walkę Normanów i osadników z Moray sześciometrowy Sueno Stone, stojący w północno-wschodniej Szkocji w pobliżu wioski Forres w regionie Speyside, a także Tote Stone z wioski Tote na Skye. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiedzać świat
Malowniczą letnią wycieczką może być wyprawa w dolinę Renu. To jedna z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych rzek niemieckich, ze słynną skałą Lorelei. Ta nimfa wodna miała według legendy kusić pięknym śpiewem rybaków i żeglarzy, którzy rozbijali się o wysoką skałę brzegową. Nad Renem warto odwiedzić też Bingen. Symbolem miasta jest Mäuseturm – starożytna rzymska Mysia Wieża. W X wieku była siedzibą okrutnego arcybiskupa Hatto, którego za karę spotkał los Popiela – został zjedzony przez myszy. W okolicach Bingen żyła też błogosławiona Hildegarda – wizjonerka, mistyczka, uzdrowicielka, autorka traktatów mistycznych i kompozytorka. Oczywiście ciekawych, tajemniczych czy magicznych miejsc w Europie można znaleźć dużo więcej. Nie było tu mowy na przykład o tropieniu skandynawskich trolli – a przecież w Norwegii mamy Drogę Trolli (Trollstigen), Ścianę Trolli (Trollveggen), najwyższą w Europie ścianę skalną leżącą w masywie Trolltindene, Fiord Trolli między Lofotami a Vesteralen, Kościół Trolli (Trollkirka) – trzy połączone z sobą wapienne jaskinie w górze Talstadhesten. Na Islandii drogi omijają wzgórza elfów i skały krasnoludów. W Szkocji jest tajemnicze Loch Ness. Na Białorusi czci się rusałki, w jeziorach biją dzwony zatopionych kościołów, a wody Świtezi do dziś przywracają młodość i urodę. W Schwarzwaldzie grasują wilkołaki. Każdy odnajdzie niesamowitość na miarę własnych oczekiwań i portfela. Bo każda droga może prowadzić do tajemnicy… ZUZANNA GRĘBECKA Przyjemnych wrażeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja nieznana miłość...
O moja piękna, nieznana miłości, Gdzieś oddychasz i żyjesz Z dala ode mnie, a może w pobliżu... Ale nie znam wdzięku rysów twojej twarzy Ani palców i tkanek, które utkały twoje życie, Jak nie znam splotu wątku i węzłów Które zrobiły płótno. O moja piękna, nieznana miłości, Chciałbym, żebyś dzisiaj pomyślała O mnie, jak ja o tobie. Nie w złotym marzeniu, które nie byłoby mną. Ale abyś zgodziła się na długą noc niecierpliwego serca Bo ja także istnieję i jestem PRAWDZIWY, A ty nie możesz mnie sobie wyobrazić, żeby mnie nie zniekształcić. O moja piękna, nieznana miłości, Kocham cię bez twarzy Ze wszystkich sił chcę teraz dla ciebie Się wzbogacić, aby móc ubogacić ciebie, I bez przerwy będę się zaprawiał w dawaniu, Unikając brania Ponieważ gdy ty się pojawisz powabna moim oczom, Nie chcę cię wydrzeć, jak przychodzący złodziej, Ale chcę cię przyjąć, jak ofiarowany skarb, Bo skarbem będziesz Ty i Ty siebie oddasz. O moja piękna, nieznana miłości, Przebacz mi jutro... Gdy z ufnością przytulisz się do mnie, Gdy twój wzrok pożegluje po niebie moich oczu Nawiedzając jeden po drugim najodleglejsze obłoki, Przebaczysz mi jako temu, który niestety, znał wiele gestów miłości, Nauczyłem się ich od innych niż ty i chciałbym ich dzisiaj, Ze względu na ciebie tak bardzo się oduczyć, Ponieważ teraz wiem, jak byłoby pięknie, Żebyśmy szukali i znajdowali razem Właściwe i bogate akordy, które z naszego życia uczynią śpiew, Pieśń radości, jak i pieśń smutku. O moja piękna, nieznana miłości, Trzeba jeszcze czekać, I jak bolesne jest nocne oczekiwanie ukochanej bez twarzy! Lecz wiem, że nasze dwa życia poszukują się i przywołują, A teraz jestem pewien, że w głębi naszych nocnych pragnień śpiewa w Światłości pragnienie Boga. Ojciec nasz, który jest w niebie - patrzy na nas, ukochana, Wierzę, że od wieków nas kocha szepcząc: "jeśli tego pragną, jutro stają się tylko jednością". Takie jest marzenie Ojca, Taka będzie nasza synowska decyzja. Michael Quist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posłanie do nadwrażliwych
🌻🌻🌻🌻🌻 Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi za waszą czułość w nieczułości świata, za niepewność - wśród jego pewności za to, że odczuwacie innych tak jak siebie samych zarażając się każdym bólem za lęk przed światem, jego ślepą pewnością, która nie ma dna za potrzebę oczyszczania rąk z niewidzialnego nawet brudu ziemi bądźcie pozdrowieni. Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi za wasz lęk przed absurdem istnienia i delikatność niemówienia innym tego co w nich widzicie za niezaradność w rzeczach zwykłych i umiejętność obcowania z niezwykłością za realizm transcendentalny i brak realizmu życiowego, za nieprzystosowanie do tego co jest a przystosowanie do tego co być powinno za to co nieskończone - nieznane - niewypowiedziane ukryte w was. Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi za waszą twórczość i ekstazę za wasze zachłanne przyjaźnie, miłość i lęk że miłość mogłaby umrzeć jeszcze przed wami. Bądźcie pozdrowieni za wasze uzdolnienia - nigdy nie wykorzystane - (niedocenianie waszej wielkości nie pozwoli poznać wielkości tych, co przyjdą po was) za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować że jesteście leczeni zamiast leczyć świat za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę za niezwykłość i samotność waszych dróg bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi. Przesłanie Kazimierza Dąbrowskiego. Autora teorii dezintegracji pozytywnej i wybitnego psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBY---20.02.-----21.03.------
Ryby 20.02–21.03 To idealny rok dla ciebie! Przez twój znak przechodzi najbardziej dobroczynna planeta – Jowisz. Z wyjątkiem letnich miesięcy: czerwca, lipca i sierpnia, będzie strzegł twojego szczęścia i obdarzy cię wyjątkowym powodzeniem w każdej dziedzinie życia. Sprzyja ci również Mars, który w odpowiednim momencie doda energii i odwagi. Na ten rok długo czekałaś – twoje talenty, umiejętności i zdolności zostaną zauważone, docenione i wykorzystane. W pracy to rok sukcesów i rozwoju, a w życiu osobistym miłości i szczęścia we dwoje. Jowisz stworzy ci liczne dobre okazje, otworzy przed tobą nowe horyzonty i możliwości, ale potrzebny będzie także twój własny wysiłek, aby zrobić z nich właściwy użytek. Latem czekają cię niecodzienne wyzwania, np. daleka podroż, reorganizacja w pracy, przeprowadzka, trudne momenty w życiu osobistym, które będą testem na wasze uczucia. Ale to nie oznacza końca sukcesów: jesienią złapiesz drugi oddech, doskonała passa wróci i trwać będzie do końca roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBY---20.02.-----21.03.------
Miłość i rodzina Samotne Ryby lub te z was, które mimo że żyją w związku, nie czują się szczęśliwe, teraz mogą spotkać swoją wielką miłość. Zakochacie się z wzajemnością! Powstaną wspólne plany na przyszłość. Latem może się okazać, że nie jest tak różowo, np. twój partner ujawni ciemną stronę swojego charakteru. A może czeka was rozłąka, rozstanie wymuszone wyjazdem któregoś z was? Na jesieni szczęście wróci i począwszy od 8 września aż do końca roku, masz doskonały czas na ślub (najlepszy w październiku). Pary skłócone lub będące w separacji połączą się na nowo. A może odległość nie będzie już was więcej dzielić? Wrócicie do siebie bogatsi o nowe doświadczenia i zaczniecie wszystko od początku. Małżonkowie zakochają się w sobie na nowo. Wspólnie odniesiecie jakiś sukces, którym może być zakończenie budowy domu, przeprowadzka do nowego mieszkania, wesele dziecka lub w wypadku młodych par – narodziny potomka. Niewykluczone, że założycie razem firmę, rodzinny interes, w którym wspólnie zaczniecie się realizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBY---20.02.-----21.03.------
Praca Będziesz właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Dostaniesz swoje pięć minut, trafisz na swoją szansę – nie zmarnuj jej! Osiągniesz coś, co zapewni ci popularność i szacunek w twoim zawodowym środowisku. A o niektórych z was może być naprawdę głośno! Trafisz na właściwych ludzi, którzy okażą się bardzo pomocni w twojej karierze. Sprzyjać ci będą korzystne przypadki, np. pójdziesz na rozmowę w sprawie pracy akurat wtedy, gdy będzie poszukiwana osoba taka jak ty. Pamiętaj jednak, Rybko, że ten dobry okres nie będzie trwał wiecznie. Musisz nauczyć się dbać o swoje interesy! Największe sukcesy odniesiesz jako ktoś, kto pełni funkcję reprezentacyjną, np. jako rzecznik prasowy, przedstawiciel handlowy, organizator targów, wystaw, menedżer itd. Finanse Wyjątkowo pomyślny okres! Pieniędzy w domowym budżecie będzie nieustannie przybywać, co więcej, bez większego wysiłku z twojej strony. Zarobisz na tym, co jest twoją domeną, umiejętnością, pasją i profesją. Podejmując decyzje finansowe, zaufaj swojej intuicji, która wskaże ci właściwą drogę i ustrzeże przed błędami także podczas zakupów. Najlepszy okres na inwestowanie oszczędności to wiosna, ale latem, niestety, raczej zrezygnuj z wydawania pieniędzy. Zdrowie Będzie ci całkiem dobrze służyć, bo szczęśliwi ludzie zazwyczaj nie chorują. Dawne chroniczne dolegliwości całkiem miną. Latem, niestety, mogą się pojawić skłonności do kontuzji, więc zachowaj większą ostrożność podczas wakacyjnego odpoczynku. Jesienią układ planet sprawi, że będzie to najlepszy czas, aby w końcu o siebie zadbać i poddać się koniecznym terapiom i zabiegom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBY---20.02.-----21.03.------
CIEKAWOSTKI: Twój kamień: akwamaryn i perła Akwamaryn – to talizman rodzinny, zapewnia jej szczęście i pomyślność, ma również moc uzdrawiania. Perła – ożywia umysł, dodaje energii i wzmacnia siły witalne, pomaga pogodzić się z dawnymi, pozornie zapomnianymi, bolesnymi uczuciami. Szczęśliwe związki Z tymi znakami masz szansę się zaprzyjaźnić lub przeżyć miłość - Wsparciem będzie SKORPION – jego rady pomogą ci rozwiązać wiele osobistych problemów, pokaże ci nieznany dotąd świat. - Wymarzeni kochankowie to LEW i STRZELEC – przeżyjesz z nimi namiętne chwile, a może nawet stworzysz stały związek. - Świetnie dogadasz się z BYKIEM – zwłaszcza w sprawach praktycznych i codziennym życiu. To twój najlepszy doradca na zakupach, w pracy i sprawach domowych. Ważne daty W te dni układ planet będzie wyjątkowo pomyślny dla ciebie, Warto to wykorzystać 17.02 - Miłość jest blisko! Jeśli tylko otworzysz się na nowe uczucie, skończy się twoje samotne życie. 28.02 - Interesujące spotkanie, poznasz ludzi, którzy odegrają ważną rolę w twojej zawodowej karierze. 15.04 - Popularność, podziw otoczenia, a może nawet sława? Zdane egzaminy i powodzenie w nauce. 1, 23.10 - Dobry czas na ślub, ale także na podjęcie ważnych decyzji zawodowych. W te dni bądź ostrożna: 15 marca, 2 maja, 26 czerwca, 10 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam BIESIADĘ
Wzbij się wysoko Gdy ktoś obedrze nas z piór sensu życia... połamie skrzydła wolności i radości... czujemy się jakby wszyscy odeszli... jakbyśmy zostali sami... pośrodku mroku i ciszy... wśród własnych krzyków i łez... lecz nie zapominajmy o tym co nadal mamy... o ludziach co nadal nas kochają... potrzebują... o miejscach wciąż na nas czekających... i o tym ile jeszcze pięknych rzeczy się wydarzy... ile lotów wśród błękitów i promieni słońca... Więc każdego ranka spróbujmy choć na chwilkę unieść się w górę... oderwać się od ziemi i zatopić w wolności... Gdy skrzydła nas wciąż bolą... nie bójmy się poprosić o pomoc... jeśli będziemy czegoś naprawdę pragnąć... osiągniemy to wcześniej niż się spodziewaliśmy... A więc odkurzmy nasze szydła z pyłów bolesnych wspomnień... nabierzmy wiatru nadziei... poczujmy ciepło promyka wiary i wzbijmy się wysoko... wysoko w błękicie zatopmy nasze ręce... otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu... naszemu największemu marzeniu... ...nawet gdy oznacza ono tyle co dla Ikara... Autor nieznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia drzewa
Szumiał wiatr, liście opadały W swych marzeniach drzewa zawołały Pierwsze drzewo Chcę być skrzynką, pełną złota i bursztynków Klejnotami wypełniona aż po brzegów swych ramiona Drugie drzewo Mi się marzy być na statku masztem ważnym Co przemierza morskie szlaki i siadają na nim ptaki Trzecie drzewo Trochę skrycie zastanawia się nad życiem Ja bym chciał, tu w tej głuszy poruszeniem być dla duszy Co odmieni ludzkie serce, by pamiętać o miłości i o męce No i stało się niebawem, Drzewa padły, pod topora mocnym strzałem Pozostały im marzenia Czy dostąpią ich spełnienia? Pierwsze drzewo Już po wymarzonej skrzyni, zrobiono mnie żłobem prostym Gdzie klejnoty, gdzie te skarby? Siano tylko, nic po za tym Lecz nadeszła pewna chwila Przyszła nieznana rodzina Położyła w żłobie dziecię Skarb największy na tym świecie Przy anielskim chórów śpiewie Drzewo myśli, że jest w niebie Pomyślało o marzeniu O największym swym spełnieniu cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia drzewa
Drugie drzewo Te od statku, stało łódką się z przypadku Pomruczało, gdzie te morze? Ja tu rybaków przewożę, po Galilejskim jeziorze No i gdzie ta moja sława, po ryby tylko wyprawa Lecz przy jednej z tych podróży Chmury kłębiąc się do burzy, jezioro calutkie wzburzy I nadęte w swojej mocy, szarpie łódką, niczym włosy Brakując zewsząd pomocy Drzewo w rozpacz, co się stanie, czy ze mnie coś zostanie Wtem mężczyzna piękny, młody kończy wichury swobody I przywraca ład na świecie, bo to przecież Boże Dziecię Drzewo w zachwycie wpatrzone, me marzenie jest spełnione Stając się łódeczką Boga wie, że nie grozi mu już trwoga cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia drzewa
Trzecie drzewo Leżąc stale, wzdycha już trochę ospale Gdzie się spełnią me marzenia, leżąc w czasie zapomnienia Lecz usłyszał jakiś hałas, wywlekają je na taras I zbijają krzyż, nic więcej Pewnie będę światkiem w męce Gdzie rozdarte są ramiona I gdzie z bólu człowiek kona Lecz gdy poczuło na swym grzbiecie przybite ciało człowieczę Poznał wtedy Boże dziecię Co i w żłobie i na łodzi, świat nam przyszedł oswobodzić Drzewo widząc ból, cierpienie Zrozumiało swoje marzenie, Stojąc z Bogiem w tej jedności Stał zbawieniem się ludzkości Przez zmartwychwstania pamięć, krzyż swój teraz każdy święci Więc spełniają się marzenia,choć nie każdy je docenia Oddajmy je, więc Bożej opaczności Niż czas ziemski nam się skończy. Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puk puk puk..
....... ♥. ♥*♥* ♥*♥* ..... ♥*♥*♥*...♥*♥*♥* .. ♥*♥*♥* . ♥*♥*♥* DOBRY . ♥*♥*♥* WIECZÓR!! .. ♥*♥*♥* .. ♥*♥*♥*♥*POZDRAWIAM! ...... ♥*♥*♥*.. ♥*♥*♥* ......... ♥*♥*♥*♥*♥* _¸.♥ '♥.¸_)_¸.♥ '♥.¸__¸.♥ '♥.¸_)_¸.♥ '♥.¸_ ♥ '♥.¸_)_¸.♥ '♥.¸__¸.♥ '♥ Cichutko pukam do Waszych drzwi....proszę? otwórzcie mi! Cichutko sobie postoję, zostawię dla Was pozdrowienia moje! ....By noc tak piękna była, piękne sny dla Was zostawiła! Cisza pokryła już świat, gwiazdy zabłysły na niebie! Każdy ma w sercu jakiś kwiat, a ja mam moc serdecznych pozdrowień dla Was! ¸.♥ '♥.¸_)_¸.♥ '♥.¸__¸.♥ '♥..♥ MIŁEGO WIECZORKU I BAJKOWYCH SNÓW ŻYCZĘ.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słodkie czekoladowe fondue
Mam dla was czekoladową propozycję: Jeśli nie masz specjalnego naczynia do fondue, przygotuj czekoladę w ładnym garnku i postaw go na podgrzewaczu Przygotowanie ok. 30 min * 1 porcja – ok. 210 kcal Składniki na 6 porcji: - 1 tabliczka (10 dag) gorzkiej czekolady (najlepiej 90 proc. kakao) - 1 tabliczka (10 dag) mlecznej czekolady - 2/3 szklanki śmietanki kremówki - łyżka brandy lub innego aromatycznego alkoholu Sposób wykonania: 1. Do niedużego rondelka wlej śmietankę kremówkę (najlepiej 36 proc. tłuszczu), podgrzej ją, uważając, aby się nie zagotowała, zdejmij z ognia. 2. Czekoladę gorzką i mleczną połam na kawałki, możesz posiekać ją nożem. Wrzuć ją do gorącej kremówki i mieszaj do momentu, aż cała się rozpuści i masa będzie miała idealnie gładką konsystencję. 3. W ten sposób przygotowaną masę przelej do naczynia do fondue, dodaj alkohol, ale nie jest to konieczne. Naczynie postaw na podgrzewaczu. 4. Przygotowane wcześniej dodatki (mogą to być gruszki, banany, suszone morele czy biszkopty) umieść w miseczkach lub na talerzykach, nadziewaj na szpikulce, zanurzaj w czekoladzie. SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bedę przy Tobie
🌻 Nie odejde od Ciebie w nieznane, Nie zostawie , serca nie zasmuce , I nic z milosci naszej zabrane W Twoim spojrzeniu zawsze powróce . Bede przy Tobie w moim marzeniu Sloncu i deszczu, duszy spiekocie , Bede przy Tobie w serca milczeniu Moim upadku i moim wzlocie . Bo wiem ze Ty jestes i pozostaniesz Wpatrzona tesknie w nasze marzenie , Juz taka dla mnie po wieki ostaniesz W naszej milosci ,tam gdzie cierpienie . czarny63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przy Tobie zapomnę
🌻 Wiec prosze , ofiaruj mi gram usmiechu , Ma prosba tak mala , taka znikoma , Niech go odnajde w mej wiosny oddechu I jej melodii co sercu znajoma. Obdaruj mnie szczesciem co spolegliwe Co scieli sie kwieciem z paków tworzonych, To co w kochaniu tak bardzo cierpliwe Ze snów tych moich, tych wymarzonych . Bo bede szczesliwym w Twoim promieniu Bos niczym slonce co mnie oplata , Przy Tobie zapomne o duszy cierpieniu Przy Tobie wiosna , poczatek lata . Bez Ciebie dzien traci znaczenie Bo jakze ma trwac on w swojej minucie , Gdy w duszy wtedy jeno milczenie I az do bólu w sercu mym klucie . czarny63 Pozdrawiam BIESIADĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino w potrawach
Zamarynowane w tym trunku albo upieczone z jego dodatkiem bardzo zyskują na smaku. Wino bowiem sprzyja kruszeniu mięs i sprawia, że nabierają wykwintnego charakteru. Np. Cielęce zrazy pieczone Ok. 1 kg cielęciny (łopatki lub sznyclówki), 10 dag świeżej słoniny lub niezbyt chudego surowego boczku w cienkich plastrach, 200 ml bulionu drobiowego, kieliszek białego wytrawnego wina, 15 dag sklarowanego masła, pieprz, sól Brytfannę lub inną formę do pieczenia mięs grubo posmarować częścią masła. Słoninę lub boczek lekko oprószyć solą i pieprzem. Cielęcinę umyć, osuszyć, pokroić w poprzek włókien na plastry, każdy lekko rozbić tłuczkiem, natrzeć solą i pieprzem, skropić winem i ciasno ułożyć w salaterce, przekładając każdy płat mięsa plastrem słoniny lub boczku. Przykryć i odstawić na 1-2 godz. w chłodne miejsce. Następnie każdy kawałek cielęciny króciutko obsmażyć z obu stron na pozostałym maśle. W brytfannie układać na przemian plastry mięsa i surowej słoniny lub boczku (na wierzchu powinna być słonina lub boczek). Podlać bulionem, przykryć i piec godzinę w piekarniku nagrzanym do 180°C. Podawać z ziemniakami z wody i marchewką z groszkiem lub fasolką szparagową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino w potrawach
Albo...gulasz wołowy z morelami i cebulą 80 dag chudej wołowiny (dolna część udźca), 20 dag suszonych moreli, 8 czerwonych cebul, 6 dag sklarowanego masła, litr czerwonego wina, 2 łyżki gęstej kwaśnej śmietany, ewentualnie łyżeczka mąki ziemniaczanej, ostra papryka, pieprz, sól Mięso umyć, osuszyć, pokroić w sporą kostkę. Cebule obrać, pokroić na ósemki. Mięso obsmażyć na sklarowanym maśle. Gdy mocno się przyrumieni, dodać cebulę, smażyć 2-3 minuty, a potem zalać winem. Następnie wsypać morele i gotować wszystko ok. godziny. Przyprawić do smaku ostrą papryką, pieprzem i solą. Gotować jeszcze 30 min. Na końcu zaciągnąć sos gulaszowy śmietaną i, jeśli trzeba, dodatkowo zagęścić go mąką ziemniaczaną rozprowadzoną odrobiną zimnej wody, po czym zagotować, mieszając. Podawać z pieczywem lub kaszą krakowską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×