Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annapo

Otwieram nowy klubik dla trochę starszych 30 tek

Polecane posty

Witam moje Panie! U nas zimno ,padał śnieg :( Okropny ziąb,ale humorek mi nawet dopisuje.A tą resztę jakoś przetrzymam. Czy ja sie mylę ,czy niektóre z Was pisują ze sobą jeszcze w innym miejscu,bo ja nie umiem sie doczytać ,żeby She sie w kimś zakochała,albo o tym ze Ewanisia ma wystąpić w żółtym sweterku...:( Kaszubko ,ja jak Rebeka potrzebowałabym \"coś\" na oczyszczenie organizmu,bo mój żołądek to tez jakby bez dna.Widze ,ze zanim napisalam to Kaszubka juz sie wywiązała z obietnicy,teraz tylko trzeba to zastosować i czekac na efekty,dzieki Kaszubko!!!!! Ja chyba wybiore ten dziurawiec,ale najpierw musze go zakupic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze nie koniec Rebeko, czytaj dalej.... Diety lub zioła- oczyszczające lub odtruwające Diety z drastycznym ograniczaniem małą wprawdzie dużą wartość leczniczą, oczyszczającą, ale nie nadają się do stosowania na dłuższą metę. Herbaty ziołowe przy dietach- [słabe, rozwodnione] najlepsze do tego celu są o działaniu uspokajającym- waleriana , melisa, lawenda. Lub herbaty przeciwdziałające wzdęciom i dezynfekujące jelita- kminek, koper włoski, rumianek, mięta. Unikać należy ziół o silnym działaniu moczopędnym. Nie słodzić ani miodem, ani cukrem. Po diecie- stopniowy powrót do normalnego odżywiania. Diety zaczynać najlepiej bezpośrednio po okresie. Jednorazowe diety oczyszczające oparte na jednym, jedynym produkcie są łatwiejsze do przeprowadzania, ale, gdy trwają za długo i są za często stosowane - zagrażają powstaniem szkód w organizmie. Ich zaletą jest natomiast silne uderzeniowe działanie oczyszczające Można je wykorzystać do podtrzymania tygodniowego rytmu biologicznego przeprowadzając jednodniowe diety raz w tygodniu. Do tych diet nadają się m.in. ziemniaki, mleko, marchew, świeże owoce [np jabłka, gruszki, czereśnie, wiśnie, truskawki itp.]. 1] Dieta, gdy jest zła przemiana materii- przez 2 dni w tygodniu [dzień po dniu] zjadać po 1,5-2 kg dojrzałych gruszek [najlepiej klapsy]. Dobra jest na nadciśnienie tętnicze. Zakaz: jelita i schorzenia dróg żółciowych. 2] Dieta jabłkowa- dodatkowo pomaga w wypadku anemii, reumatyzmu, kamicy. Jabłko jest również środkiem przeciwgorączkowym. 3] Jedno lub dwudniowa dieta wyłącznie czereśniowa doskonale oczyszcza organizm i sprzyja wydalaniu toksyn. 4] W czasie diet [a głównie ziemniaczanej] pić 8 szklanek niegazowanej wody mineralnej, a zamiast kawy- herbatki ziołowe. 5] Przy każdej diecie oczyszczającej i odchudzającej należy oddychać przeponą. 6] Jeśli nadwaga spowodowana jest kłopotami z trawieniem, trzeba koniecznie je uregulować. Przemianę materii poprawią mieszanki ziołowe np granulat Neonormocol lub Degrosan. W wypadku zaparć można też stosować Normogran lub Normosan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Następna kuracja oczyszczająca organizm: 4g liści laurowych drobno pokrusz, zalej szkl wrzątku, gotuj na małym ogniu przez 5 min, przelej do termosu, zamknij go i odstaw na 5 min. Potem przecedź i ponownie przelej do termosu. Popijaj po łyczku ciepły wywar, co 30 min przez cały dzien. Ostatni łyk- tuż przed snem. Kuracja powinna trwać 3 dni- codziennie przygotuj nową, świeżą porcję. Pomaga usunąć z organizmu toksyny, usuwa złogi ze stawów. Oczyszczanie organizmu korzystnie wpływa na urodę. Poprawia cerę, oczy stają się błyszczące, włosy lśniące i mocniejsze. Dojdzie więcej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cztery krótkie diety oczyszczające i lekko odchudzające Na dietę oczyszczającą przeznacz 1-2 dni w tygodniu. Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodna, od stołu odchodź z uczuciem lekkiego niedosytu. 1] Ziemniaczana W ciągu dnia zjedz 1,5 kg ugotowanych w mundurkach ziemniaków. Podziel je na 5-7 porcji. Możesz jeść je same lub z dodatkiem chudego twarożku [w ciągu dnia 25 dag chudego twarogu]. Zamiast twarożku- chude mleko. Przy okazji stracisz ok. 0,5 kg dziennie. W ciągu dnia wypij 2 l niegazowanej wody mineralnej. 2] Mleczna W ciągu dnia wypij 2-3 l chudego mleka w kilku porcjach. Kwas mlekowy przywraca równowagę florze bakteryjnej w jelitach. Dietę stosować 1-2 dni w tygodniu. 3] Owocowa W ciągu dnia zjedz 1,5 kg owoców w 5-7 porcjach. Najlepsze są rodzime owoce. Wskazane są też ananasy i papaja. Czas trwania diety- 1-2 dni w tygodniu. Schudniesz ok. 1 kg dziennie. 4] Warzywna Pod postacią oczyszczającej zupy z 6 marchewek, 6 cebul. 50dag pomidorów. główki białej kapusty, 25 dag zielonego groszku, 2 papryk i 1 selera. Bez soli i przypraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta oczyszczająca i na spadek wagi- Tybetańska- czyli„Pokuta” 3 cebule, 2 marchewki, 3 pietruszki, 1 średni seler, 2 pory z liśćmi- gotować 1 godzinę w 2,5 l wody bez soli- systematycznie uzupełniając ubytki wody. Oddzielnie ugotować z obierkami 1 kg ziemniaków w 1 l wody lub obierki z 1 kg ziemniaków w 1 l wody- gotować na małym ogniu przez 30 min. Można połączyć dwa płyny dolewając gotowanej wody tak, aby było 3,5 l lub pić każdy płyn osobno. Tę ilość płynu [3,5 l] wypija się w ciągu dnia zamiast posiłków. Dla poprawienia smaku można dodać ziół np majeranku, cząbru, kminku. Dietę należy stosować od 3 do 5 dni [w okresie 5-ciu dni traci się 3 kg]. Każdego dnia przygotowuje się świeże wywary. Wodę przegotowaną lub niegazowaną mineralną pić w dowolnych ilościach. Dieta ta oczyszcza organizm z toksyn, pomocna jest więc przy schorzeniach pokarmowych, wątroby, trzustki, nerek i otyłości. Nie należy stosować przy wrzodach żołądka, cukrzycy! Można taką dietę powtarzać co 2 miesiące z bardzo dobrym skutkiem dla zdrowia i urody. Tego nie stosowałam, ale są osoby które to chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapo 🌻 - ten sweterek Ewanisi to tutaj byl, wczoraj a co do tej reszty... mam obawy ze tez nie lapie, no ale w koncu przeciez wszystkiego nie musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten zestaw jest dla wytrwałych i trzeba trochę pochodzić aby dostać te zioła lub zamówić je w jakimś sklepie internetowym. Cztery ziołowe zestawy odchudzające Regulują przemianę materii, usprawniają trawienie i wydalanie. 1] Liść poziomki 20g, bratki polne 15g, krwawnik liście i kwiaty 10g, kwiat tarniny 15g, liście i kwiat tasznika 25g, korzeń lukrecji 15g, korzeń kopru włoskiego 15g, liście mniszka 15g, owoce jałowca 15g. 2] Kora kruszyny 20g, liście jeżyny 15g, korzeń lubczyka 10g, kwiaty dziewanny 15g, kwiaty głogu 25g, kwiaty rumianku 15g, liście borówki 20g, owoc jałowca 15g, liście szałwii 15g. 3] Liście rzepiku 20g, liście mniszka 10g, kwiaty bzu czarnego 15g, ziele skrzypu 15g, kwiat cykorii podróżnika 40g, liść poziomki 10g, kwiaty krwawnika 10g. 4] Liście jeżyny 20g, kwiat lipy 10g, liście pokrzywy 15g, kwiat rumianku 15g, owoce kolendry 40g, liść ogórecznika 10g, ziele macierzanki10g. Zestaw I [na oczyszczanie krwi]- 1 łyżkę zalać 1 szkl wrzątku, po 10-15 min przecedzić napar i pić przez 21 dni 2 razy dziennie po 1 szkl rano na czczo o godz 7 i wieczorem o godz 18. Po tym okresie przyrządzić ten sam sposób zestaw II, pić w takiej samej ilości w tych samych porach też przez 21 dni i kolejno przez 21 dni zestaw III i IV. W ciągu tych 84 dni nie tylko uzyskuje się smuklejszą sylwetkę, także podreperowuje zdrowie, bowiem taka kuracja jest zgodna z naturą. Uwaga! Najwyższy spadek wagi nastąpi dopiero po 21 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniam
Witam, Podziwiam Kaszubko Twoją znajomość "zielarską". Do tej pory piłam gotowe herbatki ziołowe, ale po tym wykładzie wybiorę się do apteki po ziółka i może zacznę sama mieszać. Agnieszko, wierzę w ŻP i 0 słodyczy, ale niestety słodkie to mój nałóg. Acha ...i dietę zaczynam zawsze od jutra, a najczęściej od poniedziałku :). Od najbliższego zaczynam, poważnie. Może ktoś jeszcze? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko czy stosujac taka diete np. owocowa to przez caly dzien mozna jesc tylko te dane owoce np. jablka i pic wode i nic wiecej.Dobrze zrozumialam.Bo to by mi nawet sie podobalo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, nareszcie skończyłam. Innym razem podeślę Wam rozmaite sposoby na włosy, oczy i twarz. Dziś macie już dosyć takiej lektury. U mnie cały czas pada, ale w domu cieplutko, przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko to ja zeczywiscie jakos jestem z ta wiedza do tylu,ale chyba sie zastosuje do tego drugiego stwierdzenia,w koncu tez mi chyba nic nie bedzie jak nie polapie o czym mowa,ale potem moge tez jakos bez sensu komus odpisac,;) Jak po obiadku? Bo ja to moze juz pomysle o deserze,ale poczekam na malzonka,bo jest teraz na waznej rozmowie i mam cały zoladek scisniety tak ,ze chyba tylko poogladam te pysznosci... Pozdrowienia od Beretki,ona jest taka wesolutka i rozbrykana .Juz zdazyla wyskoczyc przez ogrodzenie i musielismy ja gonic ,ciekawe czy czasem nie ma charakterku po \"chrzestnej\" hi,hi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko - slowo \"aniol\" to za malo 😘😘😘 !! Maniam - ja tez ciagle od jutra... ale ja nie chce zadnych diet. Oczyscic organizm, urelulowac trawienie i MZ... tak moge. Musze cos zrobic bo te 5 kilo za ostatnie 5 lat to troche mnie przerazaja... Ubrania za ciasne, a kupic rozmiar wieksze to juz nie ma nic gorszego : wydaje ze nic nie trzeba robic bo jest OK. W ten WE bylismy na \"paintball\'u\" i dawno sie tak nie zmeczylam :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko to ja zeczywiscie jakos jestem z ta wiedza do tylu,ale chyba sie zastosuje do tego drugiego stwierdzenia,w koncu tez mi chyba nic nie bedzie jak nie polapie o czym mowa,ale potem moge tez jakos bez sensu komus odpisac,;) Jak po obiadku? Bo ja to moze juz pomysle o deserze,ale poczekam na malzonka,bo jest teraz na waznej rozmowie i mam cały zoladek scisniety tak ,ze chyba tylko poogladam te pysznosci... Pozdrowienia od Beretki,ona jest taka wesolutka i rozbrykana .Juz zdazyla wyskoczyc przez ogrodzenie i musielismy ja gonic ,ciekawe czy czasem nie ma charakterku po \"chrzestnej\" hi,hi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko - slowo "aniol" to za malo 😘😘😘 !! Maniam - ja tez ciagle od jutra... ale ja nie chce zadnych diet. Oczyscic organizm, urelulowac trawienie i MZ... tak moge. Musze cos zrobic bo te 5 kilo za ostatnie 5 lat to troche mnie przerazaja... Ubrania za ciasne, a kupic rozmiar wieksze to juz nie ma nic gorszego : wydaje ze nic nie trzeba robic bo jest OK. W ten WE bylismy na "paintball'u" i dawno sie tak nie zmeczylam :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko - slowo \"aniol\" to za malo 😘😘😘 !! Maniam - ja tez ciagle od jutra... ale ja nie chce zadnych diet. Oczyscic organizm, urelulowac trawienie i MZ... tak moge. Musze cos zrobic bo te 5 kilo za ostatnie 5 lat to troche mnie przerazaja... Ubrania za ciasne, a kupic rozmiar wieksze to juz nie ma nic gorszego : wydaje ze nic nie trzeba robic bo jest OK. W ten WE bylismy na \"paintball\'u\" i dawno sie tak nie zmeczylam :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko ja chyba tez nie wszystko musze wiedziec ,ale jakos tak czasami mam wrazenie ,ze cos ze mna nie tak i chcialam tylko sie upewnic ,ze moj rozumek jeszcze ok. Acha ,pozdrowienia od Beretki.Niektorzy twierdza ,ze przejmuje sie cechy charakteru po \"chrzestnych\" Czy Ty tez taka rozbrykana,bo ona juz nam dokazuje za dwoje,ucieka z klatki itp.A mine ma zawsze niewiniatka.Hi,hi i nie wiem po kim ,bo jej mamusia to spokojna....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapo - faktycznie je się przez cały dzień tylko owoce. Ja robiłam latem taką dietkę z truskawek. A jabłka jem stale i dużo - zamiast któregoś z posiłków lub gdy ciągnie mnie do słodkości. Jabłka wspaniale regulują organizm - są również dobre i na zaparcia i na biegunkę, usuwają zły cholesterol, dostarczają witamin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki za echo :-O Annapo - obiadek nawet niezly ale bez deserku... Trzymie kciuki za M. A co do charakterku Beretki... bardzo mozliwe ;-) :-P :-D. Moj M dzis zapisal sie na staz - zaczyna od 26.11. Jeszcze 3 bedzie \"odpoczywal\", bo nie bylo miejsca wczesniej :-O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"tygodnie\" mi gdzies ucieklo... ;-) Annapo - \"mina niewiniatka\" - to jest dokladnie to !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASZUBKO-znalazlas wszystkie leki na moje bolaczki-dziekuje CI bardzo juz co nieco robie🌼naprawde jestes aniolem REBEKA-to my o tej porze roku mamy lezec na tym reczniku na tarasie,palic papieroski i pic kawke? czemu nie jeszcze tak nieprobowalam,jakby ktos to przeczytal ode mnie ...ale jaja... ANNAPO-witaj SHE zakochala sie na nowo w mezu,a my wczoraj wychodzilysmy na taras by wrocic zaraz;)ale idziemy jutro mozesz isc z nami,REBEKA bierze recznik ...juz nikt tu nic nie lapie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Rebeko,zaraz mi to podpadlo,bo inne cielaczki jakies spokojniejsze :D I dzieki za kciuki ,bo naprawde nie wesolo to wyglada ,wiec kazda pomoc sie przyda... Ewanisiu ja moze postaram sie o duzy koc ,tylko nie wiem kto mi bedzie nim machal ,ale moze meza zatrudnie.:P Kaszubko,dzieki,jablka mam swoje i teraz tylko troche silnej woli i moze te dwa dni wytrzymam.A taka zupe z kapusta tez probowalam ,ale smakowala mi dopiero po posoleniu...:P Ale moja szwagierka jadala i rzeczywiscie chudla,powiedziala ,ze jak podnosila pokrywke i widziala to co w srodku to jej sie odechciewalo jesc.Schudla tak ok.10 kilo,ale niestety po czasie znowu zaczela tyc... Musze Was na razie opuscic ,ale postaram sie zajrzec wieczorkiem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko - moj problem to taki ze ja to wszystko albo nic : jablka bede jesc tonami przez kilka tygodni a pozniej przez pol roku ich nie dotkne... i niestety tak samo slodycze :-O No ale to akurat te dietki/odtrutki owocowe i warzywna sa dla mnie bo tam tylko owoce/warzywa sie je. A ziola to swoja droga bede pila tylko musze sobie taki najlepszy zestaw wyprobowac. BARDZO dziekuje... i posylam slonko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze bierzmy koce,reczniki,poduszki i na piknik jutro zmienie sweterek ale mnie rozpoznacie hi,hi.... a teraz lece do garow,zajrze za chwilke..pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za chwilę będzie u mnie trójka moich łobuziaków, te łobuzy zapełnią mi czas do wieczora. Są w każdym kącie, wszystko muszą wiedzieć i widzieć....co chwilę pytania, prośby itd....ale są urocze i kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim, wyjazdy służbowe mnie wykańczają:( i jeszcze ta pogoda i korki - no koszmar; Kaszubko - wielkie dzięki🌼, jutro dokładnie poczytam, bo dziś już tylko o łóżeczku marzę; Rebeka🌼 u mnie też raczej żadne drastyczne diety nie wchodzą w grę, takie MZ to akurat i ziółka na lepszą materii przemianę; She🌼 baaardzo się cieszę i oby zostało Wam tak na zawsze:) Ewanisia🌼 ja chcę na piknik, nawet na tarasie, byle było ciepło; Anna🌼 trzymam kciuki za Was, widzę, że Beretka to charakterna kobitka; Dea🌼 Iwa🌼 35-tka🌼 maniam🌼 Rybka🌼 Wesoła🌼 Bez T🌼 Zmorka🌼 Szept🌼 i dla wszystkich wymienionych i pominiętych niespecjalnie ale ze sklerozy 😘 Do jutra kochane , dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim w ten cieply dzionek 🌼 AGNIESZK_A 🌼to dawaj z nami ale pozniej napisze pare slow potem bo dzis mam wazny egzamin i musze sie skupic pa,pa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×