Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annapo

Otwieram nowy klubik dla trochę starszych 30 tek

Polecane posty

Dea-witaj z powrotem opowiadaj jak bylo?.....🌼 ale jak wroce bo jade po meza do pracy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś jeszcze podaję sposoby ziołowe do pielęgnacji twarzy. 1] Krem oczyszczający skórę: 4 łyżki margaryny lub masła roślinnego podgrzać na bardzo słabym ogniu, następnie do roztopionego tłuszczu dodać 4 łyżeczki suszonych ziół, mogą to być: kwiaty czarnego bzu, kwiaty lipy, liście rozmarynu, szałwii lub krwiściągu lekarskiego. Składniki dokładnie przecedzić przez sitko, wymieszać i zostawić do ostygnięcia. Następnie przełożyć krem do słoika, dolać kilka kropli wody lawendowej lub różanej i szczelnie zamknąć. 2] Oliwka czyszcząca skórę Naturalne oleje roślinne [migdałowy, kokosowy, słonecznikowy, z kiełków pszenicy] w połączeniu z surowcami zielarskimi są znakomitymi środkami oczyszczającymi, zwłaszcza przeznaczone dla cery suchej. Najdostępniejszy jest olej słonecznikowy. Do małej szklaneczki oleju słonecznikowego dodać trochę rozdrobnionego jednego gatunku zioła np: kwiat rumianku, kwiat bzu czarnego, kwiat lipy, liść pokrzywy, żywokostu, liść mięty, kwiat i liść rozmarynu, kwiat i liść fiołka wonnego Pozostawić tę mieszankę oleju i ziół na kilka tygodni, aby rozpuściły się substancje zawarte w ziołach. 3] Ziołowa woda do twarzy [napary z różnych surowców zielarskich] Tampon z waty zanurzyć w naczyniu z naparem, a następnie kolistymi ruchami zmywać skórę. a] kwiat lipy- wybiela skórę, reguluje krążenie krwi w drobnych naczyniach podskórnych, usuwa zmarszczki skóry. b] liść melisy- usuwa zmarszczki skóry, c] kwiat czarnego bzu- czyni skórę delikatną i białą, usuwa zmarszczki skóry d] ziele przywrotnika- używane jest przy zbyt dużych porach skóry, przyczynia się do rozjaśniania piegów, e] ziele krwiściągu- czyni skórę delikatną i czystą, f] liść melisy- dla cery przetłuszczającej się, g] kwiat lipy- ściąga i zamyka pory, wybiela piegi, do obmywania tłustej cery, h] ziele i owoc kopru włoskiego- usuwa zmarszczki skóry, i] kwiat fiołka wonnego- rozjaśnia plamy na skórze, j] kwiat nagietka- zmniejsza pory skóry, odżywia i oczyszcza skórę twarzy, usuwa zmarszczki skóry i wypryski, k] liść szałwii- zmniejsza pory skóry i natłuszczanie skóry [zwłaszcza przy cerze tłustej działa silnie ściągająco- silniej, niż inne surowce zielarskie, l] liść podbiału- poprawia wygląd skóry zbyt widocznie naczyniowej Przygotowanie wody ziołowej: 1 łyżeczkę wysuszonego i rozdrobnionego zioła wrzucić do szkl wrzątku i pozostawić na 0,5 godz do naciągania, przecedzić. Woda ziołowa zachowuje swe właściwości przez 12 godz. 4] Lavendogra- 100g rozmarynu i 50g kwiatów lawendy- zalej zioła 1/2 l spirytusu 70% i odstaw na 2 tygodnie w ciemne miejsce. Odcedź. Rozcieńcz woda w stosunku 1/1. Trzymaj bez dostępu do światła. Ten tonik nie tylko odświeża i odmładza skórę, ale także oczyszcza ją i odkaża. Zalecany jest głównie dla cery tłustej i trądzikowatej. 5] Sposób na „kurze łapki”- 2 razy dziennie odrobiną olejku herbacianego smaruj drobne zmarszczki np kurze łapki. Po 2 tygodniach będą mniej widoczne. Brzydka pogoda teraz - chlapa , wiatr i zimno - a w domu tak cieplutko. Nawet mój piesek nie chce wyjść, a i kotka przytula się do psinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kaszubko, to tak jak u mnie, zlalo mnie porzadnie ! A tak sie fajnie dzis dzien zaczal ze sloneczkiem... :-(. Mam nadzieje ze jutro nie bedzie padalo bo na tym motorze to nie tylko mnie przeleje do suchej nitki ale i chyba zamarzne :-O. Dea - jak Wam sie WE udal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jechałam motorem tylko kilka razy w życiu i to jako pasażerka. Ostatni raz przewiózł mnie syn gdzieś 6-7 lat temu. Frajda byla niesamowita, ale jednak wolę samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha.....she.....nie pisz ,że tu same laski siedza,bo jeszcze mojego zdjęcia nie widziałaś:P :D Już po imprezie a ja sie kur.de ostatnio nie moge upić...podobno tak kobiety mają w stresie albo w czasie okresu.Tzn,że mam stresa:P A co do piwa w Spiżu to latem próbowałam miodowego i mi smakowało:) a piwa generalnie to ja nie bardzo;) A jutro 5 rano...;( She..jesli masz kontakt z Rybką to powiedz jej,że my tu tęsknimy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jako pasazerka, Kaszubko. Nie mam prawa jazdy na motor, niestety. Sama jezdzilam jakis czas na skuterze, ale teraz nie mam :-(. Moze na wiosne sie skusze, bo dojazdy do pracy porzadnie daja mi w tylek :-D. Na motorze 45 minut :-), metrem 1.5 godziny :-(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i koła wymienione :) laski,laski........przecież same wiemy ,że tak jest :) laski z nas najfajniejsze na świecie i super ,że się spotkałyśmy........to chyba jakiś cud Boży :):):) tyle lasek na jednym topiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i koła wymienione :) laski,laski........przecież same wiemy ,że tak jest :) laski z nas najfajniejsze na świecie i super ,że się spotkałyśmy........to chyba jakiś cud Boży :):):) tyle lasek na jednym topiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko, a ja już wyobrażałam sobie, jak w kasku na głowie i czarnej skórzanej kurtce siedzisz za kierownicą motoru. Widok był ładny w mojej głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i spawdzam czy mozna juz sie połaczyć ,bo juz 40 minut nie mam na to szans,ale teraz chyba sie w koncu uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz jestem dopiero zla,😡 Nastukałam w te klawiature i nie udało sie poslac,wybaczcie ale drugi raz chyba dzis nie dam rady.W oczekiwaniu na połaczenie wyduldałam piwko,a mam bardzo słabą głowę i nie ma szans zebym powtórzyla to samo co juz napisalam. Ogolnie to zmachana dziś jestem ,ale mam dobry humorek.Mimo ,ze pozbyłam sie gotowki (opłaty),to jak na 13 tego miałam udany dzien. Dea witaj ponownie i podziel sie wrazeniami z pobytu ... 35,ja jeszcze nie wszystko potrafie wyciagnac z czelusci mego komputerka i nawet nie mam nikogo kto by mnie tego nauczyl,ale mam nadzieje ,ze teraz juz odpokutowałam niedopatrzenie :( Rebeko jak tam "słomiaństwo",jeszcze nie wychodzi Ci bokiem ? Mojemu M skasowali na rok prawko na jednoślady to jak bedziesz chetna to moge Ci nasz motorek udostepnić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane i 😘, ciężko mi dziś się tu dostać:( akurat jak wieczór spokojny, to nie chcą mnie tu wpuścić, Dea czekamy na relację, Rebeka, przystojny chociaż ten kierowca ? Annapo, teraz Ty będziesz powozić;) a nam samochód padł, chyba niedobry dla mnie ten 13:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko,my dopiero wczoraj odebraliśmy nasze autko od lakiernika... I dlatego dzisiaj taka bieganina przez cały dzien. A gdybym umiała nasza Yamahe utrzymac to juz bym tez i prawko na nia sobie wyrobiła,ale wtedy nie wiem kto by zarobił na paliwo.... MM namawia mnie na kupno takiej babskiej wersji motorka ,ale ja wole takie duze...A poza tym sama jazda to tylko połowa frajdy,wazniejsze jest to ze mam okazje wyrwac sie z domu tylko z M... Mnie sie tez było trudno dostac,a teraz konczy mi sie piwko i nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam w pozycji siedzacej hi hi A pod biurkiem jakos malo miejsca....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D O B R A N O C Widze juz jakos niewyraznie ,wiec chyba zwine sie do lozeczka pa pa 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjjj, ale zescie sie rozpisaly ;) 😘 no to podczytalam i raczej na biezaco teraz jestem :) szkoda ze stracilam okazje do imprezowania z Ewanisia - duzo szczescia na nastepne dekady Wam zycze!!!! - i z Rebeka :( Duze 😘 😘 dla obydwoch! zalozylam nowego maila tylko dla Was!!! Jest w stopce i tylko sie prosi o Wasze zdjecia :) :) :) Tak ladnie sie prosi :classic_cool: She, smutna wiadomosc, ale wiesz z drugiej strony to odszedl wsrod ludzi ktorych kochal. Sciskam cie mocno i trzymaj sie 😘 Bromba, a ty jeszcze w dolku jesiennym? Przeciez tu juz zima ;) A tak na serio, nie daj sie, bierz cosik na wzmocnienie (najlepiej nalewke wisniowa ;) ) i staraj sie spedzac wolny czas robiac to co najbardziej lubisz - ja przeszlam depresje kilka lata temu, nieladna bestja, ale da sie pokonac, najwazniejsze jest zakochac sie w samej sobie! :) Trzymaj sie cieplutko i nie opuszczaj nas 😘 35tka, no to Iwa i ja tak samo sobie ciebie wyobrazalysmy! A Rusalka jak ulal pasuje 😘 Swietne i piekne dzieci macie, widac ze z miloscia robione ;) Rebeko, no i jak tam juz drugi \'slomiany\' wieczorek? Ja Holidays tez chce zobaczyc! A WE dziekuje, fajny byl i nawet pobutka o 2.30 rano na odlot mi go nie zniszczyla. Najwazniejsze byly dwie rzeczy: - \'tesciowa\' wspaniale sie czula - w zeszly czwartek miala sesje chemii i zazwyczaj strasznie sie po niej czuje, ale jakos tym razem bylo wszystko ok i spedzilismy czas razem rozmawiajac i cieszac sie soba :) - moja cora byla dzielna i spokojna podczas podrozy, czym bardzo pomogla zastresowanej mamusi :) Trzecia rzecz, kupilam sobie butki ze skory wegorza ... takich jeszcze nie mialam :) Zimno niesamowicie i chyba ja jakis straszny zmarzluch musze byc bo tesknilam za moim dlugim kozuchem :( no ale i nowa kurtka dobrze zdala egzamin, tylko ze czapy nie mialam i uszy mi strasznie zmarzly. A w poniedzialek obudzilismy sie w bieli - uwielbiam snieg, szkoda ze wylatywalismy o 10tej rano. Qrka, czuje ze kogos pomijam, ale uwierzcie mi, nieintencjonalnie. A teraz i ja wskakuje do cieplej kapieli bo czuje ze katarzysko nadchodzi (bol w zatokach) - w Londynie tez zima, lecz bezsniezna. Rebeko, nie zazdroszcze strajkow. Tutaj tez jak juz sie zaczna to lepiej juz w domu zostac ;) dawniej mieszkalam blisko centrum to i na piechote czasami szlam ale teraz.... oki, juz spadam! Kolorowych snow wszystkim nam laskom zycze 😘😴 do porannej kawki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, zrobilam wielki blad... polozylam sie na kamapce pod kocykiem i.... zasnelo mi sie :-(. Dzieki Kaszubko ! Annapo - slomianstwo... no coz, narazie ok, jeszcze spokojnie ale juz widze ze majatek na telefon wydam... :-) .A co do motorka, to dzieki, pprosze mojego M to podskoczy i mi przywiezie... tyle ze w bagazu podrecznym chyba nie da rady. Osobiscie wole jako pasazer... Agnieszko - kierowca zyleta, ale zonaty i dzieciaty ;-)... to i lepiej bo przynajmniej moj M spokojniejszy. Choc zawsze to przyjemniej jak kierowca fajne \"ciacho\" :-D. A co do samochodu ... moj M mi wlasnie dzis oswiadczyl ze ostatni raz pojechal w zimie do Polski bez samochodu... fajnie, bo to oznacza ze nastepnym razem ja tu zostane bez... sama rozkosz jak sobie pomysle ze sklep mam jakies 10 km od domu :-O. Dea - wpadnij na WeE to Holidays razem obejzymy ! Ale tylko po francusku mam... to nie wiem...;-) Rozespana jestem strasznie, szybki prysznic i do lozeczka uciekam, mile panie, bo jutro kierowca ok 8.30 podjedzie... i musze jakos sie prezentowac :-). Dobrej nocki zycze wszystkim i jak dobrze pojdzie to zapraszam na kawke tak ok 9.30 ! 😘😍🌻 {spioch] 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki 😘😍🌻 ! Stawiam kawke i do pracy, bo malo nas dzisiaj... :-(. Milego dnia zycze i bede na podgladzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ i ja sie na ta kawke pisze!!! U mnie tez duzo pracy :( ale leniuch we mnie wszedl .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
She, Dea - no nie, od samego rana zaczynacie ;-)? Umnie powoli ludzie docieraja, moze nie bedzie najgorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki, jak bylam w Gdansku w WE to widzialam sklep z obuwiem API czy ALPI czy ... znacie moze nazwe tego slepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko, w mojej okolicy jest plucha, mokro, pochmurno, zimno... Prawdopodobnie w okolicach Gdyni jest sporo nawianego śniegu - rano były kłopoty z dojazdem z Trójmiasta w stronę półwyspu...She i Iwa powinny coś o tym więcej wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×