Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość /////////////
# 27 sierpnia - Sierpień pogodny jest dla winogron wygodny. # Dużo grzybów sierpniowych, dużo zawiei śniegowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:)# 28 sierpnia - Czego sierpień nie dowarzy, tego wrzesień nie doparzy. # Kto w lecie nie zbiera, w zimie głodem przymiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Pozdrawiam i zmykam❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzębinka....
Dobranoc👄 Piękny wiersz na dobranoc... Bo ja się uczę największej sztuki życia: Uśmiechać się zawsze i wszędzie I bez rozpaczy znosić bóle, I nie żałować tego co przeszło, I nie bać się tego co będzie! Poznałam smak głodu I bezsennych nocy (to było dawno) I wiem jak kłuje zimno Gdy w kłębek chciałbyś skulony, I wiem co znaczy lać łzy niemocy W niejeden dzień jasny , Niejedną noc ciemną I nauczyłam się popędzać myślami Czas, co bezlitośnie lubi się dłużyć. I wiem jak ciężko trzeba walczyć z sobą, Aby nie upaść i nie dać się znużyć Nie kończącą zda się drogą. I dalej uczę się najcięższej sztuki życia Uśmiechać się zawsze i wszędzie Bez rozpaczy znosić bóle, Nie żałować tego co przeszło I nie bać się tego co będzie. Ktoś po klawiszach palcami wodzi O struny skrzypiec czyjaś ręka trąca Jakaś melodia z dala nadchodzi - Chcę ją spamiętać, lecz tony się mącą - Śni mi się w nocy nasze pianino - Czarne i lśniące stoi pod ścianą - I na mnie czeka, gdy dni szare miną Wrócę do niego - gdy wolna zostanę... Na razie śnię tylko i rymy układam Czasem - choć rzadko - łzy leje I bajki sobie opowiadam, I do snów moich się śmieję Buduję przyszłość promienną, jasną Podkłady.(?) daję z dobroci I wtedy cela przestaje być ciemną Przez kraty słońce ją złoci - A w słonecznej jasnej strudze W blasku prawdziwych urojeń Dusza się kąpie jak w strudze I lżej oddycha serce moje Przez gwiazdy, księżyc i słońca promienie Przez wszystkie blaski istniejące Zasyłam w dom mój pozdrowienia I moje serce tęskniące Przez drzewa, krzewy i przez wiatru tchnienie Przez wszystko co kwitnie i rośnie Zasyłam w dom mój pozdrowienia I moje sny o wiośnie Przez świeżą zieleń, przez błękit nieba Poprzez gry kolorów tęczowych lśnienie Zasyłam w dom mój pozdrowienia W tonach żałobnej piosenki. Irena Bobowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzębinka....
NARODZINY MIŁOŚCI Miłość cierpliwa... Gdy w drzwi zastuka, kto Jej otworzy? Lecz Ona puka. Swą cierpliwością kamienie skruszy. Miłość jasnością... Wśród życia mroku, wśród niebezpieczeństw można się schronić tuż przy Jej boku. Miłość pokorna... Chociaż przepiękna, żyje dla innych, siebie nie widzi. Daje, nie bierze, dlatego piękna. Miłość wszystko przetrzyma... Cudze ciężary na barkach nosi pomimo trudu, mimo cierpienia. Sama jest siłą, wszystko przetrzyma. Miłość wyzwala... Pytasz od czego? Od nienawiści i od zazdrości, od egoizmu, pychy nadętej... Od czego jeszcze? Od tego, co męczy. Miłość przebacza - miłość wyzwala. Miłość nagrodą... Bo gdy przychodzi, przynosi: radość, pokój, nadzieję. Przemienia życie, już nie odchodzi. Miłość nadzieją... Chcesz nowe życie? Chcesz wschodu słońca? Otwórz swe serca i zaproś Miłość. Otwórz szeroko, ufaj do końca! Dariusz Gliński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
..._. ,-'``; . . . . . . . . . .,`. . .`-----'.. . . . . . . . . . .,. . . . . .~ .`- . . . . . . . . . . ,'. . . . . . . .o. .o__ . . . . . . . . _l. . . . . . . . . . . . (#) . . . . . . . _. '`~-.. . . . . . . . . .,' . . . . . . .,. .,.-~-.' -.,. . . ..'--~` . . . . . . /. ./. . . . .}. .` -..,/ . . . . . /. ,'___. . :/. . . . . .BYŁEM . . . . /'`-.l. . . `'-..'........ . .ZOBACZYŁAM . . . ;. . . . . . . . . . . . .)-.....NA . . .l. . . . .' ---........-'. . . ,'PAMIĄTKĘ . . .',. . ,....... . . . . . . . . .,'MISIA . . . .' ,/. . . . `,. . . . . . . ,'ZOSTAWIŁEM:) . . . . .. . . . . .. . . .,.- ' . . . . . ',. . . . . ',-~'`. ; . . . . . .l. . . . . ;. . . /__ . . . . . /. . . . . /__. . . . .) . . . . . '-.. . . . . . .)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
(--,\=~ -(--,\==~-----------.-----;/:.._,// --(--,\==~`--------~-=~-;/--|;/J, ---(--,\((```==.----~'`~/-------a-| ------(-,.\('('(`\.--'=..~|;--~--_.-- --------(,--(,(,(,'\.-~',,=|;------\__. ----------(,-(-,(,(,;\-~=/-------- ----------(,-/-(.(.(,;\,/----------) -----------(,--/,;,;,;,\---------./_____. --------------(==,-;-'`;'---------/_,__.. -----,.~~_,__.~'--------------------`_`. ----(='~-_,~~/--------,_______,!,___~ ---(-/~(-----|------------,_~---------|.)-/_| ---(~/((----)._,------|~'---------~,/./ -----\))))--/---./~.---|-------------,_; -,__/////--/---/----)/ --'===~'---|--|----(,-(. -----------/./--------. ---------_/./---------_ --------/_!/----------)_.-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Fajne co???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,•*\'¯*•. ...*•-•* ..) ……. .•* DOBRY WIECZÓR!!! …. .•* ........ .•*¯¯*•. ….( ……. .•*,•*¯*×...)***….*•.¸_¸.¬•* ..*•.¸_¸.•* Zaśnij. Noc puka w okno już. Zaśnij. Do snu oczęta zmruż. Zaśnij. Wiatr ucichł, cisza w krąg. Przyszła pora na sen. Zaśnij. Gwiazdy na niebie lśnią. Zaśnij. Mgła szepcze bajkę swą. Zaśnij. Zaraz nadejdzie sen. Minął kolejny dzień. Zaśnij. Zamilkł już ptaków chór. Zaśnij. Śpią dawne echa gór. Zaśnij. Świat w mroku rozwiał się. Jutro też będzie dzień. ღ.,.•´.•ღ.,.•´ღღ ´´•.,.•´´ _(*`♥´*)*POZDRAWIAM CIEPLUTKO _`•.(*`♥´*)*SŁODKICH SNÓW ŻYCZĘ:)) _(*`♥´*).•´**`D O B R A N O C`** _`•.¸.•´**CAŁUSKI NA NOC`**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha !!! Przypomniało mi się:) Fasolkę zamrażam tak... Oczyszczona fasolkę wkładam do gara i po zagotowaniu pozwalam jej się 10 minutek pogotować... WAŻNE .. by nie solić wody... potem na sito jak wystygnie wkładam porcyjki do woreczków i zamrażam ... Zima wrzucam do osolonej wody i gotuje do miękkości... Potem smakuje z masełkiem i bułką tarta... fasolkę przeznaczona na zupę kroje w kawałeczki... i apiać od nowa :-D Podgotować , ostudzić, zamrozić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolski
ładny koń:) hahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolski
Mamy zdolnych ludzików w Oazie... ha ha a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolski
Spita , to spijta ja tez idę komarować.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolski
Kurcze felek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się bardziej konik podoba ... 🖐️ http://patusia62834.wrzuta.pl/audio/vrXwUrzyyb/poza_czas-szymon_wydra Jestem tylko tym Kim jestem tu Małym człowiekiem Co szuka słów By nazwać to coś Co nazwać nie daje się Dobrze że jesteś tu Kochamy Cię Nie umiem modlić się Tak jak bym tego chciał Ale dziś wierzę w to Że człowiek już nie jest sam Świat zaciemnia w nas Jasne tło Dobro przebiera się By zagrać zło I nie wiem czy w nas Jest siła lub wiara w to Aby nie wyprzeć się Nie krzyknąć: Nie znam Go! Nie umiem modlić się Tak jak bym tego chciał Ale dziś wierzę w to Że człowiek już nie jest sam Nie jest sam Dzięki za serce Twe Za wiarę Twoją Mówisz: Nie lękaj się Gdy świat się boi Dzięki za prosty fakt Że jesteś z nami Że chcesz być z nami Zostaniesz z nami Poza czas Dzięki za serce Twe Obecność Twoją Bardzo kochamy Cię Bardzo kochamy Cię Więc zostań z nami Poza czas Dzięki za serce Twe Za wiarę Twoją Mówisz: Nie lękaj się Gdy świat się boi Dzięki za prosty fakt Że jesteś z nami Że chcesz być z nami Zostaniesz z nami Poza czas Dzięki za serce Twe Obecność Twoją Bardzo kochamy Cię Bardzo kochamy Cię Więc zostań z nami Poza czas Poza czas Zostań z nami Poza czas Poza czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=462482 ❤️ http://kstanisl.wrzuta.pl/audio/o5U36ZbW75/034_-_urszula_malinowy_krol W malinowym chruśniaku, przed ciekawych wzrokiem Zapodziani po głowy, przez długie godziny Zrywaliśmy przybyłe tej nocy maliny. Palce miałaś na oślep skrwawione ich sokiem. Bąk złośnik huczał basem, jakby straszył kwiaty, Rdzawe guzy na słońcu wygrzewał liść chory, Złachmaniałych pajęczyn skrzyły się wisiory, I szedł tyłem na grzbiecie jakiś żuk kosmaty. Duszno było od malin, któreś, szepcząc, rwała, A szept nasz tylko wówczas nacichał w ich woni, Gdym wargami wygarniał z podanej mi dłoni Owoce, przepojone wonią twego ciała. I stały się maliny narzędziem pieszczoty Tej pierwszej, tej zdziwionej, która w całym niebie Nie zna innych upojeń, oprócz samej siebie, I chce się wciąż powtarzać dla własnej dziwoty. I nie wiem, jak się stało, w którym oka mgnieniu, Żeś dotknęła mi wargą spoconego czoła, Porwałem twoje dłonie - oddałaś w skupieniu, A chruśniak malinowy trwał wciąż dookoła. ************************************************************************************ 🌻 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=463575 miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×