Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość /////////////
JUTRO:) # 24 sierpnia - Bartłomiej ukazuje, jaka jesień następuje. # Bartłomieja świętego dzień w jakiej nastaje porze, taką jesień bez uchyby daje. # Bartłomieja cały wrzesień naśladuje, a z nim jesień. # Bartłomieja słota, z łyżki deszczu ceber błota. # Gdy Bartłomiej z grzmotami, śnieżna zima przed nami. # Gdy koło Bartłomieja liść opada, prędko zima bywa rada. # Gdy się Bartłomiej grzmotem zgłosi, grady i rychłe śniegi przynosi. # Gdy w dzień świętego Bartłomieja po górach burzy, w jesieni brona rolę kurzy. # Gdy Wawrzyniec i Bartłomiej (24.08) pogodą dopisują, piękną jesień obiecują. # Jak Bartłomiej się sprawi, taką jesień przyprowadzi. # Jaki Bartek, taki wrzesień. # Jaki Bartłomiej przyniesie dzień, taka latoś będzie jesień. # Jaki dzień Bartłomieja, takiej jesieni nadzieja. # Jaki się Bartek wydarzy, taką jesień uwarzy. # Już po świętym Bartłomieju, jedz już kluski na oleju. # Kto na święty Bartłomiej siał, będzie chleb miał. # Kiedy do Bartłomieja bocian u nas trwa mnogi, tedy zima lekka będzie i opał niedrogi. # Na świętego Bartłomieja po raz pierwszy jęknie knieja (pierwszy przymrozek). # Na święty Bartek owocu dostatek. # Na święty Bartłomiej czajka uciecze i już chłop zboża nie usiecze. # Na święty Bartłomiej jest już po co iść na komin. # Na święty Bartłomiej obróć plecy na płomień. # Od świętego Bartłomieja lepsza w stodole nadzieja. # Po świętym Bartłomieju z kwarty deszczu miara błota. # Skąd wiatr na Bartłomieja, stąd będzie wiał w zimie. # Susza na Bartłomieja, mroźnej zimy nadzieja. # Święty Bartłomiej - dorzuć drewek na płomień. # Święty Bartłomiej gdy jasny, pogodny, da piękną jesień i zbiór winogron dorodny. # Święty Bartłomiej zwiastuje, jaka jesień następuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Juz bociany odlatują:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Znak to , ze nadchodzi jesień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Hallo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
juz śpią dziewczynki kochane...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
no to dobranoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina57..
witajcie ! Pięknie jesienna kobieto, opisałaś dzisiejszy spacer... Ja jesień kojarzę z pieczonymi jabłkami.. Pamiętam jak w jesienne wieczory babcia opowiadała nam ciekawe historie ... Lubiłam tez wykopki bo mama z tatusiem wtedy pozwalali nam zrobić duże ognisko i piekliśmy w nim kartofle ,,, ale smakowały ... jeszcze czuje ten zapach...Te grillowane ziemniaczki mogą się schować:-D Na te ziemniaki zapraszani byli wszystkie dzieciaki z naszej ulicy... Ale mieliśmy radochę... Pamiętam uśmiech na twarzy mojego tatusia , kiedy widział nasze buzie na czarno usmolone... Boże jak ten czas szybko zleciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy ma sens to nasze pisanie?.... kiedy bym nie wpadła nikogo nie ma ... Pustki w oazie..... Smutno mi popisałabym z kimś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zlota jesien, Wanilka, Listeczek , Jarzębinka , Grazka jeszcze na urlopie, usprawiedliwiona.:) I wszyscy pozostali odezwijcie się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haluszka
Dobranoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haluszka
Pogaszę światła... Pieknie opisujecie jesienne doznania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mile panie
Witam serdecznie! pora obiadowa wiec i ja zmykam:....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekne piosenki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekne piosenki...
mój miły panie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
cześć ! pozdrawiam wszystkich:) jadę na kawę do kuzynki , dzwoniła i zapraszała ponoć ma dobre ciasto... Wybadamy sytuacje.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Przywiozę i dla Was kawałek.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam powiedzieć dzień dobry Ja tez wychodzę ,idziemy z małżonkiem na kinderbal... ha ha ha ! bo ja już jestem babcia -ciocia dla mojego bratanka córci:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×