Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość też lubię poezję
Przerwa-Tetmajer Kazimierz, Gdybyś ty była szklannym jeziorem Gdybyś ty była szklannym jeziorem patrzałbym w toń twą przez całe życie; gdybyś ty była zielonym borem słuchałbym szumu twego w zachwycie; gdybyś ty była pustką bezludną dla ciebie świata zrzekłbym się śmiele; gdybyś ty była śmiercią o cudna! szedłbym do ciebie, jak na wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Posluchajcie co mi sie dzisjaj przytrafilo... Bylam w miescie cos sobie kupic... Kupilam spodnie bezowe i troszke pod kolor bezu sliczna bawelniana bluzeczke... Wiem, ze mialam w portfelu 250 zl. Bylam na bazarze i w kawiareni, wstapilam do piekarni po swiezy chlebek.. Wiem, ze wydalam okolo 150 zl. Wieczorem patrzac w portfel zobaczylam, ze kassy jest tyle samo to znaczy 250 ..a nawet 6 zl wiecej... Wariuje, bo nie mogę zrozumieć tego, co się stało. ..Cud jakis, czy żart ? Jestem pewna ze mialam tylko 250 bo tylko tyle wybralam z bankomatu... Nie wiem co mam z tym fantem zrobic, okazuje sie, ze za darmo wszystko kupywalam... Niewiem co o tym myslec, poloze sie moze jutro przyjdzie mi cos do glowy... Zycze milej nocy.. Poczytam jutro 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze stronke otworzylam :-D To wysle Wam sliczna kolysanke... Kołysanka - Przemysław Gintrowski Tylko śpij i aż spij A mnie prowadź tam Tam gdzie jestes Chcę byc tam gdzie ty W niebie?Czemu nie.. W piekle?Aż na dnie... Będę wszędzie,wszędzie będę Czy to ważne gdzie to będzie? Więc przytul się i spij Tylko czas nie chodzi spać Bo ma czas Jest twardy,o tak,jak głaz Jutro zbudzisz dzień Jutro ja- twój cień Będę wszędzie,wszędzie będę Nawet gdy mnie juz nie będzie... Tylko śpij i aż śpij Wniebowzięty chór wszsytkich świętych Patrzy na nas w dół A to tylko ty A to tylko ja Ty maleństwo niepojęte Boże,życie bywa piękne... Już przytul się i śpij Czekolady pełna noc Gwiazdy jak cukierki Ech...czas je zdjąć Jutro obudź dzień Jutro ja- twój cień Będę wszędzie,wszędzie będę Nawet gdy mnie już nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek48
Wiosenko ciesz sie :-D Mily topiku - Uwazam , ze Wanilja to Nick dla Ciebie... Sorry, ale sie zasiedzialem, jak jutro wpadne to Wam o tym napisze ... Dobranoc ja tez mam Dla Was kolysanke... Seweryn Krajewski - Kołysanka dla okruszka Królu mój,ty śpij,ty śpij a ja Królu mój,nie będę,dzisiaj spał. Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę, Kiedyś tam,kiedyś tam... Ale dziś jest mały jak okruszek, Który los rzucił nam. Skarbie mój,ty śpij,ty śpij a ja, Skarbie mój,do snu Ci będę grał. Kiedyś tam,będziesz spodnie miał na szelkach, Kiedyś tam,kiedyś tam... Ale dziś jesteś mały jak muszelka, Którą los zesłał nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Fajnie tu! Z zapalem Was czytam... Wiosenko nie martw sie 👄 Moze Janusz zrobil Ci kawal podpytaj go? Ja tez mam dla was Kolysanke 👄 Sumptuastic - Kołysanka Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwież tak bardzo... Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwież tak bardzo Kocham Cię Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwież tak bardzo Kocham Cię A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Twym aniołem, twym aniołem Twym aniołem, twym aniołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! ! W naszj milutkiej oazie... I widze ze sie Wam tu podoba:) Przypomne nasze Mtto... \" Śmiej się wśród ludzi Płacz tylko w ukryciu, bądź lekka w tańcu lecz nigdy w życiu.\" Poczytalam i doszlam do wniosku jak duzo na swiecie jest ludzi o podobnych zainteresowaniach.... Ciesze sie i z calego serca widzac jak w Oazie poetycko... Prawda jest to , ze \"poezja jest muzyka.\"... Ktoras z kolezanek ma ta piekna stopke:) Gratuluje wyboru... Mily topiku ja tez sadze , ze Wanilja to pieknie pachnacy nick:) Ale wybor nalezy naturalnie do Ciebie... Alisario ! Bardzo mile i ciekawe sa Twoje wpisy mysle , ze nalezysz do osob szczesliwych... Co z Twoim pieseczkiem ? Niesmiala, lubie jak jestes odwaznai wesola.... Zlota jesien, poczytaj troszke... Dostalas od jakiegos milego pana sliczne kwiaty... Jacku, dzieki za wspaniale piosenki... Nie jestes przypadkiem wybaluszona? hihihi Wiosenko! Napisz czy cos sie wyjasnilo z ta kassa ?:) A co do reszy osob, wybaczcie nickow przelotnyclh nie pamietam wiec ogolnie pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wpisy 👄 Zaparzam kawe taka jak proponowala wyzej Ktoras z kolezanek... Ciasteczka i mleczko tez juz postawilam na stole:-D Piekny jesienny dzien sie zapowiada, zycze dlugich spacerow i pogody ducha...Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczku! Pozdrawiam i przesylam [ usta] za te piek ner fotki... Cudowne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Pozdrawiam wszytystie panie i panow ! Wstala taka radosna spieszac do Was... Jestem taka wdzieczna , ze sie wsrod Was znalazlam... Dziękuje ----------------------------------------------------------------------------- Dziękować znowu chcę Dziękuje za wszystko co piękne Dziękuje za perły życia Dziękuje że słowa płynące miłością Dziękuje bo tak trzeba Dziękuje za płynący żagiel Dziękuje za drogę i drogowskazów mnóstwo Dziękuje bo inaczej nie umiem Dziękuje różną zerwanym w ogrodzie Dziękuje łzą w mym oku Dziękuje za wszystko Dziękuje wieczorem i o poranku Dziękuje za jutro Dziękuje dziękować zawsze chcę W Twej ciszy przebywać chwalić na wieki Dziękuje! Poezja Autor: Evita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niesmiala 👄 WWspanialyyyyy! Przejdz sie tez troszke kochana, szkoda zmarnowac takiego pieknego dnia👄 I zanuc sobie tak:) Majka Jeżowska - Od rana mam dobry humor E-jo, e-jo Jupi-ja-jej, jupi-ja-jej E-jo, e-jo Jupi-ja-jej, jupi-ja-jej! Od rana mam dobry humor Do przechodniów na ulicy śmieję się I choćby deszcz z nieba lunął To radości nie przesłoni żaden cień Od rana mam dobry humor Z równowagi nic dziś nie wyprowadzi mnie Nie martwi mnie byle głupstwo Wszystko mówi mi, że to będzie dobry dzień Pewna jestem że Nie najgorszy idzie dzień Nie najgorszy idzie dzień pełen nadziei Pewna jestem że To przeczucie spełni się Dobry sen zawodzi rzadko mnie Od rana mam dobry humor Sympatycznych nieznajomych mijam w drzwiach Chcę cieszyć się tak jak umiem Tym, dniem, który mógłby cały tydzień trwać Pewna jestem że ... E-jo, e-jo... Pewna jestem że... Od rana mam dobry humor...(tak jak w pierwszej zwrotce) E-jo, e-jo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Teraz gotuje krupnik ... Ale po obiedzie pospaceruje troszke obiecuje:) Autor: Jozue Kocham spacer po ciemnym lesie nocą To takie proste słowa Lecz z serca płynące Kocham spacer po ciemnym lesie nocą gdy przyroda i ja jednym sie stajemy nigdy nazbyt pewni, że na długo tak pozostaniemy Kocham spacer po ciemnym lesie noca Wśród mchów i drzew przemykając powoli gdy przyroda jeszcze śpi a ja obserwują ją w sennej swawoli Kocham spacer po ciemnym lesie nocą w blasku księżyca i promieniach gwiazd na bezchmurnym niebie w tych konstelacjach jest ukryta prawda o życiu Kocham spacer po ciemnym lesie nocą Tylko dlatego że jest ciemny bo wiele tajemnic mrocznych skrywa Kocham w końcu ten spacer bo kocham siebie i ludzi Doceńcie piękno przyrody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HallO! Lubie tu wpada, poezja mnie ciagnie jak\" Natura wilka do lasu\" Mam goscia i nie mam czasu na czytanie , przelecialam tylko tak pobieznie, ale wszystko nadrobie.... Podrawiam wstystkich i przesylam :) Zajrzyjmy do naszej jesieni, zgódźmy, że zima nastanie, czekajmy na wiosny uroki, i letnie po plaży bieganie. Wszystko po sobie nastaje, wszystko ma swoje uroki, byśmy z nich mogli korzystać, dostrzeżmy przyjazne otoki. Przepyszne owoce jesieni, zapełniające ogrody, wrzosy miodowo kwitnące, aby jej dodać urody. Ubierzmy jesień w kalosze, oraz jesionkę na chłody, dodajmy parasol do ręki, według prognozy pogody. Chciejmy się do niej uśmiechnąć, by naszą przyjaźń dostrzegła, słonkiem nas uraczyła, po Babie Lato pobiegła. Krzysztof Roszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pozdrawiam Wszystkie panie:) Juz wiem wszystko, Jasiek mi kawal zrobil... Rano wzielam go pod wlos i mi wszystko wyspiewal.. Tlumaczyl, ze mnie poszkogowal, bo niby cos mowilam, ze az 150 zl wydalam:) Jestem zla na niego bo wczoraj tak jakos mi sie dziwnie przygladal jak zamilkam zagladajac do portfela.... hihihihi! POzdrawiam Wszystkie panie .... Piekny wiersz alisario[ usta]skocz na poczte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pozdrawiam Wszystkie panie:) Juz wiem j Jasiek mi kawal zrobil... Rano wzielam go pod wlos i mi wszystko wyspiewal.. Tlumaczyl, ze mnie poszkogowal, bo niby cos mowilam, ze az 150 zl wydalam:) Jestem zla na niego bo wczoraj tak jakos mi sie dziwnie przygladal jak zamilkam zagladajac do portfela.... hihihihi! POzdrawiam Wszystkie panie .... Piekny wiersz alisario[ usta] zobacz poczte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pozdrawiam Wszystkie panie:) Juz wiem j Jasiek mi kawal zrobil... Rano wzielam go pod wlos i mi wszystko wyspiewal.. Tlumaczyl, ze mnie poszkogowal, bo niby cos mowilam, ze az 150 zl wydalam:) Jestem zla na niego bo wczoraj tak jakos mi sie dziwnie przygladal jak zamilkam zagladajac do portfela.... hihihihi! POzdrawiam Wszystkie panie .... Piekny wiersz alisario[ usta] zobacz na poczte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow! \"Oaza \" Kwitnie... Dziekuje za kwiaty za cieple slowa... Ale to zadna zasluga bez Waszych wierszy topik by nie istnial... Mily topiku, stawiam na zapach wanili:) Koncze bo jestem w pracy... Dobra wrozko :-D jestes Cudowna ..... wyblakłych zaklęć nie czyta już wiedźma i mag na pustej dłoni ostatni kurz co mogę dać? zblakłym zaklęciom może te dłonie potrzebne - nie? a jeśli zniknę na pustą chwilkę odszukasz? mnie? Wróżka Maleńka i przykurczona, stara wróżka mieszkała w maleńkim jak ona domku na przedmieściu. Myślicie, że wróżki się nie starzeją? Ależ tak! Tylko każda z nich starzeje się inaczej. Wróżki są na początku tak jakby zwykłymi dziećmi - zabawnymi dziewczynkami z kucykami na głowie. Później mogą dorastać, ale nie zawsze, bo przecież każda wróżka starzeje się inaczej. Jedne zostają małymi dziewczynkami, inne dorastają zamieniając się w piękne kobiety, a jeszcze inne... Hm... no właśnie. Inne wróżki starzeją się jak zwykłe ludzkie kobiety. Mają pomarszczoną twarz jak zwiędnięte jabłuszko pod koniec zimy. Utyskują czasem na łamanie w kościach, zwłaszcza na zmianę pogody. Nikt z ludzi nie wie, że ta czy tamta starsza pani kupująca rano bułki w sklepie – to najprawdziwsza wróżka. Kłaniają jej się uprzejmie, pozdrawiają co rano i... nawet się nie domyślą. Tak, tak! Nasza wróżka w niczym nie różniła się od innych wróżek, którym dane było się zestarzeć do starości. Mieszkała ze swoim starym jak ona kotem w maleńkim domku. Życie wróżki biegło zwykłym wróżkowym torem, pozornie podobnym do życia ludzi. Tak jak każdy z nas przez całe życie gromadzi przedmioty, powoli wypełniające kąty naszych domów. Tak wszystkie wróżki zbierają... (nie, nie ma się czego bać!) fragmenty ludzkich dusz. W domach wróżek drzemią one zaklęte w postaci obrazów, lamp, książek, świec, dywanów czy nawet maleńkich robionych na szydełku serwetek. Nie wiadomo po co wróżki to robią. One same tego nie wiedzą. Przez całe swoje życie spotykają wielu ludzi. Zazwyczaj pomagają im, a czasem psocą. Jeśli bywają złośliwe to tylko po to aby komuś głupiemu, lub pyszałkowi dać nauczkę. Za każdym razem kiedy wróżka dla zabawy, od niechcenia lub z dobroci serca zagląda w czyjeś życie - zabiera sobie zawsze coś na pamiątkę. Małe okruchy zabrane ludzkim duszom, nie umniejszają ich bardzo, dlatego wróżki mogą z czystym sumieniem ulegać swojej słabości. Nikt nie wie tak naprawdę jak długo mogą żyć prawdziwe wróżki... Być może tyle samo co czarownice, może trochę krócej, ale na pewno znacznie dłużej niż ludzie. Nasza wróżka przez całe czterysta trzydzieści pięć lat, jakie już żyła na świecie nagromadziła w swoim maleńkim domku na przedmieściu, cały gąszcz starych bibelotów, podartych już mebli i ogromną masę starych dziecięcych zabawek. W domku zrobiło się już tak ciasno, że wieczorami z dużym trudem znajdowała miejsce przy kominku. Coraz częściej gubiła swoje zużyte bambosze pod stertami różności leżącymi na podłodze. Czarny kot również w ostatnich latach zaczął być nerwowy. Cały czas ginęła mu jego ulubiona miska, a gdy chciał wdrapać się swojej pani na kolana, najczęściej znajdował tam jakieś graty, które ona wcześniej musiała zdjąć z bujanego fotela aby na nim usiąść. Ludzi przez ostatnie dziesięciolecia przybyło niestety. Czasy także się zmieniły i wróżka miała pełne ręce roboty. Dawno już nie mogła pozwolić sobie na prawdziwie czarodziejski relaks. Dookoła pełno było ludzi z problemami, którym wróżka wciąż musiała pomagać. Pomimo nawału pracy nie potrafiła jednak zapanować nad swoją słabością i za każdym razem zabierała sobie jakąś pamiątkę. Od pewnego czasu przestała nawet otwierać okna, bo wypełniające dom sprzęty mogłyby przez nie wypaść. Coraz bardziej była tym jednak zmęczona. Jeszcze jakieś dwieście lat temu, człowiek potrzebujący jej pomocy był rzadkością. Wtedy często oglądała swoje pamiątki, rozmawiała wieczorami z kotem, który mrucząc ocierał się o jej nogi. Dziś z trudem znajdowała czas na sen. Nagromadzonych pamiątek nie oglądała już od jakichś stu lat. Ciągle gdzieś biegła i ciągle nie mogła zdążyć. Wróżka sama zaczynała być nieszczęśliwa. Najbardziej dokuczało jej to, że nie miała dla siebie miejsca nawet we własnym domu. Kot od dawna już nocował na podwórku pod stara wiśnią. Czasem zatrzymywała się na chwilę, patrzyła na swój maleńki domek i zastanawiała się... - Wystarczyłoby wypowiedzieć jedno zaklęcie – (znała je dobrze), a wszystkie okruchy ludzkich dusz, które tak przeszkadzały jej w życiu pofrunęłyby w świat. Kot znał dobrze jej myśli i gdy tak przystawała na chwilę pod wiśnią, patrzył na nią z niemym błaganiem. - Jeszcze nie dziś, dobrze? – mówiła wtedy do niego, uśmiechając się jak mała dziewczynka, która wie że powinna posprzątać, ale za wszelką cenę stara się odwlec tę chwilę. Mijały kolejne lata, życie wróżki staruszki stało się nieznośne. Nie miała już gdzie się schronić w chłodne jesienne wieczory i zimowe mrozy. Pewnego dnia podjęła wiec decyzję. Wypowie zaklęcie. Wcisnęła się do swojego maleńkiego domku, gdzie ledwie mogła oddychać, bo zewsząd otaczały ją wszystkie nazbierane pamiątki, które teraz były jej uprzykrzeniem i zawadą. Nabrała w płuca powietrza i z całych sił krzyknęła: - Dusz kawałki w kątach śpiące Z wszystkich stron otaczające, Wzywam wszystkie cząstki Wasze Dziś opuśćcie mnie na zawsze! Wypowiedziawszy zaklęcie zamknęła oczy. Nie chciała patrzeć na to co będzie się działo za chwilę dookoła niej. Usłyszała wielki szum, jakby głosy pomieszanych rozmów. Zerwał się wiatr. Stała w środku trąby powietrznej, która zabierała z jej domu wszystko co przez setki lat gromadziła. Po pewnym czasie wszystko ucichło. Wróżka jeszcze jakiś czas stała zakrywając dłońmi oczy, bojąc się je odsłonić. Wreszcie opuściła ręce i podniosła powieki. Jakież było jej zdziwienie. Stała w pustym pomieszczeniu, którego nie poznawała. Nie miało okien, ściany były szare, a jedyne światło wpadało tu przez otwarte drzwi. Drzwi? Nie, drzwi także nie było, był tylko otwór wejściowy. Popatrzyła na siebie. Była zupełnie naga. Nie miała nawet skarpetek... Widać było wszystkie zmarszczki, na całym jej ciele... Poczuła się strasznie smutna i opuszczona, skuliła się w kącie szarego i pustego domu w którym teraz była i już miała zapłakać, gdy wtem... Usłyszała złowrogi łoskot, który zaczynał się gdzieś pod podłogą i drżeniem przechodził na ściany. Zamarła w bezruchu czekając co będzie dalej. Nagle otaczające ją mury zaczęły pękać i rozsypywać się jakby były z piasku. Wróżka patrzyła oniemiała. Gdy rozsypały się w proch zobaczyła, że nie ma już nawet przedmieścia, na którym mieszkała, nie było także starej wiśni. Stała na niewielkiej górce, otoczona pachnącą łąką. Popatrzyła na siebie raz jeszcze – była małą dziewczynką, a u jej stóp igrał śmieszny czarny kociak. KASIA MOKWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Ale sobie poczytam: ) DZIEKI 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Ja tylko poczytam 👄🖐️ czy moge tu wpadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Kawiarnkowa kolezanka Mily Topiku! Stanowczo Wanilja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L...
Do ... alisaria1 Ale tez śliczny ten twój piesio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:) \"I można zdobyć wszystko,ale nie dla siebie wymodlić każdą łaskę,każdy sprawić cud, wyczytać ciemne jutro jak piosenkę z nut, wstrzymać klęskę,jak wilka u owczarni wrót, wszystko to można,wszystko,ale nie dla siebie...\" K.Iłłakowiczówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
nie moge wchodzic na topik, cos blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Ja tez nie moglam sie tu dostac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Popołudnie Zagubione popołudnie w rozlazłym lenistwie sączy zmęczenie z głębi wnętrza ciała i kości. Studzi chłodnym powiewem nasze rozbuchane w czerwień nerwy. Niezachwiana w geście pomocy popołudniowa godzina, mimo że nieobecna i nieświadoma rozumie naszą chęć obcowania z nią poprzez blade senne odurzenie i mało odczuwalne ciepło chylącego się w pokłonach słońca na nieprzytomnej przez głębokie marzenia twarzy. Adam Siwołowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie , ale sie nameczylam:) "Trudniej jest nie zazdrościć przyjacielowi, któremu się powiodło, niż być wspaniałomyślnym wobec przyjaciela w nieszczęściu. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×