Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

NIECH żyje nam👄 ttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/Tulipan_(Ama).JPG/450px-Tulipan_(Ama).JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla Was zostawiam ten piękny wiersz:) Zmierzch krystyna kunigiel-jabłońska Piękna pogoda, wiosna rozkwitła, zaraz weselej i raźniej żyć, a jednak czasem w wieczornym zmierzchu smutek ogarnia myśl. Życie przemknęło jak lot błyskawicy, która rozjaśnia burzowy las, wnuki dorosły - ja jestem sama - gorzkiej refleksji czas. Oczy ku gwiazdom i niebu wznoszę, uciesz mnie Panie swym darem, spraw abym dla tych których kocham bardzo - nigdy nie była ciężarem. A gdy już przyjdzie ostatnia chwila, pozwól umierać mi zdrowo, z lampką dobrego szampana lub wina - życie rozpocznę na nowo. Kocham te wiersze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listeczek.
A dla Was zostawiam ten piękny wiersz:) Zmierzch krystyna kunigiel-jabłońska Piękna pogoda, wiosna rozkwitła, zaraz weselej i raźniej żyć, a jednak czasem w wieczornym zmierzchu smutek ogarnia myśl. Życie przemknęło jak lot błyskawicy, która rozjaśnia burzowy las, wnuki dorosły - ja jestem sama - gorzkiej refleksji czas. Oczy ku gwiazdom i niebu wznoszę, uciesz mnie Panie swym darem, spraw abym dla tych których kocham bardzo - nigdy nie była ciężarem. A gdy już przyjdzie ostatnia chwila, pozwól umierać mi zdrowo, z lampką dobrego szampana lub wina - życie rozpocznę na nowo. Kocham te wiersze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JGoor
🖐️ Budka Suflera - Każdy ma swoją tajemnicę Mówią Ci od dziecka Nie baw się z obcymi Nie zaglądaj w karty Nie podglądaj Krysi Mówią Ci od dziecka Ale Ty wiesz lepiej Na zakręcie życia Tyle możliwości Możesz w nich wybierać Stąd aż do wieczności Każdy coś doradzi Ale Ty wiesz lepiej Ref. Każdy ma swoją tajemnicę [tajemnicę, tajemnicę ma] Nic nie jest takie jak się zdaje Nikt nie pójdzie do nieba - tak czy tak Jeśli mu nie osądzą win Każdy ma swego szpiega - Ty i Ja Ale szpieg to też Ja i Ty Pędzi pędzi pociąg Nikt się nie odzywa Za gazety płachtą Każdy twarz ukrywa Nikt się nie ujawni Ale Ty wiesz lepiej Zawsze tajna misja Była Ci pisana Po szpiegowski dyplom Szedłbyś na kolanach A kto Ciebie śledzi? Tego nie wiedz lepiej Każdy ma swoją tajemnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam👄 widzę super ciasto:-D Poczęstuje się i zmykam ... Nie wiem czy to dojdzie bo coś złośliwy dziś ten net... Serdeczne życzenia 60 siatko , przesyłam dla córci.... Wiersze naprawdę piękne👄 Hej dziewczyny:-D Aby do wiosny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hura ! jak zaczęłam na niego psioczyć to stal się łaskawszy , może zacznie w końcu tańczyć jak mu zagramy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu 64
Czesc ! Senior oazy melduje się wieczorowa pora ha ha ha !!! I pozdrawia WBW:_D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu 64
Wiosno, piękna Ty i twoje piosenki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu 64
MAŁGORZATKA Małgorzatka, dziewczę młode, W tym sezonie weszła w modę, Bo atuty dał jej Bóg: Przecudownych parę nóg. A że była, była, była Bardzo miła, miła, miła, Kochało ją chłopców huk. Na wyścigi jej dawali, I ci wielcy, i ci mali, Bombonierek, kwiatów stos, Ona im się śmiała w nos. A był jeden. Jeden, jeden Bardzo bieden, bieden, bieden, Ofiarował serca los. Ona mówi: - nie zawadzi, Jeśli pan mnie odprowadzi. -Odprowadzę, czemu nie, Piwa napijemy się. Pij pan piwo, piwo, piwo Z inną dziwa, dziwa, dziwa. Ja szampana dzisiaj chcę! Małgorzatka, dziewczę młode, Wnet straciła swą urodę. Dziś kołysząc dziecię swe, Przypomina chwile te... Tak to bywa, bywa, bywa, Gdy szampana, zamiast piwa Jakaś Małgorzatka chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu 64
ANNA MARIA 1. Smutne oczy, piękne oczy, smutne usta bez uśmiechu Widzę co dzień ją z daleka, stoi w oknie aż do zmierzchu Ref. Anna Maria smutną ma twarz Anna Maria wciąż patrzy w dal 2. Tylko o niej ciągle myślę i jednego tylko pragnę Żeby chciała choć z daleka, choć przez chwilę spojrzeć na mnie 3. Jakże chciałbym ujrzeć kiedyś swe odbicie w smutnych oczach Jakże chciałbym móc uwierzyć w to, że kiedyś mnie pokocha 4. Lat minionych, dni minionych żadne modły już nie cofną Ten na kogo ciągle czeka już nie przyjdzie pod jej okno ANGELINA 1. W majowy piękny wieczór, gdy zobaczyłem cię Twe włosy wiatr rozwiewał a ty wciąż śmiałaś się Spostrzegłem, że napewno, już zakochałem się W cudownej Angelinie co ciągle śmieje się Ref. Angelino, pozostań mą jedyną O, Angelino na zawsze moją bądź Angelino, ja kocham imię twe O, Angelino czy wierzysz mi czy nie 2. Przyjęłaś moją miłość, szczęście dawałaś mi Cieszyłem się jak dziecko, gdy tak mówiłaś mi: Że nigdy nie odjedziesz, chcesz zawsze przy mnie być Pocieszać mnie uśmiechem, gdy ciężko będzie mi 3. Minęły dni radości, rozstania nadszedł czas Już nigdy nie odwiedzi mnie Angelina ma Odeszła Angelina , zostały tylko łzy Rozpacz i tęsknotę pozostawiła mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu 64
Stawiam piwko dla wszystkich:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu 64
Ja już 3 wypiłem:) I pójdę spać :dobranoc do ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
Kochani! Ja już na nogach, wiar mnie obudził coś na ulicy stuka , komuś w aucie czy motorze a ja lubię spać przy otwartym oknie:-D Jak nie ma mrozu oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
za oknem+10 ciepło....Tylko to wietrzysko... Juz zaliczyłam kawę inkę i odpaliłam kompa , dobrze , ze mam to cacko:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
Byłam w Naszej klasie sprawdzić czy coś nowego, ale akurat w mojej klasie wszystko po szaremu tylko 4 osoby się wpisały...I nie ma w tym nic dziwnego bo już po 60 nie wiele osób ciągnie to tego cudownego stworka.. ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
Znam nawet jednego pana doktora co woli recepty wypisywać ręcznie , mówi , ze szybciej oczywiście to starszy pan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
Pisze nie długie wpisy bo coś net nie wyraźny i 1 wpis mi zeżarł, co mnie strasznie rozeźliło...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
I jeszcze napisze dlaczego tak lubię ta nasza Oazę:-D Bo tu jest tak przyjaźnie i cicho...A ja już nie lubię chaosu,,, ha ha ha , to nie znaczy , ze unikam ludzi o nie , wręcz przeciwnie... Tylko lubię lad i porządek a tu właśnie go znalazłam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
Własne mój MM się obudził i uderz w dyskusje ze mną :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
Prosi, bym ugotowała mu kartofli , bo to dziś piątek a on później pójdzie po śledzie... Oj nie widziałam takiego poboznika:) jakim on na stare lata się zrobił... A ja to zawsze mowie żeby tylko były takie grzechy jak zjesz kawałek mięsa w piątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Jeszcze tylko miłego dnia wam życzę , i nie będę dłużej zawracała wam głowy tymi moimi wywodami:-D 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstałam już bo dziś jadę do Poznania w sprawach służbowych ... To tylko ode mnie godzinka jazdy ... Ale to już nie to samo co na miejscu... Kawiarenkowa koleżanko, jakaś ty wspaniała uśmiałam się do łez z Twojego dobrego samopoczucia ... Juz od rana z uśmiechem na twarzy , lubię takich wesołych i otwartych ludzi... Moze i ja będę maila dziś dobry dzień bo od rana mam dzięki tobie dobry humor...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze wam jeszcze , ze śniła mi się Wanilia , ale spojrzałam w okno i cały sen zapomniałam, może dlatego , ze wczoraj długo myślałam o niej i pomodliłam się za nią... Wszystkim bez wyjątku życzę miłego dnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sad o przedwiośniu-Leopold Staff Zaledwo zimy minęła pogróżka, W łagodnym, miękkim i tkliwym powiewie W sad nagi wchodzi wiosna, nowicjuszka Skromna, co jeszcze o swych czarach, nie wie. W powietrzu srebrna mglistość pozimowa... Tu i tam jeszcze w szczelinie głębokiej Szczypta się śniegu ostatniego chowa Jak białe pióro w ciemnych skrzydłach sroki. Sad cichy, niemy, pusty. W monotonnej Szarości ziemia, co woń ostrą szerzy, Siwobrunatna jak habit zakonny, W pokutnym półśnie umartwienia leży. Oczekiwaniem tęsknie-nudnym chora, Pręży gałęzie drzew jak owad macki, Czyli się przecknąć do życia już pora, Czy już przymrozek nie czyha z zasadzki. Z oddali, która głosy tłumi sennie, Jakoś inaczej niż zwykle kur pieje, Dziwnie piętrowo, wieszczo, przedwiosennie, Budząc niepokój razem i nadzieję. Jest coś przyszłego, nienarodzonego, W przestworzu, które zdaje się jak próżnia, Kędy serdeczna czczość i mdłość się lega. A zmartwychwstania wielki cud się spóźnia. Drzewa splątanych gołych koron gęstwą, Co jak szkielety stoją czarnokostne, Owiewa jakieś nieme nabożeństwo, Jakieś milczenie twarde, wielkopostne. Sad w ascetycznej zadumie śni cichy, Nagi jak z cierni wieniec Męki Pańskiej, Którą ćwierkaniem głoszą wiosny mnichy, Wróble, w szarości swojej franciszkańskiej. DO wieczorka już wyjeżdżam...❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Pozdrawiam W panie ❤️ I panów👄:-D jadę popracować :-D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Dzień wczorajszy Asnyk Adam Piotr teraźniejszość wyklina, Wszyscy gniewają go ludzie: Gniewa zalotna dziewczyna I piesek, co szczeka w budzie. Gorszą go nowe kierunki, Potępia działalność cudzą, Dzieci na łonie piastunki Już jego odrazę budzą. Wszędzie zepsucie go ściga, Próżno sam stoi na straży, Zwycięża w świecie intryga Żydów i wolnych mularzy. Zalewa ziemię wokoło Rozpusty bezwstydny cynizm; Jak hydra podnosi czoło Socjalizm i jakobinizm. Znikąd nie widać pociechy, Więc przepowiada narodom, Za wszystkie tych czasów grzechy, Los straszny biblijnych Sodom. "Dawniej - to wspomnieć aż miło - Nic nie kosztował nas najem, Wszystko się samo robiło I życie było, ach, rajem. Podatków nie gniotło brzemię, A pan spokojnie sprzedawał, Jeśli nie całą swą ziemię, Przynajmniej dobry jej kawał. Moralność kwitła na dole... I niższa narodu warstwa Kornie znosiła niedolę Szukając w modłach lekarstwa. Nie było pokusy próżnej, Każdy się godził z swym stanem: Kto żebrak, ten żył z jałmużny, A pan - ten zawsze był panem. Nauki zgubnego jadu Nikt w dusze ludzkie nie szczepił, Zepsucia nie było śladu, Najwyżej - wioskę kto przepił". Tak się wciąż skarży i zżyma, I biada poczciwa dusza, Aż przywdział ubiór pielgrzyma I w drogę po nocy rusza. Śród nocy - ciemno troszeczkę, Więc w błocie kosturem grzebie; Zapalił łojową świeczkę I pilnie patrzy przed siebie. "Gdzie idziesz? - pytam - człowiecze, Czy szukasz po nocy czego?" A on mi z dumą odrzecze: "Ja szukam dnia wczorajszego". "Jak sądzę, daleko zajdziesz; Pospieszaj zatem, jegomość, A jak wczorajszy dzień znajdziesz, Przyślij mi pocztą wiadomość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Pozdrawiam W bW !!! całuje wszyściuteńkie , które już dziś były:) 55+5👄 jarzębinka jesienna👄 Kawiarenkowa koleżanka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×