Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość OL
Pozdrawiam! 100-lat, sto lat...OAZO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Ale tu smakowitości... Pycha niebo w gębie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Wpadne wieczorem z butelczyna.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Staff Leopold JESIEŃ Jesienny czas! Cudownych blasków czas! O, dęby, buki, klony i platany, Ciepłych odcieni stubarwne organy, Na których złotą symfonię grałaś! O pełne słońca przepychów i kras Melancholijnie milczące polany, Kędy przez liści ogniste dywany Przechodzi piękna bóg ostatni raz! Dusza ma, zda się, o tysiące lat W przeszłość cofnęła się na czasu zdroju, W wiek ziemi błogi, szczęśliwy i młody, I patrzy z żalem, jak ginie ten świat, Jak kona z boskim uśmiechem spokoju Olimp radości, piękna i pogody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY:-D PIJE KUBA DO JAKUBA , JAKUB DO MICHALA...YYYYYYYYYYYYYYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pije Kuba do Jakuba Pije Kuba do Jakuba, Jakub do Michała, wiwat ty , wiwat ja , kompanija cała. A kto nie wypije, tego we dwa kije, łupu cupu, cupu łupu, póki nie wypije. W dawnym stanie , choć w żupanie, szlachcic złoto dźwiga, dzisiaj wpięto , kuso , wcięto, a w kieszeni figa. Kto za modą żyje, tego we dwa kije, łupu cupu,cupu łupu, niech modnie nie żyje. Koroneczki , perełeczki, miała pani sama, dziś szynkarka i kucharka stroi się jak dama. Kto nad stan swój żyje, tego we dwa kije, łupu cupu,cupu łupu, niech nad stan nie żyje. Indyk z sosem , zraz z bigosem, jadły dawniej pany. Dziś ślimaki i robaki jedzą jak bociany. Kto żabami żyje, tego we dwa kije, łupu cupu , cupu łupu, niech gadem nie żyje. Tyś Polakiem i ja takim, w tym jest nasza chwała, wiwat ty , wiwat ja, kompanija cała. A kto nie wypije, tego we dwa kije, łupu cupu , cupu łupu, niech po polsku żyje. Pili nasi pradziadowie, każdy wypił czarę, jednak głowy nie tracili, bo pijali miarę. Kto nad miarę pije, tego we dwa kije, łupu cupu , cupu łupu, niech po polsku żyje. Pili nasi pradziadowie, nie byli pijacy, byli mężni , pracowici, bądźmy i my tacy. A kto nie wypije, tego we dwa kije, łupu cupu , cupu łupu, niech po polsku żyje. dziś musi orkiestra grac w Oazie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolski
MAM na roczek. piwo , zimne żywieckie YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY Za zdrowie pan...YYYYYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolski
Cala oaza tańczy z nami .:-D walca , walczyka parami.... Tylko w mordę jeża nie ma z kim:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY:) Sława Przybylska - Pamiętasz, była jesień Pamiętasz, była jesień Mały hotel "Pod Różami", pokój numer osiem Staruszek portier z uśmiechem dał nam klucz Na schodach niecierpliwie Całowałeś po kryjomu moje włosy Czy więcej złotych liści było wtedy Czy twych pieszczot, miły Dzisiaj nie wiem już Odszedłeś potem nagle, drzwi otwarte Liść powiewem wiatru padł mi do nóg I wtedy zrozumiałam: to się kończy Pożegnania czas już przekroczyć próg Pamiętasz, była jesień Pokój numer osiem, korytarza mrok Już nigdy nie zapomnę hotelku "Pod Różami" Choć już minął rok Kochany, wróć do mnie, ja tęsknię za Tobą I niech rozstania, kochany, nie dzielą nas już Pociągi wstrzymać, niech więcej już listonosz Złych listów nie przynosi pod hotelik róż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
Taki wpis miałam dokładnie rok temu... Psiakość jak ten czas szybko mi zleciał.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
Verlaine Paul NEVER MORE Wspomnienie! o wspomnienie! co tobie? W przestrzeni Pławili się drozdowie, śpiewacy jesieni, A słońce rozlewało jaśń bladych promieni Na gaj, co złotem liści pod wiatrem się mieni. Byliśmy sami - dwoje - i szli w cichym śnie... Włos i myśli wiatr lotny zwiewał jej i mnie. Nagle, zwracając ku mnie gwiazdy oczu dwie, Rzekła: "Powiedz mi twoje najpiękniejsze dnie!" A głos jej brzmiał anielskich pieśni srebrnym echem, Więc dałem jej odpowiedź przyćmionym uśmiechem I nabożniem całował cudną, białą dłoń... - O, któż zdoła wyrazić pierwszych kwiatów woń, I ten słodki szmer, pełen obietnic i skarg, Pierwszego: "tak", gdy spływa z ukochanych warg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
Achmatowa Anna Jak biały kamień Jak biały kamień w głębi studni ciemnej, Tak we mnie jedno czai się wspomnienie. Nie walczę z nim i walczyć by daremno, Bo w nim i radość moja, i cierpienie. I chyba każdy, kto mi spojrzy w oczy, Wyczytać musi je z ich smutnej treści. I głębszym smutkiem twarz mu się zamroczy, Niż gdyby słuchał samej opowieści. W przedmioty ludzi niegdyś przemieniano Ze świadomością im pozostawioną, By smutki cudze wieczną były raną. Tak w me wspomnienie ciebie przemieniono. Przełożył Leonard Podhorski-Okołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
Niesobski Bartłomiej Wspomnienie (I) Płynąć w puszcze ciemnych oceanów i ręce jak maszt wznosić do piorunów? Księżyc wulkanów bije nade mną w srebrnych tarcz błyszczący kamień. Wody spokojne i szerokie jak kołyska unoszą mnie nad potulną magmą ciszy. Płynę... powoli czesząc własne cmentarze. Płynę... powoli wysychychając z formy człowieczej. W bólu żegluję wielkim... Ból - jakbyś sny dziecinne od czaszki odkuł. I płynę dalej... bez wysp i ludzi. Połykam przestrzeń rdzawą. Głęboko pod dłońmi trzymam wspomienie - świtania koni i złotych kłosów. Płynę samotnie przez dymów istnienie. Patrząc u okień jak widmo wczorajsze wychodzi z ramy pustych portretów - duch świetlisty odeszłych dni. Wiem: już nic nie powróci... Wiem: wierzyć już nie trzeba... Bo daleko i smutnie odpłynął mi świat przez wyszyte morza dziecięcych marzeń. Przysłał(a): Autor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 ❤️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milo tuuuuuuuuuuuu
..._.;_'.-._ ...{`--..-.'_,} .{;..\,__...-'/} .{..'-`.._;..-'; ....`'--.._..-' ........,--\\..,-"-. ........`-..\(..'-...\ ...............\.;---,/ ..........,-""-;\ ......../....-'.)..\ ........\,---'`...\\ .....................\|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milo tuuuuuuuuuuuu
Największa wartość człowieka Jeśli na niego ktoś czeka. Jeśli od progu go wita, Jeśli o zdrowie się pyta. Wtedy najlepiej się czuje, Nie tylko dla siebie pracuje. Wszystkim może się dzielić, Aż chce się wtedy weselić. ___*♥*______*♥* _*♥*__ *♥*_*♥*__*♥* *♥*_____*♥* ____ *♥* Do usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milo tuuuuuuuuuuuu
((_,»*¯*«*»*¯*«,_)) »* ¯*«,_)) ((_,»*¯*«*»*¯*«,_)) ((_,»*¯*«*»*¯*« *** Podaruj kropelkę nadziei *** Tym, którzy na nią czekają *** Spraw, by przez łzy się uśmiechnęli *** Ci, którzy nic już nie mają. ~~~~~~**************~~~~~~~~~~~~~~~~~~ *** Wtedy i Ty się uśmiechniesz *** przez łzy, *** Lecz ze wzruszenia *** Jak miło pomyśleć, ze właśnie Ty *** Pomogłaś spełnić czyjeś marzenia. ((_,»*¯*«*»*¯*«,_)) »* ¯*«,_)) ((_,»*¯*«*»*¯*«,_)) ((_,»*¯*«*»*¯*«

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milo tuuuuuuuuuuuu
__*__*___*__*____Wszystkim zostawiam serduszko... __*______*______*__ __*_____________*__ ___*___________*___ _____*_______*_____ _______*___*_______ ----------__*_ -----------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina 57
Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku... Śliczne te wiersze wszystkie... Widze tu smakowity torcik i czekoladę, kaw, koniaczki to ja wpadłam z winkiem porzeczkowym....... YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I roczek już zleciał nam w oazie... I stronek przybyło:-D O matko kochana aż 790...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To rekord nad rekordy :-D Pijemy za zdrowie nasze i jesień w oazie... YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia...
A mam tylko przy sobie gumę do żucia.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia...
O to rocznica nawet nie wiedziałam... Postawie soc coś dobrego... Nara..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×